Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Daniel Karlssons Minne
2014-12-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
8.8km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Carl Quicklund
Östersunds SK
21:23.128294
92.0p
2
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
21:30.128951
+6.557
91.5p
3
H 21
Anton Karlsson
Åsarna IK
21:35.129415
+11.1021
91.2p
4
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
21:38.129746
+14.1352
90.9p
5
H 21
Viktor Brännmark
Bodens SK
22:11.133021
+47.4627
88.6p
6
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
22:20.133941
+56.5547
88.0p
7
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
22:22.134180
+58.5786
87.9p
8
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
22:25.134472
+1:01.6078
87.7p
9
H 20
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
22:26.134577
+1:02.6183
87.6p
10
H 20
Olof Jonsson
Duveds IF
22:28.134706
+1:04.6312
87.5p
11
H 20
Edvard Sundman
Åsarna IK
22:28.134728
+1:04.6334
87.5p
12
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
22:28.134761
+1:04.6367
87.5p
13
H 18
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
22:29.134865
+1:05.6471
87.4p
14
H 21
Oscar Kardin
Östersunds SK
22:29.134877
+1:05.6483
87.4p
15
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
22:42.136177
+1:18.7783
86.5p
16
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
23:04.138396
+1:41.10002
85.1p
17
H 20
Olof Roos
Östersunds SK
23:05.138409
+1:41.10015
85.1p
18
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
23:06.138526
+1:42.10132
85.1p
19
H 21
Niklas Forsberg
Biathlon Östersund IF
23:07.138657
+1:43.10263
85.0p
20
H 20
Eddie Edström
Stockviks SF
23:08.138745
+1:44.10351
84.9p
21
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
23:16.139512
+1:52.11118
84.4p
22
H 20
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:16.139587
+1:52.11193
84.4p
23
H 20
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
23:19.139808
+1:55.11414
84.3p
24
H 18
John Leander-göransson
Åsarna IK
23:19.139888
+1:55.11494
84.2p
25
H 20
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:22.140142
+1:58.11748
84.1p
26
H 21
Carl Olander
IK Stern
23:35.141487
+2:11.13093
83.2p
27
H 21
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
23:38.141787
+2:14.13393
83.1p
28
H 20
Martin Emilsson
Offerdals SK
23:45.142404
+2:21.14010
82.7p
29
H 20
Elias Dahl
Offerdals SK
23:46.142561
+2:22.14167
82.6p
30
H 20
Emil Persson
Östersunds SK
23:53.143283
+2:29.14889
82.2p
31
H 18
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
23:54.143399
+2:31.15005
82.1p
32
H 20
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:57.143650
+2:33.15256
82.0p
33
H 18
Elias Olofsson
Vårby IK
23:57.143693
+2:33.15299
81.9p
34
H 21
Mathias Jonasson
Östersunds SK
24:00.143969
+2:36.15575
81.8p
35
H 20
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
24:01.144012
+2:37.15618
81.7p
36
H 21
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
24:01.144064
+2:37.15670
81.7p
37
H 20
Jesper Thor
Åsarna IK
24:07.144602
+2:43.16208
81.4p
38
H 18
Felix Erlander
Norrala IF
24:24.146369
+3:00.17975
80.4p
39
H 20
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
24:27.146611
+3:03.18217
80.3p
40
H 18
Arvid Jonsson
Duveds IF
24:27.146695
+3:04.18301
80.2p
41
H 20
Max Novak
Offerdals SK
24:34.147319
+3:10.18925
79.9p
42
H 18
David Larsson
Hudiksvalls IF
24:37.147658
+3:13.19264
79.7p
43
H 18
Anton Elvseth
Lierne IL
24:44.148377
+3:20.19983
79.3p
44
H 21
Erik Strindlund
Östersunds SK
25:08.150799
+3:45.22405
78.0p
45
H 18
Anders Roos
Östersunds SK
25:18.151707
+3:54.23313
77.5p
46
H 18
Filip Åslin
Stockviks SF
25:22.152106
+3:58.23712
77.3p
47
H 18
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
25:52.155107
+4:28.26713
75.8p
48
H 20
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
25:57.155694
+4:34.27300
75.5p
49
H 18
Anton Eriksson
Stuguns SOK Gjurd
25:58.155760
+4:34.27366
75.5p
50
H 18
Carl Rotvold
Åsarna IK
25:59.155835
+4:35.27441
75.4p
51
H 18
Oscar Lindell
Stockviks SF
26:07.156682
+4:43.28288
75.0p
52
H 18
Arvid Vänn
Stockviks SF
26:09.156868
+4:45.28474
74.9p
53
H 18
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
26:09.156877
+4:45.28483
74.9p
54
H 18
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
26:23.158267
+4:59.29873
74.3p
55
H 18
Hampus Millestu
Utrikes SK
26:51.161032
+5:27.32638
73.0p
56
H 20
Olle Strömbäck
Husums IF SK
27:05.162462
+5:41.34068
72.3p
57
H 18
Tobias Olsson
Åsarna IK
27:14.163377
+5:50.34983
71.9p
58
H 18
Tobias Engberg
Offerdals SK
27:14.163385
+5:50.34991
71.9p
59
H 18
Elis Strömbäck
Husums IF SK
28:05.168488
+6:41.40094
69.7p
60
H 18
Mattias Wedin
