Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hansson
2015-02-22
Deltävling i
Jemtland Ski Tour 2015
<<< Flyktingloppet
Flyktingloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
46km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:20:00.839910
76.6p
2
Sofie Elebro
IFK Umeå
2:20:31.843060
+31.3050
76.2p
3
Sara Hallquist
Åsarna IK
2:24:49.868812
+4:49.28802
73.3p
4
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:28:07.888688
+8:07.48678
71.3p
5
Kicki Fransson
Näldens IF
2:41:50.970961
+21:50.130951
63.8p
6
Lena Gavelin
Intersport IF
2:42:55.977463
+22:55.137453
63.3p
7
Elisabeth Hansson
Karlslunds IF SF
2:52:42.1036111
+32:42.196101
59.0p
8
Signe Svensson
Kalls IF
3:07:23.1124298
+47:23.284288
53.5p
9
Angelika Svedberg
ÅS IL
3:10:23.1142283
+50:23.302273
52.5p
10
Eva Sandberg
Bodsjöböle SK
3:14:21.1166014
+54:21.326004
51.2p
11
Maria Ragnarsson
Bodsjöböle SK
3:18:47.1192645
+58:47.352635
49.8p
12
Kristina Magnusson
Östersunds SK
3:19:01.1194038
+59:01.354028
49.8p
13
Helen Löfgren-Larsson
Hammerdals IF
3:19:08.1194726
+59:08.354716
49.7p
14
Erica Ajax
Östersunds SK
3:25:23.1232248
+1:05:23.392238
48.0p
15
Ann Fahlander
Swix
3:31:56.1271573
+1:11:56.431563
46.2p
16
Marie Östnor
Team MN Byggservice
3:32:14.1273305
+1:12:13.433295
46.2p
17
Birgitta Haraldsson
Brunflo IF
3:40:58.1325783
+1:20:58.485773
44.0p
18
Agnes Jörgensen
Alsens IF
3:41:07.1326611
+1:21:07.486601
44.0p
19
Lina Byman
Axa SC
3:41:15.1327483
+1:21:15.487473
44.0p
20
Anneli Hellstrand
Duveds IF
3:43:37.1341680
+1:23:37.501670
43.4p
21
Kerstin Arnemo
Östersunds SK
3:45:06.1350546
+1:25:06.510536
43.1p
22
Lena Johansson
Axa SC
3:46:39.1359814
+1:26:39.519804
42.8p
23
Erika Holmqvist
No Club
3:53:19.1399881
+1:33:19.559871
41.4p
24
Lisa Lundgren
Tunafors SK
3:56:32.1419193
+1:36:32.579183
40.7p
25
Anna Christensen
Kalls IF
3:59:16.1435566
+1:39:16.595556
40.2p
26
Ronja Lindberg
No Club
4:03:23.1460215
+1:43:23.620205
39.4p
27
Sandra Öhrström
Axa SC
4:06:01.1476058
+1:46:01.636048
38.9p
28
Katarina Jonasson
Särna SK
4:08:44.1492311
+1:48:44.652301
38.4p
29
Jenny Liljegren
Åre Längdskidklubb
4:09:49.1498803
+1:49:48.658793
38.3p
30
Catarine Allansdotter-Sandberg
No Club
4:14:50.1528998
+1:54:50.688988
37.4p
31
Erika Hansson-Kontio
Forsmo IF
4:15:54.1535332
+1:55:54.695322
37.2p
32
Ingela von Sydow
Östersunds SK
4:28:05.1608472
+2:08:05.768462
35.3p
33
Ann Svensson
Smakrådet
4:29:42.1618124
+2:09:42.778114
35.1p
-
Gisela Johansson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Monica Amren
Ragunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Lotta Tell
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
H 21
46km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:03:10.738958
90.4p
2
Oscar Kardin
Östersunds SK
2:03:11.739020
+0
90.4p
