Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Filipstad Distans
2015-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Leo Johansson
Skillingaryds FK
19:00.113920
2
H 16
Simon Karlsson
IFK Umeå
19:14.115300
+13.1280
3
H 16
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
19:16.115580
+16.1560
4
H 16
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
19:45.118410
+44.4390
5
H 16
Johan Herbert
Sundbybergs IK
20:00.119910
+59.5890
6
H 16
Albin Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
20:01.120020
+1:01.6000
7
H 16
Linus Nygren
Ulricehamns IF
20:09.120800
+1:08.6780
8
H 16
Adam Westman
Alnö SK
20:10.120910
+1:09.6890
9
H 16
Samuel Björn
Rembo IK
20:11.121090
+1:11.7070
10
H 16
Sebastian Eriksson
Falu IK
20:14.121360
+1:14.7340
11
H 16
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
20:14.121380
+1:14.7360
12
H 16
Felix Forsberg
Järpens SK
20:22.122100
+1:21.8080
13
H 16
Filip Kyrö
Högbo GOIF
20:22.122140
+1:22.8120
14
H 16
Oskar Årebäck
Bolidens SK
20:23.122200
+1:22.8180
15
H 16
Elias Andersson
Landsbro IF SK
20:24.122390
+1:24.8370
16
H 16
Viktor Jonsson
Åsarna IK
20:25.122450
+1:25.8430
17
H 16
Olle Grywenz
Storvreta IK
20:27.122640
+1:27.8620
18
H 16
Anton Laine
Kalix SK
20:29.122870
+1:29.8850
19
H 16
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
20:48.124790
+1:48.10770
20
H 16
Emrik Nordgren
Vännäs SK
20:53.125290
+1:53.11270
21
H 16
Victor Svensson
Vassunda IF
20:54.125330
+1:54.11310
22
H 16
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
20:56.125510
+1:55.11490
23
H 16
Zackarias Björn
Rembo IK
20:56.125570
+1:56.11550
24
D 16
Linn Svahn
Lycksele IF
20:57.125640
+1:57.11620
25
H 16
Anton Murto
OK Sarven
20:59.125820
+1:59.11800
26
H 16
Måns Olsson
Offerdals SK
20:59.125890
+1:59.11870
27
H 16
Alfred Nilsson
Filipstads SF
21:00.125990
+2:00.11970
28
H 16
Andreas Gustafsson
IK Vista
21:09.126830
+2:09.12810
29
H 16
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
21:33.129280
+2:33.15260
30
H 16
Jonathan Dahlberg
Byske SK
21:36.129530
+2:36.15510
31
H 16
William Westerlund
Byske SK
21:37.129650
+2:37.15630
32
H 16
Viktor Brandt
Grava SK
21:41.130000
+2:40.15980
33
H 16
Richard Engholm
Stöde IF
21:42.130160
+2:42.16140
34
H 16
Olle Westin
IK Stern
21:43.130270
+2:43.16250
35
H 16
Christian Olsson
Årjängs IF
21:48.130730
+2:48.16710
36
H 16
Philip Kristoffersson
Alnö SK
21:50.130940
+2:50.16920
37
H 16
Håkan Ramberg
Hällbybrunns IF
21:50.130960
+2:50.16940
38
H 16
Kevin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
21:51.131050
+2:51.17030
39
H 16
Truls Lindholm
IFK Kiruna
21:53.131230
+2:53.17210
40
H 16
Timor Sandberg
Jättendals IF
21:56.131550
+2:56.17530
41
H 16
Alexander Sjödin
Rembo IK
22:02.132160
+3:02.18140
42
H 16
Johan Samuelsson
Husums IF SK
22:09.132860
+3:09.18840
43
H 16
Anton Swedberg
Borås SK
22:13.133270
+3:13.19250
44
D 16
Ida Persson
Högbo GOIF
22:15.133460
+3:15.19440
45
H 16
Valdemar Nilsson
Bodens SK
22:24.134390
+3:24.20370
46
H 16
Martin Granberg
Strömnäs GIF
22:36.135540
+3:36.21520
47
H 16
Oskar Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
22:41.136060
+3:41.22040
48
D 16
Tilda Jacobsson
Rembo IK
22:42.136180
+3:42.22160
49
H 16
Jon Zachrisson
Svegs IK
22:47.136610
+3:46.22590
50
H 16
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
