Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sundsvalls ungdomsspel individuell
2014-03-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Eddie Edström
Stockviks SF
27:38.165720
85.0p
2
H 20
Sebastian Olsson
Stockviks SF
27:52.167140
+14.1320
84.3p
3
H 18
David Larsson
Hudiksvalls IF
27:55.167470
+17.1650
84.1p
4
H 18
Jens Selahn
Stockviks SF
28:44.172300
+1:05.6480
81.8p
5
H 18
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
28:58.173790
+1:20.7970
81.1p
6
H 18
Oscar Lindell
Stockviks SF
29:54.179300
+2:15.13480
78.6p
7
H 20
Mårten Vänn
Stockviks SF
30:26.182540
+2:48.16720
77.2p
8
H 18
Filip Åslin
Stockviks SF
31:16.187500
+3:37.21680
75.2p
9
D 18
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
32:09.192890
+4:31.27070
73.1p
10
H 18
Filip Melander
Stockviks SF
32:50.196900
+5:11.31080
71.6p
11
D 18
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
33:12.199160
+5:34.33340
70.8p
12
D 20
Emma Rusth
Stockviks SF
33:46.202560
+6:08.36740
69.6p
13
D 18
Filippa Lindman
Stockviks SF
34:32.207160
+6:54.41340
68.0p
14
D 20
Isabelle Persson
Stockviks SF
35:12.211190
+7:34.45370
66.7p
15
H 20
Oskar Strömberg
Hägglunds SK
37:07.222620
+9:28.56800
63.3p
16
D 18
Linda Ström
Hägglunds SK
37:13.223280
+9:35.57460
63.1p
17
H 18
Victor Haugaard
Alnö SK
23:59:59.8639800
17
H 18
Arvid Aronsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
17
H 18
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
23:59:59.8639800
17
D 18
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 15
Adam Westman
Alnö SK
14:53.89220
2
H 16
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
15:03.90280
+10.960
3
H 16
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
15:20.91950
+27.2630
4
D 15
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
15:36.93560
+43.4240
5
H 16
Tobias Lindman
Stockviks SF
15:39.93850
+46.4530
6
H 16
Jacob Stark
Stockviks SF
15:52.95170
+59.5850
7
H 16
Elis Strömbäck
Husums IF SK
15:57.95680
+1:04.6360
8
H 15
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
16:00.95980
+1:07.6660
9
D 16
Alicia Persson
Stockviks SF
16:02.96150
+1:09.6830
10
H 16
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
16:04.96360
+1:11.7040
11
H 16
Mattias Wedin
Stockviks SF
16:13.97200
+1:19.7880
12
H 16
Albin Eriksson
Husums IF SK
16:14.97310
+1:20.7990
13
D 15
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
16:18.97760
+1:25.8440
14
H 15
Philip Kristoffersson
Alnö SK
16:45.100410
+1:51.11090
15
H 15
Timor Sandberg
Jättendals IF
16:49.100810
+1:55.11490
16
H 16
Arvid Vänn
Stockviks SF
16:58.101710
+2:04.12390
17
H 15
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
17:04.102330
+2:11.13010
18
D 16
Sandra Wiig
Stockviks SF
17:05.102480
+2:12.13160
19
H 15
Carl Lindell
Stockviks SF
17:23.104210
+2:29.14890
20
D 15
Ida Palmberg
Högbo GOIF
17:24.104330
+2:31.15010
21
D 15
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
17:55.107470
+3:02.18150
22
D 16
Maja Hagström
Anundsjö IF
18:22.110180
+3:29.20860
23
D 15
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
18:37.111640
+3:44.22320
24
D 15
Tilda Dahlfors
Stockviks SF
18:42.112180
+3:49.22860
25
D 15
Maja Petersson
Vårby IK
19:09.114830
+4:16.25510
26
D 16
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
23:59:58.8639700
27
H 16
Philip Bouvin
Alnö SK
23:59:59.8639800
27
H 15
Richard Engholm
Stöde IF
23:59:59.8639800
27
D 16
Fanny Johansson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
27
D 16
Vendela Blom
Stockviks SF
23:59:59.8639800
27
D 15
Maja Landström
Gävle SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
William Poromaa
Fränsta IK
7:19.43820
2
H 14
Alexander Gidlund
Husums IF SK
