Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grönklittsjakten
2015-03-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
0.9km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 6
Agnes Karlsson
IFK Mora SK
1
D 6
Ebba Karelius
Lima IF
1
D 6
Ellen Björklund
Orsa SK
1
D 6
Hilma Lilja
Orsa SK
1
D 6
Louise Maklin Svensson
Orsa SK
1
D 6
Meja Hedin
Brandsbols SK
1
D 6
SVAHN Nathalie
IFK Mora SK
1
D 6
Selma Ullberg
Näsvikens IK
1
D 6
Signe Partanen
Högbo GOIF
1
D 6
Svea Gravsjö
Orsa SK
1
D 6
Vera Myhlback
Bjursås IK
1
D 8
Astrid Hermansson
IFK Mora SK
1
D 8
Astrid Skantze
IFK Lidingö SOK
1
D 8
Elin Nilsen
Orsa SK
1
D 8
Ella Persson
Högbo GOIF
1
D 8
Ella Strand
IFK Grängesberg SK
1
D 8
Ella Ståbis
Orsa SK
1
D 8
Ellen Olsson
Garphyttans IF
1
D 8
Elsa Hedin
Brandsbols SK
1
D 8
Fanny Jansson
Filipstads SF
1
D 8
Hanna Nyström
Högbo GOIF
1
D 8
Lovisa Hammare
Orsa SK
1
D 8
Mercedes Melbye
Årjängs IF
1
D 8
Märta Skantze
Sundbybergs IK
1
D 8
Rebecca Wallin
Orsa SK
1
D 8
Selma Partanen
Högbo GOIF
1
D 8
Sophia Ednarsson
Brandsbols SK
1
D 8
Tilde Karelius
Lima IF
1
D 8
Vera Jeppsson
Högbo GOIF
1
H 8
Albin Hållmarker
Bjursås IK
1
H 8
Alfred Conradson
Orsa SK
1
H 8
Arvid Schaar
Orsa SK
1
H 8
August Alfjorden
IFK Mora SK
1
H 8
Erik Björklund
Orsa SK
1
H 8
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
1
H 8
Felix Almgren
Orsa SK
1
H 8
Filip Arfs
IFK Hedemora SK
1
H 8
Fredrik Lehtola
Högbo GOIF
1
H 8
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
1
H 8
Halvar Gotthardsson
IFK Hedemora SK
1
H 8
Jack Limby
Orsa SK
1
H 8
Milo Forstman
Särna SK
1
H 8
Måns Forstman
Särna SK
1
H 8
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
1
H 8
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
1
H 8
Robin Larsson
Dala-Järna IK
1
H 6
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
1
H 6
Arvid Björklund
Korsnäs IF SK
1
H 6
Axel Sand
IFK Grängesberg SK
1
H 6
Emil Hammare
Orsa SK
1
H 6
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
1
H 6
Erik Söderström
Malungs IF
1
H 6
Filip Almqvist
Särna SK
1
H 6
Knut Limby
IFK Mora SK
1
H 6
Lennart Schaar
Orsa SK
1
H 6
Oskar Djus
Orsa SK
1
H 6
Philip Kajander
Orsa SK
1
H 6
Thor Conradson
Orsa SK
Logga in för att slippa de här annonserna
25km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
59:05.354400
93.5p
2
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:01:57.371600
+2:52.17100
89.2p
3
H 21
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
1:03:28.380700
+4:23.26200
87.1p
4
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:05:01.390000
+5:56.35500
85.0p
5
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:05:07.390600
+6:02.36100
84.9p
6
H 21
Albin Jonsson
Högbo GOIF
1:05:34.393300
+6:29.38800
84.3p
7
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:08:13.409200
+9:08.54700
81.0p
8
H 21
Joel Helker-nygren
Ovansiljans Bordtennisklubb
1:18:49.472800
+19:44.118300
70.1p
20km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 18
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
51:30.308900
85.7p
2
H 20
