Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Filipstad Distans
2015-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Louise Lindström
Högbo GOIF
15:07.90600
2
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
15:13.91280
+6.580
3
Hanna Thorn
Bengtsfors Bois
15:17.91670
+10.970
4
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
15:25.92470
+18.1770
5
Olivia Alm
Strömnäs GIF
15:36.93560
+29.2860
6
Lovisa Olsson
Husums IF SK
15:42.94180
+35.3480
7
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
15:42.94190
+35.3490
8
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
15:47.94610
+40.3910
9
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
15:49.94840
+42.4140
10
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
16:02.96190
+55.5490
11
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
16:03.96250
+56.5550
12
Alice Hellström
Stockviks SF
16:11.97000
+1:04.6300
13
Maja Eriksson
Filipstads SF
16:17.97600
+1:10.6900
14
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
16:17.97670
+1:10.6970
15
Lina Andersson
Älvdalens IF SK
16:17.97680
+1:10.6980
16
Elin Schagerström
Garphyttans IF
16:25.98480
+1:18.7780
17
Frida Vickström
Stockviks SF
16:28.98760
+1:21.8060
17
Alicia Jansson
Filipstads SF
16:28.98760
+1:21.8060
19
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
16:30.98990
+1:23.8290
20
Emma Jönsson
Östersunds SK
16:33.99240
+1:26.8540
21
Stephanie Jägmo
Dala-Järna IK
16:36.99530
+1:29.8830
22
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
16:40.99970
+1:33.9270
23
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
16:49.100880
+1:42.10180
24
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
16:51.101060
+1:44.10360
25
Johanna Johansson
Tranemo IF
16:56.101540
+1:49.10840
26
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
16:58.101780
+1:51.11080
27
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
17:01.102010
+1:54.11310
28
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
17:06.102530
+1:59.11830
29
Sofia Pahlin
Sollefteå Skidor IF
17:08.102710
+2:01.12010
30
Maja Karlsson
Årjängs IF
17:09.102800
+2:02.12100
31
Emma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
17:17.103650
+2:10.12950
32
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
17:17.103690
+2:10.12990
33
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
17:19.103800
+2:12.13100
34
Louise Adolfsson
SK Bore
17:21.104020
+2:14.13320
35
Maja Westh
SK Bore
17:21.104090
+2:14.13390
36
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
17:24.104310
+2:17.13610
37
Axelina Jonsson
Rembo IK
17:25.104410
+2:18.13710
38
Johanna Nordqvist
Ramsele IK
17:32.105140
+2:25.14440
39
Johanna Dahl
Vårby IK
17:52.107120
+2:45.16420
40
Sofia Johansson
Bengtsfors Bois
17:52.107140
+2:45.16440
41
Selma Moqvist
OK Landehof
17:59.107830
+2:52.17130
42
Lina Nygren
Ulricehamns IF
18:07.108650
+3:00.17950
43
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
18:10.108950
+3:03.18250
44
Emma Olsson
Vassunda IF
18:11.109040
+3:04.18340
45
Lovisa Eriksson
Luleå Gjutarens IF
18:18.109700
+3:11.19000
46
Johanna Ingard
IK Rex
18:24.110360
+3:17.19660
47
Elvira Forslund
Luleå Gjutarens IF
18:42.112160
+3:35.21460
48
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
19:27.116600
+4:20.25900
49
Malin Nilsson
Tranemo IF
21:36.129590
+6:29.38890
-
Isabella Norell
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Alva Wesslén
Brottby SK
23:59:59.8639800
-
Maria Novak
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Klara Eliasson
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
-
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
Hanna Jonsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
-
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
Ella Olsson
Sågmyra SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)