Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
NJC/Scandic Cup Fristil
2015-02-07
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
Scandic Cup Kalix Fristil >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vebjoern Hegdal
Norway
23:36.141560
88.1p
2
Jon Rolf Skamo Hope
Norway
23:38.141700
+1.40
88.1p
3
Sigurd Roenning
Norway
23:57.143660
+21.2000
87.0p
4
Thomas Helland Larsen
Norway
24:03.144210
+26.2550
86.7p
5
Jørgen Lippert
Norway
24:25.146420
+48.4760
85.5p
6
Zak Ketterson
Usa
24:30.146960
+54.5300
85.2p
7
Aleksi Kuula Parttimaa
Finland
24:39.147800
+1:02.6140
84.7p
8
Max Donaldson
Usa
24:39.147850
+1:02.6190
84.7p
9
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
24:42.148130
+1:05.6470
84.6p
10
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
24:54.149320
+1:17.7660
84.0p
11
Lassi Kuula Vuorinen
Finland
25:03.150240
+1:26.8580
83.5p
12
Verneri Suhonen
Finland
25:08.150730
+1:31.9070
83.2p
13
TVETER Fredrik
Norway
25:09.150820
+1:32.9160
83.2p
14
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
25:14.151330
+1:37.9670
82.9p
15
Adam Persson
Borås SK
25:20.151940
+1:43.10280
82.6p
16
Adam Gillman
Garphyttans IF
25:20.151990
+1:44.10330
82.6p
17
Santeri Pirneskoski
Finland
25:22.152130
+1:45.10470
82.5p
18
Turo Sipila
Finland
25:27.152640
+1:50.10980
82.3p
19
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
25:29.152800
+1:52.11140
82.2p
20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
25:29.152860
+1:53.11200
82.2p
21
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
25:31.153050
+1:54.11390
82.1p
22
Martin Luts
Estonia
25:32.153160
+1:56.11500
82.0p
23
Ludvig Holmberg
Tranemo IF Skidklubb
25:35.153460
+1:59.11800
81.9p
24
John Leander
Åsarna IK
25:36.153520
+1:59.11860
81.9p
24
Lauri Mannila
Finland
25:36.153520
+1:59.11860
81.9p
26
Karl Erik Rabakukk
Estonia
25:37.153640
+2:00.11980
81.8p
27
Elias Olofsson
Vårby IK
25:37.153680
+2:01.12020
81.8p
28
Henry Harmeyer
Usa
25:44.154310
+2:07.12650
81.5p
29
Kaarel Karri
Estonia
25:50.154970
+2:14.13310
81.2p
30
Erik Lieback
Ulricehamns IF
25:53.155200
+2:16.13540
81.1p
31
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
25:56.155560
+2:20.13900
80.9p
32
Alexander Karlsson
Källbottens IK
25:57.155640
+2:20.13980
80.8p
33
Emil Danielsson
Dala-järna IK
25:57.155670
+2:21.14010
80.8p
34
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
25:58.155730
+2:21.14070
80.8p
34
Anton Elvseth
Norway
25:58.155730
+2:21.14070
80.8p
36
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
25:59.155810
+2:22.14150
80.8p
37
Carl Schogster
Täfteå IK
26:03.156220
+2:26.14560
80.6p
38
Jacob Stark
Stockviks SF
26:08.156730
+2:31.15070
80.3p
38
Husain Kamran
Usa
26:08.156730
+2:31.15070
80.3p
40
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
26:13.157280
+2:37.15620
80.1p
41
Albert Jónsson
Island
26:15.157430
+2:38.15770
80.0p
42
Gustaf Berglund
Storvreta IK
26:17.157610
+2:40.15950
79.9p
43
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
26:20.157930
+2:43.16270
79.8p
44
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
26:20.157980
+2:44.16320
79.7p
45
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
26:21.158090
+2:45.16430
79.7p
46
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
26:24.158350
+2:47.16690
79.6p
47
Oscar Johansson
Linköpings SK
26:25.158420
+2:48.16760
79.5p
48
Axel Jutterström
IFK Mora SK
26:29.158830
+2:52.17170
79.4p
49
Oskar Lindholm
Ljusne AIK SK
26:30.158900
+2:53.17240
79.3p
50
Paolo Takagi-atilano
Usa
26:32.159100
+2:55.17440
79.2p
51
Simon Stenberg
Kalix SK
26:34.159370
+2:58.17710
79.1p
52
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
26:38.159700
+3:01.18040
79.0p
53
Mackinley Fitzpatrick
Usa
26:39.159800
+3:02.18140
78.9p
54
Arvid Jonsson
Duveds IF
26:39.159830
+3:02.18170
78.9p
55
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
26:44.160330
+3:07.18670
78.7p
56
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
26:47.160630
+3:10.18970
78.5p
57
David Larsson
Hudiksvalls IF
26:47.160690
+3:11.19030
78.5p
58
Henrik Roos
Estonia
26:50.160910
+3:13.19250
78.4p
59
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
26:50.160960
+3:14.19300
78.4p
60
Mattias Sundin
Kramfors-alliansen
26:53.161200
+3:16.19540
78.3p
61
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
26:56.161570
+3:20.19910
78.1p
62
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
26:57.161660
+3:21.20000
78.1p
63
Erik Björkman
Täfteå IK
26:59.161870
+3:23.20210
78.0p
64
Tobias Lindman
Stockviks SF
