Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Statoil Norgescup
2015-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
30km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Magne Haga
Åsen IL
1:13:32.441109
94.8p
2
H 21
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
1:13:49.442800
+16.1591
94.5p
3
H 21
Johan Hoel
Åsen IL
1:15:20.451901
+1:47.10692
92.6p
4
H 21
Daniel Stock
Lillehammer SK
1:15:34.453301
+2:01.12092
92.3p
5
H 21
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
1:15:49.454809
+2:17.13600
92.1p
6
H 21
Eirik Telebond
Klæbu IL
1:16:02.456108
+2:29.14899
91.8p
7
H 21
Morten Harjo Pettersen
Vadsø SK
1:16:05.456408
+2:32.15199
91.7p
8
H 21
Emil Nyeng
Ringebu Fåvang SK
1:16:35.459400
+3:02.18191
91.2p
9
H 21
Mikhail Utkin
NTNUI
1:16:48.460703
+3:15.19494
90.9p
10
H 21
Per Kristian Nygård
Vestre Spone IF
1:16:58.461706
+3:25.20497
90.7p
11
H 21
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
1:17:02.462105
+3:29.20896
90.6p
12
H 21
Hallvard Løfald
IK Rindals-Troll
1:17:28.464703
+3:55.23494
90.2p
13
H 21
Gjøran Tefre
Førde IL
1:17:29.464805
+3:56.23596
90.1p
14
H 21
Rolf Einar Jensen
Bossmo Ytteren IL
1:17:34.465302
+4:01.24093
90.0p
15
H 21
Vebjørn Turtveit
Voss IL
1:17:37.465608
+4:04.24399
90.0p
16
H 21
Sindre Sætre Hammerlund
Asker SK
1:18:12.469109
+4:40.27900
89.3p
17
H 21
Eirik Lorentsen
Henning Sl
1:18:23.470205
+4:50.28996
89.1p
18
H 21
Martin Mikkelsen
Medkila Skiclub
1:19:23.476204
+5:50.34995
88.1p
19
H 21
Viktor Brännmark
Bodens SK
1:19:30.476907
+5:57.35698
87.9p
20
H 21
Petter Engdahl
Östersunds SK
1:19:38.477700
+6:05.36491
87.8p
21
H 21
Lars Falsen Habostad
Heming IL
1:19:47.478605
+6:14.37396
87.6p
22
H 21
Johan Hundseth
Kolvereid IL
1:20:00.479902
+6:27.38693
87.4p
23
H 21
Torleif Syrstad
Lundamo IL
1:20:20.481903
+6:47.40694
87.0p
24
H 21
Petter Soleng Skinstad
Vind IL
1:20:30.482901
+6:57.41692
86.9p
25
H 21
Eivind Bakkene
Øystre Slidre IL
1:20:40.483908
+7:07.42699
86.7p
26
H 21
Kristoffer Langoeien Skjelvik
Os IL
1:21:03.486206
+7:30.44997
86.3p
27
H 21
Syver Nygaard
Byåsen IL
1:21:18.487700
+7:45.46491
86.0p
28
H 21
Anders Myrland
Skogn IL
1:21:52.491109
+8:20.49900
85.5p
29
H 21
Espen Sundsvik
Frol IL
1:22:05.492402
+8:32.51193
85.3p
30
H 21
Håkon Ramstad
Gjøvik SK
1:22:06.492507
+8:33.51298
85.2p
31
H 21
Magne Lund Hansen
Høybråten & Stovner IL
1:22:13.493205
+8:40.51996
85.1p
32
H 21
Vidar Undebakke
Strindheim IL
1:22:19.493807
+8:46.52598
85.0p
33
H 21
Ole Marius Bach
Leksvik IL
1:22:24.494304
+8:51.53095
84.9p
34
H 21
Oliver Sugaren
Magnor Ul
1:22:25.494400
+8:52.53191
84.9p
35
H 21
Per Egil Bjørgen
IL Trønder-lyn
1:22:25.494404
+8:52.53195
84.9p
36
H 21
Lars Ove Aunli
Strindheim IL
1:22:28.494706
+8:55.53497
84.9p
37
H 21
Petter Rinde Øverland
Gran IL
1:22:32.495100
+8:59.53891
84.8p
38
H 21
Eirik Solvang
Innstrandens IL
1:22:35.495407
+9:02.54198
84.8p
39
H 21
Nils Magnus Grave Bøen
IL Korlevoll
1:22:43.496206
+9:10.54997
84.6p
40
H 21
Ingvar Folkvord
Sandnes IL
1:22:48.496700
+9:15.55491
84.5p
41
H 21
Eivind Klemoen
Vind IL
1:22:50.496908
+9:17.55699
84.5p
42
H 21
Jørgen Sæternes Ulvang
Varden IL
1:23:08.498709
+9:36.57500
