Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Cup Piteå Sprint Fristil
2014-12-07
Deltävling i
Intersport Cup 2015
<<< Intersport cup final
Scandinavisk Cup Falun Free >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
2
Linn Sömskar
IFK Umeå
3
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
4
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
5
Maria Nordström
Ulricehamns IF
6
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
Semifinal
7
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
8
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
9
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
9
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
11
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
11
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
Kvartsfinal
13
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
13
Helene Söderlund
IFK Mora SK
13
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
16
Eva Svensson
IFK Mora SK
16
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
16
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
16
Frida Hallquist
Åsarna IK
16
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
21
Lisa Dahl
Offerdals SK
21
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
21
Sara Hallquist
Åsarna IK
21
Julia Svan
Vansbro AIK SK
26
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
26
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
26
Sofie Elebro
IFK Umeå
26
Maria Sundström
Strömnäs GIF
26
Emma Ivarsson
Årsunda IF
Kval
31
Frida Erkers
Sundbybergs IK
2:56.17570
32
Terese Andersson
IFK Umeå
2:57.17610
33
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
2:57.17690
34
Sanna Hallberg
Åsarna IK
2:58.17790
35
Helena Lundkvist
Kalix SK
2:59.17880
36
Lena Wiklund
Högbo GOIF
2:59.17890
37
Lovisa Sundin
Delsbo IF
3:02.18100
38
Evelina Bångman
Offerdals SK
3:02.18140
39
Helena Gustafsson
Täfteå IK
3:03.18200
40
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
3:04.18390
41
Eva Johansson
Linköpings SK
3:05.18420
42
Linnea Nyström
Kågedalens SK
3:05.18440
43
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
3:05.18490
44
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
3:06.18510
45
Julia Nyström
Nordingrå SK
3:07.18620
46
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
3:08.18730
47
Frida Persson
Borås SK
3:12.19150
48
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
48
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
48
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
48
Ida Indahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
48
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
48
Katarina Olsson
Johannisbergs AIK
23:59:59.8639800