Stockviks SF
29:30.176973
+8:06.48579
66.3p
61
H 18
Oscar Nordin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
62
H 18
Simon Salomonsson
Tullus Sg
23:59:59.8639800
62
H 18
Emil Rudh
Tullus Sg
23:59:59.8639800
62
H 18
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
23:59:59.8639800
62
H 20
Oliver Gabrielsson
Biathlon Östersund IF
23:59:59.8639800
62
H 20
Daniel Södersten
Orsa SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
6.6km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
D 18
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
16:04.96329
82.4p
2
D 21
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
16:33.99236
+29.2807
79.2p
3
H 16
Jesper Persson
Åsarna IK
16:43.100220
+38.3791
4
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
16:55.101426
+50.4997
76.9p
5
D 20
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
16:56.101534
+52.5105
76.8p
6
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
16:56.101555
+52.5126
76.8p
7
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
16:57.101636
+53.5207
76.7p
8
H 16
Erik Engelin
Offerdals SK
17:01.102062
+57.5633
9
H 16
Felix Forsberg
Järpens SK
17:02.102181
+58.5752
10
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
17:03.102282
+59.5853
76.0p
11
H 16
Ossian Rosenberg
Duveds IF
17:07.102668
+1:03.6239
12
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
17:24.104359
+1:20.7930
74.0p
13
D 18
Alicia Persson
Stockviks SF
17:39.105836
+1:35.9407
72.7p
14
D 21
Anna Wikström
IFK Mora SK
17:55.107432
+1:51.11003
71.2p
15
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
17:55.107497
+1:51.11068
71.2p
16
H 16
Linus Berglund
Järpens SK
17:56.107573
+1:52.11144
17
D 21
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
17:58.107784
+1:54.11355
70.9p
18
D 16
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
17:59.107815
+1:54.11386
19
D 18
Filippa Lindman
Stockviks SF
18:00.107993
+1:56.11564
70.7p
20
D 20
Frida Gustavsson
Tullus Sg
18:09.108822
+2:04.12393
70.0p
21
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
18:10.108991
+2:06.12562
69.9p
22
H 16
Sven Leander-göransson
Åsarna IK
18:12.109187
+2:08.12758
23
H 16
Anton Rasteby
Tullus Sg
18:12.109197
+2:08.12768
24
D 18
Wilma Jönsson
Östersunds SK
18:16.109519
+2:11.13090
69.5p
25
D 20
Maria Jonasson
Östersunds SK
18:24.110396
+2:20.13967
68.7p
26
D 18
Johanna Andersson
Falu IK
18:26.110595
+2:22.14166
68.6p
27
D 18
Josefina Sundman
Åsarna IK
18:33.111263
+2:29.14834
68.0p
28
D 16
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
18:35.111497
+2:31.15068
29
H 16
Emil Lundmark
Biathlon Östersund IF
18:51.113002
+2:46.16573
30
H 16
Henrik Millestu
Utrikes SK
18:54.113326
+2:49.16897
31
D 20
Linn Larsson
Hede SK
18:54.113351
+2:50.16922
66.4p
32
D 16
Tilde Bångman
Offerdals SK
18:54.113363
+2:50.16934
33
D 18
Tilda Johansson
Duveds IF
18:59.113840
+2:55.17411
66.0p
34
D 18
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
18:59.113850
+2:55.17421
66.0p
35
D 18
Fanny Johansson
Stockviks SF
19:04.114345
+3:00.17916
65.7p
36
D 20
Annaclara Forss
Tullus Sg
19:14.115361
+3:10.18932
64.9p
37
D 18
Ilona Lusth
Åsarna IK
19:19.115861
+3:15.19432
64.6p
38
H 16
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
19:25.116490
+3:21.20061
39
D 20
Karianne Forsberg
Biathlon Östersund IF
19:35.117410
+3:30.20981
63.5p
40
D 16
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
19:38.117706
+3:33.21277
41
D 16
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
19:43.118294
+3:39.21865
42
D 18
Amanda Lindblad
Stockviks SF
19:52.119162
+3:48.22733
62.3p
43
D 20
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
19:56.119515
+3:51.23086
62.0p
44
H 16
Kasper Wiken
Åsarna IK
20:16.121556
+4:12.25127
45
D 16
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
20:16.121582
+4:12.25153
46
D 18
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
20:18.121761
+4:14.25332
60.6p
47
D 18
Vendela Blom
Stockviks SF
20:28.122787
+4:24.26358
60.0p
48
D 18
Elin Gustafsson
Tullus Sg
20:30.122904
+4:25.26475
59.9p
49
D 21 Motion
Petra Nilsson Björklund
Åsarna IK
20:39.123800
+4:34.27371
59.3p
50
D 16
Anja Svedholm
Östersunds SK
22:44.136340
+6:40.39911
51
D 16
Agnes Stjerna
Utrikes SK
23:24.140352
+7:20.43923
52
D 16
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
24:27.146691
+8:23.50262
53
H 16
Simon Eriksson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
53
D 18
Emma Jonsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
53
D 18
Natali Forss
Östersunds SK
23:59:59.8639800
53
D 21
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
53
D 21 Motion
Filippa Eriksson
Östersund
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)