Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2007-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulrica Persson
Sunne SLF
1:53:10.678900
73.8p
2
Sandra Hansson
Uddevalla SK
1:56:25.698400
+3:15.19400
71.3p
3
Elin Helmersson
Wedevågs IF
2:11:00.785900
+17:50.106900
62.0p
4
Maria Andersson
Järla IF SK
2:21:22.848100
+28:12.169100
56.8p
5
Elin Jacobsson
Sya SK
2:26:41.880000
+33:31.201000
54.4p
6
Cecilia Johnsson
Hällbybrunns IF
2:32:09.912800
+38:59.233800
52.2p
7
Linn Axelsson
Karlslunds IF SF
2:37:15.943400
+44:05.264400
50.2p
8
Pia Johansson
IK Stern
2:40:11.961000
+47:01.282000
49.2p
9
Rut Svensson
Norabygdens SK
2:40:34.963300
+47:24.284300
49.1p
10
Mimmi Andersson
Västerås Skidklubb
2:46:09.996800
+52:59.317800
47.2p
11
Helene Sandberg
Garphyttans IF
2:48:08.1008700
+54:58.329700
46.6p
12
Sofia Arnell
Ljusfallshammar SK
2:55:03.1050200
+1:01:53.371200
44.5p
13
Elin Skärlina
IFK Västerås SK
2:58:47.1072600
+1:05:37.393600
43.5p
14
Maud Sunden
Kopparbergs IF
3:09:45.1138400
+1:16:35.459400
40.7p
15
Petra Gustavsson
Eskilstuna IK
3:11:53.1151200
+1:18:43.472200
40.2p
16
Johanna Jansson
Garphyttans IF
3:12:25.1154400
+1:19:15.475400
40.1p
17
Henny Alsen
Sya SK
3:16:12.1177100
+1:23:02.498100
39.2p
18
Annelie Nordström-Rydberg
Zinkgruvans IF
3:27:48.1246700
+1:34:38.567700
36.8p
19
Marie Alenvik
Laxå OK
3:57:21.1424000
+2:04:11.745000
31.8p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Persson
Kilsmo IK
1:38:59.593800
86.8p
2
Gustaf Berglund
Åsarna IK
1:39:10.594900
+11.1000
86.6p
3
Anders Palmér
Ulricehamns IF
1:39:36.597500
+37.3600
86.2p
4
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:39:39.597800
+40.3900
86.1p
5
Conny Brink
Reijmyre IF
1:41:17.607600
+2:18.13700
84.4p
6
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
1:41:20.607900
+2:21.14000
84.4p
7
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:41:35.609400
+2:36.15500
84.1p
8
Mårten Ohlsson
IK Hakarpspojkarna
1:42:53.617200
+3:54.23300
82.8p
9
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:45:32.633100
+6:33.39200
80.3p
10
Staffan Sandberg
OK Alehof
1:49:15.655400
+10:16.61500
77.0p
11
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
1:49:51.659000
+10:52.65100
76.4p
12
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:50:19.661800
+11:20.67900
76.1p
13
Robert Stein
Grebo Smk
1:50:52.665100
+11:53.71200
75.6p
14
Hans Carlsson
Väsby SK
1:52:55.677400
+13:56.83500
74.0p
15
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
1:53:18.679700
+14:19.85800
73.7p
16
Anders Johansson
Håfreströms IF
1:55:10.690900
+16:11.97000
72.2p
17
Magnus Gadefors
Väsby SK
1:55:40.693900
+16:41.100000
71.8p
18
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
1:56:49.700800
+17:50.106900
71.0p
19
Erik Hägg
Finspångs SOK
1:57:08.702700
+18:09.108800
70.8p
20
Daniel Björndahl
Stenungsunds OK
1:57:38.705700