7:28.44720
+9.800
3
H 14
Petter Dahl
Alnö SK
7:30.44900
+10.980
4
H 14
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
7:36.45510
+16.1590
5
H 13
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
7:50.46940
+31.3020
6
H 14
Hugo Eriksson
Husums IF SK
8:07.48630
+48.4710
6
H 13
Erik Hennings
Östersunds SK
8:07.48630
+48.4710
8
D 14
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
8:07.48650
+48.4730
9
H 14
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
8:10.48920
+51.5000
10
H 14
Pontus Wikström
Hägglunds SK
8:12.49130
+53.5210
11
H 14
Nils Lundgren
Stockviks SF
8:13.49250
+54.5330
12
H 14
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
8:19.49880
+1:00.5960
13
H 14
Axel Svingstedt
Stockviks SF
8:21.50030
+1:02.6110
14
D 14
Lovisa Olsson
Husums IF SK
8:25.50480
+1:06.6560
15
H 14
Linus Berglund
Järpens SK
8:27.50670
+1:08.6750
16
H 13
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
8:30.50900
+1:10.6980
17
H 13
George Ersson
IF Strategen
8:35.51430
+1:16.7510
18
D 14
Alice Hellström
Stockviks SF
8:42.52160
+1:23.8240
19
H 13
Viktor Wallberg
Hägglunds SK
8:48.52730
+1:29.8810
20
H 13
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
8:51.53050
+1:32.9130
21
D 13
Nora Lignell
Lucksta IF
8:58.53760
+1:39.9840
22
D 13
Ida Norman
Kramfors Alliansen
9:00.53950
+1:41.10030
23
D 13
Wilma Björkman
IFK Mora SK
9:04.54330
+1:45.10410
24
H 14
Anton Sundberg
Sollefteå Skidor IF
9:07.54620
+1:48.10700
25
H 14
Albin Sjölén
Stockviks SF
9:10.54910
+1:50.10990
26
D 13
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
9:16.55500
+1:56.11580
27
H 13
Love Kreij
IF Strategen
9:18.55730
+1:59.11810
28
H 13
Vincent Johnson
Matfors SK
9:20.55960
+2:01.12040
29
D 13
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
9:21.56030
+2:02.12110
30
D 13
Agnes Stjerna
Utrikes SK
9:21.56050
+2:02.12130
31
H 13
Filip Borgström
IF Strategen
9:29.56830
+2:10.12910
32
D 14
Frida Vickström
Stockviks SF
9:31.57010
+2:11.13090
33
H 13
Joel Jänes
Stockviks SF
9:32.57170
+2:13.13250
34
D 13
Wilma Löfgren
Alnö SK
9:33.57250
+2:14.13330
35
D 13
Sofia Boström
Skorpeds SK
9:40.57950
+2:21.14030
36
D 13
Sandra Westin
Hägglunds SK
9:42.58150
+2:23.14230
37
D 13
Jenny Edin
Stöde IF
9:46.58540
+2:27.14620
38
D 14
Hanna Jonsson
Husums IF SK
9:48.58730
+2:29.14810
39
D 13
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
9:55.59450
+2:36.15530
40
D 14
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
9:57.59690
+2:38.15770
41
D 13
Emelie Wiberg
Nätra SK
9:58.59710
+2:38.15790
42
D 13
Lowisa Engholm
Stöde IF
10:03.60270
+2:44.16350
43
D 14
Rebecca Eriksson Brodin
IFK Mora SK
10:09.60840
+2:50.16920
44
D 13
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
10:30.62910
+3:10.18990
45
D 13
Isabell Tellström
Vårby IK
11:46.70560
+4:27.26640
46
H 14
Kasper Wiken
Åsarna IK
23:59:59.8639800
46
D 14
Elvira Björk Silén
Jättendals IF
23:59:59.8639800
46
D 14
Frida Svedberg
Stockviks SF
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Gustav Pålsson
Utrikes SK
6:38.39790
2
D 11
Tove Eriksson
Stockviks SF
6:42.40140
+3.250
3
H 11
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
6:49.40830
+10.940
4
H 12
Rasmus Westerlund
IF Strategen
6:49.40870
+10.980
5
H 11
Filip Björkman
IFK Mora SK
6:57.41640
+18.1750
6
D 12
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
7:02.42130
+23.2240
7
D 11
Frida Poromaa
Fränsta IK
7:06.42510
+27.2620
8
H 11
Albin Gezelius
IFK Mora SK
7:08.42770
+29.2880
9
H 12
Melker Eklund
Vårby IK
7:10.42960
+31.3070
10
H 11
Oskar Vikström
Stockviks SF
7:11.43080
+32.3190
11
H 12
Laban Nordin
Vårby IK
7:11.43090
+33.3200
12
D 12
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
