Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet Motion
2015-02-07
Deltävling i
Björn Dählie Ski Challenge
<<< Skinnarloppet
Västgötaloppet Ski Challenge >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Eriksson
Serneke IF
2:37:56.947500
49.1p
2
Andrea Ohlsson
Ulricehamns IF
2:45:22.992100
+7:26.44500
46.3p
3
Elin Hallin
Hössna IF
2:51:30.1028900
+13:34.81300
44.3p
4
Hanna Floberg
Äspereds IF
3:00:20.1081900
+22:24.134300
41.6p
5
Hanna Nilsson
Göteborg
3:01:20.1087900
+23:24.140300
41.3p
6
Sofia Skörde
Gnosjö FK
3:06:42.1120100
+28:46.172500
39.9p
7
Anna Nordsäter
Eds SK
3:06:56.1121500
+29:00.173900
39.8p
8
Charlotta Eriksson
Axa Sport Club
3:08:09.1128800
+30:13.181200
39.5p
9
Ingrid Söderström
IK Stern
3:10:49.1144800
+32:53.197200
38.8p
10
Ulrika Granfors
IF Rigor
3:11:09.1146800
+33:13.199200
38.8p
11
Cecilia Bonander
Ulricehamns IF
3:11:31.1149000
+33:35.201400
38.7p
12
Ulrika Kaborn
Eds SK
3:11:48.1150700
+33:52.203100
38.6p
13
Märta Mollén
Sävedalens AIK
3:12:30.1154900
+34:34.207300
38.4p
14
Maria Bohlin Nygren
Borås
3:12:59.1157800
+35:03.210200
38.3p
15
Mia Söderberg
IFK Helsingborg
3:13:17.1159600
+35:21.212000
38.2p
16
Jennie-ann Svensson
Krogsered IK
3:13:44.1162300
+35:48.214700
38.1p
17
Anna-karin Schön
Borås
3:13:46.1162500
+35:50.214900
38.1p
18
Henriette Kihl
Københavns Skiklub
3:15:48.1174700
+37:52.227100
37.7p
19
Patricia Fröman
Trädet
3:16:38.1179700
+38:42.232100
37.5p
20
Christina Lindqvist
Hestra Ssk
3:16:38.1179700
+38:42.232100
37.5p
21
Jessica Jonsson
Göteborg
3:17:17.1183600
+39:21.236000
37.3p
22
Jenny Nilsson
Göteborg
3:21:24.1208300
+43:28.260700
36.4p
23
Therese Alfredsson
Göteborgs SK
3:21:38.1209700
+43:42.262100
36.3p
24
Carmita Leander
Krogsereds IF
3:22:34.1215300
+44:38.267700
36.1p
25
Nina Svensson
Främmestad IK
3:24:21.1226000
+46:25.278400
35.8p
26
Anna Ohls
Kvarnsvedens Goif Skidklubb
3:25:31.1233000
+47:35.285400
35.5p
27
Monica Bylin
Tranemo IF
3:25:53.1235200
+47:57.287600
35.5p
28
Agneta Marklund
Alingsås
3:28:07.1248600
+50:11.301000
35.0p
29
Kristin Back Frisk
Vänersborgs Skidklubb
3:28:45.1252400
+50:49.304800
34.9p
30
Maria Berg
Cgi Idrottsförening
3:29:22.1256100
+51:26.308500
34.8p
31
Miranda Ericsson
Göteborg
3:31:09.1266800
+53:13.319200
34.4p
32
Kerstin Svensson
Trollhättans SOK
3:32:17.1273600
+54:21.326000
34.2p
33
Monica Andersson
Tidaholm
3:32:44.1276300
+54:48.328700
34.1p
34
Clara Lindqvist
IK Stern
3:32:45.1276400
+54:49.328800
34.1p
35
Sven Henriksson
Lerum
3:33:18.1279700
+55:22.332100
34.0p
36
Jenny Von Sydow
Göteborg
3:34:28.1286700
+56:32.339100
33.8p
37
Magdalena Persson
Mölndal Outdoor IF
3:37:07.1302600
+59:11.355000
33.3p
38
Karin Nilsson
IK Trenne Ullared
3:39:59.1319800
+1:02:03.372200
32.8p
39
Arja Johansson
Skövde
3:40:04.1320300
+1:02:08.372700
32.8p
40
Karolina Byström
Göteborg
3:40:58.1325700
+1:03:02.378100
32.6p
41