Daniel Södersten
Orsa SK
52:01.312000
+31.3000
84.8p
3
H 20
Alfred Buskqvist
IK Stern
52:13.313200
+43.4200
84.4p
4
H 18
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
52:44.316300
+1:14.7300
83.5p
5
H 18
Alexander Karlsson
Källbottens IK
52:49.316800
+1:19.7800
83.4p
6
H 18
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
53:07.318600
+1:37.9600
82.9p
7
H 18
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
53:08.318700
+1:38.9700
82.9p
8
H 18
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
53:56.323500
+2:26.14500
81.6p
9
H 18
Gustaf Berglund
Storvreta IK
54:00.323900
+2:30.14900
81.5p
10
H 18
Gabriel Strid
Sunne SLF
54:44.328300
+3:14.19300
80.3p
11
H 20
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
54:58.329700
+3:28.20700
80.0p
12
H 18
Axel Jutterström
IFK Mora SK
54:59.329800
+3:29.20800
80.0p
13
H 18
Eric Jansson
Tranemo IF
55:12.331100
+3:42.22100
79.6p
14
H 18
Karl Ingard
IK Rex
56:40.339900
+5:10.30900
77.5p
15
H 18
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
56:48.340700
+5:18.31700
77.3p
16
H 18
Jens Filipsson
Sunne SLF
56:53.341200
+5:23.32200
77.1p
17
H 18
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
56:55.341400
+5:25.32400
77.1p
18
H 18
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
57:02.342100
+5:32.33100
76.9p
19
H 18
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
58:39.351800
+7:09.42800
74.7p
20
H 20
Jonas Ingard
IK Rex
1:00:51.365000
+9:21.56000
71.9p
21
H 18
Alexander Svensson
Äspereds IF
1:02:21.374000
+10:51.65000
70.1p
10km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 16
Linus Nygren
Ulricehamns IF
26:13.157200
2
H 16
Filip Kyrö
Högbo GOIF
26:15.157400
+2.100
3
H 15
Anton Björk
Orsa SK
27:18.163700
+1:05.6400
4
H 16
Samuel Björn
Rembo IK
27:26.164500
+1:13.7200
5
H 15
Samuel Oskarsson
SK Leksand
27:46.166500
+1:33.9200
6
H 16
Zackarias Björn
Rembo IK
27:49.166800
+1:36.9500
7
H 15
Emil Hagström
Garphyttans IF
27:54.167300
+1:41.10000
8
H 15
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
27:55.167400
+1:42.10100
9
H 14
Edvard Nilsson
Filipstads SF
28:17.169600
+2:04.12300
10
H 21 Motion
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
28:28.170700
+2:15.13400
67.1p
11
H 15
Andreas Albinsson
Töcksfors IF
28:45.172400
+2:32.15100
12
D 15
Louise Lindström
Högbo GOIF
28:48.172700
+2:35.15400
12
H 16
Alfred Nilsson
Filipstads SF
28:48.172700
+2:35.15400
14
H 14
Emil Danielsson
Högbo GOIF
28:55.173400
+2:42.16100
15
D 20
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
28:57.173600
+2:44.16300
65.7p
16
H 15
Max Andersson
Domnarvets GOIF
29:03.174200
+2:50.16900
17
H 15
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
29:04.174300
+2:51.17000
18
H 14
Emil Rapp
SK Leksand
29:20.175900
+3:07.18600
19
D 15
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
29:31.177000
+3:18.19700
19
D 16
Ida Persson
Högbo GOIF
29:31.177000
+3:18.19700
19
H 14
Jakob Tapani
Sågmyra SK
29:31.177000
+3:18.19700
22
H 21 Motion
Bengt Alfjorden
IFK Mora SK
29:34.177300
+3:21.20000
64.1p
23
D 18
