Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2015-08-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 549[
1
2
]
H 21
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:41:54.611300
90.7p
2
Morten Eide Pedersen
Lillehammer Skiclub
1:41:54.611300
90.7p
3
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:41:54.611300
90.7p
4
Robin Norum
IFK Umeå
1:41:56.611500
+2.100
90.7p
5
Thomas Gifstad
Oppegård IL
1:42:17.613600
+23.2200
90.2p
6
Jimmie Johnsson
Axa Sports Club
1:42:18.613700
+24.2300
90.2p
7
Fredrik Byström
Orsa SK
1:43:18.619700
+1:24.8300
89.0p
8
Anders Mölmen Höst
Lyn Ski
1:43:19.619800
+1:25.8400
89.0p
9
Kalle Gräfnings
Falun/Borlänge SK
1:43:20.619900
+1:26.8500
89.0p
10
Vinjar Skogsholm
Åslia Skilag
1:43:20.619900
+1:26.8500
89.0p
11
Rasmus Blom
SK Bore
1:43:20.619900
+1:26.8500
89.0p
12
Anssi Pentsinen
Vantaan Hiihtoseura
1:43:21.620000
+1:27.8600
88.9p
13
Markus Jönsson
Tranemo IF Skidor
1:43:23.620200
+1:29.8800
88.9p
14
Ivan Pavlov
RUS
1:43:24.620300
+1:30.8900
88.9p
15
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:43:24.620300
+1:30.8900
88.9p
16
Bill Impola
SK Bore
1:43:24.620300
+1:30.8900
88.9p
17
Philip Askeroth
Aktivitus sports club
1:43:28.620700
+1:34.9300
88.8p
18
Oskar Svärd
Tvärred IF
1:44:27.626600
+2:33.15200
87.7p
19
Oskar Kardin
Östersunds SK
1:45:08.630700
+3:14.19300
86.9p
20
Kjetil Hagtvedt Dammen
Rustad IL
1:45:29.632800
+3:35.21400
86.5p
21
Vetle Juliussen
Lyn Ski
1:45:29.632800
+3:35.21400
86.5p
22
Mats Breda
Sande Sportsklubb
1:45:30.632900
+3:36.21500
86.5p
23
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:45:36.633500
+3:42.22100
86.4p
24
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:45:56.635500
+4:02.24100
86.0p
25
Florian Rohde
SC/TV Gefrees
1:46:14.637300
+4:20.25900
85.7p
26
Nikolay Bolotov
RUS
1:46:19.637800
+4:25.26400
85.6p
27
Lukas Bauer
Dukla Liberec
1:46:20.637900
+4:26.26500
85.5p
28
Gabriel Thorn
Bengtsfors BoIS
1:46:21.638000
+4:27.26600
85.5p
29
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
1:46:32.639100
+4:38.27700
85.3p
30
Anders Johansson
Ryda sk
1:46:33.639200
+4:39.27800
85.3p
31
Mattias Claesson
Ok Landehof
1:46:42.640100
+4:48.28700
85.1p
32
Axel Bergsten
IFK Skövde Skidor
1:47:16.643500
+5:22.32100
84.5p
33
Anders Solin
IFK MORA SK
1:47:16.643500
+5:22.32100
84.5p
34
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
1:47:16.643500
+5:22.32100
84.5p
35
Christoffer Callesen
Heggedal IL
1:47:16.643500
+5:22.32100
84.5p
36
Fredrik Andrée
Bengtsfors BoIS
1:47:17.643600
+5:23.32200
84.5p
37
Denis Kabanen
RUS
1:47:30.644900
+5:36.33500
84.3p
38
Ville Ahonen
Imatran Urheilijat
1:47:44.646300
+5:50.34900
84.0p
39
Tom Fahlén
Landsbro IF Skidklubb
1:48:25.650400
+6:31.39000
83.3p
40
Ondrej Horyna
Olfincar Vella Trutnov
1:48:59.653800
+7:05.42400
82.7p
41
Lauri Vuorinen
Kouvolan Hiihtoseura
1:48:59.653800
+7:05.42400
82.7p
42
Martin Weisheit
SC Motor Zella-Mehlis
1:49:06.654500
+7:12.43100
82.6p
43
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
1:49:07.654600
+7:13.43200
82.6p
44
Simen Engebretsen Nordli
Vang Skiløperforening
1:49:07.654600
+7:13.43200
82.6p
45
Torgeir Skare Thygesen
IL Korlevoll/Odda
1:49:18.655700
+7:24.44300
82.4p
46
Johannes Ringsby
SK Bore
1:49:20.655900
+7:26.44500
82.4p
47
Oleksii Krasovskyi
UKR
1:49:30.656900
+7:36.45500
82.2p
48
Jerry Ahrlin
Biathlon Oestersund IF
1:49:33.657200
+7:39.45800
82.2p
49
Simon Magnusson
OK Stigen
1:49:33.657200
+7:39.45800
82.2p
50
Jesper Modin
Piteå Elit SK
1:49:49.658800
+7:55.47400
81.9p
51
Ludwig Tärning
