Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E4 Final
2015-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Totalställnng i touren
Visa ihopslagen resultatlista
D 10
Längdskidor, Jaktstart
1
Anna Karlsson
Årjängs IF
4:40.27903
2
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
4:44.28310
+4.307
3
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
4:44.28363
+4.360
4
Thea Eriksson
Årjängs IF
4:53.29260
+13.1257
5
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
5:31.33089
+51.5086
6
Maja Axelsson
OK Landehof
5:40.33929
+1:00.5926
7
Sandra Ling
IF Hallby SOK
5:45.34447
+1:05.6444
8
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
6:02.36141
+1:22.8138
9
Rebecka Lennartsson
Årjängs IF
6:03.36213
+1:23.8210
10
Alva Bengtsson
Tranemo IF
6:03.36299
+1:23.8296
11
Ellen Berg
Granbergsdals IF
6:07.36623
+1:27.8620
12
Alva Björk
Trollhättans SOK
6:10.36923
+1:30.8920
13
Sara Ohlin
Tranemo IF
6:17.37635
+1:37.9632
14
Mira Perlerot Göransson
Äspereds IF
6:18.37736
+1:38.9733
15
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
6:24.38372
+1:44.10369
16
Ida Körle
OK Landehof
6:34.39370
+1:54.11367
17
Lisa Östensson
Länghems IF
6:46.40599
+2:06.12596
18
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
6:49.40836
+2:09.12833
19
Kajsa Ekenberg
IK Stern
6:58.41762
+2:18.13759
20
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
6:59.41899
+2:19.13896
21
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
7:07.42689
+2:27.14686
22
Elsa Moqvist
OK Landehof
7:08.42790
+2:28.14787
23
Ellen Norman
Sävedalens AIK
7:26.44561
+2:46.16558
24
Elin Stomberg
Almby IK
7:30.44960
+2:50.16957
25
Rut Hansson
Landsbro IF SK
7:37.45650
+2:57.17647
26
Linnea Andersson
OK Landehof
7:38.45755
+2:58.17752
27
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
7:38.45794
+2:58.17791
28
Ingrid Skiöld
Borås SK
7:52.47112
+3:12.19109
29
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
7:52.47120
+3:12.19117
30
Stina Karlsten
Zinkgruvans IF
8:02.48113
+3:22.20110
31
Lova Eriksson
Trollhättans SOK
8:14.49397
+3:34.21394
32
Wilda Friman
IF Rigor
8:43.52237
+4:03.24234
33
Wilma Reinholdsson
OK Alehof
8:43.52252
+4:03.24249
34
Jennifer Stigsson
Trollhättans SOK
8:50.52900
+4:09.24897
35
Vilma Högman
Ulricehamns IF
9:22.56155
+4:42.28152
D 11
Längdskidor, Jaktstart
1
Yrla Abrahamsson
IK Stern
4:13.25286
2
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
4:33.27246
+19.1860
3
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
4:34.27335
+20.1949
4
Alma Olsson
Garphyttans IF
4:43.28244
+29.2858
5
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
4:47.28617
+33.3231
6
Louise Hallander
Linköpings SK
5:10.30983
+56.5597
7
Klara Borg
Oxvretens SK
5:13.31273
+59.5887
8
Emma Bengtsson
Tranemo IF
5:22.32157
+1:08.6771
9
Hanna Alsiö
Falköpings AIK SK
5:25.32455
+1:11.7069
10
Tilda Rosander
SOK Aneby
5:25.32456
+1:11.7070
11
Stina Sandberg
Almby IK
5:36.33537
+1:22.8151
12
Elina Reinholdsson
OK Alehof
5:53.35265
+1:39.9879
13
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
6:02.36131
+1:48.10745
14
Jonna Lindblad
Granbergsdals IF
6:07.36655
+1:53.11269
15
Hanni Beronius
Boxholm-Ekeby SK
6:24.38363
+2:10.12977
16
Ida Pettersson
Ulricehamns IF
6:35.39454
+2:21.14068
17
Felicia Fyhr
SOK Aneby
6:37.39644