27:00.161950
+3:23.20290
78.0p
65
Petter Persson
Borås SK
27:00.161970
+3:24.20310
77.9p
66
Elias Andersson
Sunderby SK
27:01.162020
+3:24.20360
77.9p
67
Felix Erlander
Norrala SK
27:03.162270
+3:27.20610
77.8p
68
Hugo Eriksson
Vårby IK
27:05.162400
+3:28.20740
77.8p
69
Oscar Lindell
Stockviks SF
27:05.162410
+3:28.20750
77.8p
70
Carl Rotvold
Åsarna IK
27:05.162420
+3:28.20760
77.7p
71
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
27:07.162640
+3:30.20980
77.6p
72
Isak Augustsson
IFK Mora SK
27:13.163220
+3:36.21560
77.4p
73
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
27:15.163420
+3:38.21760
77.3p
74
Jacob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
27:16.163550
+3:39.21890
77.3p
75
Eric Jansson
Tranemo IF Skidklubb
27:17.163630
+3:40.21970
77.2p
76
William Westerlund
Falu IK
27:17.163670
+3:41.22010
77.2p
77
Anders Roos
Östersunds SK
27:19.163850
+3:42.22190
77.1p
78
Gabriel Strid
Sunne Slf
27:27.164670
+3:51.23010
76.8p
79
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
27:29.164800
+3:52.23140
76.7p
80
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
27:30.164900
+3:53.23240
76.7p
81
Andreas Hamrin
Alnö SK
27:31.165050
+3:54.23390
76.6p
82
André Mattei
Sävast Ski Team IF
27:31.165070
+3:55.23410
76.6p
83
Albert Carling
Falu IK
27:31.165090
+3:55.23430
76.6p
84
Elis Berg
Sunne Slf
27:37.165640
+4:00.23980
76.4p
85
Jesper Göras
Kvarnsvedens Goif SK
27:37.165650
+4:00.23990
76.4p
86
Anton Eriksson
Stuguns SK
27:40.165970
+4:04.24310
76.2p
87
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
27:41.166010
+4:04.24350
76.2p
87
Filip Halldén
Garphyttans IF
27:41.166010
+4:04.24350
76.2p
89
Karl Ingard
IK Rex
27:43.166200
+4:06.24540
76.1p
90
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
27:48.166770
+4:12.25110
75.9p
91
Arvid Vänn
Stockviks SF
27:51.167090
+4:15.25430
75.7p
92
Jonathan Persson
Domnarvets Goif
27:54.167350
+4:17.25690
75.6p
93
Johan Forslund
Lycksele IF
28:01.168040
+4:24.26380
75.4p
94
Joakim Ståhl
Järbo IF
28:10.168970
+4:34.27310
75.0p
95
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
28:12.169130
+4:35.27470
74.9p
96
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
28:16.169550
+4:39.27890
74.7p
97
Joel Åström
Bodens SK
28:17.169600
+4:40.27940
74.7p
98
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
28:21.170040
+4:44.28380
74.5p
99
Taavi Valter Taveter
Estonia
28:22.170170
+4:46.28510
74.5p
100
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
28:23.170270
+4:47.28610
74.4p
101
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
28:25.170490
+4:49.28830
74.4p
102
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
28:30.170920
+4:53.29260
74.2p
103
Jens Filipsson
Sunne Slf
28:36.171540
+4:59.29880
73.9p
104
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
28:39.171840
+5:02.30180
73.8p
105
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
28:40.171970
+5:04.30310
73.8p
106
Adam Östling
Sundbybergs IK
28:43.172270
+5:07.30610
73.6p
107
Tobias Olsson
Åsarna IK
28:44.172390
+5:08.30730
73.6p
108
Simon Lundberg
Hagfors SF
28:52.173130
+5:15.31470
73.3p
109
Jack Sjödin
Junsele IF
28:53.173280
+5:17.31620
73.3p
110
Jonatan Phalander
Sellnäs IF
28:56.173510
+5:19.31850
73.2p
111
Albin Persson
Tranemo IF Skidklubb
29:06.174520
+5:29.32860
72.8p
112
Marcus Karlsson
Kalix SK
29:07.174630
+5:30.32970
72.7p
113
Simon Eriksson
Täfteå IK
29:10.174990
+5:34.33330
72.6p
114
Roland Saarepuu
Estonia
29:11.175010
+5:34.33350
72.6p
115
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
29:33.177280
+5:57.35620
71.7p
116
Jesper Matti
Bodens SK
29:42.178160
+6:06.36500
71.4p
117
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
29:45.178490
+6:09.36830
71.3p
118
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
29:49.178860
+6:13.37200
71.1p
119
Victor Santos
Brazil
29:54.179310
+6:17.37650
71.0p
120
Ludvig Karlsson
Järpens SK
29:59.179860
+6:23.38200
70.8p
121
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
30:11.181080
+6:35.39420
70.3p
122
Elis Strömbäck
Husums IF SK
30:55.185440
+7:18.43780
68.8p
123
Lukas Dewolfe
Duveds IF
30:57.185640
+7:20.43980
68.7p
124
Lukas Sondell
Hägglunds Ski Team SK
31:27.188660
+7:51.47000
67.7p
-
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
-
David Dahl
Visborgs OK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Albin Larsson
Sunderby SK
23:59:59.8639800
-
-
Albin Eriksson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Filip Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-