Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Dalarullen
2015-05-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:59:32.717100
79.2p
2
Hanna Falk
Ulricehamns IF
2:00:17.721600
+45.4400
78.7p
3
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:01:39.729800
+2:07.12600
77.8p
4
Marika Sundin
IFK Mora SK
2:01:47.730600
+2:15.13400
77.7p
5
Maria Nordström
Ulricehamns IF
2:09:29.776800
+9:57.59600
73.0p
6
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
2:10:32.783100
+11:00.65900
72.4p
7
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
2:11:30.788900
+11:58.71700
71.8p
8
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
2:17:25.824400
+17:53.107200
68.7p
9
Frida Erkers
Falun
2:19:15.835400
+19:43.118200
67.7p
-
Annika Löfström
Årsunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
H 21
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Byström
Orsa SK
1:47:35.645400
88.2p
2
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:47:35.645400
88.2p
3
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
1:47:36.645500
+1
88.2p
4
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:47:38.645700
+3.200
88.2p
5
Robin Norum
IFK Umeå
1:47:43.646200
+8.700
88.1p
6
Axel Bergsten
Axa SC
1:47:45.646400
+10.900
88.1p
7
Jimmie Johnsson
Axa SC
1:47:45.646400
+10.900
88.1p
8
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:50:34.663300
+2:59.17800
85.8p
9
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:50:48.664700
+3:13.19200
85.6p
10
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:50:52.665100
+3:17.19600
85.5p
11
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:51:29.668800
+3:54.23300
85.0p
12
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:51:55.671400
+4:20.25900
84.7p
13
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:52:36.675500
+5:01.30000
84.2p
14
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:52:37.675600
+5:02.30100
84.2p
15
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
1:52:41.676000
+5:06.30500
84.1p
16
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:53:29.680800
+5:54.35300
83.5p
17
Gilberto Panisi
Polisportiva Team Brianza
1:54:14.685300
+6:39.39800
82.9p
18
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:55:47.694600
+8:12.49100
81.8p
19
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
1:55:50.694900
+8:15.49400
81.8p
20
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:55:52.695100
+8:17.49600
81.7p
21
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:55:54.695300
+8:19.49800
81.7p
22
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:55:57.695600
+8:22.50100
81.7p
23
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
1:56:00.695900
+8:25.50400
81.7p
24
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:57:32.705100
+9:57.59600
80.6p
25
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:59:43.718200
+12:08.72700
79.1p
26
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:00:16.721500
+12:41.76000
78.7p
27
André Jakobsson
Östersund Triathlon
2:00:18.721700
+12:43.76200
78.7p
28
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
2:00:46.724500
+13:11.79000
78.4p
29
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
2:01:05.726400
+13:30.80900
78.1p
30
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:01:36.729500
+14:01.84000
77.8p
31
Fredrik Wallström
Gävle SK
2:05:56.755500
+18:21.110000
75.1p
32
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:09:30.776900
+21:55.131400
72.9p
33
Nils Dahlqvist
Storviks IF
2:12:41.796000
+25:06.150500
71.2p
34
Mathias Myrén
OK Alehof
2:12:53.797200
+25:18.151700
71.0p
35
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:15:20.811900
+27:45.166400
69.7p
36
Andreas Sandgren
Hofors Aif
2:17:29.824800
+29:54.179300
68.6p
37
Mikael Gardelin
Visborgs OK
2:18:13.829200
+30:38.183700
68.3p
38
Antonio Cicchetti
IFK Västerås SK
2:18:20.829900
+30:45.184400
68.2p
39
Henrik Einarsson
Rehns BK
2:18:56.833500
+31:21.188000
67.9p
40
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:19:00.833900
+31:25.188400
67.9p
41
Mattias Viklund
Falun
2:20:56.845500
+33:21.200000
66.9p
42
Anders Roos
Brudpiga RK
2:32:04.912300
+44:29.266800
61.9p
43
Thomas Jonsson
Vallsta SK
2:34:16.925500
+46:41.280000
61.0p
44
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:38:33.951200
+50:58.305700
59.3p
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
-
Adam Persson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Andersson
Gimo IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Patric Wilhelmsson
Norberg
23:59:58.8639700
-
-
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Ringsby
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Andersson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Norberg
Borlänge
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Jonasson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Stern
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Karlsson
Häverödals IF
23:59:59.8639800
-
-
Thor Kruse Andersen
Aktivitus Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Anders Solin
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Mats R. G. Andersson
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
-
Peter Skogert
Vallentuna
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21 Motion
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Eriksson
Mora
2:22:38.855700
66.1p
2
Arto Gabrielsson
Gagnefs IF
2:58:16.1069500
+35:38.213700
52.7p
-
Thomas Gustafsson
Säter
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
21km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:07:48.406700
60.2p
2
Elin Theander
Malungs IF
1:16:02.456100
+8:14.49300
53.7p
3
Alexandra Högblad
Gävle SK
1:51:01.666000
+43:13.259200
36.8p
-
Maja Landström
Gävle
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
21km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joel Lager
Garphyttans IF
59:53.359200
68.2p
2
Simon Jonsson
Storviks IF
1:05:19.391800
+5:26.32500
62.5p
3
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
1:06:56.401500
+7:03.42200
61.0p
4
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
1:07:05.402400
+7:12.43100
60.9p
5
Morgan Åkesson
Falun
1:09:04.414300
+9:11.55000
59.1p
6
William Westerlund
Falu IK
1:09:40.417900
+9:47.58600
58.6p
7
Cleas-Göran Speles
Ssab
1:22:10.492900
+22:17.133600
49.7p
8
Lars Erik Heimholt
Hermansby IF
1:32:27.554600
+32:34.195300
44.2p
-
Andreas Westman
Falun
23:59:59.8639800
-
-
David Czuczor
Falun
23:59:59.8639800
-
-
Sauli Mikkonen
Dala XC Ski Team
23:59:59.8639800
-
-
Mats Johansson
Borlänge
23:59:59.8639800
-
-
Janne Limatainen
Dals-Ed
23:59:59.8639800
-
-
Per Norman
Uppsala
23:59:59.8639800
-
-
Nils-ola Omma
Stockholm
23:59:59.8639800
-