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
29:36.177500
+3:23.20200
64.0p
24
D 18
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
29:37.177600
+3:24.20300
64.0p
25
H 21 Motion
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
29:38.177700
+3:25.20400
63.9p
26
H 14
Truls Gisselman
Rehns BK
29:39.177800
+3:26.20500
27
H 14
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
29:49.178800
+3:36.21500
28
D 15
Maja Eriksson
Filipstads SF
29:52.179100
+3:39.21800
29
D 16
Ida Palmberg
Högbo GOIF
29:55.179400
+3:42.22100
29
H 14
Linus Jonsson
Årjängs IF
29:55.179400
+3:42.22100
31
D 14
Linn Tapani
Sågmyra SK
29:59.179800
+3:46.22500
32
D 14
Gabriella Thors
Malungs IF
30:11.181000
+3:58.23700
33
D 14
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
30:12.181100
+3:59.23800
34
H 14
Karl Stark
Vaggeryds SOK
30:42.184100
+4:29.26800
35
H 14
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
30:53.185200
+4:40.27900
36
H 14
Per Jutterström
IFK Mora SK
30:54.185300
+4:41.28000
37
D 15
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
31:01.186000
+4:48.28700
38
D 14
Ella Georgsson
Högbo GOIF
31:11.187000
+4:58.29700
39
D 14
Wilma Björkman
IFK Mora SK
31:13.187200
+5:00.29900
40
D 15
Alicia Jansson
Filipstads SF
31:24.188300
+5:11.31000
41
D 14
Elsa Wallin
Högbo GOIF
31:28.188700
+5:15.31400
42
D 16
Sanna Forsman
Öje IF
31:29.188800
+5:16.31500
43
D 16
Elin Backén
Svegs IK
31:31.189000
+5:18.31700
44
H 15
Erik Ejnarsson
Källbottens IK
31:50.190900
+5:37.33600
45
D 14
Moa Hansson
Landsbro IF SK
31:55.191400
+5:42.34100
46
D 14
Moa Backlund
Högbo GOIF
32:08.192700
+5:55.35400
47
H 14
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
32:39.195800
+6:26.38500
48
D 18
Ebba Björk
Högbo GOIF
32:40.195900
+6:27.38600
57.1p
49
D 14
Matilda Bäck
Svegs IK
32:46.196500
+6:33.39200
50
D 14
Alva Andersson
Dala-Järna IK
32:56.197500
+6:43.40200
51
D 14
Elin Busk
Svegs IK
33:00.197900
+6:47.40600
52
H 21 Motion
Björn Albinsson
Väsby SK
33:04.198300
+6:51.41000
56.3p
53
D 14
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
33:17.199600
+7:04.42300
54
D 14
Ida Olaspers
Orsa SK
33:25.200400
+7:12.43100
55
H 15
Olle Björk
Högbo GOIF
33:41.202000
+7:28.44700
56
D 16
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
33:46.202500
+7:33.45200
57
D 18
Frida Lindqvist
Hagfors SF
33:47.202600
+7:34.45300
54.9p
58
D 15
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
33:50.202900
+7:37.45600
59
D 14
Moa Karlsson
Högbo GOIF
34:14.205300
+8:01.48000
60
H 14
Gustav Björklund
IFK Mora SK
35:00.209900
+8:47.52600
61
D 14
Julia Wanner
IFK Hedemora SK
35:10.210900
+8:57.53600
62
H 15
Victor Skantze
Sundbybergs IK
35:17.211600
+9:04.54300
63
D 16
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
35:28.212700
+9:15.55400
64
D 15
Wilma Olsson
Orsa SK
35:35.213400
+9:22.56100
65
D 14
Elsa Melin
Landsbro IF SK
36:09.216800
+9:56.59500
66
D 18
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
36:14.217300
+10:01.60000
50.6p
67
D 14
Hanna Bengtsson
Orsa SK
36:25.218400
+10:12.61100
68
