Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
KnallCrossen Kval
2015-04-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Skicross, mjukt, ej ranking.
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 501 till 636 av 636[
1
2
]
H 14
1.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
60
Adam Björns
Hede SK
3:35.21400
+1:15.7400
61
Matias Torpet
Brekken IL
3:37.21600
+1:17.7600
62
Johan Wiklund
Hägglunds Ski Team SK
3:40.21900
+1:20.7900
63
Simen Hallem
Varden IL
3:42.22100
+1:22.8100
64
Hampus Bandefur
Idre SK
3:55.23400
+1:35.9400
65
Jonas Dahlgren
Funäsdalens IF
4:10.24900
+1:50.10900
-
Axel Mattsson
ÅS IL
23:59:59.8639800
H 16
1.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
2:28.14700
2
Linus Nilsson
IFK Umeå
2:29.14800
+1
3
Samuel Björn
Rembo IK
2:29.14800
+1
4
Felix Forsberg
Järpens SK
2:30.14900
+2.100
5
William Poromaa
Johannisbergs AIK
2:31.15000
+3.200
6
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
2:32.15100
+4.300
7
Linus Berglund
Järpens SK
2:33.15200
+5.400
8
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
2:34.15300
+6.500
9
Samuel Oskarsson
SK Leksand
2:34.15300
+6.500
10
Erik Engelin
Offerdals SK
2:35.15400
+7.600
11
Måns Olsson
Offerdals SK
2:36.15500
+8.700
12
Zackarias Björn
Rembo IK
2:36.15500
+8.700
13
Emil Simonsson
Lima IF
2:37.15600
+9.800
14
Ossian Rosenberg
Duveds IF
2:37.15600
+9.800
15
Örjan Moseng
Röros IL
2:38.15700
+10.900
16
Simon Eriksson
Stuguns SOK Gjurd
2:38.15700
+10.900
17
Hugo Eriksson
Husums IF SK
2:39.15800
+11.1000
18
Sebastian Jansson
Sälens IF
2:40.15900
+12.1100
19
Anton Björk
Orsa SK
2:40.15900
+12.1100
20
Magnus Fjerdingen Moan
Röros IL
2:40.15900
+12.1100
21
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
2:41.16000
+13.1200
22
Max Andersson
Domnarvets GOIF
2:41.16000
+13.1200
23
Sven Leander
Åsarna IK
2:42.16100
+14.1300
24
Petter Dahl
Alnö SK
2:44.16300
+16.1500
25
Fergus Newman
British Nordic Ski Team
2:46.16500
+18.1700
26
Sander Øwre Haugan
Hommelvik IL
2:46.16500
+18.1700
27
Markus Holden
Röros IL
2:48.16700
+20.1900
28
Alexander Gidlund
Husums IF SK
2:48.16700
+20.1900
29
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
2:48.16700
+20.1900
30
Jack Nicholls
British Nordic Ski Team
2:49.16800
+21.2000
31
Brodie Murray
British Nordic Ski Team
2:50.16900
+22.2100
32
Oliver Newman
British Nordic Ski Team
2:51.17000
+23.2200
33
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
2:51.17000
+23.2200
34
Emrik Nordgren
Vännäs SK
2:54.17300
+26.2500
35
Joel Sjölund
Östersunds SK
2:55.17400
+27.2600
36
William Selander
Spikbodarnas IK
2:56.17500
+28.2700
37
Johan Samuelsson
Husums IF SK
2:58.17700
+30.2900
38
Timor Sandberg
Jättendals IF
2:58.17700
+30.2900
39
Kasper Wiken
Åsarna IK
3:04.18300
+36.3500
40
Charlie Harrigan
British Nordic Ski Team
3:06.18500
+38.3700
41
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
3:16.19500
+48.4700
42
Jakob Björns
Hede SK
3:19.19800
+51.5000
-
William Schultz
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
William Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Albin Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Viktor Jonsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Jon Zachrisson
Svegs IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 18
1.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
2:22.14100
2
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
2:24.14300
+2.100
3
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2:24.14300
+2.100
4
Viktor Eriksson
Domnarvets GOIF
2:25.14400
+3.200
5
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
2:27.14600
+5.400
6
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
2:28.14700
+6.500
7
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
2:28.14700
+6.500
8
Oscar Lindell
Stockviks SF
2:28.14700
+6.500
9
Anton Eriksson
Stuguns SOK Gjurd
2:30.14900
+8.700
10
Kasper Lie
IF Fram
2:30.14900
+8.700
11
Adam Persson
Borås SK
2:32.15100
+10.900
12
