Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Filipstad Distans
2015-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
19:00.113920
2
Simon Karlsson
IFK Umeå
19:14.115300
+13.1280
3
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
19:16.115580
+16.1560
4
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
19:45.118410
+44.4390
5
Johan Herbert
Sundbybergs IK
20:00.119910
+59.5890
6
Albin Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
20:01.120020
+1:01.6000
7
Linus Nygren
Ulricehamns IF
20:09.120800
+1:08.6780
8
Adam Westman
Alnö SK
20:10.120910
+1:09.6890
9
Samuel Björn
Rembo IK
20:11.121090
+1:11.7070
10
Sebastian Eriksson
Falu IK
20:14.121360
+1:14.7340
11
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
20:14.121380
+1:14.7360
12
Felix Forsberg
Järpens SK
20:22.122100
+1:21.8080
13
Filip Kyrö
Högbo GOIF
20:22.122140
+1:22.8120
14
Oskar Årebäck
Bolidens SK
20:23.122200
+1:22.8180
15
Elias Andersson
Landsbro IF SK
20:24.122390
+1:24.8370
16
Viktor Jonsson
Åsarna IK
20:25.122450
+1:25.8430
17
Olle Grywenz
Storvreta IK
20:27.122640
+1:27.8620
18
Anton Laine
Kalix SK
20:29.122870
+1:29.8850
19
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
20:48.124790
+1:48.10770
20
Emrik Nordgren
Vännäs SK
20:53.125290
+1:53.11270
21
Victor Svensson
Vassunda IF
20:54.125330
+1:54.11310
22
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
20:56.125510
+1:55.11490
23
Zackarias Björn
Rembo IK
20:56.125570
+1:56.11550
24
Anton Murto
OK Sarven
20:59.125820
+1:59.11800
25
Måns Olsson
Offerdals SK
20:59.125890
+1:59.11870
26
Alfred Nilsson
Filipstads SF
21:00.125990
+2:00.11970
27
Andreas Gustafsson
IK Vista
21:09.126830
+2:09.12810
28
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
21:33.129280
+2:33.15260
29
Jonathan Dahlberg
Byske SK
21:36.129530
+2:36.15510
30
William Westerlund
Byske SK
21:37.129650
+2:37.15630
31
Viktor Brandt
Grava SK
21:41.130000
+2:40.15980
32
Richard Engholm
Stöde IF
21:42.130160
+2:42.16140
33
Olle Westin
IK Stern
21:43.130270
+2:43.16250
34
Christian Olsson
Årjängs IF
21:48.130730
+2:48.16710
35
Philip Kristoffersson
Alnö SK
21:50.130940
+2:50.16920
36
Håkan Ramberg
Hällbybrunns IF
21:50.130960
+2:50.16940
37
Kevin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
21:51.131050
+2:51.17030
38
Truls Lindholm
IFK Kiruna
21:53.131230
+2:53.17210
39
Timor Sandberg
Jättendals IF
21:56.131550
+2:56.17530
40
Alexander Sjödin
Rembo IK
22:02.132160
+3:02.18140
41
Johan Samuelsson
Husums IF SK
22:09.132860
+3:09.18840
42
Anton Swedberg
Borås SK
22:13.133270
+3:13.19250
43
Valdemar Nilsson
Bodens SK
22:24.134390
+3:24.20370
44
Martin Granberg
Strömnäs GIF
22:36.135540
+3:36.21520
45
Oskar Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
22:41.136060
+3:41.22040
46
Jon Zachrisson
Svegs IK
22:47.136610
+3:46.22590
47
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
22:57.137650
+3:57.23630
48
Axel Svensson
Landsbro IF SK
23:03.138270
+4:03.24250
49
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
23:12.139140
+4:12.25120
50
David Nykvist
Sunne SLF
23:14.139330
+4:14.25310
51
Albin Johansson
Sätra IF
23:36.141520
+4:36.27500
52
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
23:38.141770
+4:38.27750
53
Markus Hägglund
IK Rex
23:50.142920
+4:50.28900
54
Edwin Franzen
IFK Grängesberg SK
23:55.143420
+4:55.29400
55
Ludvig Jakobsson
Bodens SK
23:58.143700
+4:57.29680
56
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
24:14.145320
+5:14.31300
57
Adrian Lundberg
Hagfors SF
25:05.150430
+6:05.36410
-
Vidar Persson
Brottby SK
23:59:59.8639800
-
Isak Stenvall
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
-
Edvin Nordström
Brottby SK
23:59:59.8639800
-
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
23:59:59.8639800
-
David Ljunglund
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)