+18:39.111800
70.4p
21
Henrik Landström
Säffle SK
1:59:14.715300
+20:15.121400
69.3p
22
Niclas Andersson
SK Ringen
2:00:29.722800
+21:30.128900
68.4p
23
Ulf Tingström
Ikj Haninge
2:00:55.725400
+21:56.131500
68.1p
24
Dan Johansson
Stångenäs Ais
2:01:01.726000
+22:02.132100
68.1p
25
Patrik Nordh
Filipstads SF
2:01:12.727100
+22:13.133200
68.0p
26
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
2:01:15.727400
+22:16.133500
67.9p
27
Staffan Johansson
Grytgöls IK
2:02:23.734200
+23:24.140300
67.2p
28
Peter Tunek
Södra Vi IF
2:03:08.738700
+24:09.144800
66.7p
29
Peter Karlsson
Tunafors SK
2:03:33.741200
+24:34.147300
66.4p
30
Kristofer Elo
Karlslunds IF SF
2:03:44.742300
+24:45.148400
66.3p
31
Johan Skiöld
K3 IF
2:03:49.742800
+24:50.148900
66.3p
32
Jakob Persson
Ikj Haninge
2:03:58.743700
+24:59.149800
66.2p
33
Stefan Andersson
Tibro OK
2:04:10.744900
+25:11.151000
66.0p
34
Lukas Ternborg
Broby GOIF
2:04:17.745600
+25:18.151700
66.0p
35
Björn Stranden
Almby IK
2:04:19.745800
+25:20.151900
65.9p
36
Daniel Nordström
Karlslunds IF SF
2:04:23.746200
+25:24.152300
65.9p
37
Henric Malmqvist
Saltsjöbadens SLK
2:04:29.746800
+25:30.152900
65.8p
38
Anders Smevold
IFK Västerås SK
2:05:21.752000
+26:22.158100
65.3p
39
Mikael Johansson
Grytgöls IK
2:05:21.752000
+26:22.158100
65.3p
40
Gunnar Spelkvist
Hällefors SK
2:05:41.754000
+26:42.160100
65.1p
41
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:06:05.756400
+27:06.162500
64.9p
42
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:06:27.758600
+27:28.164700
64.6p
43
Jonas Andersson
Tunafors SK
2:08:02.768100
+29:03.174200
63.7p
44
Robert Källqvist
Norabygdens SK
2:08:03.768200
+29:04.174300
63.7p
45
Ari Hyvönen
Karlslunds IF SF
2:08:58.773700
+29:59.179800
63.2p
46
Fredrik Samuelsson
Sorsele SK
2:09:08.774700
+30:09.180800
63.1p
47
Johnny Sörman
Wedevågs IF
2:09:53.779200
+30:54.185300
62.6p
48
Kjell Weinerhall
Sya SK
2:09:54.779300
+30:55.185400
62.6p
49
Patrik Hallén
Boxholm-Ekeby SK
2:10:12.781100
+31:13.187200
62.5p
50
Anders Sandin
Göteborgs SK
2:10:18.781700
+31:19.187800
62.4p
51
Mats Jeppsson
OK Gynge
2:10:22.782100
+31:23.188200
62.4p
52
Staffan Ericsson
Granbergsdals IF
2:10:54.785300
+31:55.191400
62.1p
53
Erik Svensson
Pålsboda GOIF
2:11:21.788000
+32:22.194100
61.8p
54
Håkan Ekström
Boxholm-Ekeby SK
2:11:42.790100
+32:43.196200
61.6p
55
Magnus Julin
IF Start
2:12:52.797100
+33:53.203200
61.0p
56
Kurt-Arne Eknor
Kristinehamns OK
2:13:05.798400
+34:06.204500
60.9p
57
Rasmus Kristensen
Garphyttans IF
2:13:25.800400
+34:26.206500
60.7p
58
Mats Andreasson
Söderköpings SK
2:13:37.801600
+34:38.207700
60.6p
59
Mattias Köld
Medåkers IF
2:14:01.804000
+35:02.210100
60.4p
60
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:14:12.805100
+35:13.211200
60.3p
61
Johan Hellström
OK Ravinen
2:15:41.814000
+36:42.220100
59.5p
62
Per-Ivar Lorin