D 15
Engla Larsson
Hedesunda IF
36:34.219300
+10:21.62000
69
D 14
Julia Gunnarsson
Malungs IF
37:43.226200
+11:30.68900
70
H 21 Motion
Håkan Björklund
Högbo GOIF
37:54.227300
+11:41.70000
48.1p
71
H 14
Hampus Bandefur
Idre SK
38:56.233500
+12:43.76200
72
D 14
Maja Kurjenkallio
Hvetlanda SK
40:05.240400
+13:52.83100
73
H 14
Kevin Kiuru
Stora Tuna IK SK
40:17.241600
+14:04.84300
74
H 14
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
41:42.250100
+15:29.92800
5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 13
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
15:24.92300
2
H 13
Isak Garfvé
IFK Mora SK
15:56.95500
+32.3100
3
H 12
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
16:33.99200
+1:09.6800
4
H 13
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
16:44.100300
+1:20.7900
5
D 13
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
16:51.101000
+1:27.8600
6
D 13
Alva Björk
Orsa SK
16:52.101100
+1:28.8700
7
D 13
Emma Eriksson
Filipstads SF
17:01.102000
+1:37.9600
8
D 13
Kajsa Rapp
SK Leksand
17:03.102200
+1:39.9800
9
D 13
Tilda Ström
Dala-Järna IK
17:09.102800
+1:45.10400
10
H 12
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
17:10.102900
+1:46.10500
11
H 12
Filip Strand
Sunne SLF
17:11.103000
+1:47.10600
12
D 13
Klara Andersson
Dala-Järna IK
17:13.103200
+1:49.10800
13
H 13
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
17:16.103500
+1:52.11100
14
D 13
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
17:36.105500
+2:12.13100
15
H 12
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
17:40.105900
+2:16.13500
16
H 12
Nils Ole Fuglem
Selbu IL
17:42.106100
+2:18.13700
17
H 13
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
17:46.106500
+2:22.14100
18
H 12
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
17:47.106600
+2:23.14200
19
H 13
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
18:02.108100
+2:38.15700
20
D 13
Wilma Johansson
Åsarna IK
18:08.108700
+2:44.16300
21
H 13
Axel Werner
IK Stern
18:15.109400
+2:51.17000
22
D 12
Linn Palmberg
Högbo GOIF
18:19.109800
+2:55.17400
23
D 12
Ellen Hedeberg
SK Bore
18:20.109900
+2:56.17500
24
D 12
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
18:21.110000
+2:57.17600
25
H 12
Lukas Jonsson
Årjängs IF
18:22.110100
+2:58.17700
26
H 13
Fabian Hermansson
Filipstads SF
18:25.110400
+3:01.18000
26
H 11
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
18:25.110400
+3:01.18000
28
D 11
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
18:34.111300
+3:10.18900
29
H 12
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
18:39.111800
+3:15.19400
30
H 11
Alfred Hedlund
SK Leksand
18:42.112100
+3:18.19700
31
H 13
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
18:59.113800
+3:35.21400
32
D 11
Ellen Björk
Orsa SK
19:00.113900
+3:36.21500
32
H 12
Joel Eriksson
Sunne SLF
19:00.113900
+3:36.21500
34
H 12
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
19:03.114200
+3:39.21800
35
H 11
Hugo Ström
Dala-Järna IK
19:05.114400
+3:41.22000
36
H 12
