Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Torsby Masstart
2015-01-11
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
NJC/Scandic Cup Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
19.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
49:10.294921
89.9p
2
H 20
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
49:12.295102
+1.81
89.8p
3
H 20
Björn Sandström
Täfteå IK
49:12.295125
+2.104
89.8p
4
H 20
Filip Danielsson
Garphyttans IF
49:12.295164
+2.143
89.8p
5
H 20
Axel Ekström
Garphyttans IF
50:27.302627
+1:17.7606
87.7p
6
H 20
Olof Jonsson
Duveds IF
50:37.303681
+1:27.8660
87.4p
7
H 20
Max Novak
Offerdals SK
50:39.303858
+1:29.8837
87.4p
8
H 20
Alfred Buskqvist
IK Stern
51:16.307589
+2:06.12568
86.3p
9
H 20
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
51:25.308468
+2:15.13447
86.1p
10
H 20
Edvard Sundman
Åsarna IK
51:29.308812
+2:18.13791
86.0p
11
H 20
Gustav Rotvold
Åsarna IK
51:33.309241
+2:23.14220
85.9p
12
H 20
Eddie Edström
Stockviks SF
51:35.309407
+2:24.14386
85.9p
13
H 20
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
51:36.309585
+2:26.14564
85.8p
14
H 20
Nils Augustsson
IFK Mora SK
51:39.309823
+2:29.14802
85.8p
15
H 20
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
51:40.309920
+2:29.14899
85.7p
16
H 20
Elias Dahl
Offerdals SK
51:49.310828
+2:39.15807
85.5p
17
H 18
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
52:17.313613
+3:06.18592
84.8p
18
H 20
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
52:18.313732
+3:08.18711
84.7p
19
H 20
Jonathan Engström
Borås GIF
52:41.316029
+3:31.21008
84.2p
20
H 20
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
52:42.316107
+3:31.21086
84.1p
21
H 18
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
52:42.316184
+3:32.21163
84.1p
22
H 20
Sebastian Olsson
Stockviks SF
52:48.316752
+3:38.21731
84.0p
23
H 20
Emil Persson
Östersunds SK
52:50.316997
+3:40.21976
83.9p
24
H 20
Peter Nilsson
Lycksele IF
52:57.317647
+3:47.22626
83.7p
25
H 18
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
53:06.318509
+3:55.23488
83.5p
26
H 20
Martin Herbert
Sundbybergs IK
53:10.318908
+3:59.23887
83.4p
27
H 20
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
53:11.319034
+4:01.24013
83.4p
28
H 20
Anton Persson
SK Bore
53:20.319902
+4:09.24881
83.2p
29
H 20
Jonathan Grahn
Hudiksvalls IF
53:20.319948
+4:10.24927
83.2p
30
H 18
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
53:21.320054
+4:11.25033
83.1p
31
H 18
Erik Lieback
Ulricehamns IF
53:21.320067
+4:11.25046
83.1p
32
H 20
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
53:22.320162
+4:12.25141
83.1p
33
H 18
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
53:31.321062
+4:21.26041
82.9p
34
H 18
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
53:36.321538
+4:26.26517
82.8p
35
H 20
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
53:57.323606
+4:46.28585
82.3p
36
H 20
Jens Selahn
Stockviks SF
53:57.323616
+4:46.28595
82.3p
37
H 18
John Leander
Åsarna IK
54:04.324368
+4:54.29347
82.1p
38
H 18
Oscar Johansson
Linköpings SK
54:12.325175
+5:02.30154
81.9p
39
H 18
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
54:14.325335
+5:04.30314
81.9p
40
H 20
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
54:15.325413
+5:04.30392
81.8p
41
H 18
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
54:16.325503
+5:05.30482
81.8p
42
H 20
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
54:18.325711
+5:07.30690
81.8p
43
H 18
Carl Rotvold
Åsarna IK
54:31.327058
+5:21.32037
81.5p
44
H 18
Hannes Liljedal
Östersunds SK
54:40.327917
+5:29.32896
81.2p
45
H 20
Daniel Södersten
Orsa SK
54:41.328056
+5:31.33035
81.2p
46
H 20
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
54:41.328059
+5:31.33038
81.2p
47
H 20
Gustav Sundström
Garphyttans IF
54:53.329215
+5:42.34194
80.9p
48
H 18
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
54:55.329489
