Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kristinaloppet
2007-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ulrica Persson
Vansbro AIK SK
1:49:45.658400
71.5p
2
My Buskqvist
IK Stern
1:58:46.712500
+9:01.54000
66.1p
3
Anna Elffors
Bergeforsens SK
2:04:43.748200
+14:58.89700
62.9p
4
Linda Hasselqvist
Hudiksvalls IF
2:04:57.749600
+15:12.91100
62.8p
5
Elin Helmersson
Wedevågs IF
2:04:59.749800
+15:14.91300
62.8p
6
Elin Jacobsson
Sya SK
2:11:27.788600
+21:42.130100
59.7p
7
Anna Lindgren
Brovallens IF
2:13:05.798400
+23:20.139900
59.0p
8
Victoria Kihlström
IFK Sala
2:15:53.815200
+26:08.156700
57.7p
9
Lena Having
Göteborgs SK
2:17:10.822900
+27:25.164400
57.2p
10
Johanna Nilsson
Töcksfors IF
2:21:09.846800
+31:24.188300
55.6p
11
Christina Lönnström-Hagberg
Rembo IK
2:36:36.939500
+46:51.281000
50.1p
12
Carolina Andersson
Häverödals IF
2:45:59.995800
+56:14.337300
47.3p
D 21 Motion
30km, Längdskidor, Klassisk stil
2
Karin Elgh
Göteborgs SK
2:24:42.868100
54.2p
3
Elina Fernö
Rembo IK
2:31:26.908500
+6:44.40300
51.8p
4
Petra Widén
Norbergs SK
2:34:20.925900
+9:38.57700
50.8p
5
Kristin Löwgren
Norbergs SK
2:37:02.942100
+12:20.73900
50.0p
6
Anna Norling
Tierps IF
2:38:11.949000
+13:29.80800
49.6p
7
Marie Hasselgren
Gävle SK
2:39:22.956100
+14:40.87900
49.2p
8
Linnéa Jonsson
Roslags-Länna IF
2:39:57.959600
+15:15.91400
49.1p
9
Eva Elg
Malmköpings Alpina SK
2:44:36.987500
+19:54.119300
47.7p
10
Tina Freby Hjort
Sollentuna Sbk
2:46:34.999300
+21:52.131100
47.1p
11
Carina Hammarstrand
Sya SK
2:54:02.1044100
+29:20.175900
45.1p
12
Gunilla Axén
Eskilstuna IK
2:59:10.1074900
+34:28.206700
43.8p
13
Margareta Rainer
Gävle SK
2:59:30.1076900
+34:48.208700
43.7p
14
Lisbeth Andersson
Tandvårdsgruppen
3:00:55.1085400
+36:13.217200
43.4p
15
Maria Bengtsson
Tandvårdsgruppen
3:01:03.1086200
+36:21.218000
43.3p
16
Camilla Bengtsson
Tandvårdsgruppen
3:01:05.1086400
+36:23.218200
43.3p
17
Annelie Mattsson
Västerfärnebo AIK
3:01:11.1087000
+36:29.218800
43.3p
18
Linda Holman
Björbo IF
3:07:32.1125100
+42:50.256900
41.8p
19
Moa Waltersson
Abb IF SK
3:08:34.1131300
+43:52.263100
41.6p
20
Birgitta Vikström
Skutskärs OK
3:18:13.1189200
+53:31.321000
39.6p
21
Kerstin Maripuu
Solna OK
3:20:32.1203100
+55:50.334900
39.1p
22
Monica Augustsson
FK Friskus Varberg
3:20:55.1205400
+56:13.337200
39.1p
23
Carin Brunnéd
Kopparbergs IF
3:21:20.1207900
+56:38.339700
39.0p
24
Lena Stenström
Tandvårdsgruppen
3:21:28.1208700
+56:46.340500
38.9p
25
Elisabet Rytter
Ekerö
3:23:06.1218500
+58:24.350300
38.6p
26
Britt-Inger Jonsson
OK Linné
3:23:32.1221100
+58:50.352900
38.6p
27
Linda Karlsson
Stavsjö IF
3:26:04.1236300
+1:01:22.368100
38.1p
28
Agneta Hedberg
Meritor FK
3:27:33.1245200
+1:02:51.377000
37.8p
29
Maarit Vaaramaa
Fagersta Södra IK
3:28:12.1249100
+1:03:30.380900
37.7p
30
Anna Östberg
Linköpings OK
3:28:18.1249700
+1:03:36.381500
37.7p
31
Veronica Angelöf
Näshulta GOIF
3:28:25.1250400
+1:03:43.382200
37.6p
32
Inger Wallenbert