3
Erik Andersson
Malungs IF
2:03:23.740269
+13.1211
90.2p
4
Simon Hallström
Idre SK
2:04:36.747545
+1:25.8487
89.1p
5
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:04:39.747855
+1:28.8797
89.0p
6
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:05:08.750751
+1:57.11693
88.6p
7
Emil Persson
Östersunds SK
2:05:14.751336
+2:03.12278
88.5p
8
Johan Persson
Järpens SK
2:05:20.751932
+2:09.12874
88.4p
9
Nils Persson
Östersunds SK
2:05:33.753232
+2:22.14174
88.2p
10
Torstein Östnor
Lierne IL
2:06:09.756818
+2:58.17760
87.6p
11
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:07:07.762664
+3:57.23606
86.7p
12
Olof Roos
Östersunds SK
2:09:10.774992
+6:00.35934
84.9p
13
Martin Emilsson
Offerdals SK
2:09:24.776318
+6:13.37260
84.7p
14
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:09:28.776719
+6:17.37661
84.7p
15
Mathias Jonasson
Östersunds SK
2:10:19.781863
+7:09.42805
84.0p
16
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:10:43.784207
+7:32.45149
83.6p
17
Karl-johan Zeitz
Åre SLK
2:10:53.785209
+7:42.46151
83.5p
18
Simon Persson
IFK Umeå
2:11:23.788221
+8:12.49163
83.1p
19
Lorents Aasvold
Team Nava
2:11:46.790521
+8:35.51463
82.8p
20
Andre Jakobsson
Östersunds SK
2:13:08.798770
+9:58.59712
81.7p
21
Fredrik Sätter
Mattmar SK
2:17:05.822461
+13:55.83403
78.6p
22
Erik Strindlund
Östersunds SK
2:17:44.826322
+14:33.87264
78.2p
23
Jörgen Roos
Östersunds SK
2:18:29.830833
+15:18.91775
77.6p
24
Björn Haring
Östersunds SK
2:20:27.842627
+17:16.103569
76.2p
25
Børje Cato Moen
Team MN Byggservice
2:20:30.842981
+17:20.103923
76.2p
26
Jon Arne Gaundal
Team Nava
2:20:39.843803
+17:28.104745
76.1p
27
Petter Kindmalm
Östersunds SK
2:20:40.843931
+17:29.104873
76.1p
28
Kasper Fjellner
Åre Längdskidklubb
2:20:43.844215
+17:32.105157
76.1p
29
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:21:20.847954
+18:09.108896
75.6p
30
Calle Larsson
Intersport IF
2:22:40.855913
+19:29.116855
74.7p
31
Patrik Håkansson
Junsele IF
2:24:37.867641
+21:26.128583
73.5p
32
Thomas Tänglander
Östersunds SK
2:24:41.868064
+21:31.129006
73.4p
33
Henrik Dahlén
Tynderö IK
2:24:49.868862
+21:39.129804
73.3p
34
David Grahn
Intersport IF
2:24:50.868960
+21:40.129902
73.3p
35
Lars Persson
Östersunds SK
2:24:56.869508
+21:45.130450
73.3p
36
Jan Persson
Offerdals SK
2:25:53.875258
+22:43.136200
72.7p
37
Peter Spångberg
IF Berguven
2:27:05.882459
+23:55.143401
71.9p
38
Ola Karlsson
Litsbygdens SK
2:29:56.899598
+26:46.160540
70.2p
39
Kenneth Skjerve
IL Markabygda
2:30:56.905521
+27:45.166463
69.6p
40
Andreas Karlsson
Slussfors IK
2:32:09.912805
+28:58.173747
68.9p
41
Anders Lindroos
Axa SC
2:32:16.913592
+29:06.174534
68.8p
42
Fredrik Rosberg
IFK Helsingborg
2:33:51.923056
+30:40.183998
68.0p
43
Björn Ståle Eikrem
Skogn IL
2:34:30.926928
