Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Fyrfasen Fas 2
2015-01-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
6:25.38400
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
6:34.39300
+9.800
3
Ida Lundgren
Täfteå IK
6:45.40400
+20.1900
4
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
7:04.42300
+39.3800
5
Nora Lignell
Lucksta IF
7:06.42500
+41.4000
5
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
7:06.42500
+41.4000
7
Maja Årebäck
Bolidens SK
7:07.42600
+42.4100
8
Julia Nilsson
Offerdals SK
7:14.43300
+49.4800
8
Petra Forsman
Öje IF
7:14.43300
+49.4800
10
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
7:15.43400
+50.4900
11
Elsa Wallin
Högbo GOIF
7:20.43900
+55.5400
12
Julia Hansson
Svegs IK
7:24.44300
+59.5800
13
Ida Olaspers
Orsa SK
7:34.45300
+1:09.6800
14
Matilda Bäck
Svegs IK
7:36.45500
+1:11.7000
15
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
7:37.45600
+1:12.7100
15
Agnes Stjerna
Utrikes SK
7:37.45600
+1:12.7100
17
Ida Wasell
Järpens SK
7:38.45700
+1:13.7200
18
Jenny Edin
Stöde IF
7:41.46000
+1:16.7500
19
Bente Skåle
Östersunds SK
7:43.46200
+1:18.7700
20
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
7:47.46600
+1:22.8100
21
Evelina Christensen
Föreningen IKJ Haninge
7:53.47200
+1:28.8700
22
Hanna Bengtsson
Orsa SK
7:54.47300
+1:29.8800
23
Elin Busk
Svegs IK
7:58.47700
+1:33.9200
24
Lowisa Engholm
Stöde IF
8:04.48300
+1:39.9800
25
Olivia Lavén
Täby IS SK
8:06.48500
+1:41.10000
26
Thea Rickardsson
Järpens SK
8:12.49100
+1:47.10600
27
Linn Schogster
Täfteå IK
8:25.50400
+2:00.11900
-
Magda Aspholm
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
-
Wilma Löfgren
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
Malva Zachrisson
Svegs IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)