Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E1 Prolog
2015-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 10
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anna Karlsson
Årjängs IF
18.1796
2
Rebecka Lennartsson
Årjängs IF
19.1807
+0
3
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
19.1830
+0
4
Thea Eriksson
Årjängs IF
19.1848
+0
5
Sandra Ling
IF Hallby SOK
19.1867
+0
6
Ellen Berg
Granbergsdals IF
19.1888
+0
7
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
20.1919
+1.23
8
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
20.1925
+1.29
9
Alva Bengtsson
Tranemo IF
20.1948
+1.52
10
Sara Ohlin
Tranemo IF
20.1965
+1.69
11
Rut Hansson
Landsbro IF SK
20.1967
+1.71
12
Lisa Östensson
Länghems IF
20.1973
+1.77
13
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
20.1974
+1.78
14
Ida Georgsson
IF Hallby SOK
20.1995
+1.99
15
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
21.2020
+2.124
16
Elsa Moqvist
OK Landehof
21.2032
+2.136
17
Jennifer Stigsson
Trollhättans SOK
21.2046
+2.150
18
Mira Perlerot Göransson
Äspereds IF
21.2048
+2.152
19
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
21.2052
+2.156
20
Maja Axelsson
OK Landehof
21.2053
+2.157
21
Ida Körle
OK Landehof
21.2075
+2.179
22
Kajsa Ekenberg
IK Stern
21.2080
+2.184
23
Alva Björk
Trollhättans SOK
22.2104
+3.208
24
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
22.2112
+3.216
25
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
22.2126
+3.230
26
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
22.2143
+3.247
27
Elin Stomberg
Almby IK
22.2169
+3.273
28
Linnea Andersson
OK Landehof
22.2194
+3.298
29
Wilma Reinholdsson
OK Alehof
23.2202
+4.306
30
Ellen Norman
Sävedalens AIK
23.2205
+4.309
31
Ingrid Skiöld
Borås SK
23.2222
+4.326
32
Lova Eriksson
Trollhättans SOK
23.2230
+4.334
33
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
23.2233
+4.337
34
Wilda Friman
IF Rigor
24.2316
+5.420
35
Stina Karlsten
Zinkgruvans IF
24.2324
+5.428
36
Frida Stigsson
Trollhättans SOK
24.2365
+5.469
37
Vilma Högman
Ulricehamns IF
26.2550
+7.654
D 11
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Yrla Abrahamsson
IK Stern
17.1611
2
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
17.1620
+0
3
Stina Sandberg
Almby IK
17.1699
+0
4
Louise Hallander
Linköpings SK
18.1785
+1.74
5
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
18.1790
+1.79
6
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
18.1798
+1.87
7
Tilda Rosander
SOK Aneby
19.1803
+1.92
8
Felicia Fyhr
SOK Aneby
19.1823
+2.112
9
Hanna Alsiö
Falköpings AIK SK
19.1863
+2.152
10
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
19.1867
+2.156
11
Ida Pettersson
Ulricehamns IF
19.1876
+2.165
12
Alma Olsson
Garphyttans IF
20.1902
+2.191
13
Emma Bengtsson
Tranemo IF
20.1906
+2.195
14
Klara Borg
Oxvretens SK
20.1912
+3.201
15
Linn Robertsson
SK Hylte
20.1913
+3.202
16
Elina Reinholdsson
OK Alehof
20.1914
+3.203
17
Hanni Beronius
Boxholm-Ekeby SK
20.1919
+3.208
18
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
21.2020
+4.309
19
Thea Flogård
IK Stern
23.2290
+6.579
20
Jonna Lindblad
Granbergsdals IF
24.2397
+7.686
21
Kim Hassellöf
IK Stern
24.2399
+7.688
D 12
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Kristina Finnskog
Tranemo IF
16.1585
2
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
16.1591
+0
3
Emma Wågesson
Landsbro IF SK
17.1617
+0
4
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
17.1629
+0
5
Maria Björnlinger