Falköpings AIK Skidor
1:50:00.659900
+8:06.48500
81.7p
52
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:50:00.659900
+8:06.48500
81.7p
53
Felix Kappelsberger
Österrike/HIB Saalfelden
1:50:09.660800
+8:15.49400
81.6p
54
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
1:50:14.661300
+8:20.49900
81.5p
55
Adam Fellner
Fenix Ski team Jesenik
1:50:15.661400
+8:21.50000
81.5p
56
Thomas Gjestrumbakken
Spydeberg IL
1:50:20.661900
+8:26.50500
81.4p
57
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:50:20.661900
+8:26.50500
81.4p
58
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
1:50:21.662000
+8:27.50600
81.4p
59
BRUNO DEBERTOLIS
Sci Nordico Sportful ASD
1:50:23.662200
+8:29.50800
81.3p
60
Mikael Svensson
IFK Skövde Skidor
1:50:26.662500
+8:32.51100
81.3p
61
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:50:41.664000
+8:47.52600
81.0p
62
Adam Blomberg
IK Stern
1:50:42.664100
+8:48.52700
81.0p
63
Johan Kanto
IK Stern
1:50:45.664400
+8:51.53000
81.0p
64
Emil Lundborg
Sya SK
1:51:14.667300
+9:20.55900
80.5p
65
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:51:41.670000
+9:47.58600
80.1p
66
Anders Sörensson
Tanums IF
1:51:43.670200
+9:49.58800
80.0p
67
Mattias Carlzon
Ulricehamn IF
1:51:44.670300
+9:50.58900
80.0p
68
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:51:54.671300
+10:00.59900
79.8p
69
Rino Rudsli
Froland i.l. KRIK
1:52:03.672200
+10:09.60800
79.7p
70
Ole-Martin Lid
Lillehammer skiklub
1:52:08.672700
+10:14.61300
79.6p
71
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:52:19.673800
+10:25.62400
79.4p
72
Robin Frost
SC Hochvogel München
1:52:23.674200
+10:29.62800
79.4p
73
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SKidklubb
1:52:37.675600
+10:43.64200
79.2p
74
John Wiklund
Stockholms Rullskidklubb
1:52:39.675800
+10:45.64400
79.1p
75
Ronny Wedin
Norbergs Skidklubb
1:52:49.676800
+10:55.65400
79.0p
76
Vitaliy Chekalenko
RUS
1:52:55.677400
+11:01.66000
78.9p
77
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
1:53:05.678400
+11:11.67000
78.7p
78
Stian Hoelgaard
Gjesdal IL
1:53:12.679100
+11:18.67700
78.6p
79
Kristian Ankersen
Oseberg Skilag
1:53:12.679100
+11:18.67700
78.6p
80
Anton Persson
SK Bore
1:53:17.679600
+11:23.68200
78.5p
81
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
1:53:18.679700
+11:24.68300
78.5p
82
Johannes Pfab
SC Monte Kaolino Hirschau
1:53:21.680000
+11:27.68600
78.5p
83
Andreas Nilsson
IK Stern
1:53:22.680100
+11:28.68700
78.5p
84
SERGEI ZYKOV
RUS
1:53:23.680200
+11:29.68800
78.5p
85
Andreas Karlsson
Tunafors SK
1:53:24.680300
+11:30.68900
78.4p
86
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
1:53:27.680600
+11:33.69200
78.4p
87
David Thorell
IK Stern
1:53:37.681600
+11:43.70200
78.2p
88
Radl Jakub
SK Nove Mesto na Morave
1:53:39.681800
+11:45.70400
78.2p
89
Filip Danielsson
Garphyttans IF
1:53:43.682200
+11:49.70800
78.1p
90
Kristian Furuskog
Berga SOK
1:53:44.682300
+11:50.70900
78.1p
91
Anders Carlson
SOK 68
1:54:16.685500
+12:22.74100
77.6p
92
Benji Moser
Österrike/HIB Saalfelden
1:54:17.685600
+12:23.74200
77.6p
93
Clement Mailler
SC Bozel
1:54:17.685600
+12:23.74200
77.6p
94
Daniel Olsson
Garphyttans if
1:54:18.685700
+12:24.74300
77.6p
95
Johan Andersson
IK Stern
1:54:21.686000
+12:27.74600
77.6p
96
Sami Lähdemäki
Saarijärven Pullistus
1:55:12.691100
+13:18.79700
76.8p
97
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:55:14.691300
+13:20.79900
76.8p
98
Daniel Tonell
IF Ski Team Skåne
1:55:15.691400
+13:21.80000
76.8p
99
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
