Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
XL-Byggslingan
2015-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Claes Theander
Sundbybergs IK
1:58:24.710340
75.6p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:00:00
2
H 21
Peter Ettling
Skogspojkarnas OK
2:01:16.727530
+2:51.17090
73.2p
3
H 21
Jacob Halvarsson
Karlslunds IF SF
2:01:47.730680
+3:23.20240
72.7p
4
H 21
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
2:01:55.731430
+3:30.20990
72.6p
5
H 21
Henrik Albertsson
Sya SK
2:02:40.735990
+4:16.25550
72.0p
6
H 21
Daniel Danielsson
Sya SK
2:04:07.744640
+5:43.34200
70.9p
7
H 21
Thomas Nordman
IK Nocout.se
2:05:39.753850
+7:15.43410
69.8p
8
H 21
Oskar Eklöf
IK Ymer
2:06:12.757100
+7:47.46660
69.4p
9
H 21
Erik Hägg
Finspångs SOK
2:07:22.764180
+8:58.53740
68.6p
10
H 21
Pär Forsell
Sya SK
2:07:25.764410
+9:00.53970
68.5p
11
H 21
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
2:07:55.767460
+9:31.57020
68.2p
12
H 21
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
2:08:12.769110
+9:47.58670
68.0p
13
H 21
Peter Tunek
Södra Vi IF
2:08:15.769430
+9:50.58990
67.9p
14
H 21
Fredrik Nilsson
Enklaresport SK
2:09:21.776040
+10:57.65600
67.2p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:10:00
15
H 21
Hg Arvidsson
Sya SK
2:10:43.784290
+12:19.73850
66.3p
16
H 21
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
2:11:25.788490
+13:01.78050
65.8p
17
H 21
Tomas Hagström
Sya SK
2:11:38.789760
+13:14.79320
65.7p
18
H 21
Ken Flydalen
Finspångs SOK
2:12:44.796350
+14:20.85910
65.0p
19
H 21
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:13:09.798800
+14:44.88360
64.7p
20
H 21
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:13:51.803080
+15:27.92640
64.2p
21
H 21
Patrik Molander
Vreta Skid o Mk
2:14:38.807790
+16:14.97350
63.8p
22
H 21
Fredrik Nylén
Solsta Outdoor
2:14:56.809550
+16:32.99110
63.6p
23
H 21
Erik Jansson
Garphyttans IF
2:15:36.813510
+17:11.103070
63.2p
24
H 21
Jonas Hägglund
Sya SK
2:15:41.814050
+17:17.103610
63.1p
25
D 21
Emelie Larsson
Finnskoga IF
2:15:43.814230
+17:18.103790
63.1p
26
H 21
David Kasselstrand
Gamleby OK
2:16:07.816640
+17:43.106200
62.9p
27
H 21
Rikard Knutsson
Kumla SF
2:16:26.818530
+18:01.108090
62.7p
28
H 21
Henrik Zenob
Sya SK
2:17:08.822740
+18:44.112300
62.3p
29
H 21
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:17:23.824220
+18:58.113780
62.1p
30
H 21
Tommy Karlsson
Ulrika IK
2:17:55.827400
+19:30.116960
61.8p
31
H 21
Pär Tudén
Sya SK
2:19:16.835550
+20:52.125110
61.0p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:20:00
32
H 21
Christer Ardell
Kimstad GOIF
2:20:35.843420
+22:10.132980
60.3p
33
H 21
Erik Borg
Horn-Hycklinge IF
2:20:41.844090
+22:17.133650
60.3p
34
H 21
Mats Ahl
Boxholm-Ekeby SK
2:20:57.845640
+22:33.135200
60.1p
35
H 21
Emil Tiberg
Boxholm-Ekeby SK
2:21:11.847000
+22:46.136560
60.0p
36
H 21
Magnus Elwin
Nacka Värmdö SK
2:21:25.848410
+23:00.137970
59.9p
37
H 21
Henrik Ejderholm
Tjällmo-Godegårds OK
2:21:38.849790
+23:14.139350
59.7p
38
H 21
Gustav Lidén
Sya SK
2:22:02.852170
+23:38.141730
59.5p
39
H 21
Daniel Frehde
Karlslunds IF SF
2:22:04.852300
+23:39.141860
59.5p
40
H 21
Tobias Arnekvist
Ödeshögs SK
2:22:30.854930
+24:05.144490
59.3p
41
H 21
Michael Nilsson
Sya SK
2:22:54.857310
+24:29.146870
59.1p
42
H 21
Arne Nordli
Stockholms RK
2:23:18.859740
+24:54.149300
58.9p
43
H 21
Niclas Appleby
Linköpings SK
2:23:33.861250
+25:09.150810
58.7p
44
H 21
Mattias Fyrsten
Vreta Skid o Mk
2:24:02.864150
+25:38.153710
58.5p
45
H 21
Karl-Johan Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:25:16.871530
+26:51.161090
57.9p
46
H 21
Magnus Lundberg
Vreta Skid o Mk
2:25:18.871730
+26:53.161290
57.8p
47
H 21
Tommy Holgersson
Forssa IK
2:25:21.872090
+26:57.161650
57.8p
48
H 21
Ludvig Nordqvist
Sya SK
2:25:39.873800
+27:14.163360
57.7p
49
H 21
Martin Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:25:40.873950
+27:16.163510
57.7p
50
H 21
Axel Andersson
Sya SK
2:26:23.878270
+27:59.167830
57.3p
51
H 21
Johan Wijkander
Sigtuna Alpina Klubb
2:26:24.878320
+27:59.167880
57.3p
52
H 21 Motion
Mikael Moström
Ulricehamns IF
2:26:25.878420
+28:00.167980
57.3p
53
H 21
Karl Karlström
Sya SK
2:26:36.879500
+28:11.169060
57.2p
54
H 21
Fredrik Larsson
Skogspojkarnas OK
2:26:48.880760
+28:24.170320
57.1p
55
H 21
Tomas Boman
Sya SK
2:27:27.884670
+29:03.174230
56.8p
56
H 21
Joakim Eriksson
Sigtuna OK
2:27:28.884770
+29:04.174330
56.8p
57
H 21
Hans Brolund
Sya SK
2:27:39.885800
+29:14.175360
56.7p
58
H 21
Roger Lindell
Södra Vi IF
2:27:59.887850
+29:35.177410
56.5p
59
H 21
Patrik Meijer
Linköpings SK
2:28:53.893260
+30:29.182820
56.1p
60
H 21
