Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Örebro Sprint
2015-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
2:59.17875
2
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
3:02.18171
3
Maria Nordström
Ulricehamns IF
3:03.18233
4
Linn Sömskar
IFK Umeå
3:03.18275
5
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
3:13.19234
6
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
3:14.19352
Semifinal
7
Julia Svan
Vansbro AIK SK
3:13.19267
8
Helene Söderlund
IFK Mora SK
3:15.19467
9
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
3:13.19258
10
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
3:15.19485
11
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
3:15.19463
12
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
3:17.19634
Kvartsfinal
13
Ida Indahl
Offerdals SK
3:13.19279
14
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
3:15.19412
15
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
3:16.19506
16
Eva Svensson
IFK Mora SK
3:13.19276
17
Frida Hallquist
Åsarna IK
3:14.19310
18
Emma Ivarsson
Årsunda IF
3:16.19507
19
Jonna Sundling
IFK Umeå
3:19.19836
20
Mathilda Ruus
Åsarna IK
3:20.19928
21
Olivia Hansson
Garphyttans IF
3:17.19673
22
Sandra Olsson
Malungs IF
3:21.20077
23
Lisa K Svensson
Åsarna IK
3:22.20196
24
Sofie Elebro
IFK Umeå
3:23.20260
25
Terese Andersson
IFK Umeå
3:24.20309
26
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
3:24.20384
27
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
3:25.20408
28
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
3:27.20658
29
Maria Sundström
Strömnäs GIF
3:28.20712
30
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
3:33.21224
Kval
31
Eva Johansson
Linköpings SK
3:24.20340
32
Helena Lundkvist
Kalix SK
3:24.20349
33
Sara Hallquist
Åsarna IK
3:24.20395
34
Lovisa Sundin
Delsbo IF
3:26.20532
35
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
3:27.20681
36
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
3:29.20813
37
Emma Bergström
Kalix SK
3:31.21054
38
Sara PITTJA
Gellivare Skidallians IK
3:34.21374
39
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
3:46.22579
40
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
40
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
40
Marika Sundin
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
40
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
40
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800