22:57.137650
+3:57.23630
51
D 16
Nora Jacobsson
Rembo IK
22:58.137730
+3:58.23710
52
H 16
Axel Svensson
Landsbro IF SK
23:03.138270
+4:03.24250
53
D 16
Maja Petersson
Vårby IK
23:04.138350
+4:04.24330
54
D 16
Alva Mikko
IFK Kiruna
23:07.138620
+4:07.24600
55
D 16
Kristina Axelsson
Sya SK
23:07.138660
+4:07.24640
56
D 16
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
23:09.138880
+4:09.24860
57
H 16
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
23:12.139140
+4:12.25120
58
D 16
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
23:13.139200
+4:12.25180
59
H 16
David Nykvist
Sunne SLF
23:14.139330
+4:14.25310
60
D 16
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
23:18.139710
+4:17.25690
61
D 16
Sanna Forsman
Öje IF
23:20.139910
+4:19.25890
62
D 16
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
23:22.140100
+4:21.26080
63
D 16
Frida Olofsson
Vårby IK
23:27.140610
+4:26.26590
64
H 16
Albin Johansson
Sätra IF
23:36.141520
+4:36.27500
65
D 16
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
23:37.141650
+4:37.27630
66
H 16
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
23:38.141770
+4:38.27750
67
D 16
Klara Ask
Borås SK
23:40.141960
+4:40.27940
68
D 16
Elin Backén
Svegs IK
23:47.142620
+4:47.28600
69
H 16
Markus Hägglund
IK Rex
23:50.142920
+4:50.28900
70
H 16
Edwin Franzen
IFK Grängesberg SK
23:55.143420
+4:55.29400
71
H 16
Ludvig Jakobsson
Bodens SK
23:58.143700
+4:57.29680
72
D 16
Victoria Andersson
Tranemo IF
24:05.144440
+5:05.30420
73
D 16
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
24:13.145270
+5:13.31250
74
H 16
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
24:14.145320
+5:14.31300
75
D 16
Ida Eriksson
Malungs IF
24:24.146320
+5:24.32300
76
D 16
Anna Herbert
Brottby SK
24:32.147110
+5:31.33090
77
D 16
Sofia Westin
Sävast Ski Team IF
24:36.147580
+5:36.33560
78
D 16
Sara Thyni
Kalix SK
24:39.147820
+5:39.33800
79
D 16
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
24:41.148050
+5:41.34030
80
D 16
Jenny Movitz
Borås SK
24:44.148380
+5:44.34360
81
D 16
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
24:45.148460
+5:45.34440
82
D 16
Sanna Ångström
Duveds IF
24:50.148930
+5:50.34910
83
D 16
Karin Rönnbäck
Kalix SK
24:51.149020
+5:51.35000
84
D 16
Carolina Yngvesson
Rembo IK
24:51.149070
+5:51.35050
85
H 16
Adrian Lundberg
Hagfors SF
25:05.150430
+6:05.36410
86
D 16
Michela Andreasson
Gillberga SK
25:08.150770
+6:08.36750
87
D 16
Sofia Berglund
Storvreta IK
25:17.151640
+6:17.37620
88
D 16
Elin Blomberg
Lycksele IF
25:34.153350
+6:34.39330
89
D 16
Marlene Eriksson
IFK Kiruna
25:41.154070
+6:41.40050
90
D 16
Anja Svedholm
Östersunds SK
25:42.154120
+6:42.40100
91
D 16
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
25:56.155520
+6:56.41500
92
D 16
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
26:26.158500
+7:25.44480
93
D 16
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
26:26.158530
+7:26.44510
94
D 16
Linn Halvardsson
Åmåls OK
26:30.158900
+7:29.44880
95
D 16
Sara Toreheim
Storvreta IK
26:39.159820
+7:39.45800
96
D 16
Felicia Konradsson
Lycksele IF
27:06.162510
+8:05.48490
97
D 16
Elin Lundberg
Borås SK
27:11.163080
+8:11.49060
98
D 16
Stina Kannius
Ulricehamns IF
27:24.164340
+8:24.50320
99
D 16
Gabriella Bengtson
IK Stern