Astrazeneca IF
2:16:20.817900
+37:21.224000
59.2p
63
Peter Norrmén
Karlslunds IF SF
2:16:21.818000
+37:22.224100
59.2p
64
Petter Jönsson
Järla IF SK
2:16:22.818100
+37:23.224200
59.2p
65
Lasse Keskitalo
Garphyttans IF
2:16:23.818200
+37:24.224300
59.2p
66
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:16:42.820100
+37:43.226200
59.0p
67
David Ottosson
Norra Dals SK
2:17:15.823400
+38:16.229500
58.7p
68
Mattias Nestor
Vreta Skid o Mk
2:17:56.827500
+38:57.233600
58.4p
69
Oskar Vikman
Linköpings SK
2:18:02.828100
+39:03.234200
58.3p
70
Björn Andersson
IK Stern
2:18:32.831100
+39:33.237200
58.1p
71
Per Edlund
Grytgöls IK
2:19:12.835100
+40:13.241200
57.8p
72
Lars-Erik Jacobsson
Strömtorps IK
2:19:32.837100
+40:33.243200
57.6p
73
Mats Sålder
Norabygdens SK
2:19:35.837400
+40:36.243500
57.6p
74
Ove Larsson
Karlslunds IF SF
2:20:01.840000
+41:02.246100
57.4p
75
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:20:26.842500
+41:27.248600
57.2p
76
Bertil Sundin
Karlslunds IF SF
2:20:33.843200
+41:34.249300
57.1p
77
Jarmo Elo
Karlslunds IF SF
2:20:34.843300
+41:35.249400
57.1p
78
Arvid Rinaldo
Tunafors SK
2:20:57.845600
+41:58.251700
57.0p
79
Håkan Svanberg
Norabygdens SK
2:22:00.851900
+43:01.258000
56.5p
80
Staffan Ljungqvist
IK Gandvik
2:22:02.852100
+43:03.258200
56.5p
81
Mikael Evefjord
Sya SK
2:22:08.852700
+43:09.258800
56.4p
82
Jim Sohlman
Karlslunds IF SF
2:22:27.854600
+43:28.260700
56.3p
83
Johan Rönnby
Södertälje IF
2:23:00.857900
+44:01.264000
56.0p
84
Bengt Nilsson
Sköllersta IF
2:23:16.859500
+44:17.265600
55.9p
85
Jonas Johansson
IK Stern
2:23:32.861100
+44:33.267200
55.8p
86
Mikael Nylander
Assa Korpklubb
2:24:05.864400
+45:06.270500
55.5p
87
Carl-Axel Cuibe
Linköpings SK
2:24:07.864600
+45:08.270700
55.5p
88
Hans Sundberg
Ikj Haninge
2:24:15.865400
+45:16.271500
55.5p
89
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
2:25:13.871200
+46:14.277300
55.0p
90
Martin Choux
IFK Västerås SK
2:25:14.871300
+46:15.277400
55.0p
91
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
2:26:11.877000
+47:12.283100
54.6p
92
Gunnar Jansson
Kilsmo IK
2:26:16.877500
+47:17.283600
54.6p
93
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
2:26:22.878100
+47:23.284200
54.5p
94
Mikael Hallqvist
FK Herkules
2:27:24.884300
+48:25.290400
54.1p
95
Johan Strandberg
Järla IF SK
2:27:49.886800
+48:50.292900
53.9p
96
Anders Bengtsson
IFK Mora SK
2:28:03.888200
+49:04.294300
53.8p
97
Kjell Pettersen
Granbergsdals IF
2:28:48.892700
+49:49.298800
53.5p
98
Hjalmar Nordquist
Kopparbergs IF
2:29:28.896700
+50:29.302800
53.2p
99
Johan Ånger
Hällefors SK
2:29:41.898000
+50:42.304100
53.1p
100
Mikael Björertz
Sya SK
2:29:44.898300
+50:45.304400
53.1p
101
Sten-Ove Alsén
Sya SK
2:30:26.902500
+51:27.308600
52.8p
102
Bengt Nettelbladt
Meritor FK
2:31:07.906600
+52:08.312700
52.6p
103
Håkan Hällström
OK Linné
2:31:33.909200
+52:34.315300
52.4p
104
Håkan Mossberg
Kopparbergs IF
2:31:35.909400
+52:36.315500
52.4p
105
Fredrik Carlsson
Karlslunds IF SF
2:33:02.918100
+54:03.324200
51.8p
106
Örjan Brännström
Karlslunds IF SF
2:33:06.918500
+54:07.324600
51.8p
107
Jan Andersson
Sälens IF
2:33:48.922700
+54:49.328800
51.5p
108
Christer Wretman
IFK Lidingö SOK
2:34:35.927400
+55:36.333500
51.2p
109
Lars Jansson
OK Gipen
2:34:46.928500
+55:47.334600
51.2p
110
Krister Anttila Egeryd
Meritor FK
2:35:44.934300
+56:45.340400
50.8p
111
Erik Amberg
Järla IF SK
2:36:55.941400
+57:56.347500
50.4p
112
Eric Tornblad
Karlslunds IF SF
2:37:47.946600
+58:48.352700
50.0p
113
Claes Jansson
Sundbybergs IK
2:37:51.947000
+58:52.353100
50.0p
114
Hans Åberg
Riddarnas IF
2:38:20.949900
+59:21.356000
49.8p
115
Lars R Johnsson
Hällbybrunns IF
2:39:16.955500
+1:00:17.361600
49.5p
116
Jonas Larsson
Ljusfallshammar SK
2:41:01.966000
+1:02:02.372100
48.9p
117
Richard Dahl
Laxå OK
2:41:22.968100
+1:02:23.374200
48.8p
118
Tage Lundberg
Riddarnas IF
2:42:49.976800
+1:03:50.382900
48.3p
119
Mathias Mellgren
Kristinehamns OK
2:42:56.977500
+1:03:57.383600
48.3p
120
Björn Rönnberg
Granbergsdals IF
2:43:24.980300
+1:04:25.386400
48.1p
121
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:43:34.981300
+1:04:35.387400
48.0p
122
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
2:44:01.984000
+1:05:02.390100
47.9p
123
Daniel Brånn
Kumla SF
2:44:58.989700
+1:05:59.395800
47.6p
124
Patrik Landstorp
Eskilstuna Triathlon
2:45:14.991300
+1:06:15.397400
47.5p
125
Roland Pettersson
Arboga SK
2:45:36.993500
+1:06:37.399600
47.4p
126
Torsten Rudolfsson
Hällbybrunns IF
2:46:44.1000300
+1:07:45.406400
47.0p
127
Anders Meriloo
Kumla SF
2:47:53.1007200
+1:08:54.413300
46.7p
128
Birger Gustafsson
Hällefors SK
2:48:50.1012900
+1:09:51.419000
46.4p
129
Petter Skantze
Sundbybergs IK
2:49:17.1015600
+1:10:18.421700
46.2p
130
Niclas Westholm
Karlslunds IF SF
2:49:19.1015800
+1:10:20.421900
46.2p
131
Peter Jonsson
Ingelstad IK
2:51:37.1029600
+1:12:38.435700
45.5p
132
Fredrik Blomkvist
Högsjö GF
2:52:52.1037100
+1:13:53.443200
45.1p
133
Patrik Gustafsson
Vreta Skid o Mk
2:52:58.1037700
+1:13:59.443800
45.1p
134
Emil Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:53:10.1038900
+1:14:11.445000
45.1p
135
Göran Pettersson
Karlslunds IF SF
2:53:26.1040500
+1:14:27.446600
45.0p
136
Patrik Paulsson
Procordia Food
2:53:33.1041200
+1:14:34.447300
44.9p
137
Peter Imhagen
Karlslunds IF SF
2:54:18.1045700
+1:15:19.451800
44.7p
138
Mikael Wester
Vingåkers OK
2:54:34.1047300
+1:15:35.453400
44.6p
139
Hans Sundén
Tunafors SK
2:56:18.1057700
+1:17:19.463800
44.2p
140
Lars Jauring
Medåkers IF
2:58:30.1070900
+1:19:31.477000
43.5p
141
Stefan Svensson
IFK Västerås SK
2:58:47.1072600
+1:19:48.478700
43.5p
142
Karl Arne Löthgren
Grönbo IF
2:58:59.1073800
+1:20:00.479900
43.4p
143
