Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Dalarullen
2014-06-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:39:03.594200
85.9p
2
H 21
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
1:41:13.607200
+2:10.12900
83.7p
3
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:41:15.607400
+2:12.13100
83.7p
4
H 21
Jimmie Johnsson
Axa SC
1:41:17.607600
+2:14.13300
83.7p
5
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:41:31.609000
+2:28.14700
83.4p
6
H 21
Callum Watson
IFK Mora SK
1:41:38.609700
+2:35.15400
83.3p
7
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
1:42:10.612900
+3:07.18600
82.8p
8
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:42:30.614900
+3:27.20600
82.5p
9
H 21
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
1:42:32.615100
+3:29.20800
82.5p
10
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:42:37.615600
+3:34.21300
82.4p
11
H 21
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
1:42:47.616600
+3:44.22300
82.3p
12
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:43:57.623600
+4:54.29300
81.2p
13
H 21
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:45:07.630600
+6:04.36300
80.2p
14
H 21
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:45:45.634400
+6:42.40100
79.6p
15
H 21
Phillip Bellingham
IFK Mora SK
1:45:52.635100
+6:49.40800
79.5p
16
H 21
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:48:04.648300
+9:01.54000
77.7p
17
H 21
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
1:48:29.650800
+9:26.56500
77.3p
18
H 21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:49:02.654100
+9:59.59800
76.9p
19
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:50:16.661500
+11:13.67200
75.9p
20
H 21
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:52:27.674600
+13:24.80300
74.2p
21
H 21
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
1:52:56.677500
+13:53.83200
73.8p
22
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:52:57.677600
+13:54.83300
73.8p
23
H 21
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
1:53:00.677900
+13:57.83600
73.8p
24
H 21
Akira Lenting
No Club
1:53:20.679900
+14:17.85600
73.5p
25
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
1:55:06.690500
+16:03.96200
72.3p
26
H 21
Johan Furunäs
No Club
1:56:24.698300
+17:21.104000
71.4p
27
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:56:31.699000
+17:28.104700
71.3p
28
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:56:33.699200
+17:30.104900
71.2p
29
D 21
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
1:56:38.699700
+17:35.105400
71.2p
30
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
1:57:08.702700
+18:05.108400
70.8p
31
D 21
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:57:11.703000
+18:08.108700
70.8p
32
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
1:58:17.709600
+19:14.115300
70.1p
33
H 21
Daniel Sandvik
No Club
2:00:30.722900
+21:27.128600
68.6p
34
H 21
Jonathan Engström
Borås GIF
2:01:24.728300
+22:21.134000
68.0p
35
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:03:23.740200
+24:20.145900
66.8p
36
H 21
Jimmy Norberg
Axa SC
2:04:41.748000
+25:38.153700
66.0p
37
H 21
Anders Buskqvist
IK Stern
2:07:12.763100
+28:09.168800
64.6p
38
H 21
Mats R. G. Andersson
OK Skogshjortarna
2:07:21.764000
+28:18.169700
64.5p
39
H 21
Per-erik Ervasti
Högbo GOIF
2:08:36.771500
+29:33.177200
63.8p
40
D 21
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
2:09:08.774700
+30:05.180400
63.5p
41
H 21 Motion
Andreas Sandgren
No Club
2:11:09.786800
+32:06.192500
62.4p
42
H 21
Martin Othozon
Falu IK
2:12:05.792400
+33:02.198100
61.9p
43
H 21 Motion
Johan Forslund
Ssab
2:13:25.800400
+34:22.206100
61.2p
44
H 21
Marcus Laggar
Orsa SK
2:14:40.807900
+35:37.213600
60.6p
45
H 21 Motion
Magnus Eliasson
Ssab
2:15:10.810900
+36:07.216600
60.3p
46
D 21
Frida Erkers
Sundbybergs IK
2:17:34.825300
+38:31.231000
59.2p
47
H 21
Fredrik Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:17:43.826200
+38:40.231900
59.1p
48
H 21
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:18:47.832600
+39:44.238300
58.6p
49
H 21
Mattias Linell
IK Stern
2:19:28.836700
+40:25.242400
58.3p
50
H 21
Martin Stern
Nacka Värmdö SK
2:20:33.843200
+41:30.248900
57.8p
51
H 21 Motion
Göran Pettersson
Halmstad OK
2:23:59.863800
+44:56.269500
56.2p
52
H 21
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:24:59.869800
+45:56.275500
55.8p
53
H 21 Motion
Kent Skogsund
IFK Västerås SK
2:25:35.873400
+46:32.279100
55.6p
54
H 21 Motion
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:28:28.890700
+49:25.296400
54.4p
55
H 21
Mikael Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
2:29:11.895000
+50:08.300700
54.1p
56
H 21
Simon Bjurén
Sågmyra SK
2:29:39.897800
+50:36.303500
53.9p
57
H 21 Motion
Jonas Pettersson
Halmstad OK
2:33:00.917900
+53:57.323600
52.6p
58
H 21 Motion
Daniel Persson
Timmersdala Motion
2:40:32.963100
+1:01:29.368800
49.9p
59
H 21 Motion
Nicklas Berkvist
Borlänge
2:44:42.988100
+1:05:39.393800
48.5p
60
H 21 Motion
Claes Persson
ICA
2:59:49.1078800
+1:20:46.484500
44.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
22km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Gustav Nilsson
No Club
54:29.326800
76.3p
2
H 21
Teodor Thåli
Intersport IF
56:33.339200
+2:04.12300
73.5p
3
H 21
Simon Jonsson
Gävle SK
1:02:00.371900
+7:31.45000
67.0p
4
H 21 Motion
Pelle Olsson
No Club
1:02:16.373500
+7:47.46600
66.7p
5
H 21 Motion
Anders Roos
Brudpiga RK
1:04:30.386900
+10:01.60000
64.4p
6
D 21
Erika Mickelson
Östersunds SK
1:07:10.402950
+12:41.76050
61.9p
7
H 21 Motion
Andreas Westman
No Club
1:07:23.404200
+12:54.77300
61.7p
8
H 21 Motion
Henrik Hedbom Gyllander
Aktivitus Sports Club
1:09:43.418200
+15:14.91300
59.6p
9
H 21 Motion
Arto Gabrielsson
Gagnefs IF
1:11:38.429700
+17:09.102800
58.0p
10
H 21 Motion
Ingemar Tallskog
Dala-Järna IK
1:14:12.445100
+19:43.118200
56.0p
11
H 21 Motion
Anders Sjöberg
Team Fältbutiken
1:16:34.459300
+22:05.132400
54.3p
12
D 21 Motion
Ann-kristin Westlundh
Team Fältbutiken
1:16:37.459600
+22:08.132700
54.2p
13
H 21 Motion
Claes-göran Speles
Ssab
1:32:33.555200
+38:04.228300
44.9p
14
H 21 Motion
Joakim Sköld
Ssab
1:42:01.612000
+47:32.285100
40.7p
15
H 21 Motion
Leif Hellström
Ssab
1:42:21.614000
+47:52.287100
40.6p
16
H 21 Motion
Kalevi Ervasti
Vidsels IK
1:45:25.632400
+50:56.305500
39.4p
17
H 21
Peter Andersson
Näs IF
23:59:59.8639800
-