+2:23.14258
18
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
6:59.41894
+2:46.16508
19
Linn Robertsson
SK Hylte
7:03.42260
+2:49.16874
20
Thea Flogård
IK Stern
7:30.44965
+3:16.19579
21
Kim Hassellöf
IK Stern
7:56.47582
+3:42.22196
Logga in för att slippa de här annonserna
D 12
Längdskidor, Jaktstart
1
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
3:48.22769
2
Maria Björnlinger
IK Vista
3:58.23780
+10.911
3
Kristina Finnskog
Tranemo IF
4:05.24475
+17.1606
4
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
4:06.24550
+17.1681
5
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
4:08.24773
+20.1904
6
Emma Wågesson
Landsbro IF SK
4:23.26289
+35.3420
7
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
4:23.26291
+35.3422
8
Mirjam Inemyr
Istrums SK
4:47.28622
+58.5753
9
Nora Andersson
Landsbro IF SK
5:00.29973
+1:12.7104
10
Moa Eriksson
Trollhättans SOK
5:16.31581
+1:28.8712
11
Alice Strömgren
SOK Aneby
5:25.32492
+1:37.9623
12
Ida Wallin
Länghems IF
5:27.32678
+1:39.9809
13
Idalia Friman
IF Rigor
5:29.32867
+1:40.9998
14
Thea Tanhua
Istrums SK
5:30.32934
+1:41.10065
15
Thuva Andersson
OK Landehof
5:37.33649
+1:48.10780
16
Lina Björk
IFK Skövde SK
5:40.33961
+1:51.11092
17
Tove Wiik
Tvärreds IF
6:08.36792
+2:20.13923
18
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
6:12.37105
+2:23.14236
19
Lisa Järling
SOK Träff
6:22.38114
+2:33.15245
20
Ronja Andersson
Trollhättans SOK
6:45.40441
+2:56.17572
21
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
6:57.41624
+3:08.18755
22
Jennie Berge-jonsson
Nässjö SF
7:18.43730
+3:29.20861
23
Anna Wennerholm
Falköpings AIK SK
7:47.46617
+3:58.23748
D 13
Längdskidor, Jaktstart
1
Lova Broström
Sya SK
4:36.27570
2
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
5:07.30631
+30.2961
3
Andrea Aulin
Eksjö SOK
5:26.32515
+49.4845
4
Linda Forsby
Årjängs IF
5:36.33588
+1:00.5918
5
Lovisa Moqvist
OK Landehof
5:37.33612
+1:00.5942
6
Cora Badh
Falköpings AIK SK
5:54.35392
+1:18.7722
7
Maja Högfeldt
Borås SK
6:01.36093
+1:25.8423
8
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
6:03.36212
+1:26.8542
9
Emma Ling
IF Hallby SOK
6:16.37568
+1:39.9898
10
Hanna Björkman
Länghems IF
6:21.38032
+1:44.10362
11
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
6:33.39207
+1:56.11537
12
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
6:33.39277
+1:57.11607
13
Ebba Rosander
SOK Aneby
6:33.39295
+1:57.11625
14
Emma Eriksson
Eksjö SOK
6:40.39961
+2:03.12291
15
Malin Hörstedt
Tranemo IF
6:45.40431
+2:08.12761
16
Amanda Norrby Rydin
Länghems IF
7:17.43687
+2:41.16017
17
Evelina Jonason
SOK Aneby
7:39.45886
+3:03.18216
18
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
7:49.46815
+3:12.19145
19
Alva Eliasson
Tvärreds IF
7:58.47717
+3:21.20047
20
Cornelia Svensson
SK Hylte
8:35.51464
+3:58.23794
21
Julia Fransson
SOK Aneby
11:35.69437
+6:58.41767
D 14
Längdskidor, Jaktstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
4:03.24213
2
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
4:42.28138
+39.3825
3
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
5:04.30331
+1:01.6018
4
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
5:10.30923
+1:07.6610
5
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
5:14.31369
+1:11.7056
6
Tuva Persson
