Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Örebro Skiathlon
2015-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
30km, Längdskidor
1
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
1:09:04.414360
96.9p
2
Lars Nelson
Åsarna IK
1:09:06.414500
+1.40
96.9p
3
Johan Olsson
Åsarna IK
1:09:11.415020
+6.560
96.8p
4
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:09:19.415850
+14.1390
96.6p
5
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:09:33.417290
+29.2830
96.3p
6
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
1:10:19.421800
+1:14.7340
95.3p
7
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:10:32.423170
+1:28.8710
95.1p
8
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:11:08.426710
+2:03.12250
94.3p
9
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
1:11:36.429500
+2:31.15040
93.8p
10
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
1:11:36.429510
+2:31.15050
93.8p
11
Viktor Brännmark
Bodens SK
1:12:15.433410
+3:10.18950
93.0p
12
Jack Impola
SK Bore
1:12:21.434040
+3:16.19580
92.9p
13
Simon Lageson
Åsarna IK
1:12:43.436200
+3:38.21740
92.4p
14
Bill Impola
SK Bore
1:12:51.437060
+3:47.22600
92.3p
15
Jesper Modin
Piteå Elit SK
1:13:03.438200
+3:58.23740
92.1p
16
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:13:14.439310
+4:09.24850
91.8p
17
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:13:14.439370
+4:10.24910
91.8p
18
Erik Andersson
Malungs IF
1:13:16.439520
+4:11.25060
91.8p
19
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:14:10.444980
+5:06.30520
90.8p
20
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:14:12.445100
+5:07.30640
90.7p
21
Oscar Kardin
Östersunds SK
1:14:12.445140
+5:07.30680
90.7p
22
Jens Andersson
Kalix SK
1:14:16.445550
+5:11.31090
90.7p
23
Erik Silfver
IFK Umeå
1:14:17.445620
+5:12.31160
90.6p
24
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:14:19.445890
+5:15.31430
90.6p
25
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:14:20.445920
+5:15.31460
90.6p
26
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
1:14:33.447220
+5:28.32760
90.3p
27
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:14:38.447780
+5:34.33320
90.2p
28
Lars Suther
IFK Mora SK
1:15:07.450600
+6:02.36140
89.7p
29
Oscar Persson
SK Bore
1:15:13.451200
+6:08.36740
89.6p
30
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
1:15:13.451280
+6:09.36820
89.6p
31
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:15:14.451300
+6:09.36840
89.6p
32
Johan Häggström
Kalix SK
1:15:23.452220
+6:18.37760
89.4p
33
Axel Bergsten
Axa SC
1:15:32.453120
+6:27.38660
89.3p
34
Carl Olander
IK Stern
1:15:35.453430
+6:30.38970
89.2p
35
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:15:46.454590
+6:42.40130
89.0p
36
Nils Persson
Östersunds SK
1:15:51.455060
+6:47.40600
88.9p
37
Bob Impola
SK Bore
1:15:51.455070
+6:47.40610
88.9p
38
Johan Persson
Järpens SK
1:16:18.457780
+7:14.43320
88.4p
39
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
1:16:30.458940
+7:25.44480
88.2p
40
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
1:16:34.459380
+7:30.44920
88.1p
41
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:16:34.459390
+7:30.44930
88.1p
42
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:16:49.460890
+7:45.46430
87.9p
43
Erik Söderlund
Malungs IF
1:18:00.467960
+8:56.53500
86.6p
44
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
1:18:02.468130
+8:57.53670
86.6p
45
Arvid Forss
Åsarna IK
1:18:05.468480
+9:01.54020
86.6p
46
Petter Engdahl
Östersunds SK
1:18:07.468610
+9:02.54150
86.5p
47
Erik Johansson
Tranemo IF
1:18:16.469550
+9:11.55090
86.4p
48
Rasmus Blom
SK Bore
1:18:22.470110
+9:17.55650
86.3p
49
Mathias Jonasson
Östersunds SK
1:19:03.474270
+9:59.59810
85.6p
50
Martin Herbert
Sundbybergs IK
1:19:04.474300
+9:59.59840
85.6p
51
Emil Svensson