+31:19.187870
67.6p
44
Måns Erik Frank
Östersunds SK
2:34:56.929590
+31:46.190532
67.4p
45
Ralf Andersson
Hotings IF
2:36:31.939096
+33:21.200038
66.5p
46
Patrik Finn
Östersunds SK
2:37:19.943846
+34:08.204788
66.1p
47
Per Steen
Brunflo IF
2:37:39.945835
+34:28.206777
65.9p
48
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
2:38:09.948828
+34:58.209770
65.7p
49
Patrik Norberg
Trångsvikens IF
2:38:47.952614
+35:36.213556
65.4p
50
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
2:39:13.955217
+36:02.216159
65.1p
51
Håkan Sjöqvist
Östersunds SK
2:39:33.957278
+36:23.218220
65.0p
52
Anders Skjerve
IL Markabygda
2:40:02.960187
+36:52.221129
64.7p
53
Rickard Johnson
IFK Helsingborg
2:40:03.960230
+36:52.221172
64.7p
54
Martin Persson
Axa SC
2:41:17.967631
+38:06.228573
64.1p
55
Björn Israelsson
Tandsbyns IF
2:42:06.972506
+38:55.233448
63.7p
56
Per-Edvard Jönsson
Tåsjö IF
2:43:41.982095
+40:31.243037
63.0p
57
Ante Gahlin
IFK Strömsund
2:44:00.983940
+40:49.244882
62.8p
58
Stefan Lovén
Ånge SK
2:44:40.987903
+41:29.248845
62.5p
59
Sune Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
2:44:45.988415
+41:34.249357
62.5p
60
Fredrik Genstrand
Östersunds SK
2:45:11.991052
+42:00.251994
62.3p
61
Stefan Andersson
Brunflo IF
2:45:14.991352
+42:03.252294
62.2p
62
Dan Leo L Sunnerheim
Järpens SK
2:45:16.991521
+42:05.252463
62.2p
63
Johnny Nordman
Aspås IF
2:46:57.1001674
+43:47.262616
61.5p
64
Mårten Eneberg
Spikbodarnas IK
2:46:59.1001861
+43:49.262803
61.4p
65
Stefan Ajax
Rörösjöns IK
2:47:30.1004977
+44:20.265919
61.2p
66
Martin Jonsson
Marieby GoIF
2:47:37.1005650
+44:26.266592
61.2p
67
Mats Jonsson
Duveds IF
2:47:46.1006593
+44:36.267535
61.1p
68
Erlend Rotmo
Leirådal Il
2:47:47.1006623
+44:36.267565
61.1p
69
Maurits Book
IFK Strömsund
2:47:51.1007078
+44:41.268020
61.0p
70
Tor Arne Moen
Team MN Byggservice
2:48:49.1012859
+45:39.273801
60.6p
71
Lars Johansson
Brunflo IF
2:50:20.1021920
+47:09.282862
60.0p
72
Roger Hållstrand
Åre Längdskidklubb
2:50:24.1022345
+47:13.283287
59.9p
73
Gunnar Jacobsson
Östersunds SK
2:50:58.1025707
+47:47.286649
59.7p
74
Ole Daniel Kjesbu
Leirådal Il
2:51:59.1031888
+48:49.292830
59.3p
75
Andreas Göransson
Brunflo IF
2:52:27.1034646
+49:16.295588
59.1p
76
Erik Eriksson
Svegs IK
2:53:37.1041622
+50:26.302564
58.6p
77
Thor Birger Østnor
Lierne IL
2:53:37.1041654
+50:26.302596
58.6p
78
Daniel Sandgren
Östersunds SK
2:53:43.1042202
+50:32.303144
58.6p
79
Jonas Fagergren
Åre SLK
2:54:01.1044053
+50:50.304995
58.4p
80
Krister Haraldsson
Brunflo IF
2:54:07.1044600
+50:56.305542
58.4p
81
Markus Näsman
Alsens IF
2:55:19.1051891
+52:09.312833
57.9p
82
Stein Sagvold
Helgådal IL
2:55:34.1053321
+52:23.314263
57.8p
83
Andreas Lindström
Östersunds SK
2:55:38.1053710
+52:27.314652
57.8p
84
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
2:55:43.1054238
+52:32.315180
57.7p
85
Joakim Thorén
Frösö IF
2:56:00.1055994
+52:50.316936
57.6p
86
Pär Hylback
Östersunds SK
2:56:55.1061417
+53:44.322359
57.3p
87
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
2:57:04.1062316
+53:53.323258
57.2p
88
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
2:57:14.1063300
+54:03.324242
57.2p
89
Mikael Eriksson
Östersunds SK
2:57:59.1067813
+54:48.328755
56.9p
90
Peter Jansson
No Club
2:58:04.1068318
+54:53.329260
56.8p
91
Christer Lundqvist
Brunflo IF
2:58:52.1073197
+55:42.334139
56.5p
92
Karl-Johan Andersson
Östersunds SK
2:59:09.1074881
+55:59.335823
56.4p
93
Calle Wahlström
Offerdals SK
2:59:37.1077680
+56:27.338622
56.2p
94
Staffan Näslund
Östersunds SK
2:59:53.1079284
+56:43.340226
56.1p
95
Tomas Elvebo
No Club
3:02:47.1096676
+59:37.357618
55.1p
96
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
3:04:14.1105323
+1:01:03.366265
54.6p
97
Jonathan van der Wie
Östersunds SK
3:04:16.1105546
+1:01:05.366488
54.5p
98
Göran Olsson
Erikslunds SK
3:06:21.1118050
+1:03:10.378992
53.8p
99
Peder Larsson
Junsele IF
3:06:50.1120988
+1:03:40.381930
53.6p
100
Leif Ottosson
Erikslunds SK
3:08:09.1128866
+1:04:59.389808
53.2p
101
Markus Wiklund
Östersunds SK
3:09:24.1136327
+1:06:13.397269
52.8p
102
Bengt Hellstrand
Duved
3:09:32.1137198
+1:06:22.398140
52.7p
103
Roger Pettersson
Brunflo IF
3:11:31.1149074
+1:08:21.410016
52.1p
104
Ulf Bengtsson
Aspås IF
3:11:43.1150225
+1:08:32.411167
52.0p
105
Jacob Vackdahl
Östersunds SK
3:12:01.1152037
+1:08:50.412979
51.9p
106
Mattias Kempe
No Club
3:14:03.1164272
+1:10:53.425214
51.3p
107
Gunnar Kvarnlöf
Offerdals SK
3:14:49.1168817
+1:11:38.429759
51.0p
108
Sören Hansson
Brunflo IF
3:17:39.1185851
+1:14:28.446793
50.2p
109
Nils Höög
Högforsen Fritid IF
3:20:36.1203549
+1:17:25.464491
49.3p
110
Peter Pettersson
Östersunds SK
3:21:18.1207713
+1:18:07.468655
49.1p
111
Elias Haglund
OK Djerf
3:21:34.1209388
+1:18:24.470330
49.0p
112
Dag Svensson
Kalls IF
3:21:39.1209848
+1:18:28.470790
49.0p
113
Anders Westberg
No Club
3:21:48.1210774
+1:18:38.471716
49.0p
114
Nklas Svensson
Östersunds SK
3:21:51.1211036
+1:18:40.471978
49.0p
115
Gunnar Andersson
Offerdals SK
3:22:57.1217614
+1:19:46.478556
48.6p
116
Peter Gustavsson
Axa SC
3:23:03.1218291
+1:19:53.479233
48.6p
117
Rickard Holmgren
Östersunds SK
3:25:02.1230188
+1:21:52.491130
48.1p
118
Peter Engelin
Östersunds SK
3:25:06.1230568
+1:21:56.491510
48.0p
119
Uno Kallström
Häggenås SK
3:26:06.1236507
+1:22:55.497449
47.8p
120
Andreas Johansson
Vesta BIL
3:27:54.1247385
+1:24:44.508327
47.3p
121
Johnny Edlund
Junsele IF
3:30:46.1264572
+1:27:36.525514
46.5p
122
Robert Dahlin
Brunflo IF
3:31:05.1266424
+1:27:54.527366
46.5p
123
Magnus Svedberg
Östersunds SK