City Wolfs SC
3:28:41.1252000
+1:03:59.383800
37.6p
33
Tarja Eriksson
Fagersta Södra IK
3:28:59.1253800
+1:04:17.385600
37.5p
34
Ewa Korbutiak
I2 IF
3:29:06.1254500
+1:04:24.386300
37.5p
35
Lena Johansson
Näshulta GOIF
3:29:44.1258300
+1:05:02.390100
37.4p
36
Gisela Uhlhorn
Motala Aif SK
3:30:33.1263200
+1:05:51.395000
37.3p
37
Christina Hindrika Strid
Bromma Vällingby SOK
3:32:16.1273500
+1:07:34.405300
37.0p
38
Anna Olsson
Stockholms SIF
3:32:58.1277700
+1:08:16.409500
36.8p
39
Johanna Waltersson
Abb IF SK
3:33:32.1281100
+1:08:50.412900
36.7p
40
Irene Klasson
Järfälla SK
3:34:40.1287900
+1:09:58.419700
36.6p
41
Anita Stridh
Baggetorps IF
3:35:03.1290200
+1:10:21.422000
36.5p
42
Kristina Håkansson
Nyköping
3:37:19.1303800
+1:12:37.435600
36.1p
43
Jonna Hedman
I2 IF
3:37:34.1305300
+1:12:52.437100
36.1p
44
Ulrika Pettersson
Karlslunds IF SF
3:41:13.1327200
+1:16:31.459000
35.5p
45
Marianne Persson
Hedemora Träningsverk GF
3:41:54.1331300
+1:17:12.463100
35.4p
46
Helena Nygren
Hedemora Träningsverk GF
3:41:54.1331300
+1:17:12.463100
35.4p
47
Nicole Bohac
Västerås Kommunala IF
3:42:48.1336700
+1:18:06.468500
35.2p
48
Mia Eriksson
Väsby SK
3:42:59.1337800
+1:18:17.469600
35.2p
49
Ulrika Teemant
Täby OK
3:47:34.1365300
+1:22:52.497100
34.5p
50
Britt-Inger Nibelius
Ljungsbro
3:48:14.1369300
+1:23:32.501100
34.4p
51
Maria Sjödin
Karlslunds IF SF
3:48:38.1371700
+1:23:56.503500
34.3p
52
Nathalie Pelet
Roslags-Länna IF
3:49:01.1374000
+1:24:19.505800
34.3p
53
Ann-Louise Svanlund
Karlslunds IF SF
3:51:29.1388800
+1:26:47.520600
33.9p
54
Marie Norman
Stocksunds IF
3:52:18.1393700
+1:27:36.525500
33.8p
55
Birgit Sjungargård
Avesta OK
3:52:57.1397600
+1:28:15.529400
33.7p
56
Anette Nyström
Brottby SK
3:54:33.1407200
+1:29:51.539000
33.5p
57
Ingrid Pettersson
Hållsta
3:55:39.1413800
+1:30:57.545600
33.3p
58
Karin Glanshed
Friskis & Svettis Skövde
3:56:00.1415900
+1:31:18.547700
33.2p
59
Kerstin Sondell
Falu IK
3:56:33.1419200
+1:31:51.551000
33.2p
60
Åsa Stafberg
Tierps IF
3:58:26.1430500
+1:33:44.562300
32.9p
61
Maria Rubin Czarnecki
Norbergs SK
3:58:53.1433200
+1:34:11.565000
32.8p
62
Christina Danielsson
Söders SOL Tyresö
3:58:58.1433700
+1:34:16.565500
32.8p
63
Lena Gustafsson
IFK Vaxholm
3:59:50.1438900
+1:35:08.570700
32.7p
64
Doris Rosenholm
Eskilstuna IK
3:59:51.1439000
+1:35:09.570800
32.7p
65
Lina Larsson
Björbo IF
4:00:01.1440000
+1:35:19.571800
32.7p
66
Lillemor Skoglund
Fagersta Södra IK
4:00:06.1440500
+1:35:24.572300
32.7p
67
Ingrid Ullbors Hägg
Bromma Vällingby SOK
4:00:12.1441100
+1:35:30.572900
32.7p
68
Cecilia Persson
Hässleholm
4:00:23.1442200
+1:35:41.574000
32.6p
69
Maine Boman
Huddinge SK LF
4:01:14.1447300
+1:36:32.579100
32.5p
70
Birgitta Olsson
Saltsjöbadens SLK
4:01:36.1449500
+1:36:54.581300
32.5p
71
Åsa Pettersson
Meritor FK
4:02:45.1456400
+1:38:03.588200
32.3p
72
Emma Ericsson
Näshulta GOIF
4:02:51.1457000
+1:38:09.588800
32.3p
73
Inger Engström
Uppsala Studenters IF