1:55:22.692100
+13:28.80700
76.7p
100
Marcus Johansson
IK STERN
1:55:30.692900
+13:36.81500
76.5p
101
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:55:39.693800
+13:45.82400
76.4p
102
Lars Elverum
Stokke IL
1:55:47.694600
+13:53.83200
76.3p
103
Stefan Ekman
Strömsbergs IF Skidor
1:55:58.695700
+14:04.84300
76.1p
104
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:55:58.695700
+14:04.84300
76.1p
105
Erik Nygren
Agnäs IK
1:55:59.695800
+14:05.84400
76.1p
106
Fredrik Björk
IK REX
1:55:59.695800
+14:05.84400
76.1p
107
Anders Källén
Högsäters GF
1:56:01.696000
+14:07.84600
76.1p
108
fredrik ström
bålsta sk
1:56:03.696200
+14:09.84800
76.1p
109
Ståle Hansen
Stovnerkameratene
1:56:04.696300
+14:10.84900
76.1p
110
Jörgen Lindgren
IK Stern
1:56:09.696800
+14:15.85400
76.0p
111
Jonas Örn
Stockholms RK
1:56:09.696800
+14:15.85400
76.0p
112
Mathias Myrén
OK Alehof
1:56:12.697100
+14:18.85700
75.9p
113
Emil Folkesson
Nybro ski
1:56:19.697800
+14:25.86400
75.8p
114
Viktor Carlsson
Skellefteå XC
1:56:20.697900
+14:26.86500
75.8p
115
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
1:56:21.698000
+14:27.86600
75.8p
116
Matthias Kuhn
SC Breitenwang
1:56:29.698800
+14:35.87400
75.7p
117
Stian Roti Svendby
Lyn Ski
1:56:43.700200
+14:49.88800
75.5p
118
Marcel Bock
SC Ruhpolding
1:57:00.701900
+15:06.90500
75.3p
119
Josu Erkizia
C.V.CAMPING
1:57:07.702600
+15:13.91200
75.2p
120
Christian Starlinger
SC Breitenwang
1:57:37.705600
+15:43.94200
74.7p
121
Fredrik Karlsson
Strömnäs GIF
1:58:01.708000
+16:07.96600
74.4p
122
Robert Carlsson
Turebergs IF
1:58:12.709100
+16:18.97700
74.2p
123
Patrik Valberg
Uddevalla IS
1:58:12.709100
+16:18.97700
74.2p
124
Sven Münch
SC Ruhpolding
1:58:14.709300
+16:20.97900
74.2p
125
Pär Forsell
Sya SK
1:58:17.709600
+16:23.98200
74.2p
126
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:58:27.710600
+16:33.99200
74.0p
127
Philip Ståhlgren
ASK Växjö
1:58:29.710800
+16:35.99400
74.0p
128
Øyvind Lund
Gjerdrum IL
1:58:36.711500
+16:42.100100
73.9p
129
Magnus Hamp
IK Stern
1:58:54.713300
+17:00.101900
73.7p
130
Geir Sandvik
Imås IL
1:58:55.713400
+17:01.102000
73.7p
131
Mats Berglund
Nacka Värmdö SK
1:59:01.714000
+17:07.102600
73.6p
132
Ludvig Enqvist
Siljansnäs Skidor Löparklubb
1:59:06.714500
+17:12.103100
73.5p
133
Marcus Ullman
OK Alehof
1:59:06.714500
+17:12.103100
73.5p
134
Antonin Pellegrini
Pontarlier
1:59:07.714600
+17:13.103200
73.5p
135
Michael Johansson
IK Stern
1:59:08.714700
+17:14.103300
73.5p
136
Björn Haring
NED
1:59:09.714800
+17:15.103400
73.5p
137
MAKSIM SERGEEV
RUS
1:59:09.714800
+17:15.103400
73.5p
138
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
1:59:11.715000
+17:17.103600
73.4p
139
Lars-Erik Larsson
Ryda SK
1:59:15.715400
+17:21.104000
73.4p
140
Peter Eich
SG Oberammergau
1:59:16.715500
+17:22.104100
73.4p
141
Jonas Eriksson
Laxå OK
1:59:24.716300
+17:30.104900
73.3p
142
Magnus Karlsson
Häverödals SK
1:59:27.716600
+17:33.105200
73.2p
143
Magnus Hult
Norrbärke SK
1:59:49.718800
+17:55.107400
72.9p
144
Frank Kiereck
Karlslunds IF
2:00:09.720800
+18:15.109400
72.7p
145
Thomas Eriksson
Axa Sports Club
2:00:13.721200
+18:19.109800
72.6p
146
Marco Crestani
ITA
2:00:20.721900
+18:26.110500
72.5p
147
Anders Persson
Södertälje If
2:00:24.722300
+18:30.110900
72.5p
148
Marcus Sjöberg
Broby Goif
2:00:25.722400
+18:31.111000
72.5p
149
Niklas Hedin
Norrbärke sk
2:01:03.726200
+19:09.114800
72.0p
150
Thor Kruse Andersen
Aktivitus SC
2:01:03.726200
+19:09.114800
72.0p
151
Robert Johansson
Främmestads IK
2:01:05.726400
+19:11.115000