Tranemo IF
5:14.31378
+1:11.7065
7
Ingrid Bengtson
IK Stern
5:27.32676
+1:24.8363
8
Felicia Norrby Rydin
Länghems IF
5:44.34395
+1:41.10082
9
Elsa Melin
Landsbro IF SK
5:45.34409
+1:41.10096
10
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
5:59.35828
+1:56.11515
11
Ida Roos
SOK Träff
6:07.36685
+2:04.12372
12
Elin Wiksell
IK Stern
6:14.37347
+2:11.13034
13
Julia Wallin
Länghems IF
6:19.37880
+2:16.13567
14
Moa Alsiö
Falköpings AIK SK
6:27.38642
+2:24.14329
15
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
6:27.38654
+2:24.14341
16
Amanda Robertsson
SK Hylte
6:50.40983
+2:47.16670
17
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
6:51.41058
+2:48.16745
18
Ester Freidlitz
OK Landehof
7:36.45504
+3:32.21191
19
Tindra Fröberg
Zinkgruvans IF
7:51.47005
+3:47.22692
20
Smilla Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
7:52.47111
+3:48.22798
D 16
Längdskidor, Jaktstart
1
Kristina Axelsson
Sya SK
4:31.27062
2
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
4:36.27518
+4.356
3
Klara Ask
Borås SK
4:39.27815
+7.653
4
Jenny Movitz
Borås SK
4:40.27902
+8.740
5
Johanna Johansson
Tranemo IF
4:41.28063
+10.901
6
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
4:41.28087
+10.925
7
Maja Karlsson
Årjängs IF
4:45.28417
+13.1255
8
Maja Westh
SK Bore
4:50.28979
+19.1817
9
Victoria Andersson
Tranemo IF
4:59.29803
+27.2641
10
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
5:00.29971
+29.2809
11
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
5:01.30034
+29.2872
12
Lina Nygren
Ulricehamns IF
5:21.32040
+49.4878
13
Linn Halvardsson
Åmåls OK
5:38.33788
+1:07.6626
14
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
5:46.34566
+1:15.7404
15
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
5:47.34697
+1:16.7535
16
Matilda Ekenberg
IK Stern
5:56.35546
+1:24.8384
17
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
5:57.35637
+1:25.8475
18
Gabriella Bengtson
IK Stern
5:58.35779
+1:27.8617
19
Lovisa Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
6:00.35988
+1:29.8826
20
Selma Moqvist
OK Landehof
6:05.36440
+1:33.9278
21
Alma Haag
IF Hallby SOK
6:08.36754
+1:36.9592
22
Elin Lundberg
Borås SK
6:12.37133
+1:40.9971
23
Elvira Gustavsson
SOK Träff
6:15.37428
+1:43.10266
24
Maja Kindlund
Tranemo IF
6:33.39243
+2:01.12081
D 20
Längdskidor, Jaktstart
1
Mathilda Ruus
Åsarna IK
4:02.24185
2
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
4:30.26950
+27.2665
3
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
4:34.27386
+32.3101
4
Elin Bryne
IK Fryken
4:38.27798
+36.3513
5
Ida Kihlén
Malungs IF
4:39.27803
+36.3518
6
Jennifer Forsmark
Malungs IF
4:49.28855
+46.4570
7
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
4:55.29431
+52.5146
8
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
5:05.30419
+1:02.6134
9
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
5:09.30882
+1:06.6597
10
Ida Wånggren
Motala Aif SK
5:17.31647
+1:14.7362
11
Madelene Melin
Malungs IF
5:18.31706
+1:15.7421
12
Amanda Johansson
Tranemo IF
5:21.32055
+1:18.7770
13
Moa Westh
SK Bore
5:25.32449
+1:22.8164
14
Madeleine Forsell
Linköpings SK
5:31.33091
+1:29.8806
15
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
5:48.34729
+1:45.10444
16
Ellen Svensson
Äspereds IF
5:53.35227
+1:50.10942