+5:45.34468
80.9p
49
H 20
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
54:56.329507
+5:45.34486
80.9p
50
H 18
Erik Björkman
Täfteå IK
54:57.329673
+5:47.34652
80.8p
51
H 20
Marcus Grate
Täfteå IK
54:57.329681
+5:47.34660
80.8p
52
H 18
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
54:58.329734
+5:48.34713
80.8p
53
H 18
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
55:03.330261
+5:53.35240
80.7p
54
H 20
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
55:07.330651
+5:57.35630
80.6p
55
H 18
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
55:14.331354
+6:04.36333
80.4p
56
H 20
Mårten Vänn
Stockviks SF
55:21.332040
+6:11.37019
80.3p
57
H 18
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
55:41.334042
+6:31.39021
79.8p
58
H 18
Oscar Lindell
Stockviks SF
55:50.334976
+6:40.39955
79.6p
59
H 20
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
55:55.335430
+6:45.40409
79.5p
60
H 18
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
55:56.335511
+6:45.40490
79.5p
61
H 20
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
56:01.336098
+6:51.41077
79.4p
62
H 18
Emil Danielson
Dala-Järna IK
56:03.336264
+6:53.41243
79.3p
63
H 18
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
56:05.336462
+6:55.41441
79.3p
64
H 20
Martin Johansson
Linköpings SK
56:06.336598
+6:56.41577
79.3p
65
H 18
Adam Östling
Sundbybergs IK
56:08.336751
+6:58.41730
79.2p
66
H 18
Albin Eriksson
Husums IF SK
56:08.336770
+6:58.41749
79.2p
67
H 18
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
56:12.337144
+7:02.42123
79.1p
68
H 18
Jacob Stark
Stockviks SF
56:13.337257
+7:03.42236
79.1p
69
H 20
Martin Emilsson
Offerdals SK
56:14.337328
+7:04.42307
79.1p
70
H 18
Alexander Karlsson
Källbottens IK
56:14.337353
+7:04.42332
79.1p
71
H 18
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
56:15.337447
+7:05.42426
79.1p
72
H 18
Axel Jutterström
IFK Mora SK
56:20.337926
+7:10.42905
79.0p
73
H 20
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
56:27.338685
+7:17.43664
78.8p
74
H 20
Emil Eriksson
Tierps IF
56:28.338777
+7:18.43756
78.8p
75
H 18
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
56:29.338855
+7:19.43834
78.7p
76
H 18
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
56:31.339003
+7:20.43982
78.7p
77
H 18
Elias Olofsson
Vårby IK
56:35.339460
+7:25.44439
78.6p
78
H 18
Petter Persson
Borås SK
56:46.340544
+7:36.45523
78.4p
79
H 18
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
56:46.340571
+7:36.45550
78.4p
80
H 20
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
56:47.340698
+7:37.45677
78.3p
81
H 18
Elis Berg
Sunne SLF
56:55.341483
+7:45.46462
78.2p
82
H 18
Elias Andersson
Sunderby SK
56:56.341587
+7:46.46566
78.1p
83
H 18
Karl Ingard
IK Rex
57:20.343995
+8:10.48974
77.6p
84
H 18
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
57:22.344166
+8:12.49145
77.6p
85
H 18
Albert Carling
Falu IK
57:23.344228
+8:13.49207
77.6p
86
H 18
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
57:36.345569
+8:26.50548
77.3p
87
H 18
Gabriel Strid
Sunne SLF
57:44.346350
+8:34.51329
77.1p
88
H 20
Magnus Brander
Åmotfors IF
57:48.346728
+8:38.51707
77.0p
89
H 20
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
58:06.348536
+8:56.53515
76.7p
90
H 18
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
58:20.349970
+9:10.54949
76.4p
91
H 18
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
58:22.350177
+9:12.55156
76.3p
92
H 18
Tobias Lindman
Stockviks SF
58:30.350987
+9:20.55966
76.1p
93
H 18
Gustaf Berglund
Storvreta IK
58:45.352488
+9:35.57467
75.8p
94
H 18
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
58:46.352588
+9:36.57567
75.8p
95
H 18
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
59:02.354150
+9:52.59129
75.5p
96
H 18
Arvid Vänn
Stockviks SF
59:09.354868
+9:59.59847
75.3p
97
H 18
Isak Augustsson
IFK Mora SK
59:13.355252
+10:03.60231
75.3p
98
H 18