4:02:58.1457700
+1:38:16.589500
32.3p
74
Åsa Thörnqvist
Bromma Vällingby SOK
4:03:07.1458600
+1:38:25.590400
32.3p
75
Barbro Berggren
Stockholms SIF
4:03:27.1460600
+1:38:45.592400
32.2p
76
Eija Salo
Motala Aif SK
4:05:29.1472800
+1:40:47.604600
32.0p
77
Eva Kihlman
Väsby SK
4:05:35.1473400
+1:40:53.605200
32.0p
78
Johanna Eriksson
Björbo IF
4:06:27.1478600
+1:41:45.610400
31.8p
79
Anette Hulth
Stockholms SIF
4:08:25.1490400
+1:43:43.622200
31.6p
80
Lena Gustavsson
Nyköping
4:08:38.1491700
+1:43:56.623500
31.6p
81
Kerstin Gustavsson
Stigtomta
4:08:44.1492300
+1:44:02.624100
31.5p
82
Maria Granberg
Bromma Vällingby SOK
4:09:09.1494800
+1:44:27.626600
31.5p
83
Annika Vogel
Uppsala Studenters IF
4:10:15.1501400
+1:45:33.633200
31.4p
84
Anna Korbutiak
Uppsala Studenters IF
4:10:57.1505600
+1:46:15.637400
31.3p
85
Birgit Pettersson
Dyltabruk
4:11:17.1507600
+1:46:35.639400
31.2p
86
Karin Pettersson
Karlslunds IF SF
4:11:30.1508900
+1:46:48.640700
31.2p
87
Maria Unnervik
Karlslunds IF SF
4:11:30.1508900
+1:46:48.640700
31.2p
88
Liselotte Lindahl
IF Rigor
4:13:15.1519400
+1:48:33.651200
31.0p
89
Lillan Magnusson
IFK Hedemora SK
4:13:48.1522700
+1:49:06.654500
30.9p
90
Ankie Pettersson
Vallentuna
4:14:01.1524000
+1:49:19.655800
30.9p
91
Karina Gullberg
Höganäs
4:14:07.1524600
+1:49:25.656400
30.9p
92
Agneta Stråhle
Höganäs
4:14:14.1525300
+1:49:32.657100
30.9p
93
Christina Risberg
Uddevalla SK
4:14:44.1528300
+1:50:02.660100
30.8p
94
Berit Lundström
Ölands SK
4:14:53.1529200
+1:50:11.661000
30.8p
95
Tina Bengtsson
IFK Hedemora SK
4:15:16.1531500
+1:50:34.663300
30.7p
96
Marta Woloszyn
Saltsjöbadens SLK
4:15:28.1532700
+1:50:46.664500
30.7p
97
Elisabeth Norder
Kållered
4:15:45.1534400
+1:51:03.666200
30.7p
98
Annelie Czerapowicz
Ericsson IK
4:16:46.1540500
+1:52:04.672300
30.6p
99
Maria Anshelm
Linköpings OK
4:17:27.1544600
+1:52:45.676400
30.5p
100
Tina Sjöskog
IFK Skövde SK
4:22:08.1572700
+1:57:26.704500
29.9p
101
Åsa Fredriksson
IFK Skövde SK
4:22:13.1573200
+1:57:31.705000
29.9p
102
Elke Wilke-Günther
Tierps IF
4:23:38.1581700
+1:58:56.713500
29.8p
103
Lisa Gustavsson
Jönköpings SLK
4:25:13.1591200
+2:00:31.723000
29.6p
104
Tove Christiansen
Linköpings OK
4:26:54.1601300
+2:02:12.733100
29.4p
105
Siv Andersson
Bålsta SK
4:27:10.1602900
+2:02:28.734700
29.4p
106
Kristina Nilsson
Nyköping
4:27:17.1603600
+2:02:35.735400
29.4p
107
Ann-Charlotte Åhlander
Täby OK
4:28:10.1608900
+2:03:28.740700
29.3p
108
Malin Tornqvist
Stockholms SIF
4:31:14.1627300
+2:06:32.759100
28.9p
109
Matilda Kjellberg
Huddinge SK LF
4:32:25.1634400
+2:07:43.766200
28.8p
110
Lena Nolér
Ericsson SK Kumla
4:33:16.1639500
+2:08:34.771300
28.7p
111
Christina Thorn Arvidsson
Huddinge SK LF
4:34:01.1644000
+2:09:19.775800
28.6p
112
Sofie Westman
Ekerö
4:34:01.1644000
+2:09:19.775800
28.6p
113
Siv Blixt
Nordin Julita
4:35:02.1650100
+2:10:20.781900
28.5p
114
Åsa Karlsson
Karlslunds IF SF
4:35:08.1650700
+2:10:26.782500
28.5p
115
Maria Malmberg
