Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2003-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21 Motion
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Sonefors
Avesta OK
4:27:21.1604000
52.6p
2
Sara Krispinsson
Stockholms SIF
4:40:14.1681300
+12:53.77200
50.2p
3
Ingalill Olzon
Jädraås AIK
4:43:28.1700700
+16:07.96600
49.6p
4
Petra Widén
Norbergs SK
4:45:06.1710500
+17:45.106400
49.3p
5
Helena Kollberg
Postens IF Södertälje
4:45:10.1710900
+17:49.106800
49.3p
6
Lena Sundqvist
Alfa-Laval IF
4:49:40.1737900
+22:19.133800
48.5p
7
Monica Fjellman
Norbergs SK
4:51:33.1749200
+24:12.145100
48.2p
8
Paula Birgander
Storebro SC
4:53:57.1763600
+26:36.159500
47.8p
9
Charlotta Gustafsson
Falun Borlänge SK
4:54:36.1767500
+27:15.163400
47.7p
10
Elisabeth Assarsson
Krylbo OK
5:00:17.1801600
+32:56.197500
46.8p
11
Pia Paldanius
Grillby
5:02:00.1811900
+34:39.207800
46.5p
12
Ewa Mattsson
I2 IF
5:06:47.1840600
+39:26.236500
45.8p
13
Siv Ekberg
Söders SOL Tyresö
5:08:08.1848700
+40:47.244600
45.6p
13
Katri Linna
Saltsjö Boo
5:08:08.1848700
+40:47.244600
45.6p
15
Rie Stagegaard
Ekshärads SF
5:23:33.1941200
+56:12.337100
43.4p
16
Margareta Lundell
Storvreta IK
5:26:06.1956500
+58:45.352400
43.1p
17
Helene Pellas
Skarpnäcks OL
5:42:47.2056600
+1:15:26.452500
41.0p
18
Stina Angerud
IFK Lidingö SOK
5:43:06.2058500
+1:15:45.454400
41.0p
19
Camilla Björkholm
IFK Västerås SK
5:50:02.2100100
+1:22:41.496000
40.2p
20
Gunnel Fjällman
Norbergs SK
5:51:18.2107700
+1:23:57.503600
40.0p
21
Therese h
Monstad Stockholm
5:52:53.2117200
+1:25:32.513100
39.8p
22
Maria Berntsson
Svärdsjö IF
5:56:10.2136900
+1:28:49.532800
39.5p
23
Karin Jansson
Järfälla SK
5:58:17.2149600
+1:30:56.545500
39.2p
24
Marie Hallerfelt
Östersunds SK
5:58:22.2150100
+1:31:01.546000
39.2p
25
Pia Debeau
Sundsvalls SLK
6:04:58.2189700
+1:37:37.585600
38.5p
26
Monica Backström
Volvo Flygmotor FF
6:05:20.2191900
+1:37:59.587800
38.5p
27
Linnéa Sjöblom
Uppsala Studenters IF
6:08:09.2208800
+1:40:48.604700
38.2p
28
Lena Palm
Ikj Haninge
6:11:46.2230500
+1:44:25.626400
37.8p
29
Åsa Lindberg
Danderyds SK
6:12:27.2234600
+1:45:06.630500
37.7p
30
Lena Eriksson
City Wolfs SC
6:15:04.2250300
+1:47:43.646200
37.5p
31
Ann-Kristin Yngveson
Sophiahemmet
6:22:34.2295300
+1:55:13.691200
36.7p
32
Susanna Ankarcrona
Sophiahemmet
6:22:39.2295800
+1:55:18.691700
36.7p
33
Ann-Marie Lindgren
Biskopsgårdens Hockey
6:24:59.2309800
+1:57:38.705700
36.5p
34
Emma Särefors
Laxå
6:28:08.2328700
+2:00:47.724600
36.2p
35
Elisabeth Malmborg
Motala Aif SK
6:28:25.2330400
+2:01:04.726300
36.2p
36
Emma Ljungblad
Stockholms SIF
6:30:43.2344200
+2:03:22.740100
36.0p
37
Christina Eriksson
IF Saab
6:31:21.2348000
+2:04:00.743900
35.9p
38
Kristina Westerlind
Säffle SK
6:34:53.2369200
+2:07:32.765100
35.6p
39
Ingela Thoresson
Kristinehamns OK
6:36:58.2381700
+2:09:37.777600
35.4p
40
Maria Lindberg
Göteborgs SK
6:37:14.2383300
+2:09:53.779200
35.4p
41
Susanna Larsson
Polishögskolans IF
6:42:46.2416500
+2:15:25.812400
34.9p
42
Anne-Lie Wennerholm
Årsta
6:42:56.2417500
+2:15:35.813400
34.9p
43
Else Mellegård
IF Hallby SOK
6:42:59.2417800
+2:15:38.813700
34.9p
44
Jenny Christoffersson
Stockholms SIF
6:43:32.2421100
+2:16:11.817000
34.8p
45
Greta Särefors
Röfors
6:45:48.2434700
+2:18:27.830600
34.6p
46
Ann-Charlott Ljung
Älvängen
6:46:11.2437000
+2:18:50.832900
34.6p
47
Margareta Palm
Avesta Alpina Klubb
6:53:10.2478900
+2:25:49.874800
34.0p
48
Kerstin Lundgren
Alafors
6:59:55.2519400
+2:32:34.915300
33.5p
49
Iris Karlsson
Lidköpings VSK
7:03:05.2538400
+2:35:44.934300
33.2p
50
Ann-Britt Laukka
Väsby SK
7:05:00.2549900
+2:37:39.945800
33.1p
51
Helena Beatty
Oskarshamnspolisen IF
7:08:14.2569300
+2:40:53.965200
32.8p
52
Linda Ekh
Tobo
7:11:13.2587200
+2:43:52.983100
32.6p
53
Anneli Lundin
Storådalens SK
7:20:04.2640300
+2:52:43.1036200
31.9p
54
Linda Ekenros
Stockholms SIF
7:20:44.2644300
+2:53:23.1040200
31.9p
55
Ing-Marie Cederlund
Partille
7:23:17.2659600
+2:55:56.1055500
31.7p
56
Gertrud Bjerkander
Sollebrunn
7:28:54.2693300
+3:01:33.1089200
31.3p
57
Jlona von Beökönyi
Uppsala Studenters IF
7:37:35.2745400
+3:10:14.1141300
30.7p
58
Ann-Christin Hultqvist
Österbybruk
7:40:12.2761100
+3:12:51.1157000
30.5p
59
Majvor Henriksson
City Wolfs SC
7:40:14.2761300
+3:12:53.1157200
30.5p
60
Maria Sandling
Spekeröd
7:57:16.2863500
+3:29:55.1259400
29.4p
61
Eva Marianne Johansson
IK Stern
7:57:27.2864600
+3:30:06.1260500
29.4p