Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 30/50km
2015-03-21
Deltävling i
Intersport Cup 2015
<<< Intersport cup final
Intersport cup final >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
50km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
1:57:31.705004
96.4p
2
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:57:31.705007
+0
96.4p
3
Lars Nelson
Åsarna IK
1:58:01.708005
+30.2901
96.1p
4
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:58:01.708006
+30.2902
96.1p
5
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:58:04.708300
+32.3196
96.0p
6
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
2:00:38.723702
+3:06.18598
94.2p
7
Simon Lageson
Åsarna IK
2:00:57.725602
+3:25.20498
93.9p
8
Anders Jonsson
Stockviks SF
2:01:26.728504
+3:55.23400
93.6p
9
Magnus Jonsson
Sollefteå Skidor IF
2:01:27.728605
+3:56.23501
93.6p
10
Erik Andersson
Malungs IF
2:01:39.729803
+4:07.24699
93.4p
11
Jens Burman
Åsarna IK
2:02:01.732004
+4:30.26900
93.2p
12
Viktor Brännmark
Bodens SK
2:02:04.732307
+4:33.27203
93.1p
13
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
2:02:05.732400
+4:33.27296
93.1p
14
Petter Engdahl
Östersunds SK
2:02:20.733906
+4:49.28802
93.0p
15
Johan Häggström
Kalix SK
2:02:50.736906
+5:19.31802
92.6p
16
Robin Norum
IFK Umeå
2:02:54.737307
+5:23.32203
92.6p
17
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
2:03:03.738200
+5:31.33096
92.5p
18
Lars Suther
IFK Mora SK
2:03:32.741101
+6:00.35997
92.1p
19
Carl Quicklund
Östersunds SK
2:03:51.743002
+6:19.37898
91.9p
20
Erik Söderlund
Malungs IF
2:05:17.751605
+7:46.46501
90.9p
21
Axel Bergsten
Axa SC
2:05:17.751606
+7:46.46502
90.9p
22
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:05:41.754009
+8:10.48905
90.7p
23
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
2:05:45.754404
+8:14.49300
90.6p
24
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
2:05:58.755705
+8:27.50601
90.5p
25
Björn Sandström
Täfteå IK
2:06:02.756102
+8:30.50998
90.4p
26
Daniel Svensson
IFK Mora SK
2:06:14.757300
+8:42.52196
90.3p
27
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
2:06:26.758506
+8:55.53402
90.2p
28
Simon Öberg
Kalix SK
2:06:30.758904
+8:59.53800
90.1p
29
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
2:07:05.762408
+9:34.57304
89.8p
30
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:07:20.763901
+9:48.58797
89.6p
31
Marcus Ruus
Åsarna IK
2:08:18.769705
+10:47.64601
89.0p
32
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
2:08:29.770803
+10:57.65699
88.9p
33
Axel Ekström
Garphyttans IF
2:08:30.770904
+10:59.65800
88.8p
34
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
2:08:31.771006
+11:00.65902
88.8p
35
Arvid Forss
Åsarna IK
2:09:05.774408
+11:34.69304
88.5p
36
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
2:09:08.774707
+11:37.69603
88.4p
37
Erik Rost
Hudiksvalls IF
2:09:12.775107
+11:41.70003
88.4p
38
Markus Leijon
IFK Mora SK
2:10:41.784008
+13:10.78904
87.5p
39
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
2:11:23.788204
+13:52.83100
87.0p
40
Erik Johansson
Tranemo IF
2:12:55.797404
+15:24.92300
86.1p
41
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:12:58.797700
+15:26.92596
86.1p
42
Oscar Kardin
Östersunds SK
2:12:59.797809
+15:28.92705
86.1p
43
Markus Lundholm
OK Renen
2:13:06.798503
+15:34.93399
86.0p
44
Victor Hallquist
Åsarna IK
2:13:31.801004
+16:00.95900
85.8p
45
Nils Persson
Östersunds SK
2:14:44.808309
+17:13.103205
85.0p
46
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
2:15:55.815405
+18:24.110301
84.4p
47
Adrian Bergström
Bodens SK
2:17:32.825107
+20:01.120003
83.4p
48
Albin Jonsson
Högbo GOIF
2:21:09.846802