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
19:06.114500
+3:42.22100
37
D 11
Louise Jonsson
Alnö SK
19:10.114900
+3:46.22500
38
D 11
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
19:11.115000
+3:47.22600
39
D 13
Alva Andersson
Lima IF
19:13.115200
+3:49.22800
40
H 12
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
19:14.115300
+3:50.22900
41
D 12
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
19:21.116000
+3:57.23600
42
H 11
Lucas Wanner
Rembo IK
19:24.116300
+4:00.23900
43
D 11
Ida Garfvè
IFK Mora SK
19:25.116400
+4:01.24000
44
H 12
Markus Almgren
Orsa SK
19:31.117000
+4:07.24600
45
H 12
Bruno Dettmann
Orsa SK
19:32.117100
+4:08.24700
46
D 13
Linda Forsby
Årjängs IF
19:33.117200
+4:09.24800
47
H 12
Arvid Täpp Almlöf
IK Jarl Rättvik
19:34.117300
+4:10.24900
48
H 11
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
19:36.117500
+4:12.25100
49
H 12
Albin Augustsson
Källbottens IK
19:37.117600
+4:13.25200
50
D 12
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
19:39.117800
+4:15.25400
51
H 11
Simon Larsson
Dala-Järna IK
19:41.118000
+4:17.25600
52
H 11
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
19:44.118300
+4:20.25900
53
H 11
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
19:46.118500
+4:22.26100
54
H 12
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
19:48.118700
+4:24.26300
55
D 12
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
19:50.118900
+4:26.26500
56
H 11
Joel Wiberg
Älvdalens IF SK
19:53.119200
+4:29.26800
57
H 11
Karl Grönland
Sälens IF
20:02.120100
+4:38.27700
58
D 12
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
20:08.120700
+4:44.28300
58
D 11
Matilda Bandefur
Idre SK
20:08.120700
+4:44.28300
60
D 12
Elsa Andersson
Dala-Järna IK
20:10.120900
+4:46.28500
61
D 13
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
20:14.121300
+4:50.28900
62
D 11
Lilly Engman
Dala-Järna IK
20:15.121400
+4:51.29000
63
H 11
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
20:16.121500
+4:52.29100
64
D 13
Cornelia Ivarsson
Högbo GOIF
20:22.122100
+4:58.29700
65
D 12
Jenny Persson
Sälens IF
20:32.123100
+5:08.30700
66
H 12
Albin Björk
Högbo GOIF
20:33.123200
+5:09.30800
67
D 11
Lina Rydén
IFK Mora SK
20:34.123300
+5:10.30900
68
D 13
Maria Eidhagen Harrouch
Högbo GOIF
20:35.123400
+5:11.31000
69
D 12
Ellen Karlsson
Årjängs IF
20:56.125500
+5:32.33100
70
H 12
Arvid Jönsson
Svegs IK
21:06.126500
+5:42.34100
71
D 12
Alice Millén
Sälens IF
21:08.126700
+5:44.34300
72
D 12
Kajsa Heikki
Sälens IF
21:12.127100
+5:48.34700
73
H 13
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
21:22.128100
+5:58.35700
74
H 11
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
21:24.128300
+6:00.35900
75
H 13
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
21:27.128600
+6:03.36200
76
H 11
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
21:30.128900
+6:06.36500
77
D 11
Elsa Carling
Falu IK
21:31.129000
+6:07.36600
78
D 11
Alma Olsson
Garphyttans IF
21:36.129500
+6:12.37100
79
D 13
Hannah Sundin
Högbo GOIF
21:38.129700
+6:14.37300
79
D 11
