Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Kalix Fristil
2015-03-23
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
Scandic Cup Final >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
5:41.34004
87.6p
2
Adam Persson
Borås SK
5:53.35203
+11.1099
84.8p
3
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
5:54.35301
+12.1197
84.6p
4
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
5:54.35304
+13.1200
84.6p
5
Adam Gillman
Garphyttans IF
5:55.35408
+14.1304
84.4p
6
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
5:56.35503
+14.1399
84.2p
7
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
5:56.35509
+15.1405
84.2p
8
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
5:57.35606
+16.1502
83.9p
9
Elias Olofsson
Vårby IK
6:00.35901
+18.1797
83.3p
10
Oscar Johansson
Linköpings SK
6:01.36004
+20.1900
83.1p
11
Simon Stenberg
Kalix SK
6:02.36101
+20.1997
82.9p
12
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
6:02.36109
+21.2005
82.9p
13
John Leander
Åsarna IK
6:04.36302
+22.2198
82.5p
14
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
6:05.36404
+24.2300
82.3p
15
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
6:05.36408
+24.2304
82.2p
16
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
6:07.36601
+25.2497
81.8p
17
Gabriel Strid
Sunne SLF
6:07.36607
+26.2503
81.8p
18
Oscar Lindell
Stockviks SF
6:08.36701
+26.2597
81.6p
19
Isak Augustsson
IFK Mora SK
6:09.36800
+27.2696
81.4p
20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
6:10.36902
+28.2798
81.2p
20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
6:10.36902
+28.2798
81.2p
22
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
6:10.36906
+29.2802
81.2p
23
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
6:11.37005
+30.2901
81.0p
24
Gustaf Berglund
Storvreta IK
6:12.37102
+30.2998
80.8p
25
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
6:12.37104
+31.3000
80.8p
26
Arvid Jonsson
Duveds IF
6:13.37209
+32.3105
80.6p
27
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
6:15.37401
+33.3297
80.2p
28
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
6:18.37701
+36.3597
79.6p
29
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
6:19.37802
+37.3698
79.5p
30
Jacob Stark
Stockviks SF
6:20.37900
+38.3796
79.3p
31
Erik Lieback
Ulricehamns IF
6:20.37903
+38.3799
79.3p
32
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
6:23.38202
+41.4098
78.7p
32
Elias Andersson
Sunderby SK
6:23.38202
+41.4098
78.7p
34
Deividas Klisevicius
Ignalina Ksc
6:23.38207
+42.4103
78.7p
35
David Larsson
Hudiksvalls IF
6:24.38301
+42.4197
78.5p
36
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
6:24.38307
+43.4203
78.5p
37
Joel Åström
Bodens SK
6:26.38501
+44.4397
78.1p
38
Simon Eriksson
Täfteå IK
6:26.38505
+45.4401
78.1p
39
Jack Sjödin
Junsele IF
6:26.38508
+45.4404
78.1p
40
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
6:28.38703
+46.4599
77.7p
41
Filip Åslin
Stockviks SF
6:28.38705
+47.4601
77.7p
42
Arvid Vänn
Stockviks SF
6:30.38908
+49.4804
77.4p
43
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
6:30.38909
+49.4805
77.4p
44
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
6:31.39003
+49.4899
77.2p
45
Axel Jutterström
IFK Mora SK
6:32.39107
+51.5003
77.0p
46
Albin Eriksson
Husums IF SK
6:33.39208
+52.5104
76.8p
47
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
6:36.39503
+54.5399
76.3p
48
Viktor Strömberg
Täfteå IK
6:36.39506
+55.5402
76.3p
49
André Mattei
Sävast Ski Team IF
6:36.39507
+55.5403
76.3p
50
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
6:39.39805
+58.5701
75.8p
51
Albin Larsson
Sunderby SK
6:40.39902
+58.5798
75.6p
52
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
6:41.40009
+1:00.5905
75.4p
53
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
6:43.40208
+1:02.6104
75.0p
54
Jonatan Palander
Sellnäs IF
6:47.40607
+1:06.6503
74.4p
55
Markus Norman
Kalix SK
6:56.41507
+1:15.7403
72.9p