Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Dundret runt skate
2015-04-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
31km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
1:13:48.442700
87.1p
2
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:15:11.451000
+1:23.8200
85.1p
3
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:17:33.465200
+3:45.22400
81.9p
4
H 21
Daniel Dyrander
Bergens IF SK
1:18:26.470500
+4:38.27700
80.8p
5
H 21
Mats Riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:19:33.477200
+5:45.34400
79.5p
6
H 21
Tarjei Solli
Norway
1:21:14.487300
+7:26.44500
77.5p
7
H 21
Albert Askegren
Bodens SK
1:21:15.487400
+7:27.44600
77.5p
7
H 21
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
1:21:15.487400
+7:27.44600
77.5p
9
H 21
Stefan Larsson
Gällivare SK
1:22:10.492900
+8:22.50100
76.4p
10
H 21
Daniel Larsson
Wist Last Buss
1:22:31.495000
+8:43.52200
76.0p
11
H 21
Rikard Grip
Vålådalen SK
1:23:35.501400
+9:47.58600
74.9p
12
H 21
Johnny Hatt
Gällivare SK
1:23:36.501500
+9:48.58700
74.8p
13
H 21
Christian Rimpi
Jokkmokks SK
1:25:39.513800
+11:51.71000
72.7p
14
H 21
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
1:25:49.514800
+12:01.72000
72.5p
15
H 21
Marcus Innala
Kalix SK
1:26:00.515900
+12:12.73100
72.4p
16
H 21
Johan Lintzén
Bergnäsets AIK
1:27:40.525900
+13:52.83100
70.7p
17
H 21
Felix Selin
IFK Kiruna
1:27:52.527100
+14:04.84300
70.5p
17
H 21
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
1:27:52.527100
+14:04.84300
70.5p
19
D 21
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
1:27:59.527800
+14:11.85000
70.4p
20
H 21
Joel Jelf
Studentidrott
1:28:46.532500
+14:58.89700
69.7p
21
H 21
Jan Erik Länta
Jokkmokks SK
1:30:15.541400
+16:27.98600
68.3p
22
H 21
Marcus Look
Bodens SK
1:30:47.544600
+16:59.101800
67.9p
23
D 21
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
1:30:48.544700
+17:00.101900
67.9p
24
D 21
Regina Oja
Estonia
1:31:06.546500
+17:18.103700
67.6p
25
H 21
Mats Nordmark
Aitik
1:31:15.547400
+17:27.104600
67.5p
26
H 21
Magnus Rörland
Gällivare SK
1:33:04.558300
+19:16.115500
65.9p
27
H 21
Atel Ager
SK Leksand
1:33:36.561500
+19:48.118700
65.5p
28
H 21
Patrik Nilsson
Lkab FF
1:33:40.561900
+19:52.119100
65.4p
29
H 21
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
1:33:54.563300
+20:06.120500
65.2p
30
H 21
Arne Zakrisson
Jokkmokks SK
1:33:59.563800
+20:11.121000
65.2p
31
D 21
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
1:34:11.565000
+20:23.122200
65.0p
32
H 21
Anders Sandlund
Norrfjärdens IF
1:37:21.584000
+23:33.141200
62.5p
33
D 21
Sofia Mikko
Busmonster.se
1:38:17.589600
+24:29.146800
61.9p
34
H 21
Joakim Johansson
Aitik
1:38:31.591000
+24:43.148200
61.7p
35
H 21
Christoffer Backlund
Norrfjärdens IF
1:38:34.591300
+24:46.148500
61.6p
36
H 21
Stephan Schnabel
Luleå
1:41:07.606600
+27:19.163800
59.9p
37
H 21
Börje Moberg
Bodens SK
1:41:13.607200
+27:25.164400
59.8p
38
H 21
Erik Kirikmäe
Estonia
1:41:43.610200
+27:55.167400
59.4p
39
H 21
Oskar Norberg-lundmark
Luleå
1:41:47.610600
+27:59.167800
59.4p
40
D 21
Annika Krisoffersson
Abisko Ioik
1:41:56.611500
+28:08.168700
59.3p
41
H 21
Svante Zachrisson
Gällivare Endurance
1:44:12.625100
+30:24.182300
57.8p
42
H 21
Petter Noren
Jokkmokks Skidmilis
1:46:56.641500
+33:08.198700
56.1p
43
H 21
Brynolf Enlund
Jokkmokks SK
1:46:57.641600
+33:09.198800
56.1p
44
D 21
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
1:48:37.651600
+34:49.208800
55.1p
45
D 21
Barbara Willen
Switzerland
1:48:58.653700
+35:10.210900
54.9p
46
D 21
Emma Gustafsson
Bodens SK
1:53:43.682200
+39:55.239400
52.3p
47
H 21
Johan Franzen
Lkab FF
1:54:33.687200
+40:45.244400
51.9p
48
H 21
Roger Ljunggren
Idrottsveteranerna
1:55:25.692400
+41:37.249600
51.4p
49
H 21
Olof Berg
Bodens SK
1:58:10.708900
+44:22.266100
50.1p
50
H 21
Christer Lampa
Pipelife Sverige AB
1:58:27.710600
+44:39.267800
49.9p
51
H 21
Tommy Nilsson
Pipelife Sverige AB
1:58:40.711900
+44:52.269100
49.8p
52
H 21
Per Lundberg
Luleå
1:58:50.712900
+45:02.270100
49.8p
53
H 21
Janne Makkara
Norrbottenskuriren
2:01:53.731200
+48:05.288400
48.4p
54
D 21
Anna Lintzen
Bergnäsets AIK
2:08:31.771000
+54:43.328200
45.6p
55
D 21
Johanna Hövenmark
Jokkmokks Skidmilis
2:10:00.779900
+56:12.337100
45.0p
56
H 21
Robert Andersson
Bodens SK
2:12:37.795600
+58:49.352800
44.0p
57
H 21
Mats Hillblom
Gällivare SK
2:17:07.822600
+1:03:19.379800
42.4p
58
H 21
Nils Olsson Lasu
Sunderby SK
2:22:08.852700
+1:08:20.409900
40.7p
59
D 21
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
59
H 21
Johan Olsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
59
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
59
H 21
Kjell Olofsson
Aitik
23:59:59.8639800
-
59
H 21
Axel Tovi
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
-