IK Vista
17.1663
+0
6
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
17.1679
+0
7
Mirjam Inemyr
Istrums SK
17.1680
+0
8
Thea Tanhua
Istrums SK
17.1697
+1.12
9
Thuva Andersson
OK Landehof
18.1742
+1.57
10
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
18.1761
+1.76
11
Alice Strömgren
SOK Aneby
18.1770
+1.85
12
Nora Andersson
Landsbro IF SK
19.1807
+2.122
13
Ida Wallin
Länghems IF
19.1828
+2.143
14
Idalia Friman
IF Rigor
19.1849
+2.164
15
Moa Eriksson
Trollhättans SOK
19.1861
+2.176
16
Tove Wiik
Tvärreds IF
19.1867
+2.182
17
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
19.1874
+2.189
18
Lisa Järling
SOK Träff
19.1878
+2.193
19
Lina Björk
IFK Skövde SK
19.1888
+3.203
20
Jennie Berge-jonsson
Nässjö SF
20.1954
+3.269
21
Ronja Andersson
Trollhättans SOK
21.2013
+4.328
22
Alma Appelgren
Trollhättans SOK
23.2255
+6.570
23
Anna Wennerholm
Falköpings AIK SK
24.2345
+7.660
24
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
25.2479
+8.794
D 13
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lova Broström
Sya SK
15.1429
2
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
16.1555
+1.26
3
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
16.1581
+1.52
4
Linda Forsby
Årjängs IF
17.1614
+1.85
5
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
17.1619
+1.90
6
Lovisa Moqvist
OK Landehof
17.1637
+2.108
7
Andrea Aulin
Eksjö SOK
17.1643
+2.114
8
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
17.1661
+2.132
9
Maja Högfeldt
Borås SK
17.1664
+2.135
10
Cora Badh
Falköpings AIK SK
17.1667
+2.138
11
Ebba Rosander
SOK Aneby
18.1746
+3.217
12
Amanda Norrby Rydin
Länghems IF
18.1747
+3.218
13
Emma Eriksson
Eksjö SOK
18.1758
+3.229
14
Emma Ling
IF Hallby SOK
18.1768
+3.239
15
Hanna Björkman
Länghems IF
18.1782
+3.253
16
Cornelia Svensson
SK Hylte
19.1802
+3.273
17
Evelina Jonason
SOK Aneby
19.1807
+3.278
18
Alma Bovy
Ulricehamns IF
19.1830
+4.301
19
Alva Eliasson
Tvärreds IF
19.1837
+4.308
20
Malin Hörstedt
Tranemo IF
19.1858
+4.329
21
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
19.1873
+4.344
22
Julia Fransson
SOK Aneby
20.1925
+4.396
D 14
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
14.1360
2
Ingrid Bengtson
IK Stern
15.1465
+1.05
3
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
15.1482
+1.22
4
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
16.1500
+1.40
5
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
16.1505
+1.45
6
Felicia Norrby Rydin
Länghems IF
16.1507
+1.47
7
Ida Roos
SOK Träff
16.1533
+1.73
8
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
16.1580
+2.120
9
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
16.1591
+2.131
10
Amanda Robertsson
SK Hylte
17.1616
+2.156
11
Tuva Persson
Tranemo IF
17.1646
+2.186
12
Elsa Melin
Landsbro IF SK
17.1647
+2.187
13
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
17.1655
+2.195
14
Elin Wiksell
IK Stern
17.1671
+3.211
15
Moa Alsiö
Falköpings AIK SK
17.1677
+3.217
16
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
19.1809
+4.349
17
Julia Wallin
Länghems IF
19.1819
+4.359
18
Smilla Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
19.1848
+4.388
19
Ester Freidlitz
OK Landehof
21.2017
+6.557
20
Tindra Fröberg
Zinkgruvans IF
21.2052
+6.592
D 16
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
14.1391
2
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
15.1411
+0
3
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
15.1414
+0
4
Matilda Ekenberg
IK Stern
15.1418
+0
5
