Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vargloppet
2009-01-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olle Sjöström
Orsa SK
1:46:49.640800
82.0p
2
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:46:50.640900
+1
82.0p
3
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:47:14.643300
+25.2400
81.7p
4
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:49:43.658200
+2:54.17300
79.6p
5
Ulf Persson
Järvsö IF
1:49:50.658900
+3:01.18000
79.5p
6
Eric Simonsson
Landöns IF
1:50:02.660100
+3:13.19200
79.3p
7
Niclas Bärj
Vallsta SK
1:50:29.662800
+3:40.21900
79.0p
8
Tomas Strid
IFK Mora SK
1:53:21.680000
+6:32.39100
76.8p
9
Tom Ankerstål
Ramsjö SK
1:55:06.690500
+8:17.49600
75.5p
10
Per-Erik Jonasson
Vålådalen SK
1:55:28.692700
+8:39.51800
75.2p
11
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
1:57:13.703200
+10:24.62300
74.0p
12
Mats Mattes
Edsbyns SK
1:57:32.705100
+10:43.64200
73.7p
13
Anders Strid
Lucksta IF
1:58:41.712000
+11:52.71100
72.9p
14
Marcus Bolander
Hybo AIK
2:01:25.728400
+14:36.87500
71.1p
15
Lars Åslin
Delsbo IF
2:01:49.730800
+15:00.89900
70.9p
16
Henrik Bysell
Orsa SK
2:01:56.731500
+15:07.90600
70.8p
17
Auvo Usva
Vålådalen SK
2:01:59.731800
+15:10.90900
70.8p
18
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:02:54.737300
+16:05.96400
70.2p
19
Jan Östlund
Valbo Aif
2:03:22.740100
+16:33.99200
69.9p
20
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:04:41.748000
+17:52.107100
69.1p
21
Mattias Lind
Hybo AIK
2:05:32.753100
+18:43.112200
68.6p
22
Hans Jansson
Hudiksvalls IF
2:07:48.766700
+20:59.125800
67.2p
23
Erik Nilsson
Edsbyns SK
2:07:48.766700
+20:59.125800
67.2p
26
Anders Linck
Örjansklubben/Ramkvilla IF
2:13:09.798800
+26:20.157900
64.3p
27
Bengt Skyttberg
Östersunds SK
2:13:40.801900
+26:51.161000
64.0p
28
Nisse Boden
Njutångers IF
2:14:29.806800
+27:40.165900
63.6p
29
Niklas Brun
Ålems OK
2:15:12.811100
+28:23.170200
63.2p
30
Rubert Simonsson
Landöns IF
2:16:02.816100
+29:13.175200
62.8p
31
Stig Olovsson
Strömsbergs IF
2:16:43.820200
+29:54.179300
62.4p
32
Stig Engcrantz
IFK Mora SK
2:17:45.826400
+30:56.185500
61.9p
33
Stefan Rosenqvist
IFK Bergvik
2:18:04.828300
+31:15.187400
61.8p
34
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:18:40.831900
+31:51.191000
61.5p
35
Kent-Olov Nordlund
Alnö SK
2:19:45.838400
+32:56.197500
61.0p
36
Jan-Olov Jonsson
Strömsbergs IF
2:20:17.841600
+33:28.200700
60.7p
37
Björn Steffen
Hybo AIK
2:22:11.853000
+35:22.212100
59.8p
38
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:22:27.854600
+35:38.213700
59.7p
39
Pelle Olsson
Njutångers IF
2:22:49.856800
+36:00.215900
59.5p
40
Bengt Hemmingsson
Östersunds SK
2:23:14.859300
+36:25.218400
59.4p
41
Pär Nordin
Rödön SK
2:23:22.860100
+36:33.219200
59.3p
42
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:23:43.862200
+36:54.221300
59.1p
43
Lennart Åslin
Delsbo IF
2:24:26.866500
+37:37.225600
58.8p
44
Lars Larsson
Hybo AIK
2:29:53.899200
+43:04.258300
56.5p
45
Anders Svensson
Ljusne AIK SK
2:31:40.909900
+44:51.269000
55.8p
46
Jörgen Hansson
Ljusne AIK SK
2:32:01.912000
+45:12.271100
55.7p
47
Torbjörn Strömberg
Erikslunds SK
2:35:43.934200
+48:54.293300
54.2p
48
Leif Ottosson
Ånge SK
2:36:49.940800
+50:00.299900
53.8p
49
Anders Göransson
Ockelbo SK
2:41:38.969700
+54:49.328800
52.1p
50
Mikael Ericsson
Östavall IF
2:42:17.973600
+55:28.332700
51.9p
51
Carl Talling
Axa SC
2:47:20.1003900
+1:00:31.363000
50.2p
52
Jonas Häggqvist
Mälarö SOK
2:47:49.1006800
+1:01:00.365900
50.0p
53
Erik Holm
Gunnarskogs IK
2:50:52.1025100
+1:04:03.384200
49.1p
54
Per Ahlqvist
Länsförsäkringar IF
2:50:54.1025300
+1:04:05.384400
49.1p
55
Svante Lahti
IK Stern
2:55:32.1053100
+1:08:43.412200
47.7p
56
Nils-Erik Nilsson
Vallsta SK
2:56:42.1060100
+1:09:53.419200
47.3p
57
Stefan Nilsson
Ericsson IK
3:01:00.1085900
+1:14:11.445000
46.1p
58
Tommy Strömberg
Ånge SK
3:14:05.1164400
+1:27:16.523500
42.8p