17
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
5:58.35770
+1:55.11485
18
Josefin Nilsson
IK Fryken
6:57.41634
+2:54.17349
H 10
Längdskidor, Jaktstart
1
Martin Höiby
OK Landehof
3:57.23665
2
Erik Källström
OK Landehof
4:04.24314
+6.549
3
Elias Nyqvist
OK Landehof
4:07.24610
+9.845
4
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
4:23.26298
+26.2533
5
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
4:44.28363
+46.4598
6
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
4:44.28392
+47.4627
7
Charlie Swartling
Garphyttans IF
4:48.28717
+50.4952
8
Carl Björk
IFK Skövde SK
4:57.29629
+59.5864
9
Kristján Kristjánsson
Ulricehamns IF
5:32.33147
+1:34.9382
10
Daniel Kraft
Almby IK
5:43.34218
+1:45.10453
11
David Stomberg
Almby IK
5:45.34491
+1:48.10726
12
Malte Henden
Ulricehamns IF
5:52.35198
+1:55.11433
13
Viktor Halvarsson
Åmåls OK
5:56.35517
+1:58.11752
14
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
6:01.36097
+2:04.12332
15
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
6:05.36444
+2:07.12679
16
Emanuel Rudenstam
IK Vista
6:08.36712
+2:10.12947
17
Axel Kylborn
Almby IK
6:12.37152
+2:14.13387
18
Pål Hassellöf
IK Stern
6:14.37361
+2:16.13596
19
Erik Halvarsson
Åmåls OK
6:14.37362
+2:16.13597
20
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
6:20.37901
+2:22.14136
21
Ludvig Rask
Ulricehamns IF
6:20.37972
+2:23.14207
22
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
6:21.38037
+2:23.14272
23
Viktor Persson
Borås SK
6:23.38221
+2:25.14456
24
Malte Lundh
Almby IK
6:33.39249
+2:35.15484
25
Rasmus Ganebäck
Almby IK
6:35.39493
+2:38.15728
26
Martin Eriksson
Annebergs GIF
6:38.39776
+2:41.16011
27
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
6:59.41800
+3:01.18035
28
Linus Knutsson
Falköpings AIK SK
7:04.42387
+3:07.18622
29
Alvin Johansson
IK Vista
7:11.43068
+3:14.19303
30
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
7:21.44074
+3:24.20309
31
Albin Lundqvist
Falköpings AIK SK
7:45.46476
+3:48.22711
32
Lucas Mårts
IK Stern
8:01.48074
+4:04.24309
33
Erik Kindlund
Tranemo IF
8:07.48607
+4:09.24842
34
Wilmer Wall
Borås SK
8:14.49333
+4:16.25568
35
Hampus Darius
Falköpings AIK SK
8:27.50648
+4:29.26883
36
Robin Andersson
Trollhättans SOK
10:39.63826
+6:41.40061
H 11
Längdskidor, Jaktstart
1
Gabriel Norder
IF Rigor
3:28.20745
2
Simon Claesson
Ulricehamns IF
3:53.23283
+25.2438
3
Karl Kylborn
Almby IK
3:54.23323
+25.2478
4
Alfons Wedin
Garphyttans IF
4:26.26526
+57.5681
5
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
4:40.27921
+1:11.7076
6
Acke Dahlblom
Halmstads Skidklubb
4:42.28145
+1:14.7300
7
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
4:44.28335
+1:15.7490
8
Edvin Högman
Ulricehamns IF
4:46.28577
+1:18.7732
9
Joel Holmberg
Ulricehamns IF
5:01.30022
+1:32.9177
10
Melker Åkesson
OK Landehof
5:01.30057
+1:33.9212
11
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
5:02.30100
+1:33.9255
12
Isak Ingelström
IK Stern
5:05.30401
+1:36.9556
13
Melker Hendén
Ulricehamns IF
5:07.30615
+1:38.9770
14
Noa Lundh
Almby IK
5:27.32608
+1:58.11763
15
Eskil Peterson
Borås GIF
5:54.35369
+2:26.14524
16
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
6:04.36398
+2:36.15553
17
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
6:16.37553