Andreas Järnberg
IK Nocout.se
2:29:07.894610
+30:42.184170
56.0p
61
H 21
Tomas Byström
Linköpings SK
2:29:11.895030
+30:46.184590
55.9p
62
H 21
Kenneth Karlsson
Kimstad GOIF
2:29:18.895720
+30:53.185280
55.9p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:30:00
63
H 21
Tomas Johansson
Borensbergs IF SK
2:30:09.900860
+31:45.190420
55.5p
64
H 21
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:30:31.903080
+32:07.192640
55.3p
65
H 21
Per Brolund
Sya SK
2:30:42.904100
+32:17.193660
55.2p
66
H 21
Johan Johansson
Sya SK
2:31:04.906360
+32:40.195920
55.1p
67
H 21
Jonas Viklund
Axa SC
2:31:24.908380
+33:00.197940
54.9p
68
H 21
Per Rudin
Sya SK
2:31:43.910210
+33:18.199770
54.8p
69
H 21
Per-Olof Johansson
Nynäs IK
2:31:51.911060
+33:27.200620
54.7p
70
H 21
Niclas Eriksson
Seb IF
2:32:00.911940
+33:36.201500
54.6p
71
H 21
Markus Petré
Linköping
2:32:10.912950
+33:46.202510
54.6p
72
H 21
Jonas Hallqvist
Östgöta Helikopterskola IF
2:32:51.917020
+34:26.206580
54.3p
73
H 21
Henrik Peterson
Kimstad GOIF
2:33:12.919150
+34:48.208710
54.1p
74
H 21
Olliver Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
2:33:27.920680
+35:03.210240
54.0p
75
H 21
Fredrik Gustafsson
Karlslunds IF SF
2:33:34.921310
+35:09.210870
54.0p
76
H 21
Otto Carlander
Sya SK
2:33:52.923140
+35:28.212700
53.8p
77
H 21
Johan Tell
IK Nocout.se
2:33:54.923350
+35:30.212910
53.8p
78
H 21
Andreas Kronhed
Sya SK
2:34:01.924060
+35:37.213620
53.8p
79
H 21
Pasi Väisänen
Karlslunds IF SF
2:34:32.927150
+36:08.216710
53.5p
80
H 21
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:34:57.929660
+36:33.219220
53.3p
81
H 21
Morgan Lindstam
Sya SK
2:35:03.930220
+36:38.219780
53.3p
82
H 21
Magnus Larsson
Vreta Skid o Mk
2:35:06.930510
+36:41.220070
53.3p
83
H 21
Nicklas Pettersson
Sya SK
2:35:11.931010
+36:46.220570
53.3p
84
H 21
Ola Hedberg
Vreta Skid o Mk
2:35:38.933730
+37:13.223290
53.1p
85
H 21
Lars Björk
Linköpings SK
2:36:04.936320
+37:39.225880
52.9p
86
H 21
Gustav Karlsson
Ödeshögs SK
2:36:04.936390
+37:40.225950
52.9p
87
H 21 Motion
Ulf Rydberg
No Club
2:36:05.936400
+37:40.225960
52.9p
88
D 21
Charlotta Wångblad
IK Nocout.se
2:36:12.937130
+37:47.226690
52.8p
89
H 21
Rickard Chedid
Finspångs Skidallians
2:36:22.938170
+37:58.227730
52.7p
90
H 21 Motion
Per Johansson
Nyköping
2:36:41.940070
+38:17.229630
52.6p
91
H 21
Erik Jacobsson
Sya SK
2:36:51.941010
+38:26.230570
52.6p
92
H 21 Motion
Karl Gard
Norrköping
2:37:16.943540
+38:52.233100
52.4p
93
H 21 Motion
Jan Carlsson
Ödeshögs SK
2:37:22.944180
+38:58.233740
52.3p
94
H 21
Thomas Johansson
Karlslunds IF SF
2:37:23.944260
+38:59.233820
52.3p
95
H 21
Oscar Riis
Gamleby OK
2:37:35.945430
+39:10.234990
52.2p
96
H 21
Tomas Tibbling
Trosabygdens OK
2:37:49.946870
+39:25.236430
52.1p
97
H 21
Kent-Åke Molin
Linköpings SK
2:38:05.948470
+39:41.238030
52.0p
98
H 21
Marcus Oscarsson
Stalklubbens IF
2:38:35.951400
+40:10.240960
51.8p
99
H 21
Anders Westerberg
Kuddby IF
2:38:36.951560
+40:12.241120
51.8p
100
H 21
Jacob Nyström
IFK Österbymo
2:38:42.952110
+40:17.241670
51.8p
101
H 21
Fredrik Johansson
Hultsfreds Lk
2:38:45.952420
+40:20.241980
51.8p
102
H 21
Marcus Håkman
IK Nocout.se
2:39:19.955850
+40:55.245410
51.5p
103
H 21 Motion
Hans Grimsell
Åtvidabergs IF
2:39:24.956330
+40:59.245890
51.5p
104
H 21 Motion
Peter Isaksson
Åtvidaberg
2:39:27.956650
+41:03.246210
51.5p
105
H 21
Fredrik Sylvan
Vreta Skid o Mk
2:39:44.958320
+41:19.247880
51.4p
106
H 21
Mathias Nilsson
Boxholm-Ekeby SK
2:39:45.958450
+41:21.248010
51.4p
107
H 21
Johan Kastensson
IFK Österbymo
2:39:51.959020
+41:26.248580
51.3p
108
H 21
Martin Blomberg
Sya SK
2:39:53.959210
+41:28.248770
51.3p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:40:00
109
H 21
Magnus Ljung
Ericsson IK
2:40:05.960430
+41:40.249990
51.2p
110
H 21
Mikael Larsson
Axa SC
2:40:27.962630
+42:02.252190
51.1p
111
H 21 Motion
Jan Kalered
OK Denseln
2:40:27.962650
+42:03.252210
51.1p
112
D 21
Sanna Tykesson
Sya SK
2:40:44.964320
+42:19.253880
51.0p
113
H 21
Anders Hedliden
Linköpings SK
2:41:43.970200
+43:18.259760
50.6p
114
H 21
Per Börjesson
Östansjö SK
2:42:15.973420
+43:50.262980
50.4p
115
H 21
Markus Eskilson
IK Nocout.se
2:42:28.974790
+44:04.264350
50.3p
116
H 21
Björn Holm
Sya SK
2:43:00.977990
+44:36.267550
50.1p
117
H 21
Tomas Johansson
Tidaholm SOK Sisu
2:43:30.980950
+45:06.270510
49.9p
118
H 21
Elias Karlsson
Linköpings SK
2:43:31.981010
+45:06.270570
49.9p
119
H 21
Markus Malmén
Elmhults SC
2:43:48.982710
+45:23.272270
49.8p
120
D 21
Mikaela Bergner
Axa SC
2:44:12.985180
+45:48.274740
49.7p
121
H 21
Maths Sestorp
Linköpings SK
2:45:04.990330
+46:39.279890
49.3p
122
H 21 Motion
