Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Längdfestivalen del 1 Prolog
2015-01-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
0.75km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 15
Nils Lundgren
Stockviks SF
2:03.12200
1
H 15
Petter Dahl
Alnö SK
2:03.12200
3
H 14
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
2:08.12700
+5.400
4
H 14
George Ersson
IF Strategen
2:10.12900
+7.600
5
D 15
Alice Hellström
Stockviks SF
2:11.13000
+8.700
6
H 13
Rasmus Westerlund
IF Strategen
2:12.13100
+9.800
7
H 14
Filip Borgström
IF Strategen
2:13.13200
+10.900
8
D 14
Nora Lignell
Lucksta IF
2:14.13300
+11.1000
9
D 15
Frida Vickström
Stockviks SF
2:17.13600
+14.1300
10
D 12
Frida Hamrin
Alnö SK
2:19.13800
+16.1500
11
H 14
Viktor Wiig
IF Strategen
2:20.13900
+17.1600
11
H 14
Knut Vikström
Bergeforsens SK
2:20.13900
+17.1600
13
H 11
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
2:21.14000
+18.1700
13
H 14
Joel Jänes
Stockviks SF
2:21.14000
+18.1700
15
D 12
Maja Andersson
Bergeforsens SK
2:22.14100
+19.1800
16
H 13
Axel Lundgren
Stockviks SF
2:23.14200
+20.1900
16
H 14
Love Kreij
IF Strategen
2:23.14200
+20.1900
18
D 12
Amanda Pallin
Alnö SK
2:24.14300
+21.2000
19
H 12
Felix Westerlund
IF Strategen
2:25.14400
+22.2100
19
H 13
Jonne Liukkonen
IF Strategen
2:25.14400
+22.2100
21
D 14
Jenny Edin
Stöde IF
2:26.14500
+23.2200
21
H 14
Vincent Johnson
Matfors SK
2:26.14500
+23.2200
23
D 12
Alba Johansson
Funäsdalens IF
2:27.14600
+24.2300
24
D 14
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
2:28.14700
+25.2400
24
D 14
Wilma Löfgren
Alnö SK
2:28.14700
+25.2400
26
H 12
Arve Lignell
Lucksta IF
2:30.14900
+27.2600
27
H 12
Oskar Vikström
Stockviks SF
2:31.15000
+28.2700
28
D 14
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
2:32.15100
+29.2800
29
H 10
Elis Liukkonen
IF Strategen
2:33.15200
+30.2900
29
D 13
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
2:33.15200
+30.2900
29
H 13
Jonas Lenz
Matfors SK
2:33.15200
+30.2900
32
H 13
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
2:34.15300
+31.3000
33
H 10
Simon Nordlander
Stockviks SF
2:35.15400
+32.3100
34
D 12
Lina Lundgren
IF Strategen
2:39.15800
+36.3500
35
D 11
Sara Henriksson
Tynderö IK
2:41.16000
+38.3700
36
D 11
Tova Grahn Birve
Alnö SK
2:43.16200
+40.3900
37
D 12
Linn Gradin
Stöde IF
2:44.16300
+41.4000
37
H 12
Anders Dahl
Alnö SK
2:44.16300
+41.4000
37
H 12
Nils Norberg
Lucksta IF
2:44.16300
+41.4000
37
D 13
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
2:44.16300
+41.4000
41
H 13
Adam Näslund
Bergeforsens SK
2:45.16400
+42.4100
42
D 12
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
2:46.16500
+43.4200
43
H 10
Tomas Holmgren
Matfors SK
2:47.16600
+44.4300
43
D 13
Julia Nordlander
Stockviks SF
2:47.16600
+44.4300
45
D 13
Hanna Nilsson
Matfors SK
2:49.16800
+46.4500
46
D 11
Louise Jonsson
Alnö SK
2:54.17300
+51.5000
46
D 11
Tuva Lundin
Alnö SK
2:54.17300
+51.5000
48
H 10
Mattias Larsson
Matfors SK
2:55.17400
+52.5100
49
H 10
Elias Bengtsson
Tynderö IK
2:57.17600
+54.5300
49
D 11
Klara Forslund
Stockviks SF
2:57.17600
+54.5300
49
H 11
Herje Lukas Hoflin
Funäsdalens IF
2:57.17600
+54.5300
52
D 10
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
3:00.17900
+57.5600
52
D 10
Emma Strand
Selånger SOK
3:00.17900
+57.5600
52
D 12
Trude Burman
Alnö SK
3:00.17900
+57.5600
55
H 10
Jason Blomqvist
Matfors SK
3:01.18000
+58.5700
55
H 10
Oskar Erlandsson
IF Strategen
3:01.18000
+58.5700
55
H 11
Lukas Walther
Matfors SK
3:01.18000
+58.5700
58
D 11
Tea Hedlund
Stockviks SF
3:02.18100
+59.5800
59
H 11
Edvin Lake
Lucksta IF
3:03.18200
+1:00.5900
59
D 12
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
3:03.18200
+1:00.5900
61
H 11
Johan Lindén
Selånger SOK
3:04.18300
+1:01.6000
62
H 11