Claes Sjöberg
Lindebygdens OK
3:00:13.1081200
+1:21:14.487300
43.1p
144
Joachim Karlsson
Ljungskile FK
3:09:16.1135500
+1:30:17.541600
40.8p
145
Mikael Torstensson
Broby GOIF
3:09:48.1138700
+1:30:49.544800
40.7p
146
Jan Ermefjäll
Karlslunds IF SF
3:10:24.1142300
+1:31:25.548400
40.5p
147
Tapio Koppelo
Anderstorps OK
3:11:36.1149500
+1:32:37.555600
40.2p
148
Niklas Nilsson
Strömtorps IK
3:14:43.1168200
+1:35:44.574300
39.5p
149
Johan Lagerberg
Arboga SK
3:18:29.1190800
+1:39:30.596900
38.7p
150
Tobias Bjöörn
Kilafors SK
3:20:53.1205200
+1:41:54.611300
38.2p
151
Peter Turesson
Krokeks OK
3:25:11.1231000
+1:46:12.637100
37.3p
152
Stefan Karlsson
Söderköpings SK
3:27:48.1246700
+1:48:49.652800
36.8p
153
David Mattsson
Karlslunds IF SF
3:29:31.1257000
+1:50:32.663100
36.5p
154
Tomas Franzon
Karlslunds IF SF
3:37:42.1306100
+1:58:43.712200
35.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stefan Wiberg
Garphyttans IF
2:09:18.775700
63.0p
2
Ulf Eriksson
OK Öset
2:21:55.851400
+12:37.75600
56.5p
3
Fredrik Erixon
Djurgårdens IF Af
2:24:43.868200
+15:25.92400
55.2p
4
Mats Jedselius
Norabygdens SK
2:26:24.878300
+17:06.102500
54.5p
5
Per-Henry Persson
Norabygdens SK
2:28:05.888400
+18:47.112600
53.8p
6
Mats Eriksson
Sensus Stockholm
2:29:02.894100
+19:44.118300
53.4p
7
Kristoffer Schultz Karlsen
Moss Kajakklubb
2:30:10.900900
+20:52.125100
53.0p
8
Anna Ferm
Örebro Kanot Förening
2:31:13.907200
+21:55.131400
52.5p
9
Håkan Fernhagen
Karlslunds IF SF
2:31:15.907400
+21:57.131600
52.5p
10
Erik Ingvarsson
Åtvidabergs IF
2:31:21.908000
+22:03.132200
52.5p
11
Patrick Malmberg
Karlslunds IF SF
2:33:12.919100
+23:54.143300
51.8p
12
Thomas Andersson
Hällefors SK
2:34:55.929400
+25:37.153600
51.1p
13
Ronnie Hautamäki
Hällefors SK
2:37:02.942100
+27:44.166300
50.3p
14
Fredrik Svensson
No Club
2:37:28.944700
+28:10.168900
50.2p
15
Jens Isemo
Karlslunds IF SF
2:38:33.951200
+29:15.175400
49.8p
16
Kenneth Karlberg
Karlslunds IF SF
2:40:20.961900
+31:02.186100
49.1p
17
Jonas Eriksson
Karlslunds IF SF
2:40:44.964300
+31:26.188500
49.0p
18
Jan Karlsson
Sveaskogs IF
2:42:54.977300
+33:36.201500
48.3p
19
Claes-Göran Eriksson
Björkfors GOIF
2:43:25.980400
+34:07.204600
48.1p
20
Bege Svensson
Zinkgruvans IF
2:45:12.991100
+35:54.215300
47.5p
21
Tony Carlsson
Karlslunds IF SF
2:45:27.992600
+36:09.216800
47.4p
22
Sven Olsson
Karlslunds IF SF
2:48:01.1008000
+38:43.232200
46.6p
23
Andreas Karlsson
Åtvidabergs IF
2:48:24.1010300
+39:06.234500
46.5p
24
Jacek Bryniarski
Kungsörs SK
2:48:50.1012900
+39:32.237100
46.4p
25
Lars Karlsson
I3 IF
2:50:02.1020100
+40:44.244300
46.0p
26
Dan Olsson
Karlslunds IF SF
2:50:13.1021200
+40:55.245400
45.9p
27
Bengt Isman
IFK Lindesberg
2:50:41.1024000
+41:23.248200
45.8p
28
Nils-Olov Åsman
Karlslunds IF SF
2:51:03.1026200
+41:45.250400
45.7p
29
Staffan Juliusson
Karlslunds IF SF
2:51:23.1028200
