Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2015-04-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 11
2.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Andrea Saether Verdenius
Tolga IL
9:26.56500
2
Malin Oskarsson
SK Leksand
9:30.56900
+4.300
3
Eline Horten Jordet
Tolga IL
9:39.57800
+13.1200
4
Ellen Björk
Orsa SK
9:39.57800
+13.1200
5
Louise Jonsson
Alnö SK
10:17.61600
+51.5000
6
Alva Hermansson
Kvarnsvedens Goif SK
10:23.62200
+57.5600
7
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
10:23.62200
+57.5600
8
Tova Birve
Alnö SK
10:28.62700
+1:02.6100
9
Maja Boberg
Duveds IF
10:52.65100
+1:26.8500
10
Tuva Lundin
Alnö SK
10:54.65300
+1:28.8700
11
Matilda Bandefur
Idre SK
10:59.65800
+1:33.9200
12
Wilma Karlsson
Utrikes Skidklubb
11:13.67200
+1:47.10600
13
Jonna Kjellgren
Järpens SK
11:22.68100
+1:56.11500
14
Elin Karlsson
Åsarna IK
11:32.69100
+2:06.12500
15
Molly Andersson
Domnarvets Goif
11:40.69900
+2:14.13300
16
Elina Göransson
Åsarna IK
11:41.70000
+2:15.13400
17
Tomina Rihpa
Idre SK
11:48.70700
+2:22.14100
18
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
11:49.70800
+2:23.14200
19
Mia Mossige
IL Varden Meraaker
11:52.71100
+2:26.14500
20
Hilda Sjöblom
ÅS IF
11:52.71100
+2:26.14500
21
Meja Engrund
Åsarna IK
11:55.71400
+2:29.14800
22
Jenny Eriksson
Åsarna IK
11:57.71600
+2:31.15000
23
Julie Gullikstad
Röros IL Ski
12:04.72300
+2:38.15700
24
Emma Almqvist
Särna SK
12:13.73200
+2:47.16600
25
Nea Arvidsson
Täfteå IK
12:20.73900
+2:54.17300
26
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
12:21.74000
+2:55.17400
27
Anna Johansson
Åsarna IK
12:25.74400
+2:59.17800
28
Liv Sjölund
Östersunds SK
12:28.74700
+3:02.18100
29
Tilda Andersson
Åsarna IK
12:40.75900
+3:14.19300
30
Caroline Nilsson
Offerdals SK
12:46.76500
+3:20.19900
31
Alicia Sellsve
Järpens SK
12:49.76800
+3:23.20200
32
Frida Eriksson
Åsarna IK
12:50.76900
+3:24.20300
33
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
12:50.76900
+3:24.20300
34
Irma Östberg
Åsarna IK
12:54.77300
+3:28.20700
35
Tilda Sahlberg
Trönö IK
13:24.80300
+3:58.23700
36
Hanna Holmgren
Husums IF SK
13:49.82800
+4:23.26200
37
Alva Tyrén
Trönö IK
14:06.84500
+4:40.27900
38
Mari Tamnes
Brekken IL
16:42.100100
+7:16.43500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)