10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Axel Bergsten | Axa SC | 20:45.124400 | | 76.9p |
2 | Erik Wilhelmsson | Lidköpings VSK | 21:22.128100 | +37.3600 | 74.7p |
3 | Adam Melin | Tidaholm SOK | 21:54.131300 | +1:09.6800 | 72.9p |
4 | Magnus Calestam | IF Hagen SK | 24:21.146000 | +3:36.21500 | 65.6p |
5 | Andreas Berntsson | IK Stern | 24:46.148500 | +4:01.24000 | 64.5p |
6 | Fredrik Johansson | OK Skogsskärnan | 33:25.200400 | +12:40.75900 | 47.8p |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Fredrik Swärd | Tidaholm SOK Sisu | 24:43.148200 | | 64.6p |
2 | Fredrik Sundberg | Lidköpings VSK | 25:56.155500 | +1:13.7200 | 61.6p |
3 | Ricard Sjögren | Tranemo IF | 26:19.157800 | +1:36.9500 | 60.7p |
4 | Jonas Ahlrik | Tidaholm SOK Sisu | 26:48.160700 | +2:05.12400 | 59.6p |
5 | Peter Torgen | Istrums SK | 30:02.180100 | +5:19.31800 | 53.2p |
6 | Daniel Persson | Timmersdala Motion | 35:05.210400 | +10:22.62100 | 45.5p |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Thomas Hellner | Istrums SK | 27:42.166100 | | 57.6p |
2 | Michael Karlsson | Istrums SK | 28:33.171200 | +51.5000 | 55.9p |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Elvira Gustavsson | SOK Träff | 15:02.90100 | | |
2 | Viola Berger | Istrums SK | 19:58.119700 | +4:56.29500 | |
3 | Julia Bromander | Tidaholm SOK Sisu | 22:31.135000 | +7:29.44800 | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Harald Östensen | IFK Skövde SK | 13:28.80700 | | |
2 | Wilmer Forsgren | Tidaholm SOK Sisu | 14:54.89300 | +1:26.8500 | |
3 | Benjamin Pauli | Istrums SK | 18:33.111200 | +5:05.30400 | |
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Kristina Finnskog | Tranemo IF | 8:32.51100 | | |
2 | Yrla Abrahamsson | IK Stern | 8:38.51700 | +6.500 | |
3 | Mirjam Inemyr | Istrums SK | 8:39.51800 | +7.600 | |
4 | Maria Björnlinger | IK Vista | 8:45.52400 | +13.1200 | |
5 | Alice Widholm | Lidköpings VSK | 9:25.56400 | +53.5200 | |
6 | Lina Björk | IFK Skövde SK | 9:51.59000 | +1:19.7800 | |
8 | Cayenne Badh | Falköpings AIK SK | 9:51.59000 | +1:19.7800 | |
8 | Lisa Järling | SOK Träff | 10:30.62900 | +1:58.11700 | |
9 | Tindra Wilhelmsson | Lidköpings VSK | 10:41.64000 | +2:09.12800 | |
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Ellen Blennow | Falköpings AIK SK | 7:26.44500 | | |
2 | Tuva Persson | Tranemo IF | 7:54.47300 | +28.2700 | |
2 | Alma Wilhelmsson | Falköpings AIK SK | 7:54.47300 | +28.2700 | |
4 | Ida Roos | SOK Träff | 8:21.50000 | +55.5400 | |
5 | Cora Badh | Falköpings AIK SK | 8:35.51400 | +1:09.6800 | |
6 | Matilda Ahlström | Istrums SK | 10:32.63100 | +3:06.18500 | |
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Harald Ekenberg | IK Stern | 8:18.49700 | | |
2 | Otto Gustavsson | Ulricehamns IF | 8:29.50800 | +11.1000 | |
3 | Ludvig Anderberg | IFK Skövde SK | 8:41.52000 | +23.2200 | |
4 | Kalle Inemyr | Istrums SK | 8:47.52600 | +29.2800 | |
5 | Axel Isacsson | Ulricehamns IF | 8:56.53500 | +38.3700 | |
6 | Leo Setterberg | Falköpings AIK SK | 8:58.53700 | +40.3900 | |
7 | David Musslinder | Falköpings AIK SK | 9:05.54400 | +47.4600 | |
8 | Melker Åkerström | IFK Skövde SK | 9:07.54600 | +49.4800 | |
9 | Olle Tärning | Falköpings AIK SK | 9:40.57900 | +1:22.8100 | |
10 | Herman Swärd | Tidaholm SOK Sisu | 9:49.58800 | +1:31.9000 | |
11 | Gustav Moosberg | Falköpings AIK SK | 11:11.67000 | +2:53.17200 | |
12 | Viktor Bertilsson | Falköpings AIK SK | 11:25.68400 | +3:07.18600 | |
13 | Jesper Nyman | IFK Skövde SK | 12:08.72700 | +3:50.22900 | |
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Isak Lieback | Ulricehamns IF | 6:49.40800 | | |
2 | Linus Rydin | Tranemo IF | 6:59.41800 | +10.900 | |
3 | Erik Backlund | Äspereds IF | 7:00.41900 | +11.1000 | |
4 | Lucas Laagen | Lidköpings VSK | 7:13.43200 | +24.2300 | |
5 | Hugo Sjögren | Tranemo IF | 7:28.44700 | +39.3800 | |
6 | Axel Jernaeus | Äspereds IF | 7:34.45300 | +45.4400 | |
7 | Hugo Ström | Ulricehamns IF | 7:53.47200 | +1:04.6300 | |
8 | Elliot Setterberg | Falköpings AIK SK | 8:01.48000 | +1:12.7100 | |
9 | Olle Andersson | Tidaholm SOK Sisu | 8:29.50800 | +1:40.9900 | |
10 | Ask Abrahamsson | OK Landehof | 8:34.51300 | +1:45.10400 | |
11 | Alfred Ander | Istrums SK | 8:57.53600 | +2:08.12700 | |
|
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Amanda Abrahamsson | Falköpings AIK SK | 4:44.28300 | | |
2 | Ida Kristin Löngårdh | Ulricehamns IF | 5:14.31300 | +30.2900 | |
3 | Mira Perlerot Göransson | Äspereds IF | 5:16.31500 | +32.3100 | |
4 | Ida Swärd | Tidaholm SOK Sisu | 5:23.32200 | +39.3800 | |
5 | Ella Jansson | Tidaholm SOK Sisu | 6:15.37400 | +1:31.9000 | |
6 | Stina Widholm | Lidköpings VSK | 7:08.42700 | +2:24.14300 | |
7 | Alma Ander | Istrums SK | 7:26.44500 | +2:42.16100 | |
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Carl Björk | IFK Skövde SK | 4:20.25900 | | |
2 | Birk André Löngårdh | Ulricehamns IF | 5:02.30100 | +42.4100 | |
3 | Melvin Rydin | Tranemo IF | 5:57.35600 | +1:37.9600 | |
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Mileva Arek | Tidaholm SOK Sisu | 7:18.43700 | | |
1 | Lisa Ahlrik | Tidaholm SOK Sisu | 7:18.43700 | | |
3 | Hjalmar Anderberg | IFK Skövde SK | 7:27.44600 | +9.800 | |
4 | Stella Vilhelmsson | Lidköpings VSK | 10:35.63400 | +3:17.19600 | |
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför)