Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2015-02-15
Deltävling i
Björn Dählie Ski Challenge
<<< Skinnarloppet
Skinnarloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Bob Impola
SK Bore
1:48:18.649780
89.2p
2
H 21
Jack Impola
SK Bore
1:48:20.649910
+1.30
89.2p
3
H 21
Filip Danielsson
Garphyttans IF
1:49:43.658230
+1:24.8350
87.6p
4
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:50:05.660400
+1:46.10520
87.2p
5
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:50:22.662180
+2:04.12300
86.9p
6
H 21
Anders Solin
IFK Mora SK
1:50:28.662700
+2:09.12820
86.8p
7
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
1:50:32.663130
+2:13.13250
86.7p
8
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:50:33.663240
+2:14.13360
86.7p
9
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
1:50:43.664240
+2:24.14360
86.5p
10
H 21
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
1:51:00.665990
+2:42.16110
86.2p
11
H 21
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
1:51:09.666850
+2:50.16970
86.0p
12
H 21
Martin Holmstrand
Axa SC
1:51:44.670380
+3:26.20500
85.4p
13
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:51:49.670840
+3:30.20960
85.3p
14
H 21
Tobias Hansson
IFK Mora SK
1:52:24.674360
+4:05.24480
84.7p
15
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:55:02.690190
+6:44.40310
82.1p
16
H 21
Martin Gotting
Ulricehamns IF
1:55:39.693830
+7:20.43950
81.5p
17
H 21
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:55:42.694110
+7:23.44230
81.4p
18
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:55:46.694550
+7:27.44670
81.4p
19
H 21
Markus Bäck
Yuppie Ski Club
1:56:09.696830
+7:50.46950
81.0p
20
H 21
Rasmus Ax
Ulricehamns IF
1:58:06.708570
+9:47.58690
79.2p
21
H 21
Mattias Argårds
IFK Mora SK
1:58:35.711430
+10:16.61550
78.7p
22
H 21
Emil Svensson
IFK Skövde SK
1:58:55.713460
+10:36.63580
78.4p
23
H 40
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
1:59:01.714030
+10:42.64150
78.3p
24
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:59:17.715670
+10:58.65790
78.1p
25
H 21
Elis Weslien
Nybro Ski
1:59:28.716790
+11:10.66910
77.9p
26
H 21
Viktor Hansson
Garphyttans IF
2:00:12.721120
+11:53.71240
77.3p
27
H 40
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:00:46.724560
+12:27.74680
76.8p
28
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:01:07.726660
+12:48.76780
76.5p
29
H 21
Andreas Nilsson
IK Stern
2:01:28.728770
+13:09.78890
76.2p
30
H 21
Martin Damm
Björkfors GOIF
2:02:41.736050
+14:22.86170
75.2p
31
H 21
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
2:03:47.742660
+15:28.92780
74.3p
32
H 50
Magnus Svensson
Turebergs IF
2:03:49.742880
+15:31.93000
74.3p
33
H 21
Jacob Halvarsson
Karlslunds IF SF
2:03:56.743590
+15:38.93710
74.2p
34
H 40
Niclas Andersson
SK Ringen
2:04:06.744550
+15:47.94670
74.1p
35
H 21
Oskar Grangert
IK Nocout.se
2:05:00.749900
+16:41.100020
73.4p
36
H 40
Daniel Danielsson
Sya SK
2:05:02.750100
+16:43.100220
73.3p
37
H 50
Adam Blomberg
Volvo IF
2:05:02.750170
+16:43.100290
73.3p
38
H 40
Per Olov Andersson
IFK Västerås SK
2:05:04.750310
+16:45.100430
73.3p
39
H 40
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
2:05:05.750400
+16:46.100520
73.3p
40
H 21
Anders Ericsson
Granbergsdals IF
2:05:06.750580
+16:48.100700
73.3p
41
H 21
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
2:05:08.750780
+16:50.100900
73.2p
42
H 50
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
2:05:10.750930
+16:51.101050
73.2p
43
H 21
Oskar Kanmert Gustaf
Tunafors SK
2:05:13.751210
+16:54.101330
73.2p
44
H 21
Niklas Dahlgren
IK Stern
2:05:15.751480
+16:57.101600
73.2p
45
H 21
Joakim Gustafsson
Ulricehamns IF
2:05:19.751880
+17:01.102000
73.1p
46
H 21
Kjell Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:05:20.751960
+17:01.102080
73.1p
47
H 21
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
2:05:26.752550
+17:07.102670
73.0p
48
H 21
Marcus Sjöberg
Broby GOIF
2:05:36.753540
+17:17.103660
72.9p
49
D 21
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
2:05:37.753640
+17:18.103760
72.9p
50
H 21
Anders Bromander
IFK Västerås SK
2:06:27.758640
+18:08.108760
72.2p
51
H 21
Magnus Nilsson
Hällbybrunns IF
2:06:30.758940
+18:11.109060
72.2p
52
H 40
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
2:06:58.761760
+18:39.111880
71.8p
53
H 40
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
2:07:00.761930
+18:41.112050
71.8p
54
H 40
Patrik Ullstrand
Söderköpings SK
2:07:21.764010
+19:02.114130
71.6p
55
H 40
Tomas Pettersson Hjelmkvist
IF Hallby SOK
2:07:26.764500
+19:07.114620
71.5p
56
H 40
Ola Warrén
Turebergs IF
2:07:27.764690
+19:09.114810
71.5p
57
H 40
Ulf Tingström
Föreningen IKJ Haninge
2:07:41.766020
+19:22.116140
71.3p
58
H 40
Staffan Thörne
Hagfors SF
2:07:49.766830
+19:30.116950
71.2p
59
H 21
Simon Undemar
Karlslunds IF SF
2:07:49.766890
+19:31.117010
71.2p
60
H 21
Tommy Karlsson
Ulrika IK
2:08:14.769310
+19:55.119430
70.9p
61
H 40
Daniel Olsson
Garphyttans IF
2:08:22.770120
+20:03.120240
70.8p
62
H 21
Henrik Sandén
Karlslunds IF SF
2:08:56.773580
+20:38.123700
70.4p
63
H 40
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:09:01.774060
+20:42.124180
70.3p
64
H 21
Antonio Cicchetti
IFK Västerås SK
2:09:09.774810
+20:50.124930
70.2p
65
H 21
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
2:09:16.775510
+20:57.125630
70.2p
66
H 21
Peter Gustavsson
Team Esplanad
2:09:21.776030
+21:02.126150
70.1p
67
H 50
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:09:22.776130
+21:03.126250
70.1p
68
H 21
Simon Karlsson
Karlslunds IF SF
2:09:33.777220
+21:14.127340
70.0p
69
H 40
Anders Stenberg
Burseryds IF
2:09:56.779570
+21:37.129690
69.7p
70
H 21
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
2:10:14.781350
+21:55.131470
69.5p
71
H 40
Jörgen Johnsson
Hällbybrunns IF
2:10:25.782440
+22:06.132560
69.3p
72
H 21
Tobias Öström
OK Tyr
2:10:28.782750
+22:09.132870
69.3p
73
H 50
Mikael Vesterlund
Strängnäs SK
2:10:30.782930
+22:11.133050
69.3p
74
H 21
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:10:37.783650
+22:18.133770
69.2p
75
H 21
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:10:39.783860
+22:20.133980
69.2p
76
H 40
Ulf Haglund
SK Skinnsberg
2:10:45.784480
+22:27.134600
69.1p
77
H 40
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:10:58.785700
+22:39.135820
69.0p
78
H 40
Mikael Munther
Broby GOIF
2:11:01.786000
+22:42.136120
68.9p
79
H 21
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:11:19.787810
+23:00.137930
68.7p
80
H 40
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:11:22.788130
+23:03.138250
68.7p
81
H 21
Oskar Larsson
Joa IF
2:11:24.788350
+23:05.138470
68.7p
82
H 21
Erik Harlén
Karlslunds IF SF
2:11:28.788700
+23:09.138820
68.6p
83
H 60
Juhani Ronkainen
Norrbärke SK
2:11:30.788970
+23:11.139090
68.6p
84
H 40
Henrik Dahlén
Kristinehamns OK
2:11:50.790940
+23:31.141060
68.4p
85
H 40
Kent Lindgren
Östansjö SK
2:12:12.793120
+23:53.143240
68.1p
86
H 21
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
2:12:40.795950
+24:21.146070
67.8p
87
H 60
Lars Nilsson
Valbo Aif
2:12:42.796180
+24:24.146300
67.8p
88
H 21
Anders Sjöblom
Korsnäs IF SK
2:12:45.796470
+24:26.146590
67.8p
89
H 21
Daniel Persson
Korsnäs IF SK
2:12:46.796520
+24:27.146640
67.7p
90
H 40
Tomas Berg
Källbottens IK
2:13:18.799720
+24:59.149840
67.4p
91
H 40
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
2:13:22.800190
+25:04.150310
67.3p
92
H 21
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:13:26.800500
+25:07.150620
67.3p
93
H 40
Christer Pertun
Kristinehamns OK
2:13:50.802970
+25:31.153090
67.0p
94
H 40
Jonas Johansson
IK Stern
2:13:57.803670
+25:38.153790
67.0p
95
H 40
Ulf Lekeborn
IFK Lindesberg
2:13:59.803890
+25:41.154010
66.9p
96
H 21
Sebastian Thörn
Fmv-Sport
2:14:11.805020
+25:52.155140
66.8p
97
H 60
Juha Laukkanen
Broby GOIF
2:14:22.806110
+26:03.156230
66.7p
98