+23:37.141698
81.5p
49
Carl Olander
IK Stern
2:22:38.855705
+25:07.150601
80.7p
50
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
2:22:47.856605
+25:16.151501
80.6p
51
Julius Källgård
Sävast Ski Team IF
2:25:19.871808
+27:48.166704
79.3p
52
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:29:42.898100
+32:10.192996
77.1p
53
David Thorell
IK Stern
2:36:56.941504
+39:25.236400
73.8p
54
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:50:25.1022403
+52:53.317299
68.3p
-
Emil Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
-
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Tallbom
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Persson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
30km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
1:17:12.463105
88.2p
2
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:17:48.466701
+35.3496
87.5p
3
Stina Nilsson
IFK Mora SK
1:17:48.466705
+36.3500
87.5p
4
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:17:48.466708
+36.3503
87.5p
5
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
1:17:50.466907
+38.3702
87.5p
6
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:17:51.467009
+39.3804
87.5p
7
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
1:17:53.467202
+40.3997
87.4p
8
Anna Haag
IFK Mora SK
1:17:53.467208
+41.4003
87.4p
9
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
1:17:58.467708
+46.4503
87.3p
10
Emma Wikén
Åsarna IK
1:18:47.472608
+1:35.9403
86.4p
11
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:19:30.476903
+2:17.13698
85.7p
12
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
1:20:45.484408
+3:33.21203
84.3p
13
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
1:20:48.484706
+3:36.21501
84.3p
14
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:20:56.485504
+3:43.22299
84.1p
15
Frida Erkers
Sundbybergs IK
1:20:57.485600
+3:44.22395
84.1p
16
Hanna Falk
Ulricehamns IF
1:21:08.486708
+3:56.23503
83.9p
17
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
1:21:16.487504
+4:03.24299
83.8p
18
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
1:21:26.488505
+4:14.25300
83.6p
19
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:22:46.496503
+5:33.33298
82.3p
20
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
1:22:57.497600
+5:44.34395
82.1p
21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
1:23:17.499601
+6:04.36396
81.8p
22
Lisa Dahl
Offerdals SK
1:23:27.500601
+6:14.37396
81.6p
23
Evelina Bångman
Offerdals SK
1:24:16.505508
+7:04.42303
80.8p
24
Eva Svensson
IFK Mora SK
1:24:42.508101
+7:29.44896
80.4p
25
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
1:26:02.516102
+8:49.52897
79.2p
26
Jennie Jirhed
Östersunds SK
1:26:37.519603
+9:24.56398
78.6p
27
Sofie Elebro
IFK Umeå
1:26:50.520908
+9:38.57703
78.4p
28
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:27:42.526108
+10:30.62903
77.7p
29
Isabelle Persson
Stockviks SF
1:27:58.527709
+10:46.64504
77.4p
30
Helena Lundkvist
Kalix SK
1:28:35.531407
+11:23.68202
76.9p
31
Sara Hallquist
Åsarna IK
1:29:19.535808
+12:07.72603
76.3p
32
Emma Ivarsson
Årsunda IF
1:29:24.536307
+12:12.73102
76.2p
33
Maria Sundström
Strömnäs GIF
1:30:15.541407
+13:03.78202
75.5p
34
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
1:30:52.545108
+13:40.81903
75.0p
35
Eva Johansson
Linköpings SK
1:32:17.553604
+15:04.90399
73.8p
36
Emma Bergström
Kalix SK
1:32:42.556102
+15:29.92897
73.5p
37
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
1:35:33.573202
+18:20.109997
71.3p
-
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Julia Nyström
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-