71.9p
152
Fredrik Nilsson
Enklaresport SK
2:01:07.726600
+19:13.115200
71.9p
153
ROMAN NAZAROV
RUS
2:01:08.726700
+19:14.115300
71.9p
154
Martin Glomsröd
Gimle IF
2:01:09.726800
+19:15.115400
71.9p
155
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:01:10.726900
+19:16.115500
71.9p
156
Lasse Cramer
Glassverket
2:01:11.727000
+19:17.115600
71.9p
157
Tommy Würtz
Holte Ski
2:01:11.727000
+19:17.115600
71.9p
158
Henrik Brøvig
NOR
2:01:19.727800
+19:25.116400
71.8p
159
Andreas Berntsson
IK Stern
2:01:47.730600
+19:53.119200
71.4p
160
Morten Christensen
Hareskoven Skiklub
2:01:49.730800
+19:55.119400
71.4p
161
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
2:01:51.731000
+19:57.119600
71.3p
162
Erik Made
Tärna IK Fjällvinden
2:01:52.731100
+19:58.119700
71.3p
163
geir strandbakke
Lillehammer skiklubb
2:01:57.731600
+20:03.120200
71.3p
164
Nico Larsson
Bengtsfors BOIS
2:02:06.732500
+20:12.121100
71.2p
165
Göran Hammarson
Stockholms Rullskidklubb
2:02:08.732700
+20:14.121300
71.1p
166
Stefan Carlen
Ok Landehof
2:02:09.732800
+20:15.121400
71.1p
167
Nikolai Kabanen
FIN
2:02:12.733100
+20:18.121700
71.1p
168
Richard Nylén
Magra IS
2:02:17.733600
+20:23.122200
71.0p
169
Mattias Brolin
Magra IS
2:02:17.733600
+20:23.122200
71.0p
170
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
2:02:17.733600
+20:23.122200
71.0p
171
Per Sandström
Eds Sk
2:02:19.733800
+20:25.122400
71.0p
172
Leif Eklund
IFK Skövde Skidor
2:02:27.734600
+20:33.123200
70.9p
173
Anders Eriksson
Yuppie Skiclub
2:02:28.734700
+20:34.123300
70.9p
174
Andreas Lundh
Halmstad OK
2:02:30.734900
+20:36.123500
70.9p
175
simon svanebo
Tynderö ik
2:02:33.735200
+20:39.123800
70.8p
176
John Junker
Norrbärke Sk
2:02:37.735600
+20:43.124200
70.8p
177
Jimmy Norberg
Axa Sports Club
2:02:54.737300
+21:00.125900
70.6p
178
Andreas Holgersson
brännebrona sk
2:02:54.737300
+21:00.125900
70.6p
179
Erik Desmeules
Sågmyra SK
2:02:55.737400
+21:01.126000
70.5p
180
Thomas Wollentz
Team Triathlon o Multisport
2:02:55.737400
+21:01.126000
70.5p
181
Martin Ottosson
Skellefteå SK
2:02:56.737500
+21:02.126100
70.5p
182
EVGENII VILDA
RUS
2:03:26.740500
+21:32.129100
70.2p
183
Arne Nordli
Stockholms Rullskidklubb
2:03:29.740800
+21:35.129400
70.1p
184
Håkan Nilsson
Karlslunds IF SF
2:03:29.740800
+21:35.129400
70.1p
185
Ola Karlsson
Vaxholms RF
2:03:37.741600
+21:43.130200
70.0p
186
Martin Danklint
Tranemo IF Skidklubb
2:03:49.742800
+21:55.131400
69.9p
187
Thomas Adolfsson
Hindås sk
2:04:00.743900
+22:06.132500
69.7p
188
Jonas Hägglund
Sya Skidklubb
2:04:09.744800
+22:15.133400
69.6p
189
Anders Bergvall
IK Stern
2:04:33.747200
+22:39.135800
69.3p
190
Eirik Oulie Rosbach
Kjelsås Il
2:04:53.749200
+22:59.137800
69.1p
191
Fredrik Andersson
Ryda sk
2:05:00.749900
+23:06.138500
69.0p
192
jörgen henriksson
eds sk
2:05:01.750000
+23:07.138600
69.0p
193
Leif Åhman
Hägersta GF
2:05:02.750100
+23:08.138700
69.0p
194
Hans Carlsson
Väsby SK
2:05:02.750100
+23:08.138700
69.0p
195
Per erik Jensen
Larvik ski
2:05:03.750200
+23:09.138800
69.0p
196
Oddbjørn Rundtom
Lesjaskog IL
2:05:16.751500
+23:22.140100
68.8p
197
Nils Christian Green
Bærums Skiklubb
2:05:17.751600
+23:23.140200
68.8p
198
Fredrik Erixon
Yuppie Skiclub
2:05:18.751700
+23:24.140300
68.8p
199
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:05:18.751700
+23:24.140300
68.8p
200
Eddy Lidström
Ok Landehof
2:05:18.751700
+23:24.140300
68.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Stefan Larsson
Magra IS skidor
2:05:19.751800
+23:25.140400
68.8p
202
Robert Molldén