H 21
Marcus Johansson
Gillberga SK
2:14:24.806320
+26:05.156440
66.7p
99
D 21
Olivia Hansson
Garphyttans IF
2:15:22.812130
+27:03.162250
66.1p
100
H 21
Johan Falk
Wedevågs IF
2:15:24.812350
+27:05.162470
66.0p
101
H 40
Rikard Knutsson
Kumla SF
2:15:38.813720
+27:19.163840
65.9p
102
H 21
Erik Höglund
Karlslunds IF SF
2:15:59.815840
+27:40.165960
65.7p
103
H 50
Jonas Häger
Trollhättans SOK
2:16:24.818370
+28:05.168490
65.4p
104
H 40
Kristian Stenshamn
Turebergs IF
2:17:00.821950
+28:41.172070
65.0p
105
H 50
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:17:16.823520
+28:57.173640
64.9p
106
H 21
Rickard Lindholm
Axa SC
2:17:51.827080
+29:32.177200
64.5p
107
H 21
Martin Candestam
Broby GOIF
2:17:53.827280
+29:34.177400
64.5p
108
H 50
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:18:22.830100
+30:03.180220
64.2p
109
H 40
Håkan Nilsson
Karlslunds IF SF
2:18:41.832000
+30:22.182120
64.0p
110
H 21
Magnus Allard
IF Hallby SOK
2:18:58.833760
+30:39.183880
63.8p
111
H 21
Crelle Johansson
Karlslunds IF SF
2:19:07.834610
+30:48.184730
63.8p
112
D 21
Catharina Ramhult
Borås SK
2:19:20.835980
+31:01.186100
63.6p
113
H 50
Leif Törnqvist
Norabygdens SK
2:19:21.836090
+31:03.186210
63.6p
114
H 21
Björn Wennblom
Yuppie Ski Club
2:19:54.839370
+31:35.189490
63.3p
115
H 21
Per Carlborg
Granheds IF
2:20:08.840790
+31:50.190910
63.2p
116
H 21
Kalle Alexandersson
OK Tyr
2:20:14.841320
+31:55.191440
63.1p
117
H 40
Mats Lundh
OK Kolmården
2:20:15.841420
+31:56.191540
63.1p
118
H 21
Fredrik Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:20:18.841750
+31:59.191870
63.1p
119
H 50
Tomas Eriksson
Stockholms RK
2:20:21.842070
+32:02.192190
63.0p
120
H 21
Rasmus Viitanen
Hällefors SK
2:20:37.843680
+32:18.193800
62.9p
121
H 50
Mats Ahl
Boxholm-Ekeby SK
2:20:43.844240
+32:24.194360
62.8p
122
H 60
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:20:45.844450
+32:26.194570
62.8p
123
H 21
Henrik Jansson
Set Sail Fitness
2:21:09.846820
+32:50.196940
62.6p
124
H 21
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
2:21:13.847290
+32:55.197410
62.5p
125
H 21
Johan Håkansson
Wedevågs IF
2:21:21.848040
+33:02.198160
62.5p
126
H 50
Jan Hindér
Volvo IF
2:21:25.848400
+33:06.198520
62.4p
127
H 40
Mikael Axelsson
Hällefors SK
2:21:28.848790
+33:10.198910
62.4p
128
H 50
Thomas Ericsson
Sya SK
2:21:30.848900
+33:11.199020
62.4p
129
H 40
Jörgen Kanto
Karlslunds IF SF
2:21:34.849310
+33:15.199430
62.4p
130
H 40
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:21:36.849590
+33:18.199710
62.3p
131
H 50
Lars Carlsson
Wedevågs IF
2:21:59.851800
+33:40.201920
62.1p
132
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:22:53.857200
+34:34.207320
61.6p
133
H 21
Per Öberg
Jm-Konc IF
2:22:56.857540
+34:37.207660
61.6p
134
H 50
Göran Jansson
Meritor FK
2:23:06.858520
+34:47.208640
61.5p
135
H 21
David Hokfors
Berber IS
2:23:17.859670
+34:58.209790
61.4p
136
H 21
Johan Lagerberg
Arboga SK
2:23:24.860320
+35:05.210440
61.3p
137
H 40
Krister Nyrén
Heds IF
2:23:36.861590
+35:18.211710
61.2p
138
H 40
Niklas Dannewitz
Järfälla SK
2:23:42.862180
+35:23.212300
61.2p
139
H 50
Arto Kangas
Axa SC
2:23:48.862720
+35:29.212840
61.1p
140
H 40
Tomas Boman
Sya SK
2:23:49.862870
+35:30.212990
61.1p
141
H 40
Jörgen Sundholm
Strömtorps IK
2:23:54.863320
+35:35.213440
61.1p
142
H 40
Fredrik Larsson
Skogspojkarnas OK
2:24:06.864590
+35:48.214710
60.9p
143
H 40
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:24:14.865340
+35:55.215460
60.9p
144
H 40
Henrik Törnqvist
Axa SC
2:24:18.865730
+35:59.215850
60.8p
145
H 21
Anders Kallin
Karlslunds IF SF
2:24:31.867060
+36:12.217180
60.7p
146
H 21
Viktor Öhlén
Surahammars SOK
2:24:32.867170
+36:13.217290
60.7p
147
H 21
Per Jonhed
Karlslunds IF SF
2:24:46.868500
+36:27.218620
60.6p
148
H 21
Tobias Rosén
Broby GOIF
2:25:01.870020
+36:42.220140
60.5p
149
H 60
Tony Larsson
Karlslunds IF SF
2:25:02.870130
+36:43.220250
60.5p
150
H 21
Oscar Carlborg
OK Hällen
