Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Torsby Rullen Klassiskt
2015-05-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
23:41.142000
89.5p
2
H 21
Oscar Persson
SK Bore
24:03.144200
+22.2100
87.9p
3
H 20
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
24:19.145800
+38.3700
86.8p
3
H 20
Alfred Buskqvist
IK Stern
24:19.145800
+38.3700
86.8p
5
H 20
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
24:22.146100
+41.4000
86.6p
6
H 20
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
24:28.146700
+47.4600
86.2p
7
H 20
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
24:32.147100
+51.5000
85.9p
7
H 21
Bill Impola
SK Bore
24:32.147100
+51.5000
85.9p
9
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
24:36.147500
+55.5400
85.6p
10
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
24:38.147700
+57.5600
85.5p
11
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
24:54.149300
+1:13.7200
84.4p
12
H 20
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
25:16.151500
+1:35.9400
82.9p
13
H 20
Jens Selahn
Stockviks SF
25:18.151700
+1:37.9600
82.8p
14
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
25:25.152400
+1:44.10300
82.4p
15
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
25:38.153700
+1:57.11600
81.6p
16
H 20
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
25:49.154800
+2:08.12700
80.9p
17
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
25:53.155200
+2:12.13100
80.6p
18
H 21
Rasmus Blom
SK Bore
25:55.155400
+2:14.13300
80.5p
19
H 20
Adam Persson
Borås SK
26:08.156700
+2:27.14600
79.7p
20
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
26:14.157300
+2:33.15200
79.4p
21
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
26:19.157800
+2:38.15700
79.1p
22
H 21
Tobias Westman
IK Stern
26:28.158700
+2:47.16600
78.6p
23
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
26:42.160100
+3:01.18000
77.8p
24
H 20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
27:14.163300
+3:33.21200
76.0p
25
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
27:23.164200
+3:42.22100
75.5p
26
H 20
Gabriel Strid
Sunne SLF
27:34.165300
+3:53.23200
74.9p
27
H 20
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
28:09.168800
+4:28.26700
73.1p
28
H 21
Oskar Henriksson
IF Ski Team Skåne
28:20.169900
+4:39.27800
72.6p
29
D 21
Marika Sundin
IFK Mora SK
28:34.171300
+4:53.29200
71.9p
30
H 20
Samuel Björn
Rembo IK
28:40.171900
+4:59.29800
71.6p
31
H 20
Martin Edman
Eds SK
28:50.172900
+5:09.30800
71.1p
32
H 20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
28:51.173000
+5:10.30900
71.1p
33
D 21
Emma Nilsson
SK Bore
29:24.176300
+5:43.34200
69.6p
33
H 21
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
29:24.176300
+5:43.34200
69.6p
35
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
30:00.179900
+6:19.37800
68.0p
36
H 21
Nils Nordlander
IFK Skövde SK
30:11.181000
+6:30.38900
67.5p
37
D 20
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
30:16.181500
+6:35.39400
67.3p
38
H 20
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
30:44.184300
+7:03.42200
66.1p
39
D 21
Johanna Skottheim
Sälens IF
30:51.185000
+7:10.42900
65.8p
40
D 20
Sandra Olsson
Malungs IF
31:16.187500
+7:35.45400
64.8p
41
H 21
Jon Kleppenes
SK Bore
32:31.195000
+8:50.52900
62.0p
42
D 20
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
34:13.205200
+10:32.63100
58.6p
43
D 20
Moa Olsson
SK Bore
38:01.228000
+14:20.85900
52.1p
44
H 20
Filip Danielsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
44
H 20
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
44
D 20
Moa Westh
SK Bore
23:59:59.8639800
-
44
H 21
Jack Impola
SK Bore
23:59:59.8639800
-
44
H 21
Marcus Vestlund
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-