84.2p
43
H 21
Karstein Johaug jr
Gran IL
1:23:10.498903
+9:37.57694
84.2p
44
H 21
Runar Skaug Mathisen
Vinje IL
1:23:19.499805
+9:46.58596
84.0p
45
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:23:28.500701
+9:55.59492
83.9p
46
H 21
Fridtjof Vaksdal
Kjelsås IL
1:23:30.500909
+9:58.59700
83.9p
47
H 21
Torstein Östnor
Lierne IL
1:23:34.501307
+10:01.60098
83.8p
48
H 21
Alexander OS
Fauske IL
1:23:46.502505
+10:13.61296
83.6p
49
H 21
Erik Bråten
Kjelsås IL
1:23:48.502707
+10:15.61498
83.6p
50
H 21
Eivind Kvaale Romberg
Høydalsmo IL
1:23:56.503505
+10:23.62296
83.4p
51
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:24:03.504204
+10:30.62995
83.3p
52
H 21
Gjermund Løfald
IK Rindals-Troll
1:24:22.506108
+10:49.64899
83.0p
53
H 21
Sigurd Hov
Svene IL
1:24:25.506408
+10:52.65199
83.0p
54
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:24:28.506708
+10:55.65499
82.9p
55
H 21
Thomas Albertsen Dahlén
Varden IL
1:24:44.508301
+11:11.67092
82.7p
56
H 21
Johan Riseth Hammer
Byåsen IL
1:24:48.508709
+11:16.67500
82.6p
57
H 21
Joel Dyrhovden
Samnanger IL
1:25:29.512800
+11:56.71591
82.0p
58
H 21
Mattis Sjoeli
Halmsås og omegn
1:25:47.514605
+12:14.73396
81.7p
59
H 21
Vegard Hamnes
Lillehammer SK
1:25:53.515206
+12:20.73997
81.6p
60
H 21
Endre Blikra
Strindheim IL
1:25:54.515308
+12:21.74099
81.6p
61
H 21
Sturla Lie
Viking Tif
1:26:07.516605
+12:34.75396
81.4p
62
H 21
Johan Tjelle
Lyn Ski
1:26:22.518101
+12:49.76892
81.2p
63
H 21
Torstein Vestli
Strandbygda IL
1:26:31.519008
+12:58.77799
81.0p
64
H 21
Øyvind Larsen
Ranheim SK
1:26:33.519206
+13:00.77997
81.0p
65
H 21
Espen Holen Honganvik
Magnor Ul
1:26:34.519302
+13:01.78093
81.0p
66
H 21
Roger Øye Pollen
Førde IL
1:26:38.519701
+13:05.78492
80.9p
67
H 21
Petter Thomassen Nissen-sollie
Runar IL
1:26:47.520608
+13:14.79399
80.8p
68
H 21
Jonas Riseth
Spillum IL
1:27:06.522500
+13:33.81291
80.5p
69
H 21
Oddne Håvardstun Munkvold
Munkvoldførde IL
1:27:07.522604
+13:34.81395
80.5p
70
H 21
Mikael Gunnulfsen
Ørn IF
1:27:12.523101
+13:39.81892
80.4p
71
H 21
Sondre Handeland
Sauda IL
1:27:13.523206
+13:40.81997
80.4p
72
H 21
Simon Lageson
Åsarna IK
1:27:17.523607
+13:44.82398
80.3p
73
H 21
Martin Hegrenes
Førde IL
1:27:20.523904
+13:47.82695
80.3p
74
H 21
Didrik Fjeld Elset
Oseberg Skilag
1:27:26.524508
+13:53.83299
80.2p
75
H 21
Ola Raaum Jansen
Spillum IL
1:27:34.525305
+14:01.84096
80.1p
76
H 21
Kristian A Kjonerud
Lillehammer SK
1:27:52.527102
+14:19.85893
79.8p
77
H 21
Georg Lande
Varden IL
1:27:59.527809
+14:27.86600
79.7p
78
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
1:28:14.529301
+14:41.88092
79.5p
79
H 21
Albin Jonsson
Högbo GOIF
1:28:17.529602
+14:44.88393
79.4p
80
H 21
Chrisander Holth Skjønberg
Birkebeineren IF
1:28:25.530405
+14:52.89196
79.3p
81
H 21
Mats Iversen
Varden IL
1:29:05.534407
+15:32.93198
78.8p
82
H 21
Kjetil Husevaag Stroemmen
Førde IL
1:29:23.536206
+15:50.94997
78.5p
83
H 21
Sindre Høgset
Strindheim IL
1:29:28.536703
+15:55.95494
78.4p
84
H 21
Anton Ringen Killi
Selbu IL
1:30:13.541200
+16:40.99991
77.8p
85
H 21
Morten Teksnes
Tromsø SK
1:30:26.542509
+16:54.101300
77.6p
86
H 21
Eirik Finne
Viking Tif
