Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Final
2015-03-24
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Kalix Fristil
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
41:15.247405
91.6p
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
41:43.250206
+28.2701
90.7p
3
Björn Sandström
Täfteå IK
42:34.255305
+1:19.7800
89.1p
4
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
42:36.255507
+1:21.8002
89.0p
5
Filip Danielsson
Garphyttans IF
42:53.257206
+1:38.9701
88.5p
6
Gustav Rotvold
Åsarna IK
43:15.259401
+1:59.11896
87.8p
7
Henrik Ottosson
Åsarna IK
43:58.263705
+2:43.16200
86.5p
8
Alfred Buskqvist
IK Stern
44:03.264206
+2:48.16701
86.3p
9
Marcus Grate
Täfteå IK
44:04.264302
+2:48.16797
86.3p
10
Edvard Sundman
Åsarna IK
44:08.264703
+2:52.17198
86.2p
11
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
44:13.265207
+2:58.17702
86.1p
12
Jonathan Grahn
Hudiksvalls IF
44:15.265406
+3:00.17901
86.0p
13
Eddie Edström
Stockviks SF
44:17.265606
+3:02.18101
85.9p
14
Emil Persson
Östersunds SK
44:22.266106
+3:07.18601
85.8p
15
Peter Nilsson
Lycksele IF
44:23.266206
+3:08.18701
85.8p
16
Jens Selahn
Stockviks SF
44:32.267102
+3:16.19597
85.5p
17
Olof Jonsson
Duveds IF
44:38.267708
+3:23.20203
85.3p
18
Mårten Vänn
Stockviks SF
44:43.268201
+3:27.20696
85.2p
19
Torben Svensson
Järpens SK
44:43.268202
+3:27.20697
85.2p
20
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
45:16.271507
+4:01.24002
84.2p
21
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
45:22.272103
+4:06.24598
84.1p
22
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
45:35.273407
+4:20.25902
83.7p
23
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
45:38.273700
+4:22.26195
83.6p
24
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
45:41.274006
+4:26.26501
83.5p
25
Daniel Södersten
Orsa SK
45:49.274806
+4:34.27301
83.3p
26
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
45:57.275605
+4:42.28100
83.1p
27
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
46:24.278305
+5:09.30800
82.4p
28
Martin Herbert
Sundbybergs IK
46:25.278404
+5:09.30899
82.4p
29
Markus Persson
Hudiksvalls IF
46:36.279501
+5:20.31996
82.1p
30
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
46:36.279504
+5:20.31999
82.1p
31
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
46:45.280400
+5:29.32895
81.8p
32
Albert Askengren
Visborgs OK
47:56.287507
+6:41.40002
80.0p
33
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
48:17.289606
+7:02.42101
79.5p
34
Jesper Thor
Åsarna IK
48:37.291607
+7:22.44102
79.0p
35
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
49:12.295106
+7:57.47601
78.1p
36
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
49:14.295302
+7:58.47797
78.1p
37
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
49:51.299007
+8:36.51502
77.2p
38
Emil Eriksson
Tierps IF
50:44.304307
+9:29.56802
75.9p
39
Anders Kallings
Visborgs OK
54:17.325602
+13:01.78097
71.4p
40
Mikael Gardelin
Visborgs OK
58:49.352803
+17:33.105298
66.3p