Åsarna IK
1:19:44.478350
+10:39.63890
84.9p
52
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
1:20:04.480380
+11:00.65920
84.6p
53
Adrian Bergström
Bodens SK
1:20:19.481800
+11:14.67340
84.3p
54
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:20:38.483740
+11:33.69280
84.0p
55
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
1:20:40.483900
+11:35.69440
84.0p
56
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:21:05.486400
+12:00.71940
83.6p
57
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
1:21:49.490860
+12:45.76400
82.9p
58
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
1:22:17.493670
+13:13.79210
82.5p
59
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:24:11.505070
+15:07.90610
80.7p
60
Julius Källgård
Sävast Ski Team IF
1:24:50.508900
+15:45.94440
80.2p
61
David Thorell
IK Stern
1:29:52.539160
+20:48.124700
76.0p
-
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Per Sandberg
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
23:59:59.8639800
-
-
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
15km, Längdskidor
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
35:35.213420
91.0p
2
Stina Nilsson
IFK Mora SK
36:34.219320
+59.5800
88.6p
3
Emma Wikén
Åsarna IK
36:35.219480
+1:00.5960
88.5p
4
Anna Haag
IFK Mora SK
36:36.219550
+1:01.6030
88.5p
5
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
36:43.220250
+1:08.6730
88.2p
6
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
38:07.228630
+2:32.15110
85.0p
7
Hanna Falk
Ulricehamns IF
38:23.230240
+2:48.16720
84.5p
8
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
38:23.230280
+2:48.16760
84.4p
9
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
38:51.233030
+3:16.19510
83.5p
10
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
38:54.233350
+3:19.19830
83.3p
11
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
39:04.234330
+3:29.20810
83.0p
12
Maria Nordström
Ulricehamns IF
39:11.235020
+3:36.21500
82.8p
13
Linn Sömskar
IFK Umeå
39:11.235070
+3:36.21550
82.7p
14
Helene Söderlund
IFK Mora SK
39:51.239010
+4:15.25490
81.4p
15
Ida Indahl
Offerdals SK
40:05.240480
+4:30.26960
80.9p
16
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
40:08.240770
+4:33.27250
80.8p
17
Evelina Bångman
Offerdals SK
40:10.240960
+4:35.27440
80.8p
18
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
40:28.242700
+4:52.29180
80.2p
19
Sofie Elebro
IFK Umeå
40:31.243030
+4:56.29510
80.1p
20
Julia Svan
Vansbro AIK SK
40:36.243590
+5:01.30070
79.9p
21
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
40:41.244000
+5:05.30480
79.8p
22
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
40:56.245500
+5:20.31980
79.3p
23
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
40:56.245540
+5:21.32020
79.3p
24
Lisa Dahl
Offerdals SK
40:59.245820
+5:24.32300
79.2p
25
Lisa K Svensson
Åsarna IK
41:06.246500
+5:30.32980
79.0p
26
Frida Hallquist
Åsarna IK
41:32.249140
+5:57.35620
78.1p
27
Emma Ivarsson
Årsunda IF
42:00.251970
+6:25.38450
77.3p
28
Sandra Olsson
Malungs IF
42:23.254240
+6:48.40720
76.6p
29
Emma Bergström
Kalix SK
42:31.255010
+6:55.41490
76.4p
30
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
42:41.256040
+7:06.42520
76.1p
31
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
42:50.256900
+7:14.43380
75.8p
32
Eva Johansson
Linköpings SK
43:19.259810
+7:43.46290
75.0p
33
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
43:23.260290
+7:48.46770
74.9p
34
Helena Lundkvist
Kalix SK
43:39.261870
+8:04.48350
74.4p
35
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
43:46.262550
+8:11.49030
74.2p
-
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Maria Sundström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Lovisa Sundin
Delsbo IF
23:59:59.8639800
-
-
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-