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
59:26.356511
+10:15.61490
75.0p
99
H 20
Felix Hopstadius
Storumans IK
59:30.356985
+10:20.61964
74.9p
100
H 18
Tobias Engberg
Offerdals SK
59:37.357661
+10:27.62640
74.8p
101
H 18
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
59:57.359667
+10:47.64646
74.4p
102
H 18
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
1:00:05.360447
+10:55.65426
74.2p
103
H 18
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:00:28.362765
+11:18.67744
73.8p
104
H 18
Tobias Olsson
Åsarna IK
1:00:38.363727
+11:28.68706
73.6p
105
H 18
William Westerlund
Falu IK
1:00:51.365092
+11:41.70071
73.3p
106
H 18
Eric Jansson
Tranemo IF
1:01:01.366004
+11:50.70983
73.2p
107
H 18
Karl Hjalmarsson
IK Stern
1:01:05.366476
+11:55.71455
73.1p
108
H 18
Ludvig Karlsson
Järpens SK
1:01:13.367266
+12:03.72245
72.9p
109
H 20
Oscar Bengtson
IK Stern
1:01:26.368554
+12:16.73533
72.7p
110
H 20
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
1:01:41.370018
+12:30.74997
72.4p
111
H 20
Emil Bennermo
Hybo AIK
1:01:43.370250
+12:33.75229
72.4p
112
H 18
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:03:34.381302
+14:23.86281
70.3p
113
H 20
Anders Kallings
Visborgs OK
1:03:34.381398
+14:24.86377
70.3p
114
H 18
Jens Filipsson
Sunne SLF
1:03:41.382040
+14:31.87019
70.2p
115
H 18
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:04:30.386940
+15:20.91919
69.4p
116
H 18
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
1:04:45.388494
+15:35.93473
69.1p
117
H 20
Olle Strömbäck
Husums IF SK
1:06:36.399526
+17:26.104505
67.3p
118
H 18
Jonatan Palander
Sellnäs IF
1:06:57.401635
+17:47.106614
66.9p
119
H 20
Markus Nordmark
Nässjö SF
1:08:22.410144
+19:12.115123
65.6p
120
H 20
Anton Kindlund
Bälinge IF
1:14:06.444540
+24:56.149519
60.7p
121
H 18
Adam Persson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
121
H 18
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
121
H 18
Arvid Jonsson
Duveds IF
23:59:58.8639700
-
121
H 18
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
121
H 18
Albin Persson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
121
H 18
David Dahl
Visborgs OK
23:59:58.8639700
-
121
H 18
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
121
H 18
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
121
H 18
Mattias Wedin
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
121
H 18
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
121
H 20
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
121
H 20
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
121
H 20
Markus Persson
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
121
H 20
William Strömberg
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
121
H 20
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
23:59:58.8639700
-
121
H 20
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
23:59:58.8639700
-
121
H 20
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
23:59:58.8639700
-
121
H 20
August Östlund
Hedesunda IF
23:59:58.8639700
-
121
H 20
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
140
H 18
Felix Erlander
Norrala IF
23:59:59.8639800
-
140
H 18
Carl Schogster
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
140
H 18
Anton Eriksson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
140
H 18
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
140
H 18
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
140
H 18
Viktor Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
140
H 18
Simon Lundberg
Hagfors SF
23:59:59.8639800
-
140
H 18
Johan Forslund
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
140
H 18
Martin Persson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
140
H 20
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
140
H 20
Erik Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
140
H 20
Jesper Thor
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