Joel Birath
OK Kolmården
2:45:22.992100
+46:57.281660
49.2p
123
H 21 Motion
Stefan Bengtsson
Sya SK
2:45:35.993480
+47:11.283040
49.1p
124
H 21
Mathias Landin
Granbergsdals IF
2:45:49.994880
+47:25.284440
49.1p
125
H 21
Per Nobrant
Vreta Skid o Mk
2:45:52.995120
+47:27.284680
49.0p
126
H 21
Markus Carlsson
IK Nocout.se
2:46:00.995960
+47:36.285520
49.0p
127
H 21
Berne Strand
Sya SK
2:46:10.996910
+47:45.286470
48.9p
128
H 21
Jan Erik Lundqvist
Linköpings SK
2:46:11.997090
+47:47.286650
48.9p
129
H 21 Motion
Jörgen Damm
Kisa SK
2:46:45.1000490
+48:21.290050
48.7p
130
H 21 Motion
Anders Isaksson
Linköping
2:46:48.1000730
+48:23.290290
48.7p
131
H 21
Jonas Janegren
Östansjö SK
2:46:57.1001630
+48:32.291190
48.7p
132
H 21
Marcus Klomark
Sya SK
2:47:35.1005400
+49:10.294960
48.4p
133
H 21
Robin Göransson
Ulrika IK
2:48:01.1008080
+49:37.297640
48.3p
134
H 21
Per Videsäter
SK Glädjen Göteborg
2:48:10.1008960
+49:46.298520
48.2p
135
H 21 Motion
Stefan Persson
PB
2:48:13.1009240
+49:49.298800
48.2p
136
H 21
Patrick Emanuelsson
Linköpings SK
2:48:42.1012180
+50:18.301740
48.0p
137
H 21 Motion
Thomas Jonsson
Boxholm-Ekeby SK
2:49:15.1015430
+50:50.304990
47.8p
138
D 21
Sanna Collin
Vreta Skid o Mk
2:49:24.1016300
+50:59.305860
47.8p
139
H 21 Motion
Peter Eriksson
Motala Aif SK
2:49:24.1016350
+51:00.305910
47.8p
140
H 21
Henrik Rosén
IK Nocout.se
2:49:52.1019110
+51:27.308670
47.6p
141
H 21
Leif Graaf
Axa SC
2:49:55.1019420
+51:30.308980
47.6p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:50:00
142
H 21 Motion
Göran Liffner
Sya SK
2:50:29.1022840
+52:05.312400
47.4p
143
H 21
Hampus Johansson
OK Alehof
2:50:48.1024760
+52:24.314320
47.3p
144
H 21
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:51:09.1026850
+52:45.316410
47.2p
145
H 21 Motion
Adam Lundin
Uppsala
2:51:26.1028570
+53:02.318130
47.1p
146
H 21
Kent Eriksson Pripp
Nyköpings OK
2:51:58.1031760
+53:34.321320
46.9p
147
H 21
Johan Netz
Ulrika IK
2:52:01.1032080
+53:37.321640
46.9p
148
H 21
Peter Jaldefeldt
Södra Vi IF
2:52:03.1032290
+53:39.321850
46.9p
149
H 21
Filip Östman
IK Nocout.se
2:52:29.1034870
+54:05.324430
46.8p
150
H 21
Lars Bengtsson
Vreta Skid o Mk
2:52:32.1035130
+54:07.324690
46.7p
151
H 21
Jonas Johansson
Sya SK
2:52:55.1037460
+54:31.327020
46.6p
152
H 21
Mattias Bergström
Norrköpings SK
2:53:04.1038390
+54:40.327950
46.6p
153
H 21 Motion
Tommy Andersson
Norrköping
2:53:16.1039560
+54:52.329120
46.5p
154
H 21 Motion
Dennis Laursen
Linköping
2:53:32.1041180
+55:08.330740
46.4p
155
H 21
Jonas Eilertsen
Linköpings SK
2:53:52.1043100
+55:27.332660
46.3p
156
H 21
Niklas Nordquist
Sya SK
2:53:58.1043780
+55:34.333340
46.3p
157
H 21
Per Marklund
Skogspojkarnas OK
2:54:43.1048280
+56:19.337840
46.0p
158
H 21 Motion
Christian Johansson
Linköping
2:54:45.1048480
+56:21.338040
46.0p
159
H 21
Andreas Gustafsson
Linköpings SK
2:54:51.1049050
+56:27.338610
46.0p
160
H 21 Motion
Magnus Jansson
Norrköping
2:54:56.1049560
+56:32.339120
46.0p
161
H 21
Tony Andreasson
Sya SK
2:55:04.1050360
+56:40.339920
45.9p
162
H 21 Motion
Anders Stjärnberg
Sya SK
2:55:11.1051020
+56:46.340580
45.9p
163
D 21
Julia Nayström
Tenhults SOK
2:55:18.1051730
+56:53.341290
45.8p
164
H 21 Motion
Henrik Eng
Sya SK
2:55:59.1055810
+57:34.345370
45.6p
165
D 21
Berith Karlsson
Sya SK
2:56:18.1057710
+57:53.347270
45.5p
166
H 21 Motion
Markus Granström
Linköpings SK
2:56:19.1057870
+57:55.347430
45.5p
167
H 21
Anders Larsson
Kimstad GOIF
2:56:28.1058740
+58:04.348300
45.5p
168
H 21
Alexander Friberg
Sya SK
2:56:40.1059950
+58:16.349510
45.4p
169
H 21
Christopher Steilinger
Sya SK
2:56:40.1059970
+58:16.349530
45.4p
170
D 21 Motion
Carina Kalered
OK Denseln
2:57:43.1066240
+59:19.355800
45.1p
171
H 21
Linus Johansson
Sya SK
2:57:53.1067280
+59:29.356840
45.0p
172
H 21
Peter Beurling
Sya SK
2:57:59.1067800
+59:34.357360
45.0p
173
H 21
Jim Zetterberg
Axa SC
2:58:03.1068280
+59:39.357840
45.0p
174
H 21
Mikael Muhr
Berber IS
2:58:04.1068370
+59:40.357930
45.0p
175
D 21 Motion
Linnéa Forsberg
Söderhamns SK
2:58:10.1068990
+59:46.358550
45.0p
176
H 21
Mats Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:58:16.1069580
+59:52.359140
44.9p
177
H 21 Motion
Markus Lundquist
Sya SK
2:58:46.1072520
+1:00:21.362080
44.8p
178
H 21
Per Olofsson
Lugi SK
2:59:11.1075020
+1:00:46.364580
44.7p
179
H 21
Christer Cederlund
Ericsson BIL
2:59:21.1076000
+1:00:56.365560
44.6p
180
H 21
Anders Hultman
Södra Vi IF
2:59:34.1077340
+1:01:10.366900
44.5p
181
H 21
Stefan Stenfelt
Vreta Skid o Mk
2:59:41.1078060
+1:01:17.367620
44.5p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:00:00
182
H 21
Ulrik Abelson
Åtvidabergs IF
3:00:10.1080940