2:25:18.871760
+36:59.221880
60.3p
151
H 21
Magnus Dåverhög
Axa SC
2:25:20.871930
+37:01.222050
60.3p
152
H 21
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:25:23.872270
+37:04.222390
60.3p
153
H 21
Nikas Pettersson
Norabygdens SK
2:25:51.875030
+37:32.225150
60.0p
154
H 50
Johnny Sörman
Wedevågs IF
2:25:54.875360
+37:35.225480
60.0p
155
H 21
Samuel Johansson
Axa SC
2:26:00.875930
+37:41.226050
59.9p
156
H 21
Hans Brolund
Sya SK
2:26:06.876560
+37:47.226680
59.9p
157
H 40
Thomas Dahlin
I3 IF
2:26:13.877250
+37:54.227370
59.8p
158
H 40
Johan Andersson
Berber IS
2:26:14.877370
+37:55.227490
59.8p
159
H 50
Leif Åhman
Hägersta GF
2:26:17.877630
+37:58.227750
59.8p
160
H 50
Gunnar Johannes
Karlslunds IF SF
2:26:18.877750
+37:59.227870
59.8p
161
H 21
Fredrik Bäcklund
Berber IS
2:26:19.877890
+38:01.228010
59.8p
162
H 40
Peter Ringstad
OK Kolmården
2:26:27.878600
+38:08.228720
59.7p
163
H 21
Per Hård AF Segerstad
IFK Västerås SK
2:26:37.879680
+38:18.229800
59.6p
164
H 21
Joakim Carlsson
IK Stern
2:26:42.880150
+38:23.230270
59.6p
165
H 50
Göran Jern
IFK Skövde SK
2:26:45.880470
+38:26.230590
59.5p
166
H 21
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:26:55.881420
+38:36.231540
59.5p
167
H 21
Fredrik Gustafsson
Karlslunds IF SF
2:26:59.881870
+38:40.231990
59.4p
168
H 21
Dag Jönsson
IFK Västerås SK
2:27:08.882760
+38:49.232880
59.4p
169
H 21
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:27:11.883010
+38:52.233130
59.3p
170
H 50
Mikael Moström
Ulricehamns IF
2:27:12.883180
+38:53.233300
59.3p
171
H 50
Gunnar Lindhe
Kristinehamns OK
2:27:37.885670
+39:18.235790
59.1p
172
H 40
Per Edlund
Sigtuna OK
2:27:38.885760
+39:19.235880
59.1p
173
H 40
Magnus Svensson
Team Golvabia
2:27:55.887480
+39:36.237600
59.0p
174
H 21
Björn Lindgren
Täby IS SK
2:28:24.890330
+40:05.240450
58.7p
175
H 40
Mathias Nilsson
Boxholm-Ekeby SK
2:28:27.890600
+40:08.240720
58.7p
176
H 21
Fredrik Andersson
Ryda SK
2:28:36.891500
+40:17.241620
58.6p
177
H 21
Erik Josefson
Rejlers IF
2:28:45.892400
+40:26.242520
58.5p
178
H 40
Pasi Väisänen
Karlslunds IF SF
2:28:45.892480
+40:26.242600
58.5p
179
H 40
Robert Johansson
Främmestads IK
2:28:49.892850
+40:30.242970
58.5p
180
H 21
Christian Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:28:50.892980
+40:31.243100
58.5p
181
H 21
Mattias Sundell
Åmåls OK
2:28:57.893630
+40:38.243750
58.4p
182
H 40
Jim Persson
Karlslunds IF SF
2:29:00.893900
+40:41.244020
58.4p
183
H 40
Anders Haglund
Norabygdens SK
2:29:17.895640
+40:58.245760
58.3p
184
H 40
Mathias Landin
Granbergsdals IF
2:29:37.897630
+41:18.247750
58.1p
185
H 21
Albin Sigby
IK Vista
2:29:43.898240
+41:24.248360
58.1p
186
H 21
Joel Fridén
Broby GOIF
2:29:54.899320
+41:35.249440
58.0p
187
H 40
Martin Lasu
Fmv-Sport
2:29:56.899540
+41:37.249660
58.0p
188
H 50
Mats Larsson
Karlslunds IF SF
2:30:04.900360
+41:45.250480
57.9p
189
H 40
Kenth Pettersson
Karlslunds IF SF
2:30:05.900460
+41:46.250580
57.9p
190
H 50
Åke Svensson
Sisu Forshaga SK
2:30:18.901750
+41:59.251870
57.8p
191
H 21
David Karlström
Karlslunds IF SF
2:30:31.903050
+42:12.253170
57.7p
192
H 40
Krister Anntila Egeryd
Meritor FK
2:30:57.905690
+42:39.255810
57.5p
193
H 40
Henrik Alsbäck
IFK Västerås SK
2:31:23.908250
+43:04.258370
57.3p
194
H 50
Morgan Lindstam
Sya SK
2:31:32.909140
+43:13.259260
57.2p
195
H 50
Sven Nilsson
IF Start
2:31:41.910030
+43:22.260150
57.1p
196
H 21
Anders Strömvall
Karlslunds IF SF
2:31:43.910290
+43:25.260410
57.1p
197
H 40
Lars-erik Johansson
Garphyttans IF
2:31:46.910560
+43:27.260680
57.1p
198
H 40
Peter Jarl
Axa SC
2:32:04.912360
+43:45.262480
56.9p
199
H 40
Krister Sandström
Karlslunds IF SF
2:32:12.913170
+43:53.263290
56.9p
200
D 21
Malin Hedlund
IK Stern
2:32:25.914490
+44:07.264610
56.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 40
Michael Jansson
Roslagsbro IF
2:32:31.915030
+44:12.265150
56.7p
202
H 60
Dan Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:32:37.915690