3:35:17.1291681
+1:32:07.552623
45.4p
124
Per Hjalmarsson
Hammerdals IF
3:36:10.1296962
+1:33:00.557904
45.2p
125
Johan Morin
Hammerdals IF
3:36:24.1298375
+1:33:14.559317
45.1p
126
Fredrik Sivertsson
No Club
3:36:34.1299317
+1:33:23.560259
45.1p
127
Karl-Erik Johansson
ÅS IL
3:38:03.1308251
+1:34:52.569193
44.7p
128
Per-erik Decker
Torpshammars IF
3:39:09.1314802
+1:35:58.575744
44.5p
129
Håkan Nilsson
Trevål IF
3:40:24.1322351
+1:37:13.583293
44.2p
130
Harry Tängmark
IFK Strömsund
3:40:44.1324345
+1:37:33.585287
44.1p
131
Morten Skåle
Sørli IL
3:40:46.1324542
+1:37:35.585484
44.1p
132
Ulf Wölker
Undersåkers IF
3:51:06.1386593
+1:47:56.647535
41.8p
133
Rahul Kumar
Östersunds SK
3:56:17.1417689
+1:53:07.678631
40.8p
134
Lennart Johansson
ÅS IL
3:56:32.1419101
+1:53:21.680043
40.7p
135
Samuel Videholm
No Club
3:56:33.1419225
+1:53:22.680167
40.7p
136
Jimmy Persson
Brunflo IF
3:58:28.1430759
+1:55:18.691701
40.3p
137
P-O Benggard
Ragunda IF
3:59:30.1436988
+1:56:20.697930
40.1p
138
Göran Lindström
Ragunda IF
4:00:18.1441757
+1:57:07.702699
40.0p
139
Niklas Persson
Axa SC
4:02:55.1457444
+1:59:44.718386
39.5p
-
Dan Oskar Stensen
Team MN Byggservice
23:59:58.8639700
-
-
Axel Svensson
Kalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Markus Flinkberg
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Näslund
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Robert Bergman
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Linus Eriksson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Peder Andréason
Åre SLK
23:59:59.8639800
-
-
Roger Hållatrand
Åre SLK
23:59:59.8639800
-
-
Per Hörnell
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Dan Danielsson
Aspås IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Karlsson
Mariestads FK
23:59:59.8639800
-
-
Sebastian Olofsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Ulf Nutti
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Ola Raaum Jansen
Spillum IL
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Hallgren
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Kristoffer Holth
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Ulrich Wahlström
IFK Strömsund
23:59:59.8639800
-
-
Pål Lerfald
Grong IL
23:59:59.8639800
-
-
Staffan Jönsson
Säffle SK
23:59:59.8639800
-
-
Terje Limandvik
Lierne IL
23:59:59.8639800
-
D 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
47:20.283903
80.1p
2
Evelina Bångman
Offerdals SK
47:22.284184
+2.181
80.0p
3
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
51:05.306441
+3:45.22438
74.2p
4
Tilde Bångman
Offerdals SK
51:55.311489
+4:35.27486
73.0p
5
Sofie Björklund
Järpens SK
53:05.318491
+5:45.34488
71.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
6
Emma Jönsson
Östersunds SK
57:58.347735
+10:38.63732
65.4p
