Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rollerski World Cup Oroslavje Free
2014-06-21
Deltävling i
World Cup Rollerski 2014
<<< Rollerski World Cup Val di Fiemme Team Sprint
Rollerski World Cup Oroslavje Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
12km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
Richard Tiraboshi
Italy
22:42.136160
92.8p
2
Sergey Korsakov
Russia
22:52.137190
+10.930
92.1p
3
Samuel Norlén
Sweden
22:54.137320
+11.1060
92.1p
4
Marcus Johansson
Sweden
23:04.138380
+22.2120
91.4p
5
Baptiste Noel
Frankrike
23:10.138980
+28.2720
91.0p
6
Simone Paredi
Italy
23:25.140460
+43.4200
90.0p
7
Sergio Bonaldi
Italy
23:29.140810
+46.4550
89.8p
8
Ivan Solodov
Russia
23:31.141040
+48.4780
89.6p
9
Eugenio Bianchi
Italy
23:38.141790
+56.5530
89.2p
10
Clement Mailler
Frankrike
23:41.142090
+59.5830
89.0p
11
Romain Claudon
Frankrike
23:46.142590
+1:04.6330
88.7p
12
Christian-alexander Schmidt
Tyskland
24:05.144400
+1:22.8140
87.5p
13
Dirk Mannewitz
Tyskland
24:25.146450
+1:42.10190
86.3p
14
Emanuele Becchis
Italy
24:49.148890
+2:07.12630
84.9p
15
Ales Gros
Slovakia
24:53.149290
+2:11.13030
84.7p
16
Hermann Schindler
Tyskland
25:29.152870
+2:47.16610
82.7p
17
Alessio Berlanda
Italy
26:26.158520
+3:43.22260
79.8p
18
Dejan Mumovic
Bosnia and Herzegovina
27:18.163790
+4:36.27530
77.2p
19
Toni Stanoeski
Makedonien
28:36.171540
+5:53.35280
73.7p
20
Nikola Andjelic
Monte Negro
31:24.188380
+8:42.52120
67.1p
D 21
10km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ksenia Konokhova
Russia
19:37.117610
77.7p
2
Nina Broznic
Croatia
19:43.118240
+6.530
77.3p
3
Anna Grushina
Russia
19:58.119720
+21.2010
76.4p
4
Erika Bettineschi
Italy
20:04.120300
+26.2590
76.0p
5
Tina Willert
Tyskland
20:58.125770
+1:21.8060
72.7p
6
Maria Privezentseva
Russia
21:04.126310
+1:27.8600
72.4p
7
Anastasia Voronina
Russia
21:56.131510
+2:19.13800
69.5p
H 21
10km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
Andrey Nishakov
Russia
17:28.104710
87.3p
2
Vadim Andreev
Russia
17:46.106540
+18.1730
85.8p
3
Alfred Buskqvist
Sweden
17:47.106660
+19.1850
85.7p
4
Jacopo Giardina
Italy
18:02.108170
+34.3360
84.5p
5
Kresimir Crnkovic
Croatia
18:06.108580
+38.3770
84.2p
6
Marco Longon
Italy
18:21.110000
+52.5190
83.1p
7
Mihael Marsanic
Croatia
18:22.110110
+54.5300
83.0p
8
Francesco Becchis
Italy
18:46.112500
+1:17.7690
81.3p
9
Daniele DE Zen
Italy
18:58.113760
+1:30.8950
80.4p
10
Niklas Bender
Tyskland
19:15.115490
+1:47.10680
79.2p
11
Vitaliy Smirnov
Russia
19:24.116320
+1:56.11510
78.6p
12
Chris-holger Willert
Tyskland
19:27.116630
+1:59.11820
78.4p
13
Milancho Krsteski
Makedonien
20:05.120410
+2:37.15600
75.9p
14
Jure Petek
Slovakia
20:33.123200
+3:04.18390
74.2p
15
Stavrus Jada
Makedonien
20:46.124560
+3:18.19750
73.4p
16
Tomislav Ceskovic
Croatia
21:03.126280
+3:35.21470
72.4p
D 21
8km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
Olga Letucheva
Russia
13:06.78500
76.3p
2
Maria Kondratenko
Russia
13:13.79220
+7.620
75.6p
3
Kira Claudi
Tyskland
13:25.80480
+19.1880
74.4p
4
Lisa Bolzan
Italy
13:28.80780
+22.2180
74.2p
5
Tatiana Chvanova
Russia
13:33.81230
+27.2630
73.8p
6
Alena Lipatova
Russia
13:33.81250
+27.2650
73.7p
7
Anna Bolzan
Italy
13:35.81440
+29.2840
73.6p
8
Anna Rockstroh
Tyskland
13:55.83490
+49.4890
71.8p
9
Chiara Gelmi
Italy
14:08.84750
+1:02.6150
70.7p
10
Nika Blazenic
Croatia
14:21.86030
+1:15.7430
69.6p
11
Ana Frincic
Croatia
15:12.91120
+2:06.12520
65.8p
12
Sanja Kusmuk
Bosnia and Herzegovina
15:14.91320
+2:08.12720
65.6p
13
Anika Kozica
Croatia
15:16.91560
+2:10.12960
65.4p