Marcus Mårtensson
Lucksta IF
3:05.18400
+1:02.6100
62
D 13
Moa Larsson
Stöde IF
3:05.18400
+1:02.6100
64
H 10
Viktor Sundberg
Bergeforsens SK
3:06.18500
+1:03.6200
64
H 11
Viggo Östlund
Kovlands IF
3:06.18500
+1:03.6200
66
H 11
Kevin Edlund
Tynderö IK
3:07.18600
+1:04.6300
67
H 11
Liam Englundh
Hudiksvalls IF
3:08.18700
+1:05.6400
68
D 10
Wilma Larsson
Stockviks SF
3:09.18800
+1:06.6500
68
D 11
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3:09.18800
+1:06.6500
70
H 10
Liam Johnson
Matfors SK
3:10.18900
+1:07.6600
70
H 11
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
3:10.18900
+1:07.6600
72
H 11
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
3:11.19000
+1:08.6700
73
D 10
Irma Burman
Alnö SK
3:14.19300
+1:11.7000
73
H 10
David Palmgren
Bergeforsens SK
3:14.19300
+1:11.7000
73
H 11
Hampus Konradsson
Stockviks SF
3:14.19300
+1:11.7000
76
D 11
Ylva Sandström
Stockviks SF
3:15.19400
+1:12.7100
77
H 9
August Lilja
Matfors SK
3:16.19500
+1:13.7200
77
D 11
Alva Dahlin
Kovlands IF
3:16.19500
+1:13.7200
79
H 11
Albin Lindström
IF Strategen
3:17.19600
+1:14.7300
80
H 10
Linus Ytterbom
Kovlands IF
3:18.19700
+1:15.7400
81
D 9
Signe Feil
Stockviks SF
3:21.20000
+1:18.7700
82
H 9
Markus Engberg
Matfors SK
3:23.20200
+1:20.7900
83
H 10
Helmer Nordvall
Matfors SK
3:25.20400
+1:22.8100
83
H 11
William Mårtensson
Lucksta IF
3:25.20400
+1:22.8100
85
D 10
Iza Wagenius
Funäsdalens IF
3:26.20500
+1:23.8200
86
H 9
Alfred Johansson
Selånger SOK
3:27.20600
+1:24.8300
86
H 10
Hampus Bergkvist
Matfors SK
3:27.20600
+1:24.8300
86
H 12
Kevin Byström
IF Strategen
3:27.20600
+1:24.8300
86
D 13
Simone Weckenberg
Tynderö IK
3:27.20600
+1:24.8300
90
D 10
Novali Johansson
Funäsdalens IF
3:28.20700
+1:25.8400
91
D 10
Ida Bergfors
Matfors SK
3:29.20800
+1:26.8500
92
H 9
Emil Lundgren
Stockviks SF
3:33.21200
+1:30.8900
93
D 10
Wilma Björklund
Alnö SK
3:34.21300
+1:31.9000
94
H 10
William Edström
Matfors SK
3:35.21400
+1:32.9100
95
D 10
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3:36.21500
+1:33.9200
96
D 10
Ines Lignell
Lucksta IF
3:40.21900
+1:37.9600
96
D 10
Matilda Magnusson
Matfors SK
3:40.21900
+1:37.9600
98
H 9
William Forslund
Stockviks SF
3:41.22000
+1:38.9700
99
H 11
Max Larsson
Stöde IF
3:42.22100
+1:39.9800
100
D 10
Thea Hägg
Funäsdalens IF
3:43.22200
+1:40.9900
100
D 11
Amanda Andersson
Tynderö IK
3:43.22200
+1:40.9900
102
H 10
Oscar Andersson
Matfors SK
3:46.22500
+1:43.10200
103
D 11
Sara Johansson
Selånger SOK
3:48.22700
+1:45.10400
104
D 10
Moa Flodin
Alnö SK
3:51.23000
+1:48.10700
105
D 9
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
3:52.23100
+1:49.10800
105
H 9
Joel Nilsson
Matfors SK
3:52.23100
+1:49.10800
105
H 9
Oscar Wikander
Alnö SK
3:52.23100
+1:49.10800
108
D 9
Ruth Hugg-olsson
Matfors SK
3:53.23200
+1:50.10900
109
D 10
Wilma Lindé
Lucksta IF
3:54.23300
+1:51.11000
110
D 9
Julia Jonsson
Alnö SK
4:00.23900
+1:57.11600
111
H 9
Ivar Lake
Lucksta IF
4:02.24100
+1:59.11800
112
H 10
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
4:05.24400
+2:02.12100
113
H 10
Liam Johnston
Matfors SK
4:11.25000
+2:08.12700
114
H 9
Jonathan Sahlberg
Matfors SK
4:18.25700
+2:15.13400
115
D 9
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
4:33.27200
+2:30.14900
116
D 11
Wilma Åkebring
Matfors SK
4:50.28900
+2:47.16600
117
H 9
Manfred Åberg
Lucksta IF
4:52.29100
+2:49.16800
118
H 10
Wiktor Kucman
Bergeforsens SK
5:00.29900
+2:57.17600
119
D 9
Signe Havbring
Lucksta IF
5:25.32400
+3:22.20100
120
D 9
Maja Olsson
Lucksta IF
5:31.33000
+3:28.20700
121
H 9
Noel Grampeix
Matfors SK
5:33.33200
+3:30.20900
122
D 9
Annie Lenz
Matfors SK
6:32.39100
+4:29.26800
123
D 10
Moa Olofsson
Selånger SOK
7:02.42100
+4:59.29800
124
H 10
Alexander Byström
Bergeforsens SK
7:56.47500
+5:53.35200