28:04.168310
+9:03.54290
100
D 16
Frida Cavallin
Högbo GOIF
28:13.169230
+9:13.55210
101
D 16
Maja Landström
Gävle SK
28:54.173310
+9:53.59290
102
D 16
Christina Åkerblom Andersson
Storvreta IK
30:38.183780
+11:38.69760
103
D 16
Emelie Johansson
Hägglunds Ski Team SK
31:30.188980
+12:30.74960
104
D 16
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
105
D 16
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
23:59:59.8639800
105
D 16
Sofia Pajala
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
105
D 16
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
105
D 16
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
105
D 16
Emma Gustafsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
105
D 16
Meta Nordesjö
Brottby SK
23:59:59.8639800
105
D 16
Tilda Johansson
Skorpeds SK
23:59:59.8639800
105
D 16
Frida Svensson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
105
H 16
Vidar Persson
Brottby SK
23:59:59.8639800
105
H 16
Isak Stenvall
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
105
H 16
Edvin Nordström
Brottby SK
23:59:59.8639800
105
H 16
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
23:59:59.8639800
105
H 16
David Ljunglund
Falu IK
23:59:59.8639800
105
H 16
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 15
Jesper Persson
Åsarna IK
13:05.78440
2
H 15
Ossian Rosenberg
Duveds IF
13:32.81130
+26.2590
2
H 15
Erik Engelin
Offerdals SK
13:32.81130
+26.2590
4
H 15
William Poromaa
Johannisbergs AIK
13:46.82510
+40.3970
5
H 15
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
13:50.82900
+44.4360
6
H 15
Simon Åstot
IFK Umeå
13:55.83410
+49.4870
7
H 15
Jonathan Norder
IF Rigor
13:56.83540
+51.5000
8
H 15
Petter Dahl
Alnö SK
14:06.84530
+1:00.5990
9
H 15
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
14:10.84970
+1:05.6430
10
H 15
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
14:11.85030
+1:05.6490
11
H 15
Sven Leander
Åsarna IK
14:13.85200
+1:07.6660
12
H 15
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
14:15.85430
+1:09.6890
13
H 15
Anton Björk
Orsa SK
14:17.85670
+1:12.7130
14
H 15
Linus Berglund
Järpens SK
14:27.86620
+1:21.8080
15
H 15
Alexander Gidlund
Husums IF SK
14:27.86690
+1:22.8150
16
H 15
Malte Stefansson
Oxbergs IF
14:28.86760
+1:23.8220
17
H 15
Linus Nilsson
IFK Umeå
14:31.87070
+1:26.8530
18
H 15
William Schultz
IFK Umeå
14:35.87470
+1:30.8930
19
H 15
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
14:37.87690
+1:32.9150
20
H 15
Martin Mickels
Bålsta SK
14:39.87860
+1:34.9320
21
H 15
Adam Boman
Tranemo IF
14:42.88140
+1:37.9600
22
H 15
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
14:44.88360
+1:39.9820
23
H 15
Nils Lundgren
Stockviks SF
14:48.88720
+1:42.10180
24
H 15
Jonathan Nilsson
Bengtsfors Bois
14:49.88830
+1:43.10290
25
H 15
Erik Granström
Strömnäs GIF
14:51.89080
+1:46.10540
26
H 15
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
14:53.89270
+1:48.10730
27
H 15
William Selander
Spikbodarnas IK
14:55.89470
+1:50.10930
28
H 15
Filip Öberg
Kalix SK
14:57.89600
+1:51.11060
29
H 15
Emil Hagström
Garphyttans IF
14:59.89870
+1:54.11330
30
H 15
Wilhelm Olofsson
IFK Umeå
15:02.90180
+1:57.11640
31
H 15
Simon Eriksson
Stuguns SOK Gjurd
15:03.90250
+1:58.11710
32
H 15
Harald Carling
Falu IK
15:05.90440
+2:00.11900
33
H 15
Kim Norberg
Filipstads SF
15:06.90590
+2:01.12050
34
D 15
Louise Lindström
Högbo GOIF
15:07.90600
+2:01.12060
35
H 15
Elias Forss
Luleå Gjutarens IF
15:08.90790
+2:03.12250
36
H 15
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
15:09.90800
+2:03.12260
37
H 15
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
15:10.90940
+2:05.12400
38
D 15
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
15:13.91280
+2:08.12740
39
H 15
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
15:16.91530
+2:10.12990
40
D 15
Hanna Thorn
Bengtsfors Bois
15:17.91670
+2:12.13130
41
H 15
Viktor Ström
IFK Umeå
15:22.92120
+2:16.13580
42
H 15
Henrik Millestu
Utrikes SK
15:23.92220
+2:17.13680
43
H 15
Andreas Albinsson
Töcksfors IF
15:25.92420
+2:19.13880
44
D 15
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
15:25.92470
+2:20.13930
45
H 15
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
15:28.92710
+2:22.14170
46
H 15
Max Andersson
Domnarvets GOIF
15:28.92750
+2:23.14210
47
H 15
Johan Lüning
Bålsta SK
15:32.93160
+2:27.14620
48
H 15
Joel Björkman
Kalix SK
15:32.93190
+2:27.14650
49
H 15
Kasper Wiken
Åsarna IK
15:33.93240
+2:28.14700
50
H 15
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
15:34.93370
+2:29.14830
51
D 15
Olivia Alm
Strömnäs GIF
15:36.93560
+2:31.15020
52
H 15
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
15:38.93750
+2:33.15210
53
D 15
Lovisa Olsson
Husums IF SK
15:42.94180
+2:37.15640
54
D 15
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
15:42.94190
+2:37.15650
55
H 15
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
15:44.94310
+2:38.15770
56
D 15
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
15:47.94610
+2:41.16070
57
H 15
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
15:48.94740
+2:43.16200
58
H 15
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
15:48.94760
+2:43.16220
59
D 15
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
15:49.94840
+2:44.16300
60
H 15
Rikard Bergström
Kvarnsvedens GOIF SK
15:50.94920
+2:44.16380
61
D 15
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
16:02.96190
+2:57.17650
62
D 15
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
16:03.96250
+2:58.17710
63
D 15
Alice Hellström
Stockviks SF
16:11.97000
+3:05.18460
64
D 15
Maja Eriksson
Filipstads SF
16:17.97600
+3:11.19060
65
D 15
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
16:17.97670
+3:12.19130
66
D 15
Lina Andersson
Älvdalens IF SK
16:17.97680
+3:12.19140
67
H 15
Loke Östangård
Eksjö SOK
16:22.98120
+3:16.19580
68
H 15
Klas Johansson
Tranemo IF
16:22.98180
+3:17.19640
69
D 15
Elin Schagerström
Garphyttans IF
16:25.98480
+3:20.19940
70
D 15
Frida Vickström
Stockviks SF
16:28.98760
+3:23.20220
70
D 15
Alicia Jansson
Filipstads SF
16:28.98760
+3:23.20220
72
D 15
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
16:30.98990
+3:25.20450
73
D 15
Emma Jönsson
Östersunds SK
16:33.99240
+3:28.20700
73
H 15
Gustav Eneslätt
Täfteå IK
16:33.99240
+3:28.20700
75
D 15
Stephanie Jägmo
Dala-Järna IK
16:36.99530
+3:30.20990
76
H 15
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
16:38.99790
+3:33.21250
77
D 15
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
16:40.99970
+3:35.21430
78
D 15
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
16:49.100880
+3:44.22340
79
H 15
Peter Hörstedt
Tranemo IF
16:50.100910
+3:44.22370
80
D 15
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
16:51.101060
+3:46.22520
81
D 15
Johanna Johansson
Tranemo IF
16:56.101540
+3:51.23000
82
D 15
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
16:58.101780
+3:53.23240
Logga in för att slippa de här annonserna
83
D 15
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
17:01.102010
+3:55.23470
84
D 15
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
17:06.102530
+4:00.23990
85
D 15
Sofia Pahlin
Sollefteå Skidor IF
17:08.102710
+4:02.24170
86
D 15
Maja Karlsson
Årjängs IF
17:09.102800
+4:03.24260
87
H 15
Thomas Norström
Hällbybrunns IF
17:10.102970
+4:05.24430
88
D 15
Emma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
17:17.103650
+4:12.25110
89
D 15
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
17:17.103690
+4:12.25150
90
D 15
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
17:19.103800
+4:13.25260
91
D 15
Louise Adolfsson
SK Bore
17:21.104020
+4:15.25480
92
D 15
Maja Westh
SK Bore
17:21.104090
+4:16.25550
93
D 15
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
17:24.104310
+4:18.25770
94
D 15
Axelina Jonsson
Rembo IK
17:25.104410
+4:19.25870
95
D 15
Johanna Nordqvist
Ramsele IK
17:32.105140
+4:27.26600
96
D 15
Johanna Dahl
Vårby IK
17:52.107120
+4:46.28580
97
D 15
Sofia Johansson
Bengtsfors Bois
17:52.107140
+4:47.28600
98
D 15
Selma Moqvist
OK Landehof
17:59.107830
+4:53.29290
99
D 15
Lina Nygren
Ulricehamns IF
18:07.108650
+5:02.30110
100
D 15
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
18:10.108950
+5:05.30410
101
D 15
Emma Olsson
Vassunda IF
18:11.109040
+5:06.30500
102
D 15
Lovisa Eriksson
Luleå Gjutarens IF
18:18.109700
+5:12.31160
103
D 15
Johanna Ingard
IK Rex
18:24.110360
+5:19.31820
104
D 15
Elvira Forslund
Luleå Gjutarens IF
18:42.112160
+5:37.33620
105
H 15
Oskar Hammarström
Jättendals IF
18:43.112240
+5:38.33700
106
D 15
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
19:27.116600
+6:21.38060
107
H 15
William Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
19:33.117280
+6:28.38740
108
D 15
Malin Nilsson
Tranemo IF
21:36.129590
+8:31.51050
109
H 15
Mattis Brunström
Bodens SK
23:59:58.8639700
110
D 15
Isabella Norell
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
110
D 15
Alva Wesslén
Brottby SK
23:59:59.8639800
110
D 15
Maria Novak
Offerdals SK
23:59:59.8639800
110
D 15
Klara Eliasson
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
110
D 15
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
110
D 15
Hanna Jonsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
110
D 15
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
110
D 15
Ella Olsson
Sågmyra SK
23:59:59.8639800
110
H 15
Samuel Oskarsson
SK Leksand
23:59:59.8639800
110
H 15
Arvid Larsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
110
H 15
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
110
H 15
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
110
H 15
Pontus Olofsson Bierfelt
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
110
H 15
Hugo Eriksson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
110
H 15
Emil Madstuen
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
110
H 15
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)