Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Kalix Fristil
2015-03-23
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
Scandic Cup Final >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
5:30.32902
90.2p
1
Filip Danielsson
Garphyttans IF
5:30.32902
90.2p
3
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
5:32.33109
+2.107
89.7p
4
Henrik Ottosson
Åsarna IK
5:39.33800
+8.798
88.0p
5
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
5:40.33903
+10.901
87.8p
6
Sebastian Olsson
Stockviks SF
5:41.34006
+11.1004
87.6p
7
Gustav Rotvold
Åsarna IK
5:42.34105
+12.1103
87.3p
8
Marcus Grate
Täfteå IK
5:42.34106
+12.1104
87.3p
9
Peter Nilsson
Lycksele IF
5:43.34206
+13.1204
87.1p
10
Markus Persson
Hudiksvalls IF
5:46.34505
+16.1503
86.4p
11
Olof Jonsson
Duveds IF
5:46.34507
+16.1505
86.4p
12
Edvard Sundman
Åsarna IK
5:46.34509
+16.1507
86.4p
13
Björn Sandström
Täfteå IK
5:51.35000
+20.1998
85.3p
14
Torben Svensson
Järpens SK
5:52.35105
+22.2103
85.0p
15
Eddie Edström
Stockviks SF
5:53.35201
+22.2199
84.8p
16
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
5:53.35204
+23.2202
84.8p
17
Mårten Vänn
Stockviks SF
5:53.35207
+23.2205
84.8p
18
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
5:53.35208
+23.2206
84.8p
19
Martin Herbert
Sundbybergs IK
5:54.35306
+24.2304
84.6p
20
Alfred Buskqvist
IK Stern
5:55.35400
+24.2398
84.4p
21
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
5:58.35704
+28.2702
83.7p
22
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
5:59.35802
+29.2800
83.5p
22
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
5:59.35802
+29.2800
83.5p
24
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
6:01.36002
+31.3000
83.1p
25
Jens Selahn
Stockviks SF
6:01.36006
+31.3004
83.1p
26
Daniel Södersten
Orsa SK
6:02.36100
+31.3098
82.9p
27
Jonathan Grahn
Hudiksvalls IF
6:02.36108
+32.3106
82.9p
28
Tautvydas Strolia
No Club
6:02.36109
+32.3107
82.9p
29
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
6:06.36504
+36.3502
82.0p
30
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
6:07.36602
+37.3600
81.8p
31
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
6:08.36707
+38.3705
81.6p
32
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
6:11.37004
+41.4002
81.0p
33
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
6:12.37103
+42.4101
80.8p
34
William Strömberg
Täfteå IK
6:12.37104
+42.4102
80.8p
35
Jesper Thor
Åsarna IK
6:14.37308
+44.4306
80.4p
36
Emil Persson
Östersunds SK
6:17.37604
+47.4602
79.8p
37
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
6:21.38004
+51.5002
79.1p
38
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
6:23.38204
+53.5202
78.7p
39
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
6:25.38403
+55.5401
78.3p
40
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
6:25.38408
+55.5406
78.3p
41
Emil Eriksson
Tierps IF
6:27.38608
+57.5606
77.9p
42
Ola Jonsson
Storumans IK
6:28.38704
+58.5702
77.7p
43
Albert Askengren
Visborgs OK
6:28.38705
+58.5703
77.7p
44
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
6:33.39208
+1:03.6206
76.8p
45
Anders Kallings
Visborgs OK
6:58.41702
+1:28.8700
72.6p
46
Mikael Gardelin
Visborgs OK
7:17.43606
+1:47.10604
69.6p