+44:19.265810
56.7p
203
H 40
Ari Hyvönen Berg
Karlslunds IF SF
2:32:39.915850
+44:20.265970
56.7p
204
D 21
Amélie Wallenhammar
Karlslunds IF SF
2:32:40.915960
+44:21.266080
56.7p
205
H 50
Per Rudin
Sya SK
2:32:55.917410
+44:36.267530
56.5p
206
H 40
Patrik Nilsen
Sisu Forshaga SK
2:32:59.917850
+44:40.267970
56.5p
207
H 21
John Eriksson
Strängnäs Triathlon
2:33:05.918410
+44:46.268530
56.5p
208
H 21
Marcus Oscarsson
Stalklubbens IF
2:33:09.918820
+44:50.268940
56.4p
209
H 21
Per Brolund
Sya SK
2:33:18.919770
+44:59.269890
56.4p
210
H 21
Jonas Frössberg
IK Hakarpspojkarna
2:33:26.920540
+45:07.270660
56.3p
211
H 50
Anders Malmstigen
Berber IS
2:33:27.920610
+45:08.270730
56.3p
212
H 21
Pontus Olofsson
Kristinehamns OK
2:33:44.922360
+45:25.272480
56.2p
213
H 40
Tomas Nestor
Himmeta IF
2:34:25.926460
+46:06.276580
55.8p
214
H 21
Olof Axelhed
Axa SC
2:34:26.926580
+46:07.276700
55.8p
215
H 40
Kristoffer Gerhardsson
Roslagsbro IF
2:35:01.930020
+46:42.280140
55.6p
216
H 40
Per Seltborg
IFK Västerås SK
2:35:12.931180
+46:53.281300
55.5p
217
H 21
Carl Aura
Rejlers IF
2:35:20.931960
+47:01.282080
55.4p
218
H 21
Björn Röyter
Linköpings SK
2:35:30.932970
+47:11.283090
55.4p
219
H 60
Anders Karlsson
SK Ringen
2:35:31.933070
+47:12.283190
55.4p
220
H 21
Kent Blom
Atlas Copco IF
2:35:40.933940
+47:21.284060
55.3p
221
H 21
Patrik Ljungberg
Axa SC
2:35:45.934480
+47:26.284600
55.2p
222
H 50
Gunnar Fredriksson
Tunafors SK
2:35:46.934520
+47:27.284640
55.2p
223
H 40
Jakob Carlsson
Länsförsäkringar IF
2:36:07.936650
+47:48.286770
55.1p
224
H 21
Adam Johansson
Hagfors SF
2:36:13.937220
+47:54.287340
55.0p
225
H 40
Tony Berger
Heds IF
2:36:24.938330
+48:05.288450
55.0p
226
H 50
Markus Ockborn
Karlslunds IF SF
2:36:52.941180
+48:33.291300
54.8p
227
H 40
Johan Ederönn
Axa SC
2:37:07.942680
+48:48.292800
54.6p
228
H 50
Håkan Holmström
IFK Västerås SK
2:37:11.943030
+48:52.293150
54.6p
229
H 40
Stefan Johansson
Svartå IF
2:37:20.943980
+49:01.294100
54.6p
230
H 21
Daniel Jenefeldt
Karlslunds IF SF
2:37:32.945160
+49:13.295280
54.5p
231
D 40
Sara Mangs
Kimstad GOIF
2:37:52.947140
+49:33.297260
54.3p
232
H 40
Daniel Larsson
Norrbärke SK
2:38:18.949780
+49:59.299900
54.1p
233
H 50
Stefan Fredriksson
Nyköpings OK
2:38:30.950910
+50:11.301030
54.1p
234
H 40
Anders Nordzell
Rävdun SK
2:38:36.951520
+50:17.301640
54.0p
235
H 50
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:38:44.952310
+50:25.302430
54.0p
236
H 50
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:38:49.952800
+50:30.302920
53.9p
237
H 50
Peter Wendlemyr
Karlslunds IF SF
2:39:11.955090
+50:53.305210
53.8p
238
H 40
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:39:29.956840
+51:10.306960
53.6p
239
H 40
Peter Torgen
Istrums SK
2:39:45.958470
+51:26.308590
53.5p
240
H 40
Bruno Bystrand
Sveaskogs IF
2:40:05.960420
+51:46.310540
53.4p
241
H 40
Stefan Poohl
Filipstads SF
2:40:17.961660
+51:58.311780
53.3p
242
H 50
Lars Johan Lundell
IF Hallby SOK
2:40:22.962190
+52:04.312310
53.3p
243
H 40
Jonas Johansson
Rolls-Royce IF
2:40:27.962630
+52:08.312750
53.2p
244
H 21
Johan Olsson
Abb IF SK
2:40:27.962690
+52:09.312810
53.2p
245
H 40
Jonas Elf
Broby GOIF
2:40:33.963290
+52:15.313410
53.2p
246
H 40
Nicklas Pettersson
Sya SK
2:40:56.965540
+52:37.315660
53.0p
247
H 21
Samuel Henriksson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:41:06.966560
+52:47.316680
53.0p
248
H 21
Anders Eriksson
Säffle SK
2:41:15.967440
+52:56.317560
52.9p
249
H 40
Kjell Eriksson
Strängnäs-Malmby OL
2:41:15.967480
+52:56.317600
52.9p
250
H 21
Max Bäckström
Karlslunds IF SF
2:41:18.967760
+52:59.317880
52.9p
251
H 21
Ola Karlsson
Orsa SK
2:41:19.967830
+53:00.317950
52.9p
252
H 40
Stefan Sundholm
Strömtorps IK
2:41:32.969150
+53:13.319270
52.8p
253
H 50
Michael Karlsson
Istrums SK
2:41:46.970530
+53:27.320650
52.7p
254
H 21
Erik Nilsson
Karlslunds IF SF
2:41:47.970650
+53:28.320770
52.7p
255
H 21
Magnus Ivarsson
Karlslunds IF SF
