Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2015-04-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
2.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
8:20.49900
2
Sebastian Roed Feragen
Tynset IF
8:26.50500
+6.500
3
Erik Johansson
Domnarvets Goif
8:42.52100
+22.2100
4
Mattias Andersson
Domnarvets Goif
9:05.54400
+45.4400
5
Vetle Meli Narjord
OS IL
9:08.54700
+48.4700
6
Albin Gezelius
IFK Mora SK
9:10.54900
+50.4900
7
Kalle Georgsson
Högbo GIF
9:13.55200
+53.5200
8
Nils Ole Fuglem
Selbu IL
9:15.55400
+55.5400
9
Eskil Klockar Nääs
SK Leksand
9:16.55500
+56.5500
10
Lukas Jonsson
Årjängs IF
9:37.57600
+1:17.7600
11
Wilhelm Daabach
Åsarna IK
9:44.58300
+1:24.8300
12
Edvin Nordgren
Åsarna IK
9:46.58500
+1:26.8500
13
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes Skidklubb
9:46.58500
+1:26.8500
14
Arve Lignell
Lucksta IF
9:47.58600
+1:27.8600
15
Täpp Arvid Almlöf
IK Jarl Rättvik
9:52.59100
+1:32.9100
16
Elias Rymoen
Röros IL Ski
9:59.59800
+1:39.9800
17
Loke Sköld
Häverödals SK
10:04.60300
+1:44.10300
18
Amund Flataker
Hommelvik IL
10:06.60500
+1:46.10500
19
Wiggen Oerjan Skancke
Röros IL Ski
10:06.60500
+1:46.10500
20
Markus Almgren
Orsa SK
10:08.60700
+1:48.10700
21
Anders Dahl
Alnö SK
10:08.60700
+1:48.10700
22
Felix Vesterlund
IF Strategen
10:10.60900
+1:50.10900
23
Viktor Olsson
Husums IF SK
10:10.60900
+1:50.10900
24
Magnus Rygg
Byåsen IL
10:11.61000
+1:51.11000
25
Axel Karlsson
Täby IS SK
10:12.61100
+1:52.11100
26
August Rosén
Jättendals IF
10:18.61700
+1:58.11700
27
Rasmus Eriksson
Täfteå IK
10:20.61900
+2:00.11900
28
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
10:27.62600
+2:07.12600
29
Victor Berglund
Järpens SK
10:27.62600
+2:07.12600
30
Nils Norberg
Lucksta IF
10:27.62600
+2:07.12600
31
Morten Ryttervoll
Brekken IL
10:37.63600
+2:17.13600
32
Love Wagman
Sollefteå Skidor IF
10:38.63700
+2:18.13700
33
Alvin Källberg
Garphyttans IF
10:42.64100
+2:22.14100
34
Magnus Dahl Haugen
Brekken IL
10:49.64800
+2:29.14800
35
Vilgot Eriksson
Funäsdalens IF
10:50.64900
+2:30.14900
36
Martin Palmelind
IL Varden Meraaker
10:55.65400
+2:35.15400
37
Arvid Jönsson
Svegs IK
11:15.67400
+2:55.17400
38
Laara Kråik
Järpens SK
11:28.68700
+3:08.18700
39
Hannes Myhr
ÅS IF
11:31.69000
+3:11.19000
40
Ulvar Hetland Ljung
IL Varden Meraaker
11:56.71500
+3:36.21500
41
Ole Waehre
IL Varden Meraaker
12:23.74200
+4:03.24200
42
Robin Tamnes
Brekken IL
12:52.77100
+4:32.27100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)