7
Inger Dahlgren
Spikbodarnas IK
59:56.359561
+12:36.75558
63.3p
8
Rebecka Pålsmarker
Hallens SK
1:00:00.359979
+12:40.75976
63.2p
9
Natalie Fors
Östersunds SK
1:00:04.360388
+12:44.76385
63.1p
10
Linnea Bångman
Offerdals SK
1:03:55.383464
+16:35.99461
59.3p
11
Carina Magnusson
Brunflo IF
1:05:00.389915
+17:40.105912
58.3p
12
Felicia Hägg
Östersunds SK
1:07:27.404640
+20:07.120637
56.2p
13
Helena Göransson
Fåker IF
1:09:28.416726
+22:08.132723
54.6p
14
Anna Hansson
Offerdals SK
1:09:33.417203
+22:12.133200
54.5p
15
Kristina Persson
Östersunds SK
1:09:47.418680
+22:27.134677
54.3p
16
Linda Eriksson
Östersunds SK
1:09:56.419566
+22:36.135563
54.2p
17
Matilda Winblad
No Club
1:10:28.422767
+23:08.138764
53.8p
18
Line Kirknes
Team MN Byggservice
1:12:46.436591
+25:26.152588
52.1p
19
Kristina Fors
Östersunds SK
1:14:25.446450
+27:05.162447
50.9p
20
Maj-Britt Skåle
Team MN Byggservice
1:15:29.452879
+28:09.168876
50.2p
21
Karolina Stensen
Team MN Byggservice
1:18:39.471818
+31:19.187815
48.2p
22
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:19:52.479186
+32:32.195183
47.5p
23
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:19:59.479816
+32:39.195813
47.4p
24
Katarina Skylare
Jämtland
1:20:38.483742
+33:18.199739
47.0p
25
Camilla Ring
Länsförsäkringar Jämtland
1:28:34.531373
+41:14.247370
42.8p
26
Pernilla Vesterlund
Jämtland
1:29:19.535819
+41:59.251816
42.5p
27
Olaug Inderdal
Team MN Byggservice
1:29:37.537618
+42:17.253615
42.3p
28
Elin Östnor
Team MN Byggservice
1:29:47.538606
+42:27.254603
42.2p
29
Sissel Svensson
Kalls IF
1:30:29.542822
+43:09.258819
41.9p
30
Monica Holmström
No Club
1:37:40.585993
+50:20.301990
38.8p
31
Helena Edwang
No Club
1:43:55.623439
+56:35.339436
36.5p
-
Evelina Christensen
Kalls IF
23:59:59.8639800
-
H 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Roos
Östersunds SK
46:54.281390
80.8p
2
Tobias Engberg
Offerdals SK
48:24.290338
+1:29.8848
78.3p
3
Olle Strömbäck
Husums IF SK
50:40.303973
+3:45.22483
74.8p
4
Dennis Wittlich
TriClub Wuppertal
51:11.307080
+4:16.25590
74.1p
5
Ludvig Hellstrand
No Club
51:52.311146
+4:57.29656
73.1p
6
Elis Strömbäck
Husums IF SK
53:42.322188
+6:47.40698
70.6p
7
Bert-Ola Bångman
Offerdals SK
56:00.335919
+9:05.54429
67.7p
8
Carl-Johan Winblad
No Club
59:55.359471
+13:00.77981
63.3p
9
Anders Dahlgren
Spikbodarnas IK
1:00:35.363419
+13:40.81929
62.6p
10
Åke Jansson
Näldens IF
1:00:50.364998
+13:56.83508
62.3p
11
Arvid Jonsson
Duveds IF
1:06:06.396527
+19:11.115037
57.4p
12
Peter Roos
Östersunds SK
1:09:14.415383
+22:19.133893
54.8p
13
Hans Dahlken
Laxsjö IF
1:42:29.614883
+55:34.333393
37.0p
14
Per Holmlöv
Järpens SK
1:59:43.718222
+1:12:48.436732
31.7p
15
Göran Berg
IK Rex
1:59:55.719426
+1:13:00.437936
31.6p
-
Yngve Lerfald
Grong IL
23:59:59.8639800
-