Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stockholm Rollerski
2014-06-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gustav Karlsson
No Club
2:03:05.738400
69.4p
2
Björn Äng
No Club
2:03:28.740700
+23.2200
69.1p
3
Peter Lundberg
Bålsta SK
2:03:30.740900
+25.2400
69.1p
4
Andreas Sembrant
No Club
2:08:06.768500
+5:01.30000
65.8p
5
Carl-john Medin
No Club
2:09:31.777000
+6:26.38500
64.8p
6
Arne Nordli
Stockholms RK
2:10:08.780700
+7:03.42200
64.4p
7
Anders Eriksson
No Club
2:12:44.796300
+9:39.57800
62.8p
8
Armel Grimault
IK Droppen
2:15:53.815200
+12:48.76700
60.9p
9
Martin Källgård
Stockholms RK
2:16:41.820000
+13:36.81500
60.4p
10
John Kärrbrink
Yuppie Ski Club
2:20:56.845500
+17:51.107000
58.1p
11
Emil Arnlund
No Club
2:21:04.846300
+17:59.107800
58.0p
12
Kjell Lindén
Stockholms RK
2:22:01.852000
+18:56.113500
57.5p
13
Olof Granberg
Ericsson IK
2:22:58.857700
+19:53.119200
57.0p
14
Jesper Runeberg
No Club
2:23:32.861100
+20:27.122600
56.8p
15
John Andersson
Fjärdhundra SK
2:25:57.875600
+22:52.137100
55.6p
16
Stellan Österberg
Ufk
2:26:16.877500
+23:11.139000
55.4p
17
Tomas Jonasson
No Club
2:27:35.885400
+24:30.146900
54.8p
18
Jens Eriksson
Axa SC
2:28:19.889800
+25:14.151300
54.4p
19
Rolf Grönroos
Tiger Balsam
2:28:42.892100
+25:37.153600
54.3p
20
Magnus Nordström
OK Älvsjö Örby
2:30:54.905300
+27:49.166800
53.3p
21
Jörgen Lorentzen
Axa SC
2:31:21.908000
+28:16.169500
53.1p
22
Karl-erik Brorsson
Stockholms RK
2:31:40.909900
+28:35.171400
52.9p
23
Andrin Caviezel
Team Caviezel
2:31:53.911200
+28:48.172700
52.8p
24
Christoffer Kraft
Boo IF
2:32:51.917000
+29:46.178500
52.4p
25
Håkan Andersson
Fjärdhundra SK
2:32:53.917200
+29:48.178700
52.4p
26
Dominic Mcaleenan
Älta IF
2:34:21.926000
+31:16.187500
51.8p
27
Jan Sarnet
No Club
2:34:38.927700
+31:33.189200
51.7p
28
Tord Brunswick
Sundbybergs IK
2:35:31.933000
+32:26.194500
51.3p
29
David Stenlund
No Club
2:36:37.939600
+33:32.201100
50.8p
30
Mikael Henriksson
Föreningen IKJ Haninge
2:40:00.959900
+36:55.221400
49.5p
31
Svante Rusck
Enginera IF
2:42:12.973100
+39:07.234600
48.7p
32
Mikael Sandström
No Club
2:44:16.985500
+41:11.247000
47.9p
33
Juri Marcinkevicz
Sportclub Sparta
2:44:32.987100
+41:27.248600
47.8p
34
Johan Lilja
Team Crescent
2:46:47.1000600
+43:42.262100
47.0p
35
Julien Remond
No Club
2:47:15.1003400
+44:10.264900
46.9p
36
Brodie Donaldson
No Club
2:48:02.1008100
+44:57.269600
46.6p
37
Mattias Pleiner
Axa SC
2:51:21.1028000
+48:16.289500
45.5p
38
Ulf Huett
No Club
2:59:25.1076400
+56:20.337900
43.0p
39
Erik Sundvall
No Club
3:01:45.1090400
+58:40.351900
42.4p
40
Staffan Ljungberg
No Club
3:02:26.1094500
+59:21.356000
42.2p
41
Jörn Haase
No Club
3:04:39.1107800
+1:01:34.369300
41.6p
42
Gustav Jonsson
Team a
3:18:41.1192000
+1:15:36.453500
38.1p
-
Tobias Gezork
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Anders Ahlén
Åf SK
23:59:58.8639700
-
-
Björn Stenecker
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Kent Skogsund
IFK Västerås SK
23:59:58.8639700
-
-
Tomas Hermansson
Swedbank Sub 8
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Sandén
IFK Lidingö SOK
23:59:59.8639800
-