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
15.1429
+0
6
Lina Nygren
Ulricehamns IF
15.1433
+0
7
Jenny Movitz
Borås SK
15.1446
+0
8
Victoria Andersson
Tranemo IF
15.1451
+0
9
Klara Ask
Borås SK
15.1468
+0
10
Johanna Johansson
Tranemo IF
15.1473
+0
11
Lovisa Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
15.1474
+0
12
Maja Karlsson
Årjängs IF
15.1480
+0
13
Maja Westh
SK Bore
15.1496
+1.05
14
Kristina Axelsson
Sya SK
16.1525
+1.34
15
Lovisa Blomgren
SOK Aneby
16.1526
+1.35
15
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
16.1526
+1.35
17
Elin Lundberg
Borås SK
16.1527
+1.36
18
Wilma Johansson
Tvärreds IF
16.1538
+1.47
19
Linn Halvardsson
Åmåls OK
16.1567
+1.76
20
Gabriella Bengtson
IK Stern
16.1568
+1.77
21
Alma Haag
IF Hallby SOK
17.1603
+2.112
22
Elvira Gustavsson
SOK Träff
17.1608
+2.117
23
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
17.1625
+2.134
24
Viola Berger
Istrums SK
17.1646
+2.155
25
Maja Kindlund
Tranemo IF
17.1653
+2.162
26
Selma Moqvist
OK Landehof
17.1662
+2.171
27
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
18.1707
+3.216
28
Amanda Jonsson
IF Hallby SOK
21.2048
+6.557
D 20
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Mathilda Ruus
Åsarna IK
14.1344
2
Ida Kihlén
Malungs IF
14.1352
+0
3
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
14.1364
+0
4
Jennifer Forsmark
Malungs IF
14.1374
+0
5
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
14.1380
+0
6
Elin Bryne
IK Fryken
15.1414
+0
6
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
15.1414
+0
8
Madeleine Forsell
Linköpings SK
15.1432
+0
9
Ida Wånggren
Motala Aif SK
15.1444
+1
10
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
15.1448
+1.04
11
Madelene Melin
Malungs IF
15.1466
+1.22
12
Amanda Johansson
Tranemo IF
15.1472
+1.28
13
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
16.1519
+1.75
14
Moa Westh
SK Bore
16.1520
+1.76
15
Josefin Nilsson
IK Fryken
16.1539
+1.95
16
Ellen Svensson
Äspereds IF
16.1542
+1.98
17
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
16.1546
+2.102
18
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
16.1593
+2.149
-
Evelina Lax
Nässjö SF
23:59:59.8639800
H 10
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Karl Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
17.1636
2
Martin Höiby
OK Landehof
17.1695
+0
3
Carl Björk
IFK Skövde SK
18.1713
+0
4
Elias Nyqvist
OK Landehof
18.1737
+1.01
5
Erik Källström
OK Landehof
18.1782
+1.46
6
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
18.1786
+1.50
7
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
19.1846
+2.110
8
Charlie Swartling
Garphyttans IF
19.1856
+2.120
9
Daniel Kraft
Almby IK
19.1862
+2.126
10
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
19.1880
+2.144
11
Malte Henden
Ulricehamns IF
19.1896
+2.160
12
Kristján Kristjánsson
Ulricehamns IF
20.1919
+2.183
13
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
20.1920
+2.184
14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
20.1922
+2.186
15
Axel Kylborn
Almby IK
20.1940
+3.204
16
Linus Knutsson
Falköpings AIK SK
20.1969
+3.233
17
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
21.2019
+3.283
18
Emanuel Rudenstam
IK Vista
21.2052
+4.316
19
Viktor Halvarsson
Åmåls OK
21.2076
+4.340
20
Ludvig Rask
Ulricehamns IF
21.2081
+4.345
21
Hampus Darius
Falköpings AIK SK
22.2107
+4.371
22
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
22.2117
+4.381
23
Pål Hassellöf
IK Stern
22.2137
+5.401
24
