Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Konstsnöracet
2015-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Skövde SK
Plats: Skövde
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Bergsten
Axa SC
20:45.124400
76.9p
2
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
21:22.128100
74.7p
3
Adam Melin
Tidaholm SOK
21:54.131300
72.9p
H 40 Motion
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fredrik Swärd
Tidaholm SOK Sisu
24:43.148200
64.6p
2
Fredrik Sundberg
Lidköpings VSK
25:56.155500
61.6p
3
Ricard Sjögren
Tranemo IF
26:19.157800
60.7p
H 50 Motion
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Thomas Hellner
Istrums SK
27:42.166100
57.6p
2
Michael Karlsson
Istrums SK
28:33.171200
55.9p
D 16 Motion
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elvira Gustavsson
SOK Träff
15:02.90100
2
Viola Berger
Istrums SK
19:58.119700
3
Julia Bromander
Tidaholm SOK Sisu
22:31.135000
H 16 Motion
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Harald Östensen
IFK Skövde SK
13:28.80700
2
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
14:54.89300
3
Benjamin Pauli
Istrums SK
18:33.111200
D 12 Motion
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Kristina Finnskog
Tranemo IF
8:32.51100
2
Yrla Abrahamsson
IK Stern
8:38.51700
3
Mirjam Inemyr
Istrums SK
8:39.51800
D 14 Motion
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
7:26.44500
2
Tuva Persson
Tranemo IF
7:54.47300
2
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
7:54.47300
H 12 Motion
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Harald Ekenberg
IK Stern
8:18.49700
2
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
8:29.50800
3
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
8:41.52000
H 14 Motion
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lieback
Ulricehamns IF
6:49.40800
2
Linus Rydin
Tranemo IF
6:59.41800
3
Erik Backlund
Äspereds IF
7:00.41900
D 10 Motion
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
4:44.28300
2
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
5:14.31300
3
Mira Perlerot Göransson
Äspereds IF
5:16.31500
H 10 Motion
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Carl Björk
IFK Skövde SK
4:20.25900
2
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
5:02.30100
3
Melvin Rydin
Tranemo IF
5:57.35600
H/D 8 Motion
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mileva Arek
Tidaholm SOK Sisu
7:18.43700
1
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
7:18.43700
3
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
7:27.44600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Konstsnöracet 2022
Konstsnöracet 2021
Konstsnöracet 2018
Konstsnöracet 2018
Konstsnöracet 2017
Konstsnöracet 2017
Konstsnöracet 2016
Konstsnöracet 2015
Konstsnöracet 2012
Konstsnöracet 2010
Konstsnöracet 2009
Tävlingar i närheten
Höstrullen 2015
Rådarullen 2015
Isaberg Final Climb 2015
Tidaholmsloppet 2015
ICA-rullen 2015
Nässjö rollerski 2015
Landsjön runt 2015
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan