Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Torsby Masstart
2015-01-11
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
NJC/Scandic Cup Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
11.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
30:26.182588
81.2p
2
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
32:02.192167
+1:35.9479
77.3p
3
Emma Ribom
Kalix SK
32:03.192263
+1:36.9575
77.3p
4
Emma Backén
Svegs IK
32:37.195651
+2:10.12963
76.0p
5
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
33:24.200370
+2:57.17682
74.3p
6
Moa Lundgren
Täfteå IK
33:24.200377
+2:57.17689
74.3p
7
Emma Thalin
Svegs IK
33:31.201046
+3:04.18358
74.1p
8
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
33:34.201377
+3:07.18689
74.0p
9
Alicia Persson
Stockviks SF
34:10.204927
+3:43.22239
72.7p
10
Sofie Oskarsson
SK Leksand
34:16.205531
+3:49.22843
72.5p
11
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
34:21.206077
+3:54.23389
72.4p
12
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
34:27.206616
+4:00.23928
72.2p
13
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
34:39.207873
+4:12.25185
71.8p
14
Johanna Andersson
Falu IK
34:42.208160
+4:15.25472
71.7p
15
Signe Rosenberg
Duveds IF
35:06.210509
+4:39.27821
70.9p
16
Filippa Lindman
Stockviks SF
35:16.211517
+4:49.28829
70.6p
17
Hanna Fritz
Filipstads SF
35:16.211570
+4:49.28882
70.6p
18
Tilda Johansson
Duveds IF
35:17.211637
+4:50.28949
70.5p
19
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
35:19.211852
+4:52.29164
70.5p
20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
35:35.213460
+5:08.30772
70.0p
21
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
35:37.213642
+5:10.30954
69.9p
22
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
36:08.216724
+5:41.34036
68.9p
23
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
36:16.217581
+5:49.34893
68.7p
24
Fanny Johansson
Stockviks SF
36:21.218084
+5:54.35396
68.5p
25
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
36:22.218166
+5:55.35478
68.5p
26
Sandra Wiig
Stockviks SF
36:42.220159
+6:15.37471
67.9p
27
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
36:57.221607
+6:30.38919
67.5p
28
Josefina Sundman
Åsarna IK
37:08.222777
+6:41.40089
67.2p
29
Amanda Mikko
IFK Kiruna
37:09.222815
+6:42.40127
67.1p
30
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
37:17.223632
+6:50.40944
66.9p
31
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
38:09.228890
+7:43.46202
65.4p
32
Madelene Melin
Malungs IF
38:25.230432
+7:58.47744
65.0p
33
Emma Persson
Hudiksvalls IF
38:45.232458
+8:18.49770
64.5p
34
Linn Gustafsson
Filipstads SF
38:50.232907
+8:23.50219
64.4p
35
Ellionore Bäckman
Hede SK
38:59.233834
+8:32.51146
64.1p
36
Vendela Blom
Stockviks SF
39:03.234254
+8:36.51566
64.0p
37
Ellen Svensson
Äspereds IF
39:42.238188
+9:16.55500
63.0p
38
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
39:54.239346
+9:27.56658
62.7p
39
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
39:55.239475
+9:28.56787
62.7p
40
Linnea Fjällborg
Jukkasjärvi IF
39:57.239613
+9:30.56925
62.6p
41
Matilda Melén
Falu IK
40:07.240607
+9:40.57919
62.4p
42
Evelina Lax
Nässjö SF
40:17.241650
+9:50.58962
62.1p
43
Moa Westh
SK Bore
40:49.244874
+10:22.62186
61.3p
44
Hanna Claréus
Östersunds SK
41:08.246706
+10:41.64018
60.9p
45
Maja Wiik
Tvärreds IF
41:23.248291
+10:57.65603
60.5p
46
Emma Pettersson
Vreta Skid o Mk
41:33.249209
+11:06.66521
60.3p
47
Amanda Johansson
Tranemo IF
41:41.250066
+11:14.67378
60.1p
48
Frida Lindqvist
Hagfors SF
42:33.255221
+12:06.72533
58.9p
49
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
47:50.286914
+17:23.104226
52.6p
50
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
49:25.296451
+18:58.113763
51.0p
-
Mathilda Ruus
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Louise Roslin
Norrfjärdens IF
23:59:59.8639800
-
-
Amanda Lindblad
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Linda Marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
-
Elin Theander
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Maja Lilja
IK Fryken
23:59:59.8639800
-