Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten dag 1
2014-12-13
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
6:53.41200
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
6:56.41500
+3.200
3
Edvard Nilsson
Filipstads SF
6:58.41700
+5.400
4
Gustav Pålsson
Utrikes SK
7:07.42600
+14.1300
5
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
7:33.45200
+40.3900
6
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
7:36.45500
+43.4200
7
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
7:41.46000
+48.4700
8
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
7:42.46100
+49.4800
9
Jakob Tapani
Sågmyra SK
7:44.46300
+51.5000
10
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
7:47.46600
+54.5300
11
John Hermansson
IFK Mora SK
7:48.46700
+55.5400
11
Per Jutterström
IFK Mora SK
7:48.46700
+55.5400
11
Alexander Melin
Sundbybergs IK
7:48.46700
+55.5400
14
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
7:49.46800
+56.5500
15
Albin Berger
Domnarvets GOIF
7:50.46900
+57.5600
15
Hugo Johnson
Brandsbols SK
7:50.46900
+57.5600
17
David Borg
Oxvretens SK
7:54.47300
+1:01.6000
17
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
7:54.47300
+1:01.6000
19
Truls Gisselman
Rehns BK
7:56.47500
+1:03.6200
20
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
8:00.47900
+1:07.6600
21
Emil Granstedt
Eksjö SOK
8:01.48000
+1:08.6700
22
Gustav Björklund
IFK Mora SK
8:05.48400
+1:12.7100
23
Carl Hedin
Eksjö SOK
8:06.48500
+1:13.7200
24
Linus Jonsson
Årjängs IF
8:10.48900
+1:17.7600
25
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
8:12.49100
+1:19.7800
26
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
8:18.49700
+1:25.8400
27
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
8:19.49800
+1:26.8500
28
Måns Jernberg
Lima IF
8:29.50800
+1:36.9500
29
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
8:40.51900
+1:47.10600
30
Fabian Hermansson
Filipstads SF
8:43.52200
+1:50.10900
31
Olof Hedin
Eksjö SOK
8:52.53100
+1:59.11800
32
Alexander Halvarsson
IFK Mora SK
8:57.53600
+2:04.12300
33
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
9:28.56700
+2:35.15400
34
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
9:48.58700
+2:55.17400
35
Joel Björklund
Norrbärke SK
10:36.63500
+3:43.22200
36
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
10:45.64400
+3:52.23100
37
Emil Andersson
Älvdalens IF SK
11:23.68200
+4:30.26900
38
Axel Thoris
Älvdalens IF SK
12:58.77700
+6:05.36400
39
Hugo Bjurström
Älvdalens IF SK
13:01.78000
+6:08.36700
40
Adam Hahlin
Älvdalens IF SK
18:11.109000
+11:18.67700