140
H 20
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
140
H 20
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
140
H 20
Jonatan Forsman
Grava SK
23:59:59.8639800
-
140
H 20
Martin Edman
Eds SK
23:59:59.8639800
-
140
H 20
Daniel Johansson
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
11.2km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 18
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
30:26.182588
81.2p
2
D 20
Hedda Bångman
Offerdals SK
31:49.190803
+1:22.8115
77.9p
3
D 20
Elina Rönnlund
IFK Umeå
31:50.190929
+1:23.8241
77.8p
4
D 18
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
32:02.192167
+1:35.9479
77.3p
5
D 18
Emma Ribom
Kalix SK
32:03.192263
+1:36.9575
77.3p
6
D 20
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
32:10.192943
+1:43.10255
77.0p
7
D 20
Maria Jonasson
Östersunds SK
32:17.193633
+1:50.10945
76.8p
8
D 20
Sandra Olsson
Malungs IF
32:17.193675
+1:50.10987
76.8p
9
D 20
Sofie Nordsveen Hustad
Nes Ski
32:20.193993
+1:54.11305
76.6p
10
D 20
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
32:26.194547
+1:59.11859
76.4p
11
D 20
Sara Wadman
IFK Mora SK
32:27.194618
+2:00.11930
76.4p
12
D 18
Emma Backén
Svegs IK
32:37.195651
+2:10.12963
76.0p
13
D 20
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
32:49.196809
+2:22.14121
75.6p
14
D 20
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
32:56.197569
+2:29.14881
75.3p
15
D 20
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
32:58.197723
+2:31.15035
75.3p
16
D 20
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
32:58.197788
+2:32.15100
75.2p
17
D 20
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
33:21.200096
+2:55.17408
74.4p
18
D 18
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
33:24.200370
+2:57.17682
74.3p
19
D 18
Moa Lundgren
Täfteå IK
33:24.200377
+2:57.17689
74.3p
20
D 18
Emma Thalin
Svegs IK
33:31.201046
+3:04.18358
74.1p
21
D 18
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
33:34.201377
+3:07.18689
74.0p
22
D 20
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
34:05.204469
+3:38.21781
72.9p
23
D 18
Alicia Persson
Stockviks SF
34:10.204927
+3:43.22239
72.7p
24
D 18
Sofie Oskarsson
SK Leksand
34:16.205531
+3:49.22843
72.5p
25
D 18
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
34:21.206077
+3:54.23389
72.4p
26
D 18
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
34:27.206616
+4:00.23928
72.2p
27
D 20
Linnea Stark
Stockviks SF
34:34.207328
+4:07.24640
71.9p
28
D 18
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
34:39.207873
+4:12.25185
71.8p
29
D 20
Sarah Hale
IFK Mora SK
34:41.208073
+4:14.25385
71.7p
30
D 18
Johanna Andersson
Falu IK
34:42.208160
+4:15.25472
71.7p
31
D 20
Mimmi Björn
IFK Umeå
34:48.208719
+4:21.26031
71.5p
32
D 20
Olivia Hansson
Garphyttans IF
34:59.209891
+4:33.27203
71.1p
33
D 18
Signe Rosenberg
Duveds IF
35:06.210509
+4:39.27821
70.9p
34
D 18
Filippa Lindman
Stockviks SF
35:16.211517
+4:49.28829
70.6p
35
D 18
Hanna Fritz
Filipstads SF
35:16.211570
+4:49.28882
70.6p
36
D 18
Tilda Johansson
Duveds IF
35:17.211637
+4:50.28949
70.5p
37
D 18
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
35:19.211852
+4:52.29164
70.5p
38
D 18
Ida Gustavsson
IFK Umeå
35:35.213460
+5:08.30772
70.0p
39
D 18
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
35:37.213642
+5:10.30954
69.9p
40
D 20
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
35:40.213907
+5:13.31219
69.8p
41
D 20
Evelina Sutro
IFK Mora SK
35:44.214365
+5:17.31677
69.7p
42
D 20
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
35:52.215134
+5:25.32446
69.4p
43
D 20
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
36:04.216397
+5:38.33709
69.0p
44
D 18
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
36:08.216724
+5:41.34036
68.9p
45
D 20
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
36:12.217144
+5:45.34456
68.8p
46
D 18
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
36:16.217581
+5:49.34893
68.7p
47
D 20
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
36:19.217810
+5:52.35122
68.6p
48
D 18
Fanny Johansson
Stockviks SF
36:21.218084
+5:54.35396
68.5p
49
D 18
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
36:22.218166
+5:55.35478
68.5p
50
D 20
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
36:40.219982
+6:13.37294
68.0p
51
D 18
Sandra Wiig
Stockviks SF
36:42.220159
+6:15.37471
67.9p
52
D 20
Elin Bryne
IK Fryken
36:55.221426
+6:28.38738
67.5p
53
D 18
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
36:57.221607
+6:30.38919
67.5p
54
D 18
Josefina Sundman
Åsarna IK
37:08.222777
+6:41.40089
67.2p
55
D 18
Amanda Mikko
IFK Kiruna
37:09.222815
+6:42.40127
67.1p
56
D 18
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
37:17.223632
+6:50.40944
66.9p
57
D 20
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
37:19.223836
+6:52.41148
66.9p
58
D 20
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
37:29.224826
+7:02.42138
66.6p
59
D 18
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
38:09.228890
+7:43.46202
65.4p
60
D 18
Madelene Melin
Malungs IF
38:25.230432
+7:58.47744
65.0p
61
D 18
Emma Persson
Hudiksvalls IF
38:45.232458
+8:18.49770
64.5p
62
D 18
Linn Gustafsson
Filipstads SF
38:50.232907
+8:23.50219
64.4p
63
D 18
Ellionore Bäckman
Hede SK
38:59.233834
+8:32.51146
64.1p
64
D 18
Vendela Blom
Stockviks SF
39:03.234254
+8:36.51566
64.0p
65
D 18
Ellen Svensson
Äspereds IF
39:42.238188
+9:16.55500
63.0p
66
D 18
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
39:54.239346
+9:27.56658
62.7p
67
D 18
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
39:55.239475
+9:28.56787
62.7p
68
D 18
Linnea Fjällborg
Jukkasjärvi IF
39:57.239613
+9:30.56925
62.6p
69
D 20
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
40:03.240208
+9:36.57520
62.5p
70
D 18
Matilda Melén
Falu IK
40:07.240607
+9:40.57919
62.4p
71
D 18
Evelina Lax
Nässjö SF
40:17.241650
+9:50.58962
62.1p
72
D 18
Moa Westh
SK Bore
40:49.244874
+10:22.62186
61.3p
73
D 20
Josefin Nilsson
IK Fryken
41:03.246291
+10:37.63603
61.0p
74
D 18
Hanna Claréus
Östersunds SK
41:08.246706
+10:41.64018
60.9p
75
D 18
Maja Wiik
Tvärreds IF
41:23.248291
+10:57.65603
60.5p
76
D 18
Emma Pettersson
Vreta Skid o Mk
41:33.249209
+11:06.66521
60.3p
77
D 18
Amanda Johansson
Tranemo IF
41:41.250066
+11:14.67378
60.1p
78
D 18
Frida Lindqvist
Hagfors SF
42:33.255221
+12:06.72533
58.9p
79
D 18
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
47:50.286914
+17:23.104226
52.6p
80
D 18
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
49:25.296451
+18:58.113763
51.0p
81
D 18
Mathilda Ruus
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
81
D 20
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
81
D 20
Lina Åslund
Hedesunda IF
23:59:58.8639700
-
84
D 18
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
84
D 18
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
84
D 18
Louise Roslin
Norrfjärdens IF
23:59:59.8639800
-
84
D 18
Amanda Lindblad
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
84
D 18
Linda Marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
84
D 18
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
84
D 18
Elin Theander
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
84
D 18
Maja Lilja
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
84
D 20
Angelica Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
84
D 20
Ida Kihlén
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
84
D 20
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
84
D 20
Klara Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
84
D 20
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
84
D 20
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
84
D 20
Jennifer Forsmark
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
84
D 20
Julia Seger
Boo IF
23:59:59.8639800
-