Norrköpings SK
4:35:13.1651200
+2:10:31.783000
28.5p
116
Ingrid Hasselgren
Ramviks IF
4:37:14.1663300
+2:12:32.795100
28.3p
117
Pernilla Skinnars
Ericsson SK Kumla
4:37:22.1664100
+2:12:40.795900
28.3p
118
Helena Tholin
Karlslunds IF SF
4:37:22.1664100
+2:12:40.795900
28.3p
119
Marika Norell
Uppsala Studenters IF
4:38:32.1671100
+2:13:50.802900
28.2p
120
Anne Charlotte Sandberg
Stenhamra
4:43:02.1698100
+2:18:20.829900
27.7p
121
Maria Lundberg
Stenhamra
4:43:02.1698100
+2:18:20.829900
27.7p
122
Rhea Alsén
Täby OK
4:43:12.1699100
+2:18:30.830900
27.7p
123
Anette Tilly
Motala Aif SK
4:43:45.1702400
+2:19:03.834200
27.7p
124
Kerstin Tilly
Motala Aif SK
4:43:45.1702400
+2:19:03.834200
27.7p
125
Carina Lidforss
Nacka Värmdö SK
4:44:07.1704600
+2:19:25.836400
27.6p
126
Åsa Rönnemark
Eskilstuna IK
4:44:12.1705100
+2:19:30.836900
27.6p
127
Anette Johnsson
Eskilstuna IK
4:45:04.1710300
+2:20:22.842100
27.5p
128
Malin Lidforss
Nacka Värmdö SK
4:46:08.1716700
+2:21:26.848500
27.4p
129
Lotta Finnsson
Nacka Värmdö SK
4:46:28.1718700
+2:21:46.850500
27.4p
130
Marie Hellsten
Nacka Värmdö SK
4:46:33.1719200
+2:21:51.851000
27.4p
131
Ann Ärlig
Kvicksund
4:47:08.1722700
+2:22:26.854500
27.3p
132
Catarina Jahr
Domarhagsskolans IF
4:55:34.1773300
+2:30:52.905100
26.5p
133
Birgitta Karlsson
Karlslunds IF SF
4:56:21.1778000
+2:31:39.909800
26.5p
134
Sara Hulth
Skutskärs OK
4:56:35.1779400
+2:31:53.911200
26.5p
135
Kerstin Kjellberg
Huddinge SK LF
4:56:42.1780100
+2:32:00.911900
26.4p
136
Johanna Kjellberg
Huddinge SK LF
4:56:47.1780600
+2:32:05.912400
26.4p
137
Yvonne Nyholm
Vallentuna
4:57:58.1787700
+2:33:16.919500
26.3p
138
Gudrun Albertsson
Stockholms SIF
4:58:17.1789600
+2:33:35.921400
26.3p
139
Maria Ehrman
Brottby SK
5:01:23.1808200
+2:36:41.940000
26.0p
140
Emma Carlsson
Linköpings OK
5:01:54.1811300
+2:37:12.943100
26.0p
141
Helena Linder
Borensbergs IF SK
5:01:54.1811300
+2:37:12.943100
26.0p
142
Siw Grantelius
Sköndals IK
5:02:32.1815100
+2:37:50.946900
25.9p
143
Barbro Ulmén
Harlösa
5:05:06.1830500
+2:40:24.962300
25.7p
144
Cecilia Johansson
Vara
5:12:25.1874400
+2:47:43.1006200
25.1p
145
Carina Riber
Axa SC
5:16:15.1897400
+2:51:33.1029200
24.8p
146
Helena Lindberg
Veberöd
5:26:24.1958300
+3:01:42.1090100
24.0p
147
Lisbeth Lindahl
Fjärås AIK
5:30:13.1981200
+3:05:31.1113000
23.8p
148
Susanne Norell
Linköpings OK
5:36:24.2018300
+3:11:42.1150100
23.3p
149
Marit Hichens-Bergström
Norbergs SK
5:36:24.2018300
+3:11:42.1150100
23.3p
150
Siv Sörman
Wedvågs IF
5:42:09.2052800
+3:17:27.1184600
22.9p
151
Johanna Öberg
Täby OK
5:52:25.2114400
+3:27:43.1246200
22.3p
152
Katarina Jepson
Ericsson Kista SK
5:53:11.2119000
+3:28:29.1250800
22.2p
153
Margaretha Lindman
Nordin Julita
5:56:32.2139100
+3:31:50.1270900
22.0p
154
Caroline Wendt
Veberöd
6:03:24.2180300
+3:38:42.1312100
21.6p
155
Maria Westerlind
Nyköping
6:23:08.2298700
+3:58:26.1430500
20.5p
156
Mariann Eriksson
Skinnskatteberg
6:23:13.2299200
+3:58:31.1431000
20.5p