7:13.43250
+34.3360
13
H 12
Axel Mattsson
ÅS IL
7:15.43410
+36.3520
14
H 10
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
7:16.43540
+37.3650
15
D 12
Emelie Englund
Bergeforsens SK
7:27.44680
+48.4790
16
H 11
Viktor Olsson
Husums IF SK
7:27.44690
+49.4800
17
H 11
Arvid Feil Lindmark
Skellefteå SK
7:31.45080
+52.5190
18
D 11
Klara Torshage
Vårby IK
7:31.45090
+53.5200
19
H 12
Jonne Liukkonen
IF Strategen
7:33.45290
+55.5400
20
D 11
Lina Hennings
Östersunds SK
7:35.45480
+56.5590
21
D 11
Sanna Berglund
Vårby IK
7:37.45690
+59.5800
22
H 11
Axel Mannelqvist
Vårby IK
7:39.45820
+1:00.5930
23
H 11
August Rosén
Jättendals IF
7:39.45880
+1:00.5990
23
D 12
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
7:39.45880
+1:00.5990
25
H 12
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
7:40.45940
+1:01.6050
26
H 11
Sebastian Hägglöf
Hägglunds SK
7:43.46260
+1:04.6370
27
H 10
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
7:44.46380
+1:05.6490
28
H 12
Axel Saitton
Vårby IK
7:45.46410
+1:06.6520
29
H 11
Arve Lignell
Lucksta IF
7:45.46420
+1:06.6530
30
H 12
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
7:46.46550
+1:07.6660
31
D 11
Frida Hamrin
Alnö SK
7:47.46660
+1:08.6770
32
H 12
Olof Persson
Hudiksvalls IF
7:48.46780
+1:09.6890
33
H 11
Felix Westerlund
IF Strategen
7:49.46810
+1:10.6920
34
D 12
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
7:50.46930
+1:11.7040
35
D 11
Elin Forsgren
Vårby IK
7:50.46950
+1:11.7060
36
D 11
Alva Persson
Vårby IK
7:51.47010
+1:12.7120
37
H 12
Adam Näslund
Bergeforsens SK
7:51.47020
+1:12.7130
38
H 12
Axel Lundgren
Stockviks SF
7:52.47180
+1:13.7290
39
D 11
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
7:53.47260
+1:14.7370
40
D 11
Ebba Englund
Bergeforsens SK
7:54.47310
+1:15.7420
41
D 12
Hanna Nilsson
Matfors SK
7:56.47530
+1:17.7640
42
H 11
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
7:58.47740
+1:19.7850
43
H 11
Hans Stierna
Utrikes SK
7:58.47750
+1:19.7860
44
D 11
Lisa Hansen
IF Strategen
8:00.47910
+1:21.8020
45
H 10
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
8:01.48020
+1:22.8130
46
H 12
Tor Rönnestrand
ÅS IL
8:02.48160
+1:23.8270
47
H 12
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
8:03.48210
+1:24.8320
48
H 10
Marcus Nilsson
Hägglunds SK
8:05.48400
+1:26.8510
49
D 11
Felicia Larsson
Näsvikens IK
8:05.48420
+1:26.8530
50
H 10
Carl Gustafsson
Vårby IK
8:05.48440
+1:26.8550
51
D 10
Louise Jonsson
Alnö SK
8:05.48460
+1:26.8570
52
D 11
Amanda Pallin
Alnö SK
8:06.48540
+1:27.8650
53
D 12
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
8:07.48620
+1:28.8730
54
D 11
Elvira Hermansson
Spikbodarnas IK
8:07.48680
+1:28.8790
55
H 9
Hugo Petersson
Vårby IK
8:08.48790
+1:30.8900
56
D 10
Sara Henriksson
Tynderö IK
8:10.48900
+1:31.9010
57
D 10
Tuva Lundin
Alnö SK
8:10.48960
+1:31.9070
58
H 11
Teo Eikelboom
Vårby IK
8:11.49080
+1:32.9190
59
D 10
Tova Grahn Birve
Alnö SK
8:15.49440
+1:36.9550
60
H 11
Petter Erlandsson
IF Strategen
8:17.49690
+1:39.9800
61
H 12
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
8:19.49840
+1:40.9950
61
H 9
Elias Bengtsson
Tynderö IK
8:19.49840
+1:40.9950
63
H 9
Viking Olsson
Husums IF SK
8:19.49870
+1:40.9980
64
H 9
Björn Rönnestrand
ÅS IL
8:20.49930
+1:41.10040
65
H 12
Jonas Lenz
Matfors SK
8:22.50110
+1:43.10220
66
D 12
Klara Jonsson
Husums IF SK
8:23.50260
+1:44.10370
67
H 10
Erik Byström
Vårby IK
8:24.50350
+1:45.10460
68
H 10
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
8:25.50430
+1:46.10540
69
H 11
Alexander Danneskog
Jättendals IF
8:25.50450
+1:46.10560
70
D 10
Nora Westerlund
Vårby IK
8:28.50720
+1:49.10830
71
H 11
Anders Dahl
Alnö SK
8:28.50730
+1:49.10840
72
D 9
Erika Ingves
Närpes Kraft SF Finland
8:30.50910
+1:51.11020
73
D 11
Trude Burman
Alnö SK
8:34.51350
+1:55.11460
74
H 11
Victor Berglund
Järpens SK
8:35.51450
+1:56.11560
75
H 9
Elis Liukkonen
IF Strategen
8:37.51620
+1:58.11730
76
H 10
Isac Lundblad
Hägglunds SK
8:39.51800
+2:00.11910
76
H 9
Oskar Persson
Vårby IK
8:39.51800
+2:00.11910
78
H 10
Åke Karlgren Grindborg
Svegs IK
8:39.51850
+2:00.11960
79
D 10
Maja Wallberg
Hägglunds SK
8:41.52020
+2:02.12130
80
D 9
Nora Feil Lindmark
Skellefteå SK
8:41.52050
+2:02.12160
81
H 9
Oskar Erlandsson
IF Strategen
8:41.52080
+2:02.12190
82
D 11
Olivia Löfgren
Alnö SK
8:42.52130
+2:03.12240
83
H 9
Eric Staaf
ÅS IL
8:43.52270
+2:04.12380
84
D 10
Terese Terent
Näsvikens IK
8:45.52410
+2:06.12520
85
H 10
Alvin Ljunggren
Hudiksvalls IF
8:50.52900
+2:11.13010
86
D 11
Ella Sehlberg
Hägglunds SK
8:53.53290
+2:15.13400
87
D 10
Elsa Granholm
Stockviks SF
8:54.53330
+2:15.13440
88
D 11
Tea Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
8:54.53340
+2:15.13450
89
H 10
Lukas Walther
Matfors SK
8:55.53480
+2:16.13590
90
H 12
Viktor Grenedal
Delsbo IF
9:05.54410
+2:26.14520
91
D 10
Ylva Sandström
Stockviks SF
9:07.54670
+2:28.14780
92
H 9
Knut Saitton
Vårby IK
9:12.55130
+2:33.15240
93
H 10
Edvin Lake
Lucksta IF
9:14.55320
+2:35.15430
94
H 9
Liam Johnson
Matfors SK
9:15.55430
+2:36.15540
95
D 10
Tea Hedlund
Stockviks SF
9:16.55560
+2:37.15670
96
D 9
Cecilia EK
Hägglunds SK
9:16.55580
+2:37.15690
97
H 9
Anton Ingves
Närpes Kraft SF Finland
9:19.55890
+2:41.16000
98
H 10
Hampus Konradsson
Stockviks SF
9:25.56470
+2:46.16580
99
H 12
Thobias Eriksson Brodin
IFK Mora SK
9:34.57390
+2:56.17500
100
D 10
Klara Forslund
Stockviks SF
9:36.57580
+2:57.17690
101
D 10
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:38.57710
+2:59.17820
102
D 9
Wilma Larsson
Stockviks SF
9:38.57770
+2:59.17880
103
D 9
Irma Burman
Alnö SK
9:47.58610
+3:08.18720
104
H 10
Adrian Andersson
Näsvikens IK
9:49.58820
+3:10.18930
105
D 9
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
9:51.59020
+3:12.19130
106
D 9
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
9:57.59620
+3:18.19730
107
D 9
Ebba Hennings
Östersunds SK
9:57.59670
+3:18.19780
108
D 10
Hanna Westerlundholmgren
Husums IF SK
10:09.60810
+3:30.20920
109
H 10
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
10:10.60910
+3:31.21020
110
D 9
Moa Flodin
Alnö SK
10:13.61220
+3:34.21330
111
H 9
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
10:13.61230
+3:34.21340
112
H 9
Jason Blomqvist
Matfors SK
10:14.61360
+3:35.21470
113
H 9
Mattias Olsson-larsson
Njurunda SK
10:15.61460
+3:36.21570
114
H 9
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
10:17.61690
+3:39.21800
115
H 10
Emanuel Nylander
Stockviks SF
10:23.62210
+3:44.22320
116
D 9
Moa Eklund
Vårby IK
10:32.63130
+3:53.23240
117
D 9
Ida Bergfors
Matfors SK
10:34.63310
+3:55.23420
118
D 9
Wilma Björklund
Alnö SK
10:35.63440
+3:56.23550
119
D 9
Ines Lignell
Lucksta IF
10:39.63850
+4:00.23960
120
D 9
Stella Eikelboom
Vårby IK
11:11.67050
+4:32.27160
121
D 9
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
11:23.68220
+4:44.28330
122
D 10
Gerda Danneskog
Jättendals IF
11:51.71060
+5:12.31170
123
D 9
Julia Tellström
Vårby IK
12:21.74010
+5:42.34120
124
H 11
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
23:59:59.8639800
124
H 11
Nils Norberg
Lucksta IF
23:59:59.8639800
124
H 11
Tim Wikén
Åsarna IK
23:59:59.8639800
124
D 11
Elsa Eriksson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
124
H 9
Oscar Andersson
Matfors SK
23:59:59.8639800
124
H 9
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)