+1:01:46.370500
44.4p
183
H 21
Henrik Engström
Stadium IF
3:01:17.1087660
+1:02:53.377220
44.0p
184
H 21
Fredrik Rylander
Regna IF
3:01:17.1087690
+1:02:53.377250
44.0p
185
D 21
Johanna Peterson
Kimstad GOIF
3:01:29.1088850
+1:03:05.378410
44.0p
186
H 21 Motion
Christoffer Sander
Sya SK
3:01:45.1090420
+1:03:20.379980
43.9p
187
H 21 Motion
Viktor Larsson
Norrköping
3:02:00.1091900
+1:03:35.381460
43.8p
188
H 21
Mikael Melin
Nynäs IK
3:02:17.1093670
+1:03:53.383230
43.7p
189
H 21 Motion
Simon Johansson
Kinda
3:02:24.1094340
+1:04:00.383900
43.7p
190
H 21 Motion
Jonas Ryding
Nacka
3:02:47.1096660
+1:04:23.386220
43.6p
191
H 21
Steve Nyström
Boxholm-Ekeby SK
3:03:23.1100280
+1:04:59.389840
43.4p
192
H 21
Niklas Nilsson
Linköpings SK
3:03:30.1100960
+1:05:06.390520
43.4p
193
H 21
Henrik Runnander
Sya SK
3:03:32.1101110
+1:05:07.390670
43.4p
194
H 21
Henrik Lindqvist
Astrazeneca IF
3:04:14.1105340
+1:05:50.394900
43.2p
195
H 21 Motion
Mikael Löfdahl
Linköping
3:04:18.1105700
+1:05:53.395260
43.2p
196
D 21 Motion
Ida Dalhammer
Linköping
3:04:30.1106900
+1:06:05.396460
43.1p
197
H 21 Motion
Patrik Andersson
Sya SK
3:04:44.1108300
+1:06:19.397860
43.0p
198
H 21
Jan Henriksson
Sya SK
3:04:45.1108410
+1:06:20.397970
43.0p
199
H 21 Motion
Mikael Caesar
Godegårds SK
3:05:24.1112380
+1:07:00.401940
42.9p
200
H 21 Motion
Emil Larsson
Linköping
3:05:43.1114280
+1:07:19.403840
42.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21 Motion
Daniel Vårdstedt
Sya SK
3:05:52.1115140
+1:07:28.404700
42.7p
202
H 21 Motion
Michael Stigenhed
Sya SK
3:06:44.1120300
+1:08:19.409860
42.5p
203
H 21 Motion
Ulf Bengtson
Tranås
3:07:02.1122140
+1:08:38.411700
42.4p
204
H 21 Motion
Magnus Daremo
No Club
3:07:26.1124530
+1:09:01.414090
42.3p
205
H 21
Martin Jakobsson
Axa SC
3:07:32.1125150
+1:09:08.414710
42.3p
206
H 21 Motion
Carl Ristenstrand
Norrköping
3:07:43.1126230
+1:09:18.415790
42.2p
207
H 21 Motion
Ludvig Persson
PB
3:07:45.1126450
+1:09:21.416010
42.2p
208
H 21
Claes Ahrén
Vreta Skid o Mk
3:07:58.1127720
+1:09:33.417280
42.2p
209
H 21
Lennart Hellsten
Lsk
3:08:01.1128020
+1:09:36.417580
42.1p
210
H 21
Christian Vinterstad
Axa SC
3:08:06.1128590
+1:09:42.418150
42.1p
211
H 21 Motion
Per Sonnerby
Stockholm
3:08:08.1128700
+1:09:43.418260
42.1p
212
D 21
Elin Göransson
Axa SC
3:08:15.1129450
+1:09:51.419010
42.1p
213
H 21 Motion
Fredrik Öhman
Karlslunds IF SF
3:08:22.1130120
+1:09:57.419680
42.1p
214
H 21 Motion
Johan Baertels
Sya SK
3:08:37.1131630
+1:10:12.421190
42.0p
215
H 21 Motion
Joakim Bergström
Norrköping
3:08:43.1132260
+1:10:19.421820
42.0p
216
H 21 Motion
Rasmus Karlsson
No Club
3:08:53.1133200
+1:10:28.422760
41.9p
217
H 21 Motion
Andreas Gustavsson
Norrköping
3:09:19.1135820
+1:10:54.425380
41.8p
218
H 21 Motion
Tomas Öfverstedt
Linköping
3:09:28.1136730
+1:11:03.426290
41.8p
219
H 21 Motion
Martin Benno
Linköpings SK
3:09:35.1137410
+1:11:10.426970
41.7p
220
D 21 Motion
Evelina Johansson
Mjölby
3:09:40.1137940
+1:11:16.427500
41.7p
221
D 21
Lovisa Falk
Hagaby GOIF
3:09:47.1138680
+1:11:23.428240
41.7p
222
H 21
Ronnie Ericsson
Axa SC
3:09:53.1139220
+1:11:28.428780
41.7p
223
H 21 Motion
Robert Friström
IK Nocout.se
3:09:58.1139790
+1:11:34.429350
41.6p
224
D 21 Motion
Maria Germundsson
Linköping
3:10:56.1145590
+1:12:32.435150
41.4p
225
D 21 Motion
Malin Olsson
Linköping
3:11:32.1149140
+1:13:08.438700
41.2p
226
H 21
Maths Göransson
Ulrika IK
3:11:42.1150100
+1:13:17.439660
41.2p
227
H 21
Krister Wall
Kimstad GOIF
3:11:45.1150480
+1:13:21.440040
41.2p
228
D 21
Lisa Åberg Samor
Godegårds SK
3:12:00.1151960
+1:13:36.441520
41.1p
229
H 21
Fredrik Kling
Axa SC
3:12:15.1153460
+1:13:51.443020
41.0p
230
H 21 Motion
Henrik Tunfors
No Club
3:12:51.1157010
+1:14:26.446570
40.9p
231
H 21
Andreas Fahlstedt
Axa SC
3:13:09.1158870
+1:14:45.448430
40.8p
232
H 21 Motion
Daniel Mandel
Göteborg
3:13:24.1160340
+1:15:00.449900
40.8p
233
H 21
John Gentz
Åtvidabergs IF
3:13:55.1163440
+1:15:31.453000
40.6p
234
D 21
Henrietta Thorén
Sya SK
3:14:17.1165630
+1:15:52.455190
40.5p
235
D 21
Maria Lundbom
Sya SK
3:14:39.1167880
+1:16:15.457440
40.4p
236
H 21 Motion
Mats Lundin
Sya SK
3:14:52.1169100
+1:16:27.458660
40.4p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:15:00
237
D 21 Motion
Nathalie Wijk
Solna
3:15:15.1171450
+1:16:51.461010
40.3p
238
D 21 Motion
Carin Wilhelmsson
Linköpings SK
3:16:03.1176270
+1:17:39.465830
40.1p
239
D 21 Motion
Elin Johansson
Norrköping
3:16:22.1178140
+1:17:58.467700
40.0p
240
H 21 Motion
Rickard Melin
Linköping
3:16:25.1178430
+1:18:00.467990
40.0p
241
D 21 Motion
Karolina Samuelsson
Linköping
3:16:26.1178550
+1:18:02.468110
40.0p
242
H 21 Motion
Björn Carlson
IK Nocout.se
3:16:40.1179900
+1:18:15.469460
40.0p
243
D 21 Motion
Linda Bengtsson
Sya SK
3:17:07.1182680
+1:18:43.472240
39.8p
244
H 21 Motion
Jonas Rydström
No Club
3:17:14.1183310
+1:18:49.472870
39.8p
245
D 21
Susanne Svensk
Motala Aif SK
3:17:14.1183350
+1:18:50.472910
39.8p
246
H 21
Patrick Berggren
Stalklubbens IF
3:17:38.1185780
+1:19:14.475340
39.7p
247
H 21 Motion
Sebastian Ekeroth
Linköping
3:17:43.1186280
+1:19:19.475840
39.7p
248
H 21
Jonas Bromö
Linköpings SK
3:17:57.1187640
+1:19:33.477200
39.6p
249
D 21
Emilia Knudsen
IK Nocout.se
3:18:02.1188140
+1:19:38.477700
39.6p
250
H 21 Motion
Conny Lindh
Sya SK
3:18:25.1190430
+1:20:00.479990
39.5p
251
H 21
Patrik Oskarsson
Sya SK
3:19:00.1193950
+1:20:36.483510
39.4p
252
H 21 Motion
Marcus Andersson
Linköping
3:19:05.1194470
+1:20:41.484030
39.4p
253
H 21 Motion
Mattias Ekeroth
Kinda
3:19:25.1196490
+1:21:01.486050
39.3p
254
H 21 Motion
Johan Larsson
Linköpings SK
3:19:35.1197410
+1:21:10.486970
39.3p
255
H 21 Motion
Per Benno
Linköpings SK
3:20:00.1199940
+1:21:36.489500
39.2p
256
H 21 Motion
Patrik Petersson
Sya SK
3:20:00.1199950
+1:21:36.489510
39.2p
257
H 21 Motion
Patrik Gustafsson
Sya SK
3:20:10.1200950
+1:21:46.490510
39.1p
258
H 21 Motion
Ulf Zarén
Sya SK
3:20:37.1203670
+1:22:13.493230
39.0p
259
H 21 Motion
Hans Olsson
Linköping
3:21:20.1207990
+1:22:56.497550
38.9p
260
H 21 Motion
Fredrik Karlsson
Linköping
3:21:31.1209060
+1:23:07.498620
38.8p
261
D 21 Motion
Karin Gunnar
Linköping
3:21:40.1209980
+1:23:16.499540
38.8p
262
D 21
Anne Sjö
Norrköpings SK
3:21:56.1211510
+1:23:31.501070
38.7p
263
H 21 Motion
Mikael Wetter
Mjölby
3:22:13.1213240
+1:23:49.502800
38.7p
264
H 21 Motion
Hans-Åke Frisk
Södra Vi IF
3:22:27.1214640
+1:24:03.504200
38.6p
265
H 21 Motion
Yngve Blomberg
Vimmerby
3:22:27.1214650
+1:24:03.504210
38.6p
266
H 21 Motion
Pontus Juhlin
Sya SK
3:22:39.1215810
+1:24:14.505370
38.6p
267
H 21 Motion
Andreas Lundin
Linköping
3:22:46.1216500
+1:24:21.506060
38.5p
268
H 21 Motion
Jonny Bard
Sya SK
3:22:51.1217060
+1:24:27.506620
38.5p
269
H 21
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
3:23:12.1219100
+1:24:47.508660
38.4p
270
H 21
Shiva Kumar
Karlslunds IF SF
3:23:29.1220840
+1:25:05.510400
38.4p
271
H 21
Jörgen Hultberg
Kimstad GOIF
3:23:33.1221260
+1:25:09.510820
38.4p
272
H 21 Motion
Jörgen Gunnar
Linköping
3:23:34.1221390
+1:25:10.510950
38.4p
273
H 21
Henrik Bjuvenstedt
Axa SC
3:23:42.1222100
+1:25:17.511660
38.3p
274
D 21 Motion
Erika Strömberg
Finspång
3:23:53.1223280
+1:25:29.512840
38.3p
275
H 21
Lars Karlsson
Oxvretens SK
3:24:31.1227010
+1:26:06.516570
38.1p
276
H 21
Henrik Sundqvist
Friskis & Svettis Malmö
3:24:51.1229070
+1:26:27.518630
38.1p
277
H 21 Motion
Kjell Andersson
Norrköping
3:25:31.1233010
+1:27:06.522570
37.9p
278
H 21 Motion
Simon Petersson
Linköping
3:25:56.1235500
+1:27:31.525060
37.8p
279
D 21
Annika Nilsson
IK Stern
3:26:12.1237150
+1:27:48.526710
37.8p
280
H 21
Konstantin Petrov
Axa SC
3:26:38.1239700
+1:28:13.529260
37.7p
281
H 21 Motion
Erik Gustafsson
Norrköping
3:26:43.1240210
+1:28:18.529770
37.7p
282
H 21
Bengt Werstén
Sya SK
3:27:05.1242470
+1:28:41.532030
37.6p
283
D 21 Motion
Annie Wilhelmsson
Linköpings SK
3:27:15.1243450
+1:28:51.533010
37.6p
284
H 21 Motion
Niklas Gunnarsson
Vimmerby
3:27:30.1244950
+1:29:06.534510
37.5p
285
H 21
Johan Nordling
Linköpings SK
3:27:46.1246560
+1:29:22.536120
37.4p
286
H 21
Per Nordling
Linköpings SK
3:27:51.1247040
+1:29:27.536600
37.4p
287
D 21
Christine Lindström
Axa SC
3:27:59.1247800
+1:29:34.537360
37.4p
288
H 21 Motion
William Sollander
No Club
3:28:23.1250200
+1:29:58.539760
37.3p
289
D 21 Motion
Åsa Windoff
Vreta Skid o Mk
3:28:39.1251890
+1:30:15.541450
37.3p
290
H 21 Motion
Mikael Delveus
Karlskrona
3:28:44.1252320
+1:30:19.541880
37.2p
291
H 21
Oskar Svensson
Motala Aif SK
3:29:39.1257870
+1:31:15.547430
37.1p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:30:00
292
H 21 Motion
Edvard Jarlert
Norrköping
3:30:11.1261030
+1:31:46.550590
36.9p
293
H 21 Motion
Anders Göransson
Sya SK
3:30:25.1262410
+1:32:00.551970
36.9p
294
H 21 Motion
Henrik Börjesson
Norrköping
3:30:47.1264670
+1:32:23.554230
36.8p
295
H 21 Motion
Hans Blackert
Sya SK
3:31:21.1268050
+1:32:57.557610
36.7p
296
H 21 Motion
Anton Wicksell
No Club
3:32:04.1272300
+1:33:39.561860
36.6p
297
H 21 Motion
Magnus Lindholm
Norrköping
3:32:11.1273090
+1:33:47.562650
36.5p
298
D 21 Motion
Lise Pripp
LK Nyköpings Runners
3:32:14.1273320
+1:33:49.562880
36.5p
299
H 21 Motion
Hans Gunnar Johansson
Sya SK
3:32:23.1274210
+1:33:58.563770
36.5p
300
D 21 Motion
Lisa Rasmussen
Mjölby
3:32:36.1275560
+1:34:12.565120
36.5p
301
H 21 Motion
Kjell Ljungkvist
Sisu Forshaga SK
3:32:58.1277750
+1:34:34.567310
36.4p
302
H 21 Motion
Isac Stigenhed
Mjölby
3:33:24.1280340
+1:35:00.569900
36.3p
303
H 21 Motion
Fredrik Hellquist
Jönköping
3:33:31.1281060
+1:35:07.570620
36.3p
304
H 21 Motion
Viktor Månsson
Norrköping
3:33:40.1281970
+1:35:16.571530
36.2p
305
D 21
Maja Johansson
Hultsfreds Lk
3:33:43.1282220
+1:35:18.571780
36.2p
306
D 21
Maria Nygardh
Stadium IF
3:33:57.1283620
+1:35:32.573180
36.2p
307
H 21
Anders Hellsten
Linköpings SK
3:34:04.1284340
+1:35:40.573900
36.2p
308
H 21 Motion
Dan Andersson
Norrköping
3:34:36.1287590
+1:36:12.577150
36.1p
309
D 21
Sofie Hallgren
No Club
3:35:01.1290050
+1:36:37.579610
36.0p
310
H 21 Motion
Hans Rofors
Täby
3:35:38.1293780
+1:37:14.583340
35.9p
311
H 21 Motion
Anders Holmsköld
Axa SC
3:35:52.1295160
+1:37:28.584720
35.8p
312
H 21 Motion
Tobias Cato
Kimstad GOIF
3:35:54.1295350
+1:37:30.584910
35.8p
313
H 21 Motion
Andreas Löfvenborg
Linköping
3:36:32.1299160
+1:38:08.588720
35.7p
314
D 21 Motion
Sofia Fridell
Linköping
3:36:33.1299280
+1:38:09.588840
35.7p
315
D 21
Pernilla Billeson
Linköpings SK
3:36:48.1300720
+1:38:23.590280
35.6p
316
H 21
Johannes Nilsson
OK Gipen
3:36:51.1301060
+1:38:27.590620
35.6p
317
H 21 Motion
Lars Ohlsson
Malmö
3:37:33.1305280
+1:39:09.594840
35.5p
318
D 21 Motion
Helen Solver
Linköpings SK
3:37:46.1306500
+1:39:21.596060
35.4p
319
D 21 Motion
Karolina Falk
Linköping
3:38:14.1309370
+1:39:50.598930
35.4p
320
H 21 Motion
Peter Lundgren
No Club
3:38:28.1310770
+1:40:04.600330
35.3p
321
H 21 Motion
Stefan Pettersson
Axa SC
3:38:55.1313410
+1:40:30.602970
35.2p
322
D 21 Motion
Elisabet Leitet
Linköping
3:39:22.1316130
+1:40:57.605690
35.1p
323
H 21 Motion
Erik Säterskog
Linköpings SK
3:40:02.1320170
+1:41:38.609730
35.0p
324
H 21 Motion
Michael Säterskog
Linköping
3:40:04.1320320
+1:41:39.609880
35.0p
325
H 21 Motion
Mikael Lundborg
Vreta Skid o Mk
3:40:21.1322060
+1:41:57.611620
35.0p
326
H 21 Motion
Per Gunnar
No Club
3:40:39.1323880
+1:42:15.613440
34.9p
327
H 21 Motion
Donny Johansson
Kinda
3:41:31.1329010
+1:43:06.618570
34.8p
328
D 21 Motion
Jill Norlin
Axa SC
3:41:33.1329240
+1:43:09.618800
34.7p
329
H 21 Motion
Marcus Thörnmo
No Club
3:42:01.1332080
+1:43:37.621640
34.7p
330
H 21 Motion
Niklas Ohlson
Stadium IF
3:42:06.1332550
+1:43:42.622110
34.6p
331
H 21 Motion
Gustav Svedlund
Linköping
3:43:28.1340750
+1:45:04.630310
34.4p
332
D 21 Motion
Li Anckarman
Linköping
3:43:56.1343550
+1:45:32.633110
34.3p
333
H 21 Motion
Kjell-Erik Sjöstedt
Linköping
3:44:12.1345140
+1:45:48.634700
34.3p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:45:00
334
D 21 Motion
Madelen Ericson
Linköping
3:45:11.1351000
+1:46:46.640560
34.1p
335
H 21
Martin Leskovec
Vissefjärda GOIF
3:45:26.1352520
+1:47:01.642080
34.1p
336
D 21
Linnéa Svanström
Sya SK
3:45:26.1352540
+1:47:02.642100
34.1p
337
H 21
Christian Larsson
Linköpings SK
3:45:40.1353920
+1:47:15.643480
34.0p
338
H 21
Andreas Westöö
OK Kolmården
3:45:52.1355140
+1:47:28.644700
34.0p
339
D 21 Motion
Karin Thore
Sya SK
3:46:01.1356020
+1:47:36.645580
34.0p
340
H 21 Motion
Jerker Jonsson
Sollentuna
3:46:28.1358780
+1:48:04.648340
33.9p
341
H 21 Motion
Cenneth Dacke
Aneby
3:46:39.1359820
+1:48:14.649380
33.8p
342
H 21 Motion
Thomas Ekberg
No Club
3:48:34.1371380
+1:50:10.660940
33.5p
343
H 21 Motion
Mattias Hägg
Linköping
3:48:35.1371470
+1:50:11.661030
33.5p
344
H 21 Motion
Tommy Hägg
Linköping
3:48:38.1371790
+1:50:14.661350
33.5p
345
H 21
Josef Ronestjärna
Axa SC
3:48:59.1373840
+1:50:35.663400
33.4p
346
D 21
Elin Svensson
Axa SC
3:49:42.1378170
+1:51:18.667730
33.3p
347
H 21 Motion
Joakim Mårbring
Axa SC
3:49:49.1378820
+1:51:24.668380
33.3p
348
H 21
Andreas Persson
Sya SK
3:52:39.1395830
+1:54:14.685390
32.8p
349
H 21 Motion
Pontus Wessman
Horn-Hycklinge IF
3:53:41.1402020
+1:55:16.691580
32.7p
350
H 21 Motion
Johan Lidén
Linköping
3:53:58.1403750
+1:55:34.693310
32.6p
351
H 21 Motion
William Bengtsson
No Club
3:55:40.1413990
+1:57:16.703550
32.4p
352
H 21 Motion
Erik Dahlqvist
Sya SK
3:56:54.1421370
+1:58:30.710930
32.2p
353
H 21 Motion
Mattias Viberg
GOIF Tjalve
4:02:11.1453070
+2:03:47.742630
31.4p
354
D 21
Alma Svensson
Axa SC
4:04:26.1466540
+2:06:02.756100
31.0p
355
H 21
Jonathan Ronestjärna
Axa SC
4:04:49.1468840
+2:06:25.758400
31.0p
356
H 21 Motion
Tobias Jansson
Linköping
4:05:47.1474640
+2:07:23.764200
30.8p
357
H 21 Motion
Rasmus Hellsten
Älvsjö
4:06:44.1480350
+2:08:20.769910
30.7p
358
D 21 Motion
Veronica Strömquist
Motala Aif SK
4:07:40.1485900
+2:09:15.775460
30.6p
359
H 21 Motion
Christian Wångblad
IK Nocout.se
4:07:41.1486050
+2:09:17.775610
30.6p
360
D 21 Motion
Johanna Alander
Linköping
4:12:37.1515680
+2:14:13.805240
29.9p
361
D 21 Motion
Elisabet Scheiderbauer
Sya SK
4:18:19.1549850
+2:19:55.839410
29.1p
362
H 21 Motion
Hampus Delén
Linköping
4:20:10.1560940
+2:21:46.850500
28.9p
363
D 21 Motion
Madeleine Tuomi
No Club
4:20:41.1564010
+2:22:16.853570
28.8p
364
H 21 Motion
ÅKE JARLHÄLL
Linköpings SK
4:27:33.1605250
+2:29:09.894810
28.0p
365
D 21 Motion
Josefine Björkman
Norrköping
4:42:23.1694230
+2:43:58.983790
26.4p
366
H 21
Emil Lundborg
Sya SK
23:59:58.8639700
-
366
H 21
Robert Enemård
OK Kolmården
23:59:58.8639700
-
366
H 21
Daniel Widesäter
Axa SC
23:59:58.8639700
-
366
H 21
Jimmy Nyman
Sya SK
23:59:58.8639700
-
366
H 21
Peter Calderon
OK Kolmården
23:59:58.8639700
-
366
H 21
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
23:59:58.8639700
-
366
H 21
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
23:59:58.8639700
-
366
H 21
Jonas Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
23:59:58.8639700
-
366
H 21
Robert Nilsson
Hultsfreds Lk
23:59:58.8639700
-
366
H 21
Tommy Jonsson
Broby SK
23:59:58.8639700
-
366
H 21
Mats Friberg
Stockholm
23:59:58.8639700
-
366
H 21 Motion
Michael Lindh
Sya SK
23:59:58.8639700
-
366
H 21 Motion
Mattias Kastman
Sya SK
23:59:58.8639700
-
366
D 21 Motion
Zandra Norman
Nsk
23:59:58.8639700
-
366
D 21 Motion
Therese Ringqvist
Söderköpings SK
23:59:58.8639700
-
381
H 21
Seedning Seedning2
Sya SK
23:59:59.8639800
-
381
H 21
Seedning Seedning4
Sya SK
23:59:59.8639800
-
381
H 21
Seedning Seedning1
Sya SK
23:59:59.8639800
-
381
H 21
Seedning Seedning3
Sya SK
23:59:59.8639800
-
381
H 21
Sven Mörtberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
381
H 21
Pär Norberg
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
381
H 21
Björn Rydberg
Söderköpings SK
23:59:59.8639800
-
381
H 21
Robert Carlsson
Sya SK
23:59:59.8639800
-
381
H 21
Henrik Hellberg
Sya SK
23:59:59.8639800
-
381
H 21
Victor Johansson
Boxholm-Ekeby SK
23:59:59.8639800
-
381
H 21
Pär Tielman
Axa SC
23:59:59.8639800
-
381
H 21
Viktor Svensson
IFK Österbymo
23:59:59.8639800
-
381
H 21
Mats Lundh
OK Kolmården
23:59:59.8639800
-
381
D 21
Seedning Seedning7
Sya SK
23:59:59.8639800
-
381
D 21
Seedning Seedning8
Sya SK
23:59:59.8639800
-
381
D 21
Seedning Seedning6
Sya SK
23:59:59.8639800
-
381
D 21
Anneli Borg
OK Denseln
23:59:59.8639800
-
381
H 21 Motion
Axel Gyllenkrok
Stockholm
23:59:59.8639800
-
381
H 21 Motion
Peter Svensson
Linköping
23:59:59.8639800
-
381
H 21 Motion
Lars Johan Lundell
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
381
H 21 Motion
Martin Sivertsson
Linköping
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
381
H 21 Motion
Niklas Thor
Norrköping
23:59:59.8639800
-
381
H 21 Motion
Tomas Karlsson
Linköping
23:59:59.8639800
-
381
H 21 Motion
Anders Sandin
Göteborg
23:59:59.8639800
-
381
D 21 Motion
Karin Wall
OK Denseln
23:59:59.8639800
-
16km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Ludvig Carlsson
Sya SK
53:47.322620
61.4p
2
H 21 Motion
Kasper Nordenram
Linköpings SK
54:57.329640
+1:10.6920
60.1p
3
H 21 Motion
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
55:04.330300
+1:16.7580
60.0p
4
H 21 Motion
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
55:32.333110
+1:44.10390
59.5p
5
D 21
Kerstin Axelsson
Sya SK
57:26.344580
+3:39.21860
57.5p
6
H 21 Motion
Jonas Detterfelt
Vreta Skid o Mk
1:00:23.362290
+6:36.39570
54.7p
7
H 21 Motion
Rasmus Rudberg
Sya SK
1:01:08.366790
+7:21.44070
54.0p
8
H 21 Motion
Alexander Thudeen
Sya SK
1:02:38.375770
+8:51.53050
52.7p
9
H 21 Motion
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
1:05:34.393330
+11:47.70610
50.4p
10
H 21 Motion
Pontus Rudberg
Sya SK
1:05:36.393590
+11:49.70870
50.3p
11
H 21 Motion
Linus Holgersson
Sya SK
1:06:22.398180
+12:35.75460
49.8p
12
D 21
Johanna Hansson
Sya SK
1:08:54.413320
+15:07.90600
47.9p
13
H 21 Motion
Yngve Ernst Larsen
Sya SK
1:09:37.417620
+15:50.94900
47.4p
14
H 21 Motion
Nils Laestadiuus
Linköpings SK
1:10:11.421050
+16:24.98330
47.1p
15
H 21 Motion
Alfons Peterson
Kimstad GOIF
1:10:23.422200
+16:35.99480
46.9p
16
H 21 Motion
Adam Thellsén
Vreta Skid o Mk
1:10:33.423250
+16:46.100530
46.8p
17
H 21 Motion
Oscar Carlsson
Sya SK
1:10:56.425520
+17:09.102800
46.6p
18
D 21
Charlotte Jarl
Sya SK
1:12:15.433420
+18:28.110700
45.7p
19
H 21 Motion
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
1:12:38.435730
+18:51.113010
45.5p
20
D 21
Eva Axelsson
Sya SK
1:13:22.440190
+19:35.117470
45.0p
21
D 21 Motion
Anna Ledel
Linköping
1:13:50.442900
+20:02.120180
44.7p
22
D 21 Motion
Tuva Forsell
Sya SK