Alva Adill
Öregrunds IK
21:38.129700
+6:14.37300
81
D 12
Emma Olaspers
Orsa SK
21:53.131200
+6:29.38800
81
H 11
Sixten Bihl
Grava SK
21:53.131200
+6:29.38800
83
D 11
Linnea Hedin
Brandsbols SK
22:04.132300
+6:40.39900
84
H 11
Alfred Alfjorden
IFK Mora SK
22:05.132400
+6:41.40000
85
H 11
Edvin Mäkinen
Högbo GOIF
22:07.132600
+6:43.40200
86
D 12
Agnes Krüger
Falu IK
22:20.133900
+6:56.41500
87
D 12
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
22:31.135000
+7:07.42600
88
D 11
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
22:33.135200
+7:09.42800
89
H 11
Viktor Jemth
Storvreta IK
22:44.136300
+7:20.43900
90
D 12
Thea Hultman
Filipstads SF
22:46.136500
+7:22.44100
91
D 12
Sanna Bäck
Svegs IK
22:52.137100
+7:28.44700
92
D 11
Paulina Frid
Filipstads SF
23:11.139000
+7:47.46600
93
D 11
Selma Ivarsson
Högbo GOIF
23:26.140500
+8:02.48100
94
D 11
Alice Frisk
IFK Hedemora SK
23:27.140600
+8:03.48200
95
H 11
Fabian Sund
Högbo GOIF
23:45.142400
+8:21.50000
96
H 11
Hugo Skantze
Sundbybergs IK
23:55.143400
+8:31.51000
97
D 11
Fanny Sundin
Orsa SK
24:09.144800
+8:45.52400
98
D 11
Vilja Björklund
Högbo GOIF
25:29.152800
+10:05.60400
99
D 13
Alma Sand
IFK Grängesberg SK
25:47.154600
+10:23.62200
Logga in för att slippa de här annonserna
2.8km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 10
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
8:22.50100
2
H 9
Alvar Myhlback
Bjursås IK
8:36.51500
+14.1300
3
H 9
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
9:02.54100
+40.3900
4
D 10
Alva Ersson
IFK Mora SK
9:20.55900
+58.5700
5
D 10
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
9:23.56200
+1:01.6000
6
H 9
Albin Larsson
Filipstads SF
9:26.56500
+1:04.6300
7
H 10
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
9:28.56700
+1:06.6500
8
H 10
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
9:29.56800
+1:07.6600
9
D 10
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
9:32.57100
+1:10.6900
10
H 10
Sander Qvarnström Sjöberg
IFK Mora SK
9:36.57500
+1:14.7300
10
H 9
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
9:36.57500
+1:14.7300
12
H 10
Sixten Partanen
Högbo GOIF
9:39.57800
+1:17.7600
13
D 10
Elsa Palmberg
Högbo GOIF
9:53.59200
+1:31.9000
14
D 10
Julia Björn
SK Bore
9:55.59400
+1:33.9200
14
H 9
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
9:55.59400
+1:33.9200
16
D 10
Sofie Karlsson-holmer
IFK Mora SK
10:09.60800
+1:47.10600
17
D 9
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
10:19.61800
+1:57.11600
18
H 10
Oscar Fältenhag
Högbo GOIF
10:25.62400
+2:03.12200
19
D 10
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
10:31.63000
+2:09.12800
19
H 9
Emil Larsson
Filipstads SF
10:31.63000
+2:09.12800
21
H 9
Alexander Svahn
IFK Mora SK
10:34.63300
+2:12.13100
21
H 9
Jonathan Palmberg
Högbo GOIF
10:34.63300
+2:12.13100
23
D 9
Philippa Eriksson
Filipstads SF
10:37.63600
+2:15.13400
24
D 10
Mila Forstman
Årjängs IF
10:40.63900
+2:18.13700
25
H 10
Alfred Jeppsson
Högbo GOIF
10:41.64000
+2:19.13800
26
D 10
Anna Karlsson
Årjängs IF