Martin Eriksson
Annebergs GIF
22.2142
+5.406
25
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
22.2150
+5.414
26
David Stomberg
Almby IK
22.2151
+5.415
27
Viktor Persson
Borås SK
22.2165
+5.429
28
Malte Lundh
Almby IK
22.2168
+5.432
29
Erik Halvarsson
Åmåls OK
22.2169
+5.433
Logga in för att slippa de här annonserna
30
Erik Kindlund
Tranemo IF
22.2183
+5.447
31
Wilmer Wall
Borås SK
23.2271
+6.535
32
Albin Lundqvist
Falköpings AIK SK
23.2281
+6.545
33
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
23.2282
+6.546
34
Karl Fredrik Georgsson
IF Hallby SOK
24.2366
+7.630
35
Lucas Mårts
IK Stern
25.2434
+7.698
36
Rasmus Ganebäck
Almby IK
25.2460
+8.724
H 11
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Karl Kylborn
Almby IK
17.1630
2
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
17.1635
+0
3
Gabriel Norder
IF Rigor
17.1640
+0
4
Simon Claesson
Ulricehamns IF
17.1662
+0
5
Alfons Wedin
Garphyttans IF
17.1677
+0
6
Acke Dahlblom
Halmstads Skidklubb
18.1719
+0
7
Edvin Högman
Ulricehamns IF
18.1737
+1.07
8
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
18.1764
+1.34
9
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
18.1770
+1.40
10
Melker Åkesson
OK Landehof
18.1775
+1.45
11
Isak Ingelström
IK Stern
19.1824
+1.94
12
Eskil Peterson
Borås GIF
19.1841
+2.111
13
Melker Hendén
Ulricehamns IF
19.1864
+2.134
14
Noa Lundh
Almby IK
19.1896
+2.166
15
Gustav Moosberg
Falköpings AIK SK
20.1915
+2.185
16
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
20.1930
+3.200
17
Viktor Bertilsson
Falköpings AIK SK
20.1935
+3.205
18
Elis Lundqvist
Falköpings AIK SK
21.2004
+3.274
19
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
21.2013
+3.283
20
Alexander Holmberg
Ulricehamns IF
21.2025
+3.295
21
Ludvig Gustavsson
SOK Träff
21.2056
+4.326
22
Joel Holmberg
Ulricehamns IF
22.2171
+5.441
H 12
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Erik Bryne
IK Fryken
16.1513
2
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
16.1562
+0
3
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
16.1569
+0
4
Joel Björnlinger
IK Vista
16.1579
+0
5
Harald Ekenberg
IK Stern
17.1609
+0
6
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
17.1613
+1
7
Adrian Skiöld
Borås SK
17.1619
+1.06
8
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
17.1626
+1.13
9
Lukas Jonsson
Årjängs IF
17.1641
+1.28
10
Olle Tärning
Falköpings AIK SK
17.1653
+1.40
11
Albin Källiden
Granbergsdals IF
17.1658
+1.45
12
Isak Rudenstam
IK Vista
17.1661
+1.48
13
David Musslinder
Falköpings AIK SK
17.1688
+1.75
14
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
17.1695
+1.82
15
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
18.1708
+1.95
16
Jonatan Kraft
Almby IK
18.1721
+2.108
17
Kalle Inemyr
Istrums SK
18.1728
+2.115
18
Sondre Swahn
OK Landehof
18.1734
+2.121
19
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
18.1735
+2.122
20
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
18.1738
+2.125
21
Henrik Franzén
Almby IK
18.1748
+2.135
22
Arvid Björk
Trollhättans SOK
18.1757
+2.144
23
Albin Nyqvist
OK Landehof
18.1771
+2.158
24
Linus Ganebäck
Almby IK
18.1773
+2.160
25
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
18.1798
+2.185
26
Simon Wiksell
IK Stern
19.1831
+3.218
27
Oskar Kling
Eksjö SOK
19.1852
+3.239
28
Erik Ling
IF Hallby SOK
20.1950
+4.337
29
Nisse Ring
Zinkgruvans IF
20.1974
+4.361
30
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
26.2553
+10.940
H 13
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