+42:05.252400
45.6p
30
Suzanna Karlberg
Karlslunds IF SF
2:51:28.1028700
+42:10.252900
45.6p
31
Johan Williamson
Karlslunds IF SF
2:52:02.1032100
+42:44.256300
45.4p
32
Clas Rosdahl
Karlslunds IF SF
2:55:27.1052600
+46:09.276800
44.4p
33
Tomas Wall
Karlslunds IF SF
2:55:30.1052900
+46:12.277100
44.4p
34
Göran Ekestubbe
Accenture IF
2:55:59.1055800
+46:41.280000
44.2p
35
Kjell Alm
Storsjö IF
2:56:40.1059900
+47:22.284100
44.1p
36
Staffan Löthgren
Bråtens IK
2:57:33.1065200
+48:15.289400
43.8p
37
Carsten Helland
Karlslunds IF SF
2:58:14.1069300
+48:56.293500
43.6p
38
Peter Svenson
Atlas Copco IF
3:01:17.1087600
+51:59.311800
42.8p
39
Ulf Nordzell
OK Djerf
3:07:19.1123800
+58:01.348000
41.3p
40
Magnus Öberg
Mif-Örebro
3:07:33.1125200
+58:15.349400
41.2p
41
Anders Johansson
Karlslunds IF SF
3:07:53.1127200
+58:35.351400
41.1p
42
Kjell Lundström
Broby GOIF
3:08:56.1133500
+59:38.357700
40.9p
43
Emanuel Karlsson
Nerikes Kils SK
3:09:16.1135500
+59:58.359700
40.8p
44
Erik Isman
IFK Lindesberg
3:11:29.1148800
+1:02:11.373000
40.3p
45
Frida Karbing
Karlslunds IF SF
3:11:35.1149400
+1:02:17.373600
40.2p
46
Göran Svensson
Karlslunds IF SF
3:14:05.1164400
+1:04:47.388600
39.7p
47
Bo Altun
Kungsörs SK
3:14:58.1169700
+1:05:40.393900
39.5p
48
Maria Wiklund
Kvickrots IF
3:15:32.1173100
+1:06:14.397300
39.3p
49
John Brännström
Norrköpings SK
3:16:35.1179400
+1:07:17.403600
39.1p
50
Anna Rotander
Edmans IF
3:16:43.1180200
+1:07:25.404400
39.1p
51
Jesper Thuresson
Nerikes Kils SK
3:18:19.1189800
+1:09:01.414000
38.7p
52
Lars Jonsson
Valö IK
3:20:50.1204900
+1:11:32.429100
38.2p
53
Peter Karlsson
Karlslunds IF SF
3:22:35.1215400
+1:13:17.439600
37.8p
54
Bo-Göran Kilder
Jukkasjärvi IF
3:25:47.1234600
+1:16:29.458800
37.2p
55
Greger Andersson
Karlslunds IF SF
3:30:52.1265100
+1:21:34.489300
36.2p
56
Åsa Andersson
No Club
3:31:44.1270300
+1:22:26.494500
36.0p
57
Victor Hugo Limachi
Assa Korpklubb
3:32:44.1276300
+1:23:26.500500
35.9p
58
Andreas Kumlin
Karlslunds IF SF
3:34:19.1285800
+1:25:01.510000
35.6p
59
Gunnar Landén
Valskog IK
3:34:26.1286500
+1:25:08.510700
35.5p
60
Joel Samuelsson
Friåkare
3:35:39.1293800
+1:26:21.518000
35.3p
61
Hans Rimmerfors
Karlslunds IF SF
3:35:51.1295000
+1:26:33.519200
35.3p
62
Per-Erik Markoff
Jukkasjärvi IF
3:36:45.1300400
+1:27:27.524600
35.1p
63
Sara Lundin
Kramfors Alliansen
3:41:35.1329400
+1:32:17.553600
34.3p
64
Fredrik Elvi
Axbergs IF
3:43:49.1342800
+1:34:31.567000
33.9p
65
Hans Bergius
Gula Taj Mahal IF
3:46:20.1357900
+1:37:02.582100
33.5p
66
Mattias Zetterlund
Volvo IF
3:47:33.1365200
+1:38:15.589400
33.3p
67
Mats Lindström
I3 IF
3:49:12.1375100
+1:39:54.599300
33.0p
68
Thomas Strandberg
No Club
3:53:14.1399300
+1:43:56.623500
32.4p
69
Carina Johansson
Karlslunds IF SF
4:03:21.1460000
+1:54:03.684200
31.0p
70
Christian Källström
Karlslunds IF SF
4:08:33.1491200
+1:59:15.715400
30.3p