Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM-test Torsby Sprint
2015-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
2
Peter Nilsson
Lycksele IF
3
Marcus Grate
Täfteå IK
4
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
5
Olof Jonsson
Duveds IF
6
Max Novak
Offerdals SK
Semifinal
7
Anton Persson
SK Bore
7
Adam Persson
Borås SK
9
Sebastian Olsson
Stockviks SF
9
Eddie Edström
Stockviks SF
11
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
11
Filip Danielsson
Garphyttans IF
Kvartsfinal
13
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
13
Henrik Ottosson
Åsarna IK
13
Axel Ekström
Garphyttans IF
16
William Strömberg
Täfteå IK
16
Nils Augustsson
IFK Mora SK
16
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
16
Gustav Sundström
Garphyttans IF
16
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
21
Elias Dahl
Offerdals SK
21
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
21
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
21
Felix Hopstadius
Storumans IK
21
Alfred Buskqvist
IK Stern
26
Markus Persson
Hudiksvalls IF
26
Martin Herbert
Sundbybergs IK
26
Emil Persson
Östersunds SK
26
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
26
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
Kval
31
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
3:10.18935
32
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
3:10.18960
33
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
3:10.18986
34
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
3:11.19024
35
Gustav Rotvold
Åsarna IK
3:11.19060
36
Erik Persson
Borås SK
3:11.19098
37
Adam Gillman
Garphyttans IF
3:12.19100
38
Carl Schogster
Täfteå IK
3:12.19101
39
Magnus Brander
Åmotfors IF
3:12.19132
40
Oscar Lindell
Stockviks SF
3:13.19217
41
Martin Emilsson
Offerdals SK
3:13.19259
42
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
3:13.19285
43
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
3:13.19296
44
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
3:14.19359
45
Eric Jansson
Tranemo IF
3:14.19364
46
Daniel Södersten
Orsa SK
3:15.19436
47
Alexander Karlsson
Källbottens IK
3:15.19484
48
Gabriel Strid
Sunne SLF
3:16.19508
49
Jonathan Engström
Borås GIF
3:16.19593
50
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
3:16.19596
51
Arvid Jonsson
Duveds IF
3:17.19677
52
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
3:18.19745
53
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
3:18.19751
54
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
3:18.19765
55
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
3:18.19769
56
Elis Berg
Sunne SLF
3:19.19818
57
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
3:19.19831
58
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
3:19.19852
59
Filip Halldén
Garphyttans IF
3:19.19854
60
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
3:19.19873
61
Elias Olofsson
Vårby IK
3:19.19874
62
Albin Eriksson
Husums IF SK
3:20.19901
63
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
3:20.19914
64
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
3:20.19942
65
Joakim Ståhl
Järbo IF
3:20.19946
66
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
3:20.19965
67
Jacob Stark
Stockviks SF
3:21.20047
68
Tobias Engberg
Offerdals SK
3:21.20056
69
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
3:21.20075
70
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
3:22.20101
71
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
3:22.20126
72
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
3:22.20139
73
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
3:22.20180
74
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
3:23.20238
75
Martin Johansson
Linköpings SK
3:23.20245
76
Arvid Vänn
Stockviks SF
3:23.20282
77
Jesper Thor
Åsarna IK
3:24.20367
78
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
3:24.20387
79
Isak Augustsson
IFK Mora SK
3:26.20537
80
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
3:26.20553
81
Petter Persson
Borås SK
3:27.20697
82
Mattias Wedin
Stockviks SF
3:28.20720
83
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
3:28.20725
84
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
3:29.20882
85
Jonatan Palander
Sellnäs IF
3:30.20934
86
Albin Persson
Tranemo IF
3:31.21025
87
Jens Filipsson
Sunne SLF
3:31.21045
88
Viktor Strömberg
Täfteå IK
3:31.21093
89
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
3:33.21222
90
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
3:33.21224
91
Simon Lundberg
Hagfors SF
3:33.21268
92
Johan Forslund
Lycksele IF
3:35.21432
93
Olle Strömbäck
Husums IF SK
3:36.21555
94
Elis Strömbäck
Husums IF SK
3:36.21561
95
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
3:38.21704
96
Axel Jutterström
IFK Mora SK
3:38.21760
97
Anders Kallings
Visborgs OK
3:40.21994
98
Markus Nordmark
Nässjö SF
3:45.22434
99
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
3:46.22557
100
David Dahl
Visborgs OK
3:48.22708
101
Alexander Svensson
Äspereds IF
3:48.22733
102
Erik Björkman
Täfteå IK
3:49.22814
103
Elias Edvinsson
Hagfors SF
3:49.22874
104
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
3:51.23099
105
Daniel Johansson
Gnosjö FK
3:56.23577
106
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
106
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
106
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
106
Martin Edman
Eds SK
23:59:59.8639800
106
Anton Eriksson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800