1:15:37.453680
+21:50.130960
43.7p
23
H 21 Motion
Wilhelm Carlander
Sya SK
1:15:38.453780
+21:51.131060
43.7p
24
H 21 Motion
Andreas Ek
Sya SK
1:16:36.459580
+22:49.136860
43.1p
25
H 21 Motion
Albin Andersson
Mjölby
1:17:15.463440
+23:28.140720
42.8p
26
H 21 Motion
Bo Mård
Boxholm-Ekeby SK
1:17:49.466870
+24:02.144150
42.4p
27
D 21
Pernilla Malmström
Sya SK
1:18:09.468890
+24:22.146170
42.3p
28
D 21
Karolina Kristensson
Sya SK
1:18:17.469640
+24:30.146920
42.2p
29
D 21 Motion
Maria Damm
Kisa SK
1:18:40.471910
+24:52.149190
42.0p
30
H 21 Motion
Hugo Dalhammer
Linköping
1:20:13.481290
+26:26.158570
41.2p
31
H 21 Motion
David Klomark
Stockholm
1:20:56.485500
+27:08.162780
40.8p
32
D 21 Motion
Annica Crispin
Norrköping
1:21:31.489020
+27:44.166300
40.5p
33
D 21 Motion
Camilla Forsman
Sya SK
1:21:48.490750
+28:01.168030
40.4p
34
D 21 Motion
Maria Johansson
Norrköping
1:22:34.495330
+28:47.172610
40.0p
35
D 21 Motion
Lotta Lundstedt
Sya SK
1:23:13.499240
+29:26.176520
39.7p
36
H 21 Motion
Jerker Alexandersson
Sya SK
1:24:05.504470
+30:18.181750
39.3p
37
H 21 Motion
Tomas Stensson
Nässjö SF
1:24:06.504520
+30:19.181800
39.3p
38
H 21 Motion
Andreas Green
Sya SK
1:24:10.504990
+30:23.182270
39.2p
39
D 21 Motion
Jenny Ek
Sya SK
1:24:36.507500
+30:48.184780
39.0p
40
D 21 Motion
Ann-Marie Larsson
Norrköping
1:24:39.507830
+30:52.185110
39.0p
41
D 21 Motion
Pernilla Nilsson
Norrköping
1:24:56.509500
+31:08.186780
38.9p
42
D 21 Motion
Madeleine Holm
Sya SK
1:26:01.516070
+32:14.193350
38.4p
43
D 21 Motion
Anna Karin Magnusson
Sya SK
1:26:20.517990
+32:33.195270
38.3p
44
D 21 Motion
Ulrika Weghammar
No Club
1:26:47.520670
+33:00.197950
38.1p
45
H 21 Motion
Ruben Hagström
Sya SK
1:27:23.524280
+33:36.201560
37.8p
46
D 21 Motion
Ann-sofie Ewerlöf
Uddevalla SK
1:28:17.529660
+34:30.206940
37.4p
47
H 21 Motion
Henry Valjus
No Club
1:29:03.534210
+35:15.211490
37.1p
48
D 21 Motion
Gabriella Ahlbert
Vreta Skid o Mk
1:32:21.554090
+38:34.231370
35.8p
49
D 21 Motion
Pia Vigren
Söderköpings SK
1:32:30.554940
+38:43.232220
35.7p
50
D 21 Motion
Linda Fagrell
Sya SK
1:32:41.556060
+38:54.233340
35.6p
51
H 21 Motion
Lennart Nordström
Motala Aif SK
1:33:24.560350
+39:37.237630
35.4p
52
D 21 Motion
Heli Wiberg
Linköping
1:34:22.566130
+40:35.243410
35.0p
53
D 21
Isabell Gross
Sya SK
1:34:39.567880
+40:52.245160
34.9p
54
H 21 Motion
Ingo Alander
No Club
1:34:54.569390
+41:07.246670
34.8p
55
D 21 Motion
Elin Sternander
Vreta Skid o Mk
1:35:54.575360
+42:07.252640
34.4p
56
D 21 Motion
Vibeke Kensing
Sya SK
1:38:15.589450
+44:28.266730
33.6p
57
H 21 Motion
Boo Hellman
No Club
1:38:23.590250
+44:36.267530
33.6p
58
D 21 Motion
Anneli Skogsberg
Sya SK
1:38:44.592330
+44:57.269610
33.5p
59
D 21 Motion
Åsa Forsman
Sya SK
1:39:47.598650
+46:00.275930
33.1p
60
D 21 Motion
Ingela Widesäter
Axa SC
1:39:57.599630
+46:10.276910
33.0p
61
D 21 Motion
Maria Garmert
Sya SK
1:40:49.604860
+47:02.282140
32.8p
62
D 21 Motion
Carina Hellqvist
Sya SK
1:41:20.607950
+47:33.285230
32.6p
63
D 21 Motion
Gunnel Olah
Finspång
1:43:56.623580
+50:09.300860
31.8p
64
D 21 Motion
Maria Karlsson
Sya SK
1:45:30.632910
+51:42.310190
31.3p
65
D 21 Motion
Julia Olah
Norrköping
1:47:51.647070
+54:04.324350
30.6p
66
D 21 Motion
Jennie Lengren
No Club
1:49:50.658980
+56:03.336260
30.1p
67
D 21 Motion
Ulrika Malmén
No Club
1:51:46.670520
+57:59.347800
29.6p
68
H 21 Motion
Rolf Bengtsson
Göteborg
1:52:10.672960
+58:23.350240
29.4p
69
D 21 Motion
Gertrud Sandberg
No Club
1:53:16.679540
+59:29.356820
29.2p
70
D 21 Motion
Carina Zandelin
No Club
1:55:33.693220
+1:01:46.370500
28.6p
71
D 21 Motion
Caroline Delén
Linköping
2:00:03.720280
+1:06:16.397560
27.5p
72
D 21 Motion
Nathalie Kågemalm
Nyköping
2:01:43.730290
+1:07:56.407570
27.1p
73
D 21 Motion
Margareta Bengtsson
Göteborg
2:03:31.741050
+1:09:44.418330
26.7p
74
D 21 Motion
Karin Gunnarsdotter
Sya SK
2:06:20.757940
+1:12:33.435220
26.1p
75
D 21 Motion
Camilla Hertin
Finspång
2:09:40.777990
+1:15:53.455270
25.5p
76
D 21 Motion
Eva Lindman
Finspång
2:09:43.778260
+1:15:56.455540
25.5p
77
D 21 Motion
Elsa Björkman
Sya SK
23:59:58.8639700
-
78
D 21
Seedning Seedning9
Sya SK
23:59:59.8639800
-
78
D 21
Seedning Seedning10
Sya SK
23:59:59.8639800
-
78
H 21 Motion
Emil Nilsson Cedermo
Sya SK
23:59:59.8639800
-
78
D 21 Motion
Margareta Johansson
Norrköping
23:59:59.8639800
-
78
D 21 Motion
Ingrid Ährlin
Sya SK
23:59:59.8639800
-
78
D 21 Motion
Jennie Stålebrink
No Club
23:59:59.8639800
-
78
D 21 Motion
Svitlana Larsson Checherenkova
Linköping
23:59:59.8639800
-
78
D 21 Motion
Marie Ottosson
Åtvidaberg
23:59:59.8639800
-
78
D 21 Motion
Lova Broström
Sya SK
23:59:59.8639800
-