15.1459
2
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
15.1468
+0
3
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
16.1506
+0
4
Emil Granstedt
Eksjö SOK
16.1509
+0
5
Hugo Sjögren
Tranemo IF
16.1516
+0
6
Johan Källström
OK Landehof
16.1520
+0
7
Gustav Ohlin
Tranemo IF
16.1541
+0
8
Olof Hedin
Eksjö SOK
16.1544
+0
9
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
16.1547
+0
10
Alexander Thudeen
Sya SK
16.1550
+0
11
Gustav Andersson
Borås SK
16.1552
+0
12
David Borg
Oxvretens SK
16.1572
+1.13
12
Marius Madsstuen
Halmstads Skidklubb
16.1572
+1.13
14
Gustav Windahl
Zinkgruvans IF
16.1584
+1.25
15
Oskar Lundberg
Borås SK
17.1603
+1.44
16
David Dudal
Almby IK
17.1614
+1.55
17
Nils Körle
OK Landehof
17.1660
+2.101
18
Emil Axelsson
OK Landehof
17.1685
+2.126
19
Isac Karlsson
Tranemo IF
17.1691
+2.132
20
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
17.1692
+2.133
21
Fabian Hermansson
Filipstads SF
18.1716
+2.157
22
Axel Werner
IK Stern
18.1738
+2.179
23
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
18.1746
+2.187
24
Anton Börås
IK Stern
18.1767
+3.208
25
Melker Nordgren
Falu IK
18.1791
+3.232
26
Oscar Ericsson
Årjängs IF
19.1812
+3.253
27
Odin Torbrink
OK Landehof
19.1833
+3.274
H 14
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Linus Rydin
Tranemo IF
14.1326
2
Carl Hedin
Eksjö SOK
14.1377
+0
3
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
15.1421
+0
4
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
15.1425
+0
5
Per Nordholm
Sävedalens AIK
15.1432
+1.06
6
Erik Backlund
Äspereds IF
15.1440
+1.14
7
Isak Lieback
Ulricehamns IF
15.1446
+1.20
8
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
15.1471
+1.45
9
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
15.1477
+1.51
10
Hugo Johnson
Brandsbols SK
15.1490
+1.64
11
Alfons Peterson
Borås GIF
15.1494
+1.68
12
Mårten Gedda
OK Landehof
15.1499
+1.73
13
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
16.1507
+1.81
13
Karl Stark
Vaggeryds SOK
16.1507
+1.81
15
Axel Berglund
Ulricehamns IF
16.1514
+1.88
16
Emil Öhlund
IK Hakarpspojkarna
16.1516
+1.90
17
Lukas Höiby
OK Landehof
16.1524
+1.98
18
Oskar Brink
Granbergsdals IF
16.1537
+2.111
19
Axel Jernaeus
Äspereds IF
16.1548
+2.122
20
August Höglund
IK Hakarpspojkarna
16.1550
+2.124
21
Adam Hertz
IF Hallby SOK
16.1552
+2.126
22
Linus Jonsson
Årjängs IF
16.1559
+2.133
23
Anton Dahlblom
Halmstads Skidklubb
16.1560
+2.134
24
Oskar Persson
OK Landehof
16.1565
+2.139
25
Hugo Djurstedt
Eksjö SOK
16.1573
+2.147
26
Pontus Eriksson
Linköpings SK
16.1578
+2.152
27
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
16.1579
+2.153
28
Alfred Ander
Istrums SK
16.1581
+2.155
29
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
16.1585
+2.159
30
Gustav Östensson
Länghems IF
16.1589
+2.163
31
Axel Björkman
IF Hallby SOK
16.1598
+2.172
32
Nils Kylborn
Almby IK
17.1625
+2.199
33
Algot Johansson
IK Vista
17.1626
+3.200
34
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
17.1642
+3.216
35
Hugo Ström
Ulricehamns IF
17.1649
+3.223
36
Ask Abrahamsson
OK Landehof
17.1654
+3.228
37
Albin Toll
Landsbro IF SK
17.1666
+3.240
38
Albin Hallander
Linköpings SK
18.1701
+3.275
39
Hugo Jakobsson
Eksjö SOK
18.1710
+3.284
40
Hampus Fyhr
SOK Aneby
18.1775
+4.349
41
Olof Hjalmarsson
IK Stern
19.1872
+5.446
H 16
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Axel Svensson
Landsbro IF SK
14.1316
2
Linus Nygren
Ulricehamns IF
14.1325
+0
3
Leo Johansson