10:42.64100
+2:20.13900
27
D 10
Emilia Tysk
IFK Mora SK
10:47.64600
+2:25.14400
28
D 9
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
10:48.64700
+2:26.14500
29
D 10
Ellen Bengtsson
Orsa SK
10:49.64800
+2:27.14600
29
H 9
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
10:49.64800
+2:27.14600
31
D 10
Anna Backlund
Högbo GOIF
10:51.65000
+2:29.14800
32
D 10
Ida Backén
Svegs IK
11:03.66200
+2:41.16000
33
H 9
Ville Åkerlund
Sälens IF
11:06.66500
+2:44.16300
34
H 10
Malcolm Sjöberg
IFK Mora SK
11:07.66600
+2:45.16400
35
D 9
Agnes Millén
Sälens IF
11:08.66700
+2:46.16500
36
D 10
Ida Hermansson
Filipstads SF
11:09.66800
+2:47.16600
37
H 10
Sebastian Gunnarsson
Malungs IF
11:13.67200
+2:51.17000
38
D 10
Elin Bygg
Malungs IF
11:16.67500
+2:54.17300
39
H 10
Niklas Erlandsson
Huddinge SK LF
11:17.67600
+2:55.17400
40
D 9
Ellen Berg
Granbergsdals IF
11:19.67800
+2:57.17600
41
D 10
Nelly Söderström
Malungs IF
11:25.68400
+3:03.18200
42
D 9
Amanda Frid
Filipstads SF
11:52.71100
+3:30.20900
42
H 9
Melker Sund
Högbo GOIF
11:52.71100
+3:30.20900
42
H 9
Viktor Nordin
Orsa SK
11:52.71100
+3:30.20900
45
D 9
Julia Jonsson
Alnö SK
11:53.71200
+3:31.21000
46
D 10
Lisa Göthe
Orsa SK
11:54.71300
+3:32.21100
47
D 10
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
12:11.73000
+3:49.22800
48
D 9
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
12:26.74500
+4:04.24300
48
D 9
Elsa Norberg
Hudiksvalls IF
12:26.74500
+4:04.24300
50
D 9
Klara Olsson
IFK Mora SK
12:27.74600
+4:05.24400
51
H 9
Axel Björklund
Korsnäs IF SK
12:29.74800
+4:07.24600
52
D 9
Lovisa Helgesson
Sälens IF
12:31.75000
+4:09.24800
53
D 9
Rut Hansson
Landsbro IF SK
12:32.75100
+4:10.24900
54
D 9
Hanna Lissel
Stora Tuna IK SK
12:52.77100
+4:30.26900
55
D 9
Elin Sundin
Högbo GOIF
12:54.77300
+4:32.27100
56
D 9
Lina Landström
Valbo Aif
12:59.77800
+4:37.27600
57
H 10
Viljam Björklund
Högbo GOIF
13:01.78000
+4:39.27800
58
D 10
Ebba Augustsson
Källbottens IK
13:03.78200
+4:41.28000
59
D 9
Kajsa Limby
IFK Mora SK
13:06.78500
+4:44.28300
60
H 9
Oskar Bergman
IFK Mora SK
13:11.79000
+4:49.28800
61
H 10
Andreas Bengtsson
Orsa SK
13:22.80100
+5:00.29900
62
H 9
Alvin Lestander
Orsa SK
13:26.80500
+5:04.30300
63
H 10
Arvid Tunell
Högbo GOIF
13:29.80800
+5:07.30600
64
H 10
Oskar Björk
Högbo GOIF
13:31.81000
+5:09.30800
65
D 9
Nike Werner
IK Stern
14:14.85300
+5:52.35100
66
D 10
Hilda Sand
IFK Grängesberg SK
14:33.87200
+6:11.37000
67
D 10
Alma Nilsson
Orsa SK
14:40.87900
+6:18.37700
68
D 9
Emma Eriksson
IFK Mora SK
15:00.89900
+6:38.39700
69
D 9
Saga Lilja
Orsa SK
15:07.90600
+6:45.40400
70
D 9
Tyra Gravsjö
Orsa SK
15:12.91100
+6:50.40900
71
D 10
Sara Johannesen
Brandsbols SK
15:40.93900
+7:18.43700
72
D 9
Vera Skantze
IFK Lidingö SOK
16:04.96300
+7:42.46100
73
D 9
Svea Skantze
Sundbybergs IK
16:30.98900
+8:08.48700
74
D 9
Emelie Kajander
Orsa SK
17:16.103500
+8:54.53300
75
D 9
Agnes Gotthardsson
IFK Hedemora SK
17:28.104700
+9:06.54500
76
H 9
Elis Kans
Orsa SK
19:53.119200
+11:31.69000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)