Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Torsby Masstart
2015-01-11
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
NJC/Scandic Cup Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
19.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
52:17.313613
84.8p
2
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
52:42.316184
+25.2471
84.1p
3
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
53:06.318509
+48.4796
83.5p
4
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
53:21.320054
+1:04.6341
83.1p
5
Erik Lieback
Ulricehamns IF
53:21.320067
+1:04.6354
83.1p
6
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
53:31.321062
+1:14.7349
82.9p
7
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
53:36.321538
+1:19.7825
82.8p
8
John Leander
Åsarna IK
54:04.324368
+1:47.10655
82.1p
9
Oscar Johansson
Linköpings SK
54:12.325175
+1:55.11462
81.9p
10
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
54:14.325335
+1:57.11622
81.9p
11
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
54:16.325503
+1:58.11790
81.8p
12
Carl Rotvold
Åsarna IK
54:31.327058
+2:14.13345
81.5p
13
Hannes Liljedal
Östersunds SK
54:40.327917
+2:23.14204
81.2p
14
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
54:55.329489
+2:38.15776
80.9p
15
Erik Björkman
Täfteå IK
54:57.329673
+2:40.15960
80.8p
16
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
54:58.329734
+2:41.16021
80.8p
17
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
55:03.330261
+2:46.16548
80.7p
18
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
55:14.331354
+2:57.17641
80.4p
19
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
55:41.334042
+3:24.20329
79.8p
20
Oscar Lindell
Stockviks SF
55:50.334976
+3:33.21263
79.6p
21
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
55:56.335511
+3:38.21798
79.5p
22
Emil Danielson
Dala-Järna IK
56:03.336264
+3:46.22551
79.3p
23
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
56:05.336462
+3:48.22749
79.3p
24
Adam Östling
Sundbybergs IK
56:08.336751
+3:51.23038
79.2p
25
Albin Eriksson
Husums IF SK
56:08.336770
+3:51.23057
79.2p
26
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
56:12.337144
+3:55.23431
79.1p
27
Jacob Stark
Stockviks SF
56:13.337257
+3:56.23544
79.1p
28
Alexander Karlsson
Källbottens IK
56:14.337353
+3:57.23640
79.1p
29
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
56:15.337447
+3:58.23734
79.1p
30
Axel Jutterström
IFK Mora SK
56:20.337926
+4:03.24213
79.0p
31
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
56:29.338855
+4:12.25142
78.7p
32
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
56:31.339003
+4:13.25290
78.7p
33
Elias Olofsson
Vårby IK
56:35.339460
+4:18.25747
78.6p
34
Petter Persson
Borås SK
56:46.340544
+4:29.26831
78.4p
35
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
56:46.340571
+4:29.26858
78.4p
36
Elis Berg
Sunne SLF
56:55.341483
+4:38.27770
78.2p
37
Elias Andersson
Sunderby SK
56:56.341587
+4:39.27874
78.1p
38
Karl Ingard
IK Rex
57:20.343995
+5:03.30282
77.6p
39
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
57:22.344166
+5:05.30453
77.6p
40
Albert Carling
Falu IK
57:23.344228
+5:06.30515
77.6p
41
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
57:36.345569
+5:19.31856
77.3p
42
Gabriel Strid
Sunne SLF
57:44.346350
+5:27.32637
77.1p
43
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
58:20.349970
+6:03.36257
76.4p
44
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
58:22.350177
+6:05.36464
76.3p
45
Tobias Lindman
Stockviks SF
58:30.350987
+6:13.37274
76.1p
46
Gustaf Berglund
Storvreta IK
58:45.352488
+6:28.38775
75.8p
47
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
58:46.352588
+6:29.38875
75.8p
48
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
59:02.354150
+6:45.40437
75.5p
49
Arvid Vänn
Stockviks SF
59:09.354868
+6:52.41155
75.3p
50
Isak Augustsson
IFK Mora SK
59:13.355252
+6:56.41539
75.3p
51
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
59:26.356511
+7:08.42798
75.0p
52
Tobias Engberg
Offerdals SK
59:37.357661
+7:20.43948
74.8p
53
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
59:57.359667
+7:40.45954
74.4p
54
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
1:00:05.360447
+7:48.46734
74.2p
55
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:00:28.362765
+8:11.49052
73.8p
56
Tobias Olsson
Åsarna IK
1:00:38.363727
+8:21.50014
73.6p
57
William Westerlund
Falu IK
1:00:51.365092
+8:34.51379
73.3p
58
Eric Jansson
Tranemo IF
1:01:01.366004
+8:43.52291
73.2p
59
Karl Hjalmarsson
IK Stern
1:01:05.366476
+8:48.52763
73.1p
60
Ludvig Karlsson
Järpens SK
1:01:13.367266
+8:56.53553
72.9p
61
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:03:34.381302
+11:16.67589
70.3p
62
Jens Filipsson
Sunne SLF
1:03:41.382040
+11:24.68327
70.2p
63
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:04:30.386940
+12:13.73227
69.4p
64
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
1:04:45.388494
+12:28.74781
69.1p
65
Jonatan Palander
Sellnäs IF
1:06:57.401635
+14:40.87922
66.9p
-
Adam Persson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Wedin
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
-
David Dahl
Visborgs OK
23:59:58.8639700
-
-
Albin Persson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
-
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Arvid Jonsson
Duveds IF
23:59:58.8639700
-
-
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Martin Persson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Forslund
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Lundberg
Hagfors SF
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Anton Eriksson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
-
Carl Schogster
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Felix Erlander
Norrala IF
23:59:59.8639800
-