Skillingaryds FK
14.1327
+0
4
Adam Boman
Tranemo IF
14.1330
+0
5
Christian Olsson
Årjängs IF
14.1335
+0
6
Axel Höglund
IK Hakarpspojkarna
14.1345
+0
7
Harald Östensen
IFK Skövde SK
14.1346
+0
8
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
14.1354
+0
9
Olle Westin
IK Stern
14.1367
+0
10
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
14.1377
+0
10
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
14.1377
+0
12
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
14.1382
+0
13
Emil Hagström
Garphyttans IF
14.1385
+0
14
Edvin Rösliden
Linköpings SK
14.1388
+0
15
Emil Madstuen
Halmstads Skidklubb
14.1389
+0
16
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
14.1398
+0
17
Petter Björkman
Länghems IF
15.1415
+0
18
Loke Östangård
Eksjö SOK
15.1437
+1.21
19
Adrian Lundberg
Hagfors SF
15.1443
+1.27
20
Anton Andersson
Garphyttans IF
15.1447
+1.31
20
Jonathan Norder
IF Rigor
15.1447
+1.31
20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
15.1447
+1.31
23
Oscar Höiby
OK Landehof
15.1449
+1.33
24
Peter Hörstedt
Tranemo IF
15.1455
+1.39
25
Emil Tedeholm Larsson
Göteborgs SK
15.1476
+1.60
26
Nils Eriksson
Tvärreds IF
15.1484
+1.68
27
Nore Ring
Zinkgruvans IF
15.1492
+1.76
28
Klas Johansson
Tranemo IF
15.1495
+1.79
29
Erik Götvall
Almby IK
15.1496
+1.80
30
Rasmus Svensson
SK Hylte
16.1517
+2.101
31
Rasmus Nordgren
Falu IK
16.1576
+2.160
32
Gösta Malmström
IK Stern
17.1605
+2.189
33
Ivar Westin
IK Stern
17.1609
+2.193
34
Benjamin Pauli
Istrums SK
17.1649
+3.233
35
Linus Dudal
Almby IK
17.1652
+3.236
36
Sebastian Palmér
Länghems IF
18.1797
+4.381
H 20
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anton Persson
SK Bore
12.1136
2
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
12.1148
+0
3
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
12.1168
+0
4
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
13.1205
+0
5
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
13.1206
+0
6
Gabriel Strid
Sunne SLF
13.1210
+0
7
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
13.1215
+0
8
Eric Jansson
Tranemo IF
13.1218
+0
9
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
13.1234
+0
10
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
13.1239
+1.03
11
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
13.1240
+1.04
12
Oscar Bengtson
IK Stern
13.1241
+1.05
13
Erik Lieback
Ulricehamns IF
13.1243
+1.07
14
Olle Axelsson
Borås SK
13.1246
+1.10
15
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
13.1255
+1.19
16
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
13.1268
+1.32
17
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
13.1273
+1.37
18
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
13.1288
+1.52
19
Oliver Hallberg
Ornäs IK
13.1295
+1.59
20
Petter Persson
Borås SK
14.1307
+1.71
21
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
14.1310
+1.74
22
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
14.1325
+1.89
23
Elias Edvinsson
Hagfors SF
14.1330
+1.94
24
Simon Lundberg
Hagfors SF
14.1342
+2.106
25
Karl Hjalmarsson
IK Stern
14.1360
+2.124
26
Anders Kallings
Visborgs OK
14.1369
+2.133
27
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
14.1372
+2.136
28
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
14.1381
+2.145
29
Lukas Högfelt
Borås SK
15.1442
+3.206
30
Sebastian Nilsson
OK Landehof
15.1456
+3.220
H 21
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marcus Johansson
Gillberga SK
13.1222
2
Viktor Axelsson
Borås SK
13.1248
+0