2:42:04.972300
+53:45.322420
52.6p
256
H 21
Richard Dahl
OK Alehof
2:42:08.972720
+53:49.322840
52.6p
257
H 50
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:42:12.973150
+53:53.323270
52.5p
258
H 40
Fredrik Svensson
Karlslunds IF SF
2:42:15.973450
+53:56.323570
52.5p
259
H 60
Per Börjesson
Östansjö SK
2:42:16.973550
+53:57.323670
52.5p
260
H 21
Mattias Allared
Tumba-mälarhöjden OK
2:42:25.974430
+54:06.324550
52.4p
261
D 40
Therese Norling
Himmeta IF
2:42:28.974730
+54:09.324850
52.4p
262
H 40
Martin Wallin
Norabygdens SK
2:42:31.975070
+54:12.325190
52.4p
263
H 40
Johan Nilsson
Karlslunds IF SF
2:42:39.975860
+54:20.325980
52.4p
264
H 21
Martin Sjökvist
Karlslunds IF SF
2:42:39.975880
+54:20.326000
52.4p
265
H 50
Peter Johansson
Berber IS
2:42:42.976180
+54:23.326300
52.3p
266
H 21
Tomas Toss
Linköpings SK
2:42:48.976750
+54:29.326870
52.3p
267
H 60
Kenneth Karlberg
Karlslunds IF SF
2:43:02.978120
+54:43.328240
52.2p
268
H 21
Simon Skoglund
Karlslunds IF SF
2:43:12.979130
+54:53.329250
52.1p
269
H 40
Martin Ekström
Svartå IF
2:43:21.980080
+55:02.330200
52.1p
270
D 21
Gabriella Hult
Norrbärke SK
2:43:24.980350
+55:05.330470
52.1p
271
H 40
Ulf Björklund
Spirit IF
2:43:39.981840
+55:20.331960
52.0p
272
H 40
Patrik Lantto
IK Nocout.se
2:43:41.982090
+55:23.332210
51.9p
273
H 21
Erik Prytz
Garphyttans IF
2:44:12.985160
+55:53.335280
51.7p
274
H 40
Svenerik Skoglund
Köla AIK
2:44:14.985390
+55:56.335510
51.7p
275
H 50
Anders Bylund
Axa SC
2:44:18.985750
+55:59.335870
51.7p
276
H 40
Per-anders Eklund
Arvika IS
2:44:32.987100
+56:13.337220
51.6p
277
H 40
Lars Hinders
Axa SC
2:44:41.988010
+56:22.338130
51.6p
278
H 21
Tomas Karlsson
Heds IF
2:44:41.988060
+56:22.338180
51.6p
279
H 40
Robert Jonasson
Handelsbankens IF
2:44:49.988850
+56:30.338970
51.5p
280
H 21
David Jonsson
Karlslunds IF SF
2:45:02.990170
+56:43.340290
51.4p
281
H 50
Erik Bergqvist
Säffle SK
2:45:05.990470
+56:46.340590
51.4p
282
H 40
Tord Pettersson
Himmeta IF
2:45:28.992710
+57:09.342830
51.3p
283
H 40
Mattias Belin
Stora Skedvi IK
2:45:33.993230
+57:14.343350
51.2p
284
H 50
Jan Thollander
IF Hallby SOK
2:46:11.997090
+57:53.347210
51.0p
285
H 40
Hans Karlsson
Strömtorps IK
2:46:21.998000
+58:02.348120
50.9p
286
H 50
Ola Selvin
Östgöta Helikopterskola IF
2:46:22.998100
+58:03.348220
50.9p
287
H 40
Håkan Sjöberg
Karlslunds IF SF
2:46:57.1001600
+58:38.351720
50.7p
288
H 40
Mikael Caesar
Godegårds SK
2:46:58.1001730
+58:39.351850
50.7p
289
H 40
Johannes Wingborg
Nacka Värmdö SK
2:47:06.1002550
+58:47.352670
50.6p
290
H 21
Christoffer Björnqvist
Broby GOIF
2:47:14.1003380
+58:55.353500
50.6p
291
H 40
Anders Lindkvist
Almby IK
2:47:28.1004790
+59:10.354910
50.5p
292
H 21
Anders Karlsson
OK Hällen
2:47:47.1006670
+59:28.356790
50.4p
293
H 40
Paul Skoglund
Norway
2:48:13.1009250
+59:54.359370
50.2p
294
H 21
Erik Lundström
Grytgöls IK
2:48:16.1009580
+59:57.359700
50.2p
295
H 21
Marcus Nyström
Sya SK
2:48:21.1010060
+1:00:02.360180
50.2p
296
H 60
Peter Åslund
Karlslunds IF SF
2:48:24.1010380
+1:00:05.360500
50.2p
297
H 21
Johan Holm
IFK Helsingborg
2:48:26.1010520
+1:00:07.360640
50.1p
298
H 21
Erik Pettersson
Östansjö SK
2:48:32.1011100
+1:00:13.361220
50.1p
299
H 40
Magnus Gustavsson
IFK Lidingö SOK
2:49:00.1013970
+1:00:41.364090
49.9p
300
H 21
Linus Sjöberg
Atea Iff
2:49:19.1015850
+1:01:00.365970
49.8p
301
H 21
Henrik Engström
Stadium IF
2:49:36.1017570
+1:01:17.367690
49.7p
302
H 40
Per Ängsås
Stockholms RK
2:49:53.1019260
+1:01:34.369380
49.6p
303
H 21
Henrik Wireklint
Life Sport & Health Club
2:50:25.1022420
+1:02:06.372540
49.4p
304
H 50
Lars Karlsson
Östansjö SK
2:51:04.1026300
+1:02:45.376420
49.2p
305
D 40
Pia Johansson
IK Stern
2:51:44.1030350
+1:03:25.380470
49.0p
306
H 40
Jimmy Brunvall
Strömtorps IK
2:51:46.1030560
+1:03:27.380680
49.0p
307
H 21
Nils Oskar Torell
Täby IS SK
2:51:49.1030840
+1:03:30.380960
48.9p
308
H 21
Lars Erik Heimholt
Hermansby IF
2:51:55.1031410
+1:03:36.381530