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
2:32.15100
+10.900
13
Carl Rotvold
Åsarna IK
2:32.15100
+10.900
14
Gabriel Strid
Sunne SLF
2:33.15200
+11.1000
15
Ole Morten Flataker
Hommelvik IL
2:33.15200
+11.1000
16
Albin Persson
Tranemo IF
2:36.15500
+14.1300
17
Simon Eriksson
Täfteå IK
2:37.15600
+15.1400
18
John Leander
Åsarna IK
2:38.15700
+16.1500
19
Arvid Jonsson
Duveds IF
2:40.15900
+18.1700
20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
2:42.16100
+20.1900
21
Erik Lieback
Ulricehamns IF
2:43.16200
+21.2000
22
Duncan Gibb
British Nordic Ski Team
2:43.16200
+21.2000
23
Ola Nymoen Aas
Röros IL
2:43.16200
+21.2000
24
Viktor Strömberg
Täfteå IK
2:44.16300
+22.2100
25
Karel Novak
Offerdals SK
2:44.16300
+22.2100
26
Arvid Aronsson
Matfors SK
2:45.16400
+23.2200
27
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
2:46.16500
+24.2300
28
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
2:49.16800
+27.2600
29
Emil Sellsve
Järpens SK
2:55.17400
+33.3200
30
Arvid Vänn
Stockviks SF
3:23.20200
+1:01.6000
-
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
23:59:58.8639700
-
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Alexander Karlsson
Källbottens IK
23:59:59.8639800
-
Kasper Lag
Skatval Skilag
23:59:59.8639800
H 19
1.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Karl-Johan Westberg
Borås SK
2:15.13400
2
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
2:16.13500
+1
3
Vegard Bjerkreim Nilsen
Lillehammer SK
2:18.13700
+3.200
4
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
2:18.13700
+3.200
5
Magne Harborg
Röros IL
2:18.13700
+3.200
6
Morten Vannebo
Varden IL
2:19.13800
+4.300
7
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
2:19.13800
+4.300
8
Olof Jonsson
Duveds IF
2:22.14100
+7.600
9
Jesper Arnesson
Borås SK
2:22.14100
+7.600
10
Marcus Grate
Täfteå IK
2:22.14100
+7.600
11
Jan Thomas Jenssen
Hommelvik IL
2:22.14100
+7.600
12
Eddie Edström
Stockviks SF
2:23.14200
+8.700
13
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
2:23.14200
+8.700
14
Mårten Vänn
Stockviks SF
2:24.14300
+9.800
15
Daniel Södersten
Orsa SK
2:26.14500
+11.1000
16
Torstein Buan Røvik
Varden IL
2:26.14500
+11.1000
17
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
2:26.14500
+11.1000
18
Edvard Sundman
Åsarna IK
2:26.14500
+11.1000
19
Jan Jacob Verdenius
Tolga IL
2:28.14700
+13.1200
20
Ask Kleist Godal
Innstrandens IL
2:30.14900
+15.1400
21
Ludvik Bjørnstad
Malvik IL
2:34.15300
+19.1800
22
Erling Engesvold Flataker
Hommelvik IL
2:34.15300
+19.1800
23
Jørgen Sæternes Ulvang
Varden IL
2:35.15400
+20.1900
24
Alfred Buskqvist
IK Stern
2:36.15500
+21.2000
25
Sindre Øwre Haugan
Hommelvik IL
2:36.15500
+21.2000
26
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
2:36.15500
+21.2000
27
Truls Torvik
Varden IL
2:37.15600
+22.2100
28
Max Novak
Offerdals SK
2:37.15600
+22.2100
29
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
2:38.15700
+23.2200
30
Anton Persson
SK Bore
2:38.15700
+23.2200
31
Martin Herbert
Sundbybergs IK
2:41.16000
+26.2500
32
Arnt Gunnar Winther
Kabelvåg Skilag
2:46.16500
+31.3000
33
Filip Melander
Matfors SK
2:47.16600
+32.3100
34
Morten Torvik
Varden IL
2:48.16700
+33.3200
35
August Spik
SK Leksand
2:52.17100
+37.3600
36
Jonas Persson
Trönö IK
2:52.17100
+37.3600
37
Viktor Axelsson
Borås SK
2:58.17700
+43.4200
38
Eivind Haugen Furunes
Hommelvik IL
3:00.17900
+45.4400
39
Stein Georg Lande
Varden IL
3:06.18500
+51.5000
-
Lars Gunnar Skjevdal
Röros IL
23:59:58.8639700
-
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Mathias Jonasson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Simon Persson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Jakob Jansson
Månkarbo IF
23:59:59.8639800
-
Gaute Iversen
Varden IL
23:59:59.8639800
-
Torstein BU
Førde IL
23:59:59.8639800
-
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Björn Sandström
Täfteå IK
23:59:59.8639800
Visar resultat 501 till 636 av 636[
1
2
]