+2:48.16708
18
Viktor Bertilsson
Falköpings AIK SK
6:28.38721
+2:59.17876
19
Gustav Moosberg
Falköpings AIK SK
6:32.39122
+3:03.18277
20
Alexander Holmberg
Ulricehamns IF
6:54.41356
+3:26.20511
21
Ludvig Gustavsson
SOK Träff
7:19.43821
+3:50.22976
22
Elis Lundqvist
Falköpings AIK SK
7:49.46844
+4:20.25999
H 12
Längdskidor, Jaktstart
1
Erik Bryne
IK Fryken
3:31.21077
2
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
3:39.21899
+8.722
3
Lukas Jonsson
Årjängs IF
4:04.24313
+32.3136
4
Harald Ekenberg
IK Stern
4:06.24540
+34.3363
5
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
4:16.25513
+44.4336
6
Adrian Skiöld
Borås SK
4:18.25760
+46.4583
7
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
4:45.28493
+1:14.7316
8
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
4:46.28597
+1:15.7420
9
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
4:47.28634
+1:15.7457
10
Arvid Björk
Trollhättans SOK
4:49.28800
+1:17.7623
11
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
4:52.29181
+1:21.8004
12
Joel Björnlinger
IK Vista
4:54.29333
+1:22.8156
13
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
5:00.29931
+1:28.8754
14
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
5:06.30562
+1:34.9385
15
Albin Nyqvist
OK Landehof
5:07.30635
+1:35.9458
16
Isak Rudenstam
IK Vista
5:11.31043
+1:39.9866
17
Kalle Inemyr
Istrums SK
5:11.31087
+1:40.9910
18
David Musslinder
Falköpings AIK SK
5:11.31088
+1:40.9911
19
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
5:13.31200
+1:41.10023
20
Albin Källiden
Granbergsdals IF
5:17.31642
+1:45.10465
21
Sondre Swahn
OK Landehof
5:19.31894
+1:48.10717
22
Henrik Franzén
Almby IK
5:23.32246
+1:51.11069
23
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
5:24.32384
+1:53.11207
24
Jonatan Kraft
Almby IK
5:25.32459
+1:53.11282
25
Simon Wiksell
IK Stern
5:43.34236
+2:11.13059
26
Linus Ganebäck
Almby IK
5:57.35623
+2:25.14446
27
Nisse Ring
Zinkgruvans IF
6:00.35998
+2:29.14821
28
Olle Tärning
Falköpings AIK SK
6:01.36051
+2:29.14874
29
Erik Ling
IF Hallby SOK
6:13.37279
+2:42.16102
30
Oskar Kling
Eksjö SOK
6:53.41298
+3:22.20121
H 13
Längdskidor, Jaktstart
1
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
4:14.25316
2
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
4:25.26427
+11.1011
3
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
4:31.27012
+16.1596
4
Emil Granstedt
Eksjö SOK
4:32.27138
+18.1722
5
Gustav Ohlin
Tranemo IF
4:42.28150
+28.2734
6
David Borg
Oxvretens SK
4:49.28876
+35.3460
7
Hugo Sjögren
Tranemo IF
4:52.29109
+37.3693
8
Johan Källström
OK Landehof
5:03.30258
+49.4842
9
Olof Hedin
Eksjö SOK
5:10.30973
+56.5557
10
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
5:10.30997
+56.5581
11
Axel Werner
IK Stern
5:12.31105
+57.5689
12
Gustav Andersson
Borås SK
5:26.32556
+1:12.7140
13
Gustav Windahl
Zinkgruvans IF
5:33.33245
+1:19.7829
14
Fabian Hermansson
Filipstads SF
5:33.33290
+1:19.7874
15
David Dudal
Almby IK
5:42.34109
+1:27.8693
16
Nils Körle
OK Landehof
5:50.34924
+1:36.9508
17
Melker Nordgren
Falu IK
5:51.35041
+1:37.9625
18
Marius Madsstuen
Halmstads Skidklubb
5:52.35139
+1:38.9723
19
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
5:53.35208
+1:38.9792
20
Oskar Lundberg
Borås SK
5:55.35430
+1:41.10014
21
Alexander Thudeen
