Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Torsby Fristil
2015-01-10
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
Scandic Cup Torsby Masstart >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sofie Nordsveen Hustad
Norway
15:55.95431
78.7p
2
Elina Rönnlund
IFK Umeå
15:57.95636
+2.105
78.5p
3
Hedda Bångman
Offerdals SK
16:05.96494
+10.963
77.9p
4
Sara Wadman
IFK Mora SK
16:16.97534
+21.2003
77.1p
5
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
16:22.98173
+27.2642
76.6p
6
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
16:24.98304
+28.2773
76.5p
7
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
16:32.99130
+36.3599
75.9p
8
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
16:35.99422
+39.3891
75.7p
9
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
16:43.100298
+48.4767
75.0p
10
Sandra Olsson
Malungs IF
16:52.101163
+57.5632
74.4p
11
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
17:10.102924
+1:14.7393
73.2p
12
Mimmi Björn
IFK Umeå
17:15.103451
+1:20.7920
72.8p
13
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
17:18.103754
+1:23.8223
72.6p
14
Maria Jonasson
Östersunds SK
17:21.104042
+1:26.8511
72.4p
15
Evelina Sutro
IFK Mora SK
17:24.104303
+1:28.8772
72.3p
16
Linnea Stark
Stockviks SF
17:31.105080
+1:36.9549
71.7p
17
Amalie Ous Haakonsen
Norway
17:38.105758
+1:43.10227
71.3p
18
Sarah Hale
IFK Mora SK
17:43.106298
+1:48.10767
71.0p
19
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
17:50.106968
+1:55.11437
70.5p
20
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
18:13.109215
+2:17.13684
69.1p
21
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
18:19.109819
+2:23.14288
68.8p
22
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
18:20.109968
+2:25.14437
68.7p
23
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
18:21.110086
+2:26.14555
68.6p
24
Vilma Funck
IFK Kiruna
18:22.110191
+2:27.14660
68.5p
25
Elin Bryne
IK Fryken
18:23.110225
+2:27.14694
68.5p
26
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
18:33.111241
+2:38.15710
67.9p
27
Ida Kihlén
Malungs IF
18:38.111733
+2:43.16202
67.6p
28
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
18:51.113067
+2:56.17536
66.8p
29
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
19:00.113971
+3:05.18440
66.3p
30
Klara Svensson
Äspereds IF
19:05.114437
+3:10.18906
66.1p
31
Angelica Johansson
IFK Mora SK
19:18.115744
+3:23.20213
65.4p
32
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
19:24.116367
+3:29.20836
65.0p
33
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
19:50.118955
+3:55.23424
63.6p
34
Jennifer Forsmark
Malungs IF
19:50.118967
+3:55.23436
63.6p
35
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
19:51.119098
+3:56.23567
63.6p
36
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
20:01.120077
+4:06.24546
63.1p
37
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
20:12.121170
+4:17.25639
62.5p
38
Josefin Nilsson
IK Fryken
20:19.121838
+4:24.26307
62.2p
39
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
20:32.123150
+4:37.27619
61.5p
40
Julia Seger
Boo IF
21:25.128424
+5:29.32893
59.1p
41
Lina Åslund
Hedesunda IF
23:18.139792
+7:23.44261
54.4p
-
Olivia Hansson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-