Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergeboloppet
2015-01-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
6:33.39250
2
Alva Björk
Orsa SK
6:47.40610
+13.1260
3
Gabriella Thors
Malungs IF
6:53.41280
+20.1930
4
Linnea Sjödin
Rembo IK
6:55.41450
+22.2100
5
Elina Franzén
Idre SK
6:57.41640
+23.2290
6
Linn Tapani
Sågmyra SK
6:58.41770
+25.2420
7
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
6:59.41880
+26.2530
8
Ella Georgsson
Högbo GOIF
7:01.42070
+28.2720
9
Klara Andersson
Dala-Järna IK
7:04.42340
+30.2990
10
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
7:06.42540
+32.3190
11
Josefin Lindström
Högbo GOIF
7:09.42830
+35.3480
12
Alva Sköld
Häverödals IF
7:09.42890
+36.3540
13
Elin Lindberg
Älvdalens IF SK
7:11.43090
+38.3740
14
Kajsa Rapp
SK Leksand
7:13.43220
+39.3870
15
Elsa Wallin
Högbo GOIF
7:17.43620
+43.4270
16
Tilda Ström
Dala-Järna IK
7:20.43910
+46.4560
17
Olivia Lavén
Täby IS SK
7:22.44130
+48.4780
18
Ebba Karlsson
Täby IS SK
7:22.44180
+49.4830
19
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
7:24.44330
+50.4980
20
Wilma Björkman
IFK Mora SK
7:27.44620
+53.5270
21
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
7:33.45240
+59.5890
22
Julia Löfström
Månkarbo IF
7:40.45970
+1:07.6620
23
Moa Backlund
Högbo GOIF
7:41.46000
+1:07.6650
24
Moa Karlsson
Högbo GOIF
7:44.46350
+1:11.7000
25
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
7:50.46940
+1:16.7590
26
Alva Andersson
Dala-Järna IK
7:50.46960
+1:17.7610
27
Julia Wanner
IFK Hedemora SK
7:57.47650
+1:24.8300
28
Hanna Rydén
Öregrunds IK
8:05.48410
+1:31.9060
29
Sara Ingard
IK Rex
8:06.48540
+1:32.9190
30
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
8:16.49570
+1:43.10220
31
Elin Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:19.49880
+1:46.10530
32
Ebba Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:20.49940
+1:46.10590
33
Ida Andersson
Sågmyra SK
8:23.50210
+1:49.10860
34
Cornelia Ivarsson
Högbo GOIF
8:49.52830
+2:15.13480
35
Ellen Bylund
Gimo IF SK
9:20.55940
+2:46.16590
36
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
9:46.58560
+3:13.19210
37
Elsa Forsgren
Norrbärke SK
10:02.60120
+3:28.20770
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)