Anna Hägglind
Göteborg
3:41:47.1330600
+1:03:51.383000
32.5p
42
Angelica Johansson
Tidaholm SOK Sisu
3:41:54.1331300
+1:03:58.383700
32.5p
43
Maria Orosz Haraldsson
Mullsjö SOK
3:45:01.1350000
+1:07:05.402400
31.9p
44
Sofia Nordström
Göteborg
3:45:05.1350400
+1:07:09.402800
31.9p
45
Maj Larsson
Redvägs SK
3:45:50.1354900
+1:07:54.407300
31.8p
46
Andréa Johansson
Göteborg
3:48:46.1372500
+1:10:50.424900
31.3p
47
Elin Skörde
Gnosjö FK
3:49:13.1375200
+1:11:17.427600
31.2p
48
Emma Ivarsson
IK Stern
3:49:36.1377500
+1:11:40.429900
31.2p
49
Louise Svensson
Göteborg
3:49:54.1379300
+1:11:58.431700
31.1p
50
Emelie Eurenius
Axa Sport Club
3:49:58.1379700
+1:12:02.432100
31.1p
51
Caroline Fredriksson
Borås
3:50:19.1381800
+1:12:23.434200
31.1p
52
Åsa Norrblom
Lindome
3:50:40.1383900
+1:12:44.436300
31.0p
53
Anna Johansson
Gislaved
3:52:23.1394200
+1:14:27.446600
30.7p
54
Sofia Isaksson
Axa Sport Club
3:52:35.1395400
+1:14:39.447800
30.7p
55
Caroline Allansson
IK Stern
4:05:57.1475600
+1:28:01.528000
28.8p
56
Evelina Schou
IK Stern
4:06:07.1476600
+1:28:11.529000
28.8p
57
Emilie Sörensson
Axa Sport Club
4:07:36.1485500
+1:29:40.537900
28.6p
58
Sara Berggren Herou
Volvo IF
4:11:07.1506600
+1:33:11.559000
28.1p
59
Monica Eurenius
Axa Sport Club
4:14:12.1525100
+1:36:16.577500
27.7p
60
Anna-karin Bäck
IK Stern
4:14:31.1527000
+1:36:35.579400
27.7p
61
Lina Karlsson
OK Reftele
4:16:13.1537200
+1:38:17.589600
27.5p
62
Helene Frejd
Träslövsläge
4:21:00.1565900
+1:43:04.618300
26.9p
63
Anna Magnusson
Göteborg
5:11:32.1869100
+2:33:36.921500
22.0p
-
Elma Durakovic
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Linda Hamming
Lerum
23:59:58.8639700
-
-
Pia Johansson
Kode
23:59:58.8639700
-
-
Lisa Höglund
OK Skogshjortarna
23:59:58.8639700
-
-
Annica Börjesson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Anna Belfrage
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Christina Wallerman
Borås GIF
23:59:58.8639700
-
-
Lina Nordin
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Tina Ingemarsson
Krogsereds IK
23:59:59.8639800
-
-
Annica Bäckborn
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
-
Elin Wilson Anundsson
Tranemo IF Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Elin Svensson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
-
-
Alexandra Jansson
Ölands SK
23:59:59.8639800
-
-
Nina Fors
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Anne Elerud-tryde
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Elin Pestat
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Linda Heiman
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Ulrike Van Ransbeeck
Malmö
23:59:59.8639800
-
-
Camilla Brandstedt
Falköping
23:59:59.8639800
-
-
Annika Söfelde
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Linda Petersson
IK Högaborgs Atleter
23:59:59.8639800
-
-
Ingvor Hallin
Hössna IF
23:59:59.8639800
-