Sya SK
6:01.36052
+1:47.10636
22
Emil Axelsson
OK Landehof
6:05.36441
+1:51.11025
23
Isac Karlsson
Tranemo IF
6:28.38784
+2:14.13368
24
Oscar Ericsson
Årjängs IF
6:58.41753
+2:44.16337
25
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
7:04.42351
+2:50.16935
26
Odin Torbrink
OK Landehof
7:44.46390
+3:30.20974
27
Anton Börås
IK Stern
8:00.47990
+3:46.22574
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
Längdskidor, Jaktstart
1
Isak Lieback
Ulricehamns IF
3:49.22889
2
Linus Rydin
Tranemo IF
4:08.24727
+18.1738
3
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
4:13.25291
+24.2302
4
Carl Hedin
Eksjö SOK
4:34.27343
+44.4354
5
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
4:36.27589
+47.4600
6
Erik Backlund
Äspereds IF
4:45.28462
+55.5473
7
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
4:53.29209
+1:03.6220
8
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
4:58.29780
+1:08.6791
9
Hugo Johnson
Brandsbols SK
5:02.30198
+1:13.7209
10
Axel Berglund
Ulricehamns IF
5:08.30721
+1:18.7732
11
August Höglund
IK Hakarpspojkarna
5:08.30761
+1:18.7772
12
Mårten Gedda
OK Landehof
5:08.30774
+1:18.7785
13
Linus Jonsson
Årjängs IF
5:08.30776
+1:18.7787
14
Karl Stark
Vaggeryds SOK
5:08.30793
+1:19.7804
15
Per Nordholm
Sävedalens AIK
5:18.31770
+1:28.8781
16
Hugo Ström
Ulricehamns IF
5:27.32604
+1:37.9615
17
Axel Jernaeus
Äspereds IF
5:28.32784
+1:38.9795
18
Alfons Peterson
Borås GIF
5:31.33005
+1:41.10016
19
Oskar Persson
OK Landehof
5:42.34149
+1:52.11160
20
Lukas Höiby
OK Landehof
5:43.34241
+1:53.11252
21
Nils Kylborn
Almby IK
5:44.34384
+1:54.11395
22
Anton Dahlblom
Halmstads Skidklubb
5:51.35023
+2:01.12034
23
Albin Hallander
Linköpings SK
5:59.35850
+2:09.12861
24
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
6:01.36087
+2:11.13098
25
Hugo Djurstedt
Eksjö SOK
6:05.36489
+2:16.13500
26
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
6:11.37016
+2:21.14027
27
Adam Hertz
IF Hallby SOK
6:11.37043
+2:21.14054
28
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
6:12.37108
+2:22.14119
29
Albin Toll
Landsbro IF SK
6:23.38234
+2:33.15245
30
Axel Björkman
IF Hallby SOK
6:29.38838
+2:39.15849
31
Gustav Östensson
Länghems IF
6:29.38858
+2:39.15869
32
Ask Abrahamsson
OK Landehof
6:30.38910
+2:40.15921
33
Pontus Eriksson
Linköpings SK
6:32.39111
+2:42.16122
34
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
6:38.39726
+2:48.16737
35
Hugo Jakobsson
Eksjö SOK
6:38.39778
+2:48.16789
36
Algot Johansson
IK Vista
7:07.42626
+3:17.19637
37
Alfred Ander
Istrums SK
7:15.43401
+3:25.20412
38
Hampus Fyhr
SOK Aneby
7:17.43671
+3:27.20682
39
Oskar Brink
Granbergsdals IF
7:29.44863
+3:39.21874
40
Olof Hjalmarsson
IK Stern
7:39.45838
+3:49.22849
H 16
Längdskidor, Jaktstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
3:36.21582
2
Linus Nygren
Ulricehamns IF
3:44.22303
+7.621
3
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
4:03.24255
+26.2573
4
Jonathan Norder
IF Rigor
4:09.24850
+32.3168
5
Adam Boman
Tranemo IF
4:18.25762
+41.4080
6
Axel Höglund
IK Hakarpspojkarna
4:26.26588
+50.4906
7
Christian Olsson
Årjängs IF
4:27.26674
+50.4992
8
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
4:34.27391
+58.5709
9
Olle Westin
IK Stern
4:35.27481
+58.5799
10
Axel Svensson
Landsbro IF SK