1:30:35.543400
+17:02.102191
77.5p
87
H 21
Lars Andre Møen
Voss IL
1:30:45.544406
+17:12.103197
77.3p
88
H 21
Jo-inge Sandvik
Svorkmo
1:31:31.549006
+17:58.107797
76.7p
89
H 21
Kristoffer Lamøy
Åsen IL
1:33:05.558404
+19:32.117195
75.5p
90
H 21
Truls Torvik
Varden IL
1:33:50.562909
+20:18.121700
74.9p
91
H 21
Erik Lippestad Thorstensen
Bærums Verk IF Langrenn
1:35:14.571306
+21:41.130097
73.8p
92
H 21
Eirik Asdøl
Bærums Verk IF Langrenn
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Eirik Mysen
Oseberg Skilag
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Eivind Schjelderup Skarpsno
Byåsen IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Erlend Drivenes
Kvam Langrenn Og Skiskyttarklubb
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Even Sæteren Hippe
Lillehammer SK
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Gjermund Nilsen
Gran IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Jørgen Haugen Madslien
Kjelsås IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Jonas Torgersen Asker
Asker SK
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Krister Pedersen
Lillehammer SK
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Kristian Rennemo Tettli
Leksvik IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Lars Gellein Halvorsen
Botne SK
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Marcus Sjåstad Braathen
Sjåstad/Vestre Lier IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Ole Gunnar Tildheim
Wangensteenfjellblom IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Peter Andersen
Lillehammer SK
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Trygve Henden Gaasø
Fjellhug Vereide
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Andreas Myran Steen
Leksvik IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Bendik Persch Andersen
Lyn Ski
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Eirik EK Hagen
Driv IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Emil Iversen
Varden IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Erik Andersson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Erlend BU
Bjoentegaard IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Fredrik Ole Andersen Oldereid
Lyn Ski
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Hallvard Fjone Riseth
Steinkjer Skl
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Jonas Engebret Larsen
Lyn Ski
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Jonas Udjus Frorud
Skiptvet IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Karl Erik Overn
Vestre Spone IF
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Kasper Stadaas
Heming IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Lars Stenseth
Vang IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Magnus Wiig Støren
Engerdal SP
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Marius Caspersen Falla
Gjerdrum IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Markus Westgaard Johansen
Westgaardtrøsken IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Martin Riseth
Byåsen IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Per Harald Skogstad
Lundamo IL