48.9p
309
H 40
Peter Johansson
IFK Västerås SK
2:52:13.1033280
+1:03:54.383400
48.8p
310
H 21
Filip Ivemyr
Axa SC
2:52:14.1033320
+1:03:55.383440
48.8p
311
H 21
Patrik Heckscher
Båsenberga Slalom Klubb
2:52:23.1034290
+1:04:05.384410
48.7p
312
H 21
Gustav Persson
Skattkärrs SOK
2:52:32.1035180
+1:04:13.385300
48.7p
313
H 60
Bengt Nilsson
Kilsmo IK
2:52:46.1036540
+1:04:27.386660
48.6p
314
H 21
Stefan Pihl
Karlslunds IF SF
2:52:57.1037690
+1:04:39.387810
48.5p
315
D 21
Cecilia Karlsson
SK Ringen
2:53:05.1038440
+1:04:46.388560
48.5p
316
H 21
Björn Jansson
Grytgöls IK
2:53:35.1041490
+1:05:17.391610
48.3p
317
H 21
Renny Rantakokko
IF Start
2:54:03.1044200
+1:05:44.394320
48.2p
318
H 50
Kai Jokitulppo
Hällbybrunns IF
2:54:20.1045920
+1:06:01.396040
48.1p
319
H 50
Gunnar Axelsson
Fagersta Södra IK
2:54:26.1046570
+1:06:07.396690
48.0p
320
D 40
Lena Wesström
Berber IS
2:54:29.1046890
+1:06:11.397010
48.0p
321
H 21
Lars Andersson
Malungs IF
2:54:33.1047260
+1:06:14.397380
48.0p
322
H 40
Urban Carlsson
Grava SK
2:54:35.1047490
+1:06:17.397610
48.0p
323
H 40
Stefan Johansson
IFK Västerås SK
2:55:00.1049980
+1:06:41.400100
47.9p
324
D 40
Catarina Rolén
Lekeryd-Svarttorps SK
2:55:14.1051350
+1:06:55.401470
47.8p
325
H 50
Jimmy Wikander
Ställbergs IK
2:55:27.1052670
+1:07:08.402790
47.7p
326
H 21
Per Torell
Täby IS SK
2:55:37.1053650
+1:07:18.403770
47.7p
327
H 21
Martin Wahlström
Rejlers IF
2:55:40.1053900
+1:07:21.404020
47.6p
328
H 40
Johan Dahlgren
Karlslunds IF SF
2:55:42.1054150
+1:07:23.404270
47.6p
329
H 40
Henrik Sjövall
Karlslunds IF SF
2:55:46.1054520
+1:07:27.404640
47.6p
330
H 21
Carl Bonnier
Bonbiz SK
2:55:59.1055810
+1:07:40.405930
47.5p
331
H 21
Michael Treschow
Axa SC
2:56:03.1056250
+1:07:44.406370
47.5p
332
H 40
Magnus Rostedt
Broby GOIF
2:56:14.1057390
+1:07:56.407510
47.4p
333
H 40
Sten Erik Gustafsson
Strömtorps IK
2:56:15.1057470
+1:07:56.407590
47.4p
334
H 50
Tomas Stenberg
Skogspojkarnas OK
2:56:31.1059080
+1:08:12.409200
47.4p
335
H 40
Torbjörn Marell
Karlslunds IF SF
2:56:36.1059580
+1:08:17.409700
47.3p
336
H 50
Lars Carlsvärd
Vreta Skid o Mk
2:56:47.1060620
+1:08:28.410740
47.3p
337
H 50
Micael Westerlund
IFK Västerås SK
2:56:57.1061680
+1:08:38.411800
47.2p
338
D 40
Susanne Jarl
Almby IK
2:57:12.1063110
+1:08:53.413230
47.1p
339
H 60
Roland Robertsson
Hällbybrunns IF
2:57:34.1065380
+1:09:15.415500
47.0p
340
H 50
Göran Pettersson
Karlslunds IF SF
2:57:46.1066510
+1:09:27.416630
47.0p
341
H 60
Lars-Åke Lindholm
Frövi IK
2:58:08.1068730
+1:09:49.418850
46.8p
342
H 60
Gunnar Munktelius
Surahammars SOK
2:58:11.1069080
+1:09:52.419200
46.8p
343
H 40
Per Sannemalm
Axa SC
2:58:21.1070000
+1:10:02.420120
46.8p
344
D 21
Rebecka MC Carthy
Karlslunds IF SF
2:58:42.1072150
+1:10:23.422270
46.7p
345
D 21
Emma Karlsson
Garphyttans IF
2:58:55.1073430
+1:10:36.423550
46.6p
345
H 40
Daniel Jönsson
Råneå SK
2:58:55.1073430
+1:10:36.423550
46.6p
347
H 50
Bo Willyson
Telia IoFF
2:59:16.1075550
+1:10:57.425670
46.5p
348
H 50
Matz Ekman
Karlslunds IF SF
3:00:28.1082720
+1:12:09.432840
46.1p
349
H 21
Emil Mattsson
Bullarens GOIF
3:00:35.1083430
+1:12:16.433550
46.1p
350
H 40
Anders Lundström
Ericsson IK
3:00:37.1083610
+1:12:18.433730
46.1p
351
H 21
Sebastian Sundius
Zinkgruvans IF
3:00:51.1085040
+1:12:32.435160
46.0p
352
H 21
Karl Olsson
Säffle SK
3:01:03.1086220
+1:12:44.436340
45.9p
353
H 50
Ingvar Hansson
Levide IF
3:01:46.1090520
+1:13:27.440640
45.7p
354
H 21
Erik Axelhed
IFK Västerås SK
3:02:33.1095290
+1:14:15.445410
45.5p
355
D 21
Sofia Pettersson
Broby GOIF
3:03:07.1098600
+1:14:48.448720
45.3p
356
H 60
Lars Olof Tapper
Åf SK
3:03:28.1100730
+1:15:09.450850
45.2p
357
H 50
Leif Granström
Linköpings SK
3:04:08.1104710
+1:15:49.454830
45.0p
358
D 21
Lovisa Jern
IFK Skövde SK
3:04:12.1105160
+1:15:53.455280
45.0p
359
H 60
Jonas Frisinger
IK Westmannia Frisk
3:04:18.1105770
+1:15:59.455890
45.0p
360
D 21
Lovisa Tobieson
IK Nocout.se
3:05:09.1110840
+1:16:50.460960
44.7p
361
H 40
Thomas Gröndahl
Karlslunds IF SF
3:06:09.1116880
+1:17:50.467000
44.4p
362
H 50
Mats Bergvall
Östansjö SK
3:06:36.1119510
+1:18:17.469630
44.3p
363
H 40
Marcus Forsling
Enebybergs IF
3:06:50.1120910
+1:18:31.471030
44.2p
364
H 21
Christopher Mörlin
Axa SC
3:07:01.1122000
+1:18:42.472120
44.2p
365
H 21
Per Arenander
Axa SC
3:07:06.1122530
+1:18:47.472650
44.1p
366
H 60
Nils-Olov Åsman
Karlslunds IF SF
3:08:48.1132770
+1:20:29.482890
43.7p
367
H 21
Daniel Bjurenvall
IK Westmannia Frisk
3:09:51.1139080
+1:21:32.489200
43.4p
368
H 50
Jens Bovbjerg
København SK
3:09:59.1139890
+1:21:41.490010
43.3p
369
D 40
Ulrica Eriksson
Berber IS
3:10:11.1141060
+1:21:52.491180
43.3p
370
D 40
Susanne Felldin
Kumla SF
3:10:37.1143690
+1:22:19.493810
43.2p
371
H 40
Gabriel Wetter
Saltsjöbadens SLK
3:12:03.1152250
+1:23:44.502370
42.8p
372
H 21
Anders Franzén
Strömnäs GIF
3:12:24.1154340
+1:24:05.504460
42.7p
373
H 40
Patrik Oskarsson
Sya SK
3:12:44.1156370
+1:24:25.506490
42.6p
374
D 21
Susanne Sandvik
Hällefors SK
3:12:51.1157010
+1:24:32.507130
42.6p
375
H 21
Carl Jernberg
Karlslunds IF SF
3:13:45.1162440
+1:25:26.512560
42.3p
376
H 21
Joel Alfredsson
Heds IF
3:13:57.1163600
+1:25:38.513720
42.3p
377
H 21
Sören Alfredsson
Heds IF
3:14:01.1164010
+1:25:42.514130
42.3p
378
D 21
Linda Engström
Ställbergs IK
3:14:28.1166710
+1:26:09.516830
42.2p
379
H 40
Fredrik Wikman
Axa SC
3:14:39.1167860
+1:26:20.517980
42.1p
380
D 60
MY Rönnols
Täby OK
3:15:38.1173710
+1:27:19.523830
41.9p
381
H 21
Martin Svärd
Svennevads IF
3:16:10.1176930
+1:27:51.527050
41.7p
382
D 50
Annelie Nordström-Rydberg
Zinkgruvans IF
3:16:40.1179920
+1:28:21.530040
41.6p
383
H 21
Mårten Lindquist
Axa SC
3:17:13.1183270
+1:28:54.533390
41.5p
384
H 40
Alf Hulldin
Garphyttans IF
3:17:20.1183970
+1:29:01.534090
41.4p
385
H 40
Herman Haglund
Visborgs OK
3:17:29.1184880
+1:29:10.535000
41.4p
386
D 50
Ingalill Olsson
OK Orion
3:18:05.1188410
+1:29:46.538530
41.2p
387
H 21
Johan Bergendahl
Axa SC
3:18:33.1191270
+1:30:14.541390
41.1p
388
H 21
Henric Persson
Axa SC
3:18:44.1192320
+1:30:25.542440
41.1p
389
H 21
Niklas Jonsson
Broby GOIF
3:18:44.1192360
+1:30:25.542480
41.1p
390
D 60
Christina Elfvin
Karlslunds IF SF
3:21:21.1208080
+1:33:02.558200
40.4p
391
H 21
Jonas Georgsson
Karlslunds IF SF
3:21:34.1209360
+1:33:15.559480
40.4p
392
H 40
Lars Eriksson
Karlslunds IF SF
3:23:00.1217910
+1:34:41.568030
40.1p
393
H 21
Johan Svensson
Axa SC
3:25:24.1232370
+1:37:05.582490
39.5p
394
H 21
Mattias Stenby
Åkersberga SK
3:25:49.1234830
+1:37:30.584950
39.4p
395
H 40
Mikael Jansson
Garphyttans IF
3:26:43.1240280
+1:38:24.590400
39.2p
396
H 40
Tobias Andersson
Billerudkorsnäs Korpförenin
3:29:28.1256730
+1:41:09.606850
38.6p
397
D 21
Sandra Johansson
Axa SC
3:29:32.1257180
+1:41:13.607300
38.6p
398
H 50
Ole Videbaek
Holte Ski
3:30:56.1265540
+1:42:37.615660
38.3p
399
H 40
Peter Martinsson
Broby GOIF
3:31:49.1270800
+1:43:30.620920
38.1p
400
D 40
Katarina Ström
Grava SK
3:32:47.1276630
+1:44:28.626750
37.9p
401
H 60
Hans Josefsson
IF Ski Team Skåne
3:34:05.1284440
+1:45:46.634560
37.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 40
Stefan Larsson
Sya SK
3:34:45.1288470
+1:46:26.638590
37.5p
403
D 21
Carolina Jarl
Axa SC
3:35:02.1290130
+1:46:43.640250
37.4p
404
H 21
Marcus Jansson
Götlunda IF
3:35:02.1290190
+1:46:44.640310
37.4p
405
H 21
Fredrik Von Arnold
Axa SC
3:35:13.1291230
+1:46:54.641350
37.4p
406
H 21
Daniel Eriksson
Karlslunds IF SF
3:37:44.1306340
+1:49:25.656460
36.9p
407
D 40
Elin Renemark
Axa SC
3:39:53.1319270
+1:51:34.669390
36.5p
408
D 40
Karin Tillhagen
Axa SC
3:41:56.1331560
+1:53:37.681680
36.1p
409
H 21
Daniel Andersson
Rydaholms GOIF
3:42:05.1332480
+1:53:46.682600
36.1p
410
H 50
Mikael Pers
Berber IS
3:45:45.1354400
+1:57:26.704520
35.4p
411
H 21
Marcus Ekman
Abb IF SK
3:51:50.1390990
+2:03:32.741110
34.3p
412
H 60
Hans Axelhed
Axa SC
4:23:06.1578520
+2:34:47.928640
29.7p