4:37.27675
+1:00.5993
11
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
4:39.27803
+1:02.6121
12
Emil Hagström
Garphyttans IF
4:43.28271
+1:06.6589
13
Emil Madstuen
Halmstads Skidklubb
4:44.28375
+1:07.6693
14
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
4:49.28800
+1:12.7118
15
Loke Östangård
Eksjö SOK
4:52.29132
+1:15.7450
16
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
4:58.29727
+1:21.8045
17
Edvin Rösliden
Linköpings SK
5:12.31110
+1:35.9428
18
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
5:17.31677
+1:40.9995
19
Oscar Höiby
OK Landehof
5:17.31695
+1:41.10013
20
Harald Östensen
IFK Skövde SK
5:26.32561
+1:49.10879
21
Klas Johansson
Tranemo IF
5:38.33723
+2:01.12041
22
Petter Björkman
Länghems IF
5:39.33897
+2:03.12215
23
Anton Andersson
Garphyttans IF
5:41.34054
+2:04.12372
24
Gösta Malmström
IK Stern
5:42.34113
+2:05.12431
25
Rasmus Nordgren
Falu IK
5:43.34234
+2:06.12552
26
Emil Tedeholm Larsson
Göteborgs SK
5:47.34640
+2:10.12958
27
Adrian Lundberg
Hagfors SF
5:59.35811
+2:22.14129
28
Ivar Westin
IK Stern
6:03.36244
+2:26.14562
29
Linus Dudal
Almby IK
6:09.36813
+2:32.15131
30
Erik Götvall
Almby IK
6:09.36863
+2:32.15181
31
Nore Ring
Zinkgruvans IF
6:15.37458
+2:38.15776
32
Peter Hörstedt
Tranemo IF
6:27.38644
+2:50.16962
33
Nils Eriksson
Tvärreds IF
6:45.40485
+3:09.18803
34
Rasmus Svensson
SK Hylte
6:45.40498
+3:09.18816
35
Sebastian Palmér
Länghems IF
7:33.45259
+3:56.23577
36
Benjamin Pauli
Istrums SK
8:01.48029
+4:24.26347
H 20
Längdskidor, Jaktstart
1
Anton Persson
SK Bore
3:18.19742
2
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
3:23.20279
+5.437
3
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
3:23.20288
+5.446
4
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
3:23.20294
+5.452
5
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
3:37.21620
+18.1778
6
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:40.21968
+22.2126
7
Erik Lieback
Ulricehamns IF
3:51.23055
+33.3213
8
Eric Jansson
Tranemo IF
3:57.23622
+38.3780
9
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
4:02.24192
+44.4350
10
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
4:08.24738
+49.4896
11
Gabriel Strid
Sunne SLF
4:10.24958
+52.5116
12
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
4:11.25007
+52.5165
13
Olle Axelsson
Borås SK
4:12.25157
+54.5315
14
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
4:17.25655
+59.5813
15
Petter Persson
Borås SK
4:27.26652
+1:09.6810
16
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
4:28.26721
+1:09.6879
17
Oscar Bengtson
IK Stern
4:32.27106
+1:13.7264
18
Oliver Hallberg
Ornäs IK
4:32.27111
+1:13.7269
19
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
4:36.27528
+1:17.7686
20
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
4:37.27647
+1:19.7805
21
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
4:40.27932
+1:21.8090
22
Lukas Högfelt
Borås SK
4:41.28080
+1:23.8238
23
Simon Lundberg
Hagfors SF
4:41.28097
+1:23.8255
24
Karl Hjalmarsson
IK Stern
4:42.28124
+1:23.8282
25
Anders Kallings
Visborgs OK
5:02.30173
+1:44.10331
26
Sebastian Nilsson
OK Landehof
5:20.31956
+2:02.12114
H 21
Längdskidor, Jaktstart
1
Marcus Johansson
Gillberga SK
3:36.21507
2
Viktor Axelsson
Borås SK
3:48.22745
+12.1138