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Simen Lanes
Oseberg Skilag
23:59:59.8639800
-
92
H 21
Torgeir Skare Thygesen
IL Korlevoll
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
20km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 21
Kari Øyre Slind
Oppdal IL
56:23.338205
85.8p
2
D 21
Marthe Kristoffersen
Varden IL
57:09.342803
+45.4498
84.8p
3
D 21
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
58:11.349004
+1:47.10699
83.4p
4
D 21
Emilie Kristoffersen
Lillehammer SK
59:31.357003
+3:07.18698
81.7p
5
D 21
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
59:40.357908
+3:17.19603
81.5p
6
D 21
Hilde Fenne
Bjørgum IL
1:00:22.362105
+3:59.23800
80.6p
7
D 21
Merete Myrseth
Strindheim IL
1:00:29.362808
+4:06.24503
80.5p
8
D 21
Marion Roenning Huber
Tynset IL
1:01:40.369901
+5:16.31596
79.0p
9
D 21
Thea Krokan Murud
Roterud IL
1:02:23.374206
+6:00.35901
78.2p
10
D 21
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
1:02:27.374606
+6:04.36301
78.1p
11
D 21
Anne Lise Grubbmo
Lierne IL
1:02:57.377606
+6:34.39301
77.5p
12
D 21
Trude Nonstad Fornes
Ranheim SK
1:04:20.385908
+7:57.47603
76.0p
13
D 21
Marthe Bjørnsgaard
Lillehammer SK
1:04:33.387203
+8:09.48898
75.8p
14
D 21
Jori Moerkve
Il Eldar
1:04:56.389509
+8:33.51204
75.3p
15
D 21
Hilde Espnes
Senja Ski
1:04:57.389601
+8:33.51296
75.3p
16
D 21
Ingeranne Strøm Nakstad
Byåsen IL
1:05:27.392602
+9:03.54297
74.8p
17
D 21
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
1:05:45.394409
+9:22.56104
74.5p
18
D 21
Marthe Kristine Hafsahl Karset
Vang IL
1:06:01.396009
+9:38.57704
74.2p
19
D 21
Hege Djukastein
Heming IL
1:06:13.397206
+9:50.58901
74.0p
20
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
1:06:26.398508
+10:03.60203
73.8p
21
D 21
Renate Bergset Tjetland
Gjesdal IL
1:06:51.401008
+10:28.62703
73.3p
22
D 21
Tonje Marie Skjelstadaas
Varden IL
1:07:00.401901
+10:36.63596
73.2p
23
D 21
Pia Helene Paulsen
Rustad IL
1:07:10.402902
+10:46.64597
73.0p
24
D 21
Line Sundsvik
Frol IL
1:11:01.426008
+14:38.87703
69.3p
25
D 21
Stine Skaarseth
Lillehammer SK
1:11:10.426906
+14:47.88601
69.2p
26
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
1:11:15.427404
+14:51.89099
69.1p
27
D 21
Ine Loevlien
Lillehammer SK
1:11:28.428708
+15:05.90403
68.9p
28
D 21
Pia Sofie Maaboe
Lillehammer SK
1:11:46.430503
+15:22.92198
68.6p
29
D 21
Henriette Mikkelsen Heitmann
Lillehammer SK
1:12:37.435601
+16:13.97296
67.9p
30
D 21
Marte Jensen
Runar IL
1:12:40.435907
+16:17.97602
67.8p
31
D 21
Kristine K Torgersen
Lillehammer SK
1:12:49.436803
+16:25.98498
67.7p
32
D 21
Mia Govasmark
Lillehammer SK
1:18:18.469705
+21:55.131400
63.3p
33
D 21
Berit Mogstad
Strindheim IL
23:59:59.8639800
-
33
D 21
Emilie Kongsten
Åsen IL
23:59:59.8639800
-
33
D 21
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
33
D 21
Ane Skrove Nossum
Stiklestad IL
23:59:59.8639800
-
33
D 21
Anette Kjellbergvik
Kvaløysletta Skilag
23:59:59.8639800
-
33
D 21
Charlotte Myhre
Varden IL
23:59:59.8639800
-
33
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
33
D 21
Helene Albertsen Dahlen
Varden IL
23:59:59.8639800
-
33
D 21
Tuva Toftdahl Staver
Heming IL
23:59:59.8639800
-