Perstorp Oxo IF
2:05:28.752700
+23:34.141300
68.7p
203
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:05:29.752800
+23:35.141400
68.7p
204
Thomas Persson
Karlslunds IF
2:05:30.752900
+23:36.141500
68.7p
205
Ronald Seglsten
Tromsø skiklubb langrenn
2:05:45.754400
+23:51.143000
68.5p
206
Patrik Petersson
Apladalens LK
2:06:01.756000
+24:07.144600
68.3p
207
Fredrik Ahlsson
Sunnersta AIF
2:06:02.756100
+24:08.144700
68.3p
208
Iñigo Aldaz
ESP
2:06:02.756100
+24:08.144700
68.3p
209
Magnus Nygren
AXA SC
2:06:02.756100
+24:08.144700
68.3p
210
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
2:06:03.756200
+24:09.144800
68.3p
211
Peter Nilsson
Ölmstad IS
2:06:07.756600
+24:13.145200
68.2p
212
Leif Hansson
Ok Alehof
2:06:33.759200
+24:39.147800
67.9p
213
Mattias Qvarnström
Lekeryd/Svarttorp SK
2:06:40.759900
+24:46.148500
67.9p
214
Fredrik Karlsson
Vassunda IF
2:06:42.760100
+24:48.148700
67.8p
215
henrik Johansson-Kask
ok kroppefjäll
2:06:43.760200
+24:49.148800
67.8p
216
Mattias Elg
Åre Längdskidklubb
2:06:44.760300
+24:50.148900
67.8p
217
Henrik Landström
Säffle SK
2:07:04.762300
+25:10.150900
67.6p
218
mikael jacobsen
rold skov skiklub
2:07:15.763400
+25:21.152000
67.5p
219
Torben Michael Hansen
Holte ski
2:07:30.764900
+25:36.153500
67.3p
220
Alessio Berlanda
ITA
2:07:31.765000
+25:37.153600
67.3p
221
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
2:07:57.767600
+26:03.156200
67.0p
222
Eric Oscarsson
Tavelsjö AIK
2:07:58.767700
+26:04.156300
67.0p
223
Pontus Kronmarker
Mullsjö SOK
2:08:00.767900
+26:06.156500
66.9p
224
Sune Dandanell Jørgensen
Københavns skiklub
2:08:07.768600
+26:13.157200
66.9p
225
Håkan Jansson
Trollhättans SOK
2:08:07.768600
+26:13.157200
66.9p
226
Patrick Duci
Österrike/HIB Saalfelden
2:08:09.768800
+26:15.157400
66.8p
227
Anders Carlsson
Istrums SK
2:08:12.769100
+26:18.157700
66.8p
228
Joakim Assarsson
Nässjö SKI
2:08:42.772100
+26:48.160700
66.5p
229
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:08:42.772100
+26:48.160700
66.5p
230
Henric Johansson
Ok Tyr
2:08:43.772200
+26:49.160800
66.5p
231
Lars Lundberg
SWE
2:08:44.772300
+26:50.160900
66.5p
232
Stefano Delia
IK Stern
2:08:49.772800
+26:55.161400
66.4p
233
Ulf Erik Forsbakk
Driv IL
2:08:52.773100
+26:58.161700
66.4p
234
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:09:03.774200
+27:09.162800
66.2p
235
Per-johan Norman
Kristinehamn OK
2:09:04.774300
+27:10.162900
66.2p
236
Magnus Kristiansen
Skiforeningen
2:09:05.774400
+27:11.163000
66.2p
237
Niklas Olsson
Kristinehamns orienteringsklubb
2:09:16.775500
+27:22.164100
66.1p
238
Mikael Erlandsson
Magra IS
2:09:17.775600
+27:23.164200
66.1p
239
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:09:19.775800
+27:25.164400
66.1p
240
Mikael Åström
Ronneby OK
2:09:19.775800
+27:25.164400
66.1p
241
Pontus Holmberg
Landsbro IF Skidor
2:09:20.775900
+27:26.164500
66.1p
242
Claes Olsson
Göteborgs Skidklubb
2:09:24.776300
+27:30.164900
66.0p
243
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:09:29.776800
+27:35.165400
66.0p
244
Per Pettersson
Hägersta GF
2:09:30.776900
+27:36.165500
66.0p
245
Martin Clément
Københavns Skiklub
2:09:34.777300
+27:40.165900
65.9p
246
Rickard stark
lekeryd svartorp sportklubb
2:09:38.777700
+27:44.166300
65.9p
247
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:09:55.779400
+28:01.168000
65.7p
248
Daniel Ehn
Surahammars SOK
2:09:56.779500
+28:02.168100
65.7p
249
Mats-Erik Larsson
Ryda SK
2:10:01.780000
+28:07.168600
65.6p
250
Tom O. Christensen
Glassverket IF
2:10:06.780500
+28:12.169100
65.6p
251
Oscar Nilsson
Alvesta SOK
2:10:37.783600
+28:43.172200
65.2p
252
Erik Andersson
VUGI
2:10:40.783900
+28:46.172500
65.2p
253
Fredrik Larsson
Lidköpings VSK
2:10:41.784000
+28:47.172600
65.2p
254
Peder Gustavsson
Ulricehamns IF
2:10:41.784000
+28:47.172600
65.2p
255
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
2:10:47.784600
+28:53.173200
65.1p
256
Ulf Uddbäck
Gävle Skidkamrater
2:10:48.784700
+28:54.173300
65.1p
257
cuny igor
ski club la bresse
2:11:03.786200
+29:09.174800
65.0p
258
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:11:04.786300
+29:10.174900
64.9p
259
Peter Davidsson
JMs PF
2:11:05.786400
+29:11.175000
64.9p
260
Gøran Persen
Tromsø skiklubb langrenn
2:11:05.786400
+29:11.175000
64.9p
261
Håkon Bertnes
Bærums Skiklubb
2:11:05.786400
+29:11.175000
64.9p
262
Viktor Johansson
Lekeryd-Svarttorp SK
2:11:06.786500
+29:12.175100
64.9p
263
Mathias Teigen Rasch-Halvorsen
IL Heming
2:11:11.787000
+29:17.175600
64.9p
264
Lars Hemma
Brøttum IL
2:11:12.787100
+29:18.175700
64.9p
265
Johan Karlsson
Överkalix Idrottsförening
2:11:24.788300
+29:30.176900
64.7p
266
Göran Klinga
IFK Lidingö
2:11:25.788400
+29:31.177000
64.7p
267
Peter Roll
København Skiklub
2:11:27.788600
+29:33.177200
64.7p
268
Anders Rudolfsson
Hällbybrunns IF
2:11:34.789300
+29:40.177900
64.6p
269
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:11:35.789400
+29:41.178000
64.6p
270
Anders Soovik
Göteborg skidklubb
2:11:42.790100
+29:48.178700
64.6p
271
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
2:12:01.792000
+30:07.180600
64.4p
272
Ole Martin Bollandsås
Rustad IL
2:12:17.793600
+30:23.182200
64.2p
273
Arve Rønning
NOR
2:12:24.794300
+30:30.182900
64.1p
274
Daniel Petersson
Hvetlanda SK
2:12:24.794300
+30:30.182900
64.1p
275
Fredrik Liljesäter
Trollhättan SOK
2:12:33.795200
+30:39.183800
64.0p
276
Patrik Mossberg
Göteborgsslalomklubb
2:12:37.795600
+30:43.184200
64.0p
277
Lars-Göran Järelöv
IK Stern
2:12:37.795600
+30:43.184200
64.0p
278
Patrik Sylvan
Borås SK
2:12:38.795700
+30:44.184300
64.0p
279
Klaus Marius Hansen
Københavns Skiklub
2:12:39.795800
+30:45.184400
64.0p
280
Urban Broms
FK Friskus Varberg
2:12:43.796200
+30:49.184800
63.9p
281
Tobias Pettersson
Hestra SSK
2:12:48.796700
+30:54.185300
63.9p
282
Henrik Pålsson
Tanums I F
2:12:51.797000
+30:57.185600
63.8p
283
Daniel Drottz
Högsäters GF
2:13:23.800200
+31:29.188800
63.5p
284
Linus Walden
Nässjö SKi
2:13:25.800400
+31:31.189000
63.5p
285
Karl Cinthio
IFK Helsingborg
2:13:26.800500
+31:32.189100
63.5p
286
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
2:13:26.800500
+31:32.189100
63.5p
287
Olle Düring
AXA Sportsclub
2:13:32.801100
+31:38.189700
63.4p
288
Bengt Olofsson
IF Ski Team Skåne
2:13:32.801100
+31:38.189700
63.4p
289
Anders Magnusson
IK Stern
2:13:32.801100
+31:38.189700
63.4p
290
Ola Lundmark
Nässjö ski
2:13:33.801200
+31:39.189800
63.4p
291
Andreas Grahn
Landsbro IF skidor
2:13:36.801500
+31:42.190100
63.4p
292
Mikael Samuelsson
IK Ymer
2:13:37.801600
+31:43.190200
63.4p
293
Marcus Carlsson
IFK Skövde Skidklubb
2:13:39.801800
+31:45.190400
63.4p
294
Per Vetle Heldal
Skagerrak Sportsklubb
2:13:42.802100
+31:48.190700
63.3p
295
Fredrik Cervin
IFK Helsingborg
2:13:44.802300
+31:50.190900
63.3p
296
Tor-leif Förde
Ik stern
2:13:45.802400
+31:51.191000
63.3p
297
Håkan Harrysson
AXA SC
2:13:48.802700
+31:54.191300
63.3p
298
Sören Skålberg
IK Stern
2:13:48.802700
+31:54.191300
63.3p
299
Adam Rohr
Nässjö Ski
2:14:03.804200
+32:09.192800
63.1p
300
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
2:14:07.804600
+32:13.193200
63.1p
301
Adam Sonehag
IK Stern
2:14:10.804900
+32:16.193500
63.0p
302
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:14:12.805100
+32:18.193700
63.0p
303
Magnus Jonsson
Ålberga Gif
2:14:16.805500
+32:22.194100
63.0p
304
Johan Hedenberg
Ski Team Skåne
2:14:24.806300
+32:30.194900
62.9p
305
John Arne Johannesen
Moss SK
2:14:36.807500
+32:42.196100
62.8p
306
Tony Christersson
Lenhovda IF
2:14:40.807900
+32:46.196500
62.7p
307
Anders Greff
Team Pay
2:14:44.808300
+32:50.196900
62.7p
308
Robin Lövgren
IK Trasten
2:14:46.808500
+32:52.197100
62.7p
309
Erik Thiberg
SOK68
2:14:52.809100
+32:58.197700
62.6p
310
Jonas Mårtensson
OK Landehof
2:14:59.809800
+33:05.198400
62.6p
311
Oskar Stömne
Lugi SK
2:15:00.809900
+33:06.198500
62.6p
312
492
No club
2:15:07.810600
+33:13.199200
62.5p
313
Jacob Bilgrav
Holte Ski
2:15:24.812300
+33:30.200900
62.3p
314
Christian Wester
Borås SK
2:15:28.812700
+33:34.201300
62.3p
315
Claes Hjertman
SAS SkiClub
2:15:32.813100
+33:38.201700
62.2p
316
Gustav Klock
IK Stern
2:15:37.813600
+33:43.202200
62.2p
317
Magnus Lindberg
Hägglunds Ski Team SK
2:15:40.813900
+33:46.202500
62.2p
318
Björn Tunander
Hällefors Skidklubb
2:15:42.814100
+33:48.202700
62.1p
319
Ragnar Andresen
Arendal kajakklubb
2:15:47.814600
+33:53.203200
62.1p
320
Per Andersson
Trollhättans SOK
2:15:51.815000
+33:57.203600
62.1p
321
Michael Nilsson
Sya SK
2:15:58.815700
+34:04.204300
62.0p
322
Joakim Lilja
Trollhättans SK
2:16:04.816300
+34:10.204900
61.9p
323
Martin Cleve
Brattås CK
2:16:36.819500
+34:42.208100
61.6p
324
Stefan Olsson
AXA SC
2:16:45.820400
+34:51.209000
61.5p
325
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:16:54.821300
+35:00.209900
61.5p
326
Robert Nilsson
Yuppie Ski Club
2:17:00.821900
+35:06.210500
61.4p
327
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:17:01.822000
+35:07.210600
61.4p
328
Anders Veidahl
NOR
2:17:01.822000
+35:07.210600
61.4p
329
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:17:09.822800
+35:15.211400
61.3p
330
Mikael Forsberg
Stockholms Kajakklubb
2:17:10.822900
+35:16.211500
61.3p
331
Mattias Linell
IK Stern
2:17:15.823400
+35:21.212000
61.3p
332
Karl Jensen
Ready
2:17:56.827500
+36:02.216100
60.9p
333
Peter Skogert
JMs Personalförening
2:17:59.827800
+36:05.216400
60.9p
334
Lars Tore Mesel
Hope IL
2:18:09.828800
+36:15.217400
60.8p
335
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
2:18:11.829000
+36:17.217600
60.7p
336
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
2:18:17.829600
+36:23.218200
60.7p
337
Joel Fridén
Broby goif
2:18:21.830000
+36:27.218600
60.6p
338
Arvid Fridén
Broby GoIF
2:18:23.830200
+36:29.218800
60.6p
339
Torbjörn Saetre
hindås sk
2:18:23.830200
+36:29.218800
60.6p
340
Lennart Olsson
Göteborgs Skidklubb
2:18:38.831700
+36:44.220300
60.5p
341
Inge Odqvist
Borås sk
2:18:47.832600
+36:53.221200
60.4p
342
Magnus Johansson
Axa SC
2:18:59.833800
+37:05.222400
60.3p
343
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:19:04.834300
+37:10.222900
60.3p
344
Andreas Hasselgren
Ok Landehof
2:19:33.837200
+37:39.225800
60.0p
345
Marcus Kartberg
HINDÅS SK
2:19:35.837400
+37:41.226000
60.0p
346
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:19:37.837600
+37:43.226200
60.0p
347
Svein Sætre
Fredrikstad skiklubb
2:19:54.839300
+38:00.227900
59.8p
348
Andreas Järnberg
IK NocOut.se
2:19:55.839400
+38:01.228000
59.8p
349
Jerzy Krol
Björnstorps IF
2:19:58.839700
+38:04.228300
59.8p
350
Johan Fornander
IK Rex
2:20:23.842200
+38:29.230800
59.5p
351
Stefan Eich
SG Oberammergau
2:20:28.842700
+38:34.231300
59.5p
352
magnus jönsson
ok dacke
2:20:39.843800
+38:45.232400
59.4p
353
Peter Larsson
Sisu Forshaga
2:20:44.844300
+38:50.232900
59.4p
354
Linus Jernbom
IFK Skövde
2:21:10.846900
+39:16.235500
59.1p
355
Leif Malmquist
Malmö Frisksportklubb
2:21:18.847700
+39:24.236300
59.1p
356
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
2:21:24.848300
+39:30.236900
59.0p
357
Håkon Andersen
Skiforeningen
2:21:29.848800
+39:35.237400
59.0p
358
Richard Ekra
GKN Aerospace Bedriftsiddrettslag
2:21:53.851200
+39:59.239800
58.8p
359
Tomas Lovén
Vreta SoMK
2:21:58.851700
+40:04.240300
58.7p
360
Peter Jäderström
Ufk
2:22:00.851900
+40:06.240500
58.7p
361
Henrik Hammelsø
Københavns Skiklub
2:22:05.852400
+40:11.241000
58.7p
362
Lars Tegenfeldt
Göteborgs polismäns IF
2:22:10.852900
+40:16.241500
58.6p
363
Jonny Persson
Ok Gipen
2:22:14.853300
+40:20.241900
58.6p
364
Ladislav Knapek
CZE
2:22:36.855500
+40:42.244100
58.4p
365
Per Åkeflo
AXA SC
2:22:38.855700
+40:44.244300
58.4p
366
HARRI SJÖBLOM
Svenljunga IK
2:22:51.857000
+40:57.245600
58.3p
367
Gunnar Holmberg
Skanska IF
2:23:00.857900
+41:06.246500
58.2p
368
Andreas Lindin
IFK Helsingborg
2:23:12.859100
+41:18.247700
58.1p
369
Erik Brandén
IK Stern
2:23:17.859600
+41:23.248200
58.0p
370
Roger Johansson
OK Vargen
2:23:22.860100
+41:28.248700
58.0p
371
Niklas Israelsson Karlsson
AXA SC
2:23:43.862200
+41:49.250800
57.8p
372
Otto Zeidler
IFK Helsingborg
2:23:46.862500
+41:52.251100
57.8p
373
Mats Berggren
Ufk
2:23:53.863200
+41:59.251800
57.7p
374
Magnus Hedlund
AXA Sportsclub
2:24:08.864700
+42:14.253300
57.6p
375
Alexander Axelsson
Ok Stigen
2:24:13.865200
+42:19.253800
57.6p
376
Andreas Granevik
AXA Sports Club
2:24:42.868100
+42:48.256700
57.3p
377
Per Lagerström
IFK Västerås Skidklubb
2:24:59.869800
+43:05.258400
57.2p
378
Jerker Sundin
Delsbo If
2:25:02.870100
+43:08.258700
57.2p
379
Mikael Corbé
Borås GIF
2:25:09.870800
+43:15.259400
57.1p
380
Mats Gustafsson
Borås Gif
2:25:16.871500
+43:22.260100
57.1p
381
Johannes Carlsson Matti
AXA Sports Club
2:25:25.872400
+43:31.261000
57.0p
382
David Karlberg
IK Stern
2:25:27.872600
+43:33.261200
57.0p
383
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:25:27.872600
+43:33.261200
57.0p
384
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:25:29.872800
+43:35.261400
57.0p
385
Gunnar Jönsson
Härlövs IF
2:25:34.873300
+43:40.261900
56.9p
386
Jonas Jonsson
Skanska IF
2:25:39.873800
+43:45.262400
56.9p
387
Pär Dahne
Tullinge sk
2:25:39.873800
+43:45.262400
56.9p
388
David Blomstrand
Nässjö SKI
2:25:40.873900
+43:46.262500
56.9p
389
Daniel Muschke
Rejlers IF
2:25:45.874400
+43:51.263000
56.8p
390
Kjell Johnsen
Tromsø Skiklubb Langrenn
2:25:54.875300
+44:00.263900
56.8p
391
Anders Fredriksson
Arvika IS
2:25:56.875500
+44:02.264100
56.7p
392
Thomas Murtnes
Vreta somk
2:26:01.876000
+44:07.264600
56.7p
393
Andreas Westlin
AXA Sportsclub
2:26:01.876000
+44:07.264600
56.7p
394
Gustav Fransson
Landsbro if
2:26:04.876300
+44:10.264900
56.7p
395
Janne Huhtala
Axa Sports Club
2:26:06.876500
+44:12.265100
56.7p
396
Robert Ödlund
Ryda SK
2:26:14.877300
+44:20.265900
56.6p
397
Markus Eliasson
SOK 68
2:26:17.877600
+44:23.266200
56.6p
398
Anders Gustavsson
IK Ymer
2:26:17.877600
+44:23.266200
56.6p
399
Jonathan Anesand
IK Stern
2:26:18.877700
+44:24.266300
56.6p
400
Torbjörn Holmberg
Nybro Skidklubb
2:26:20.877900
+44:26.266500
56.5p
401
Stefan Eking
Halmstad Orienteringsklubb
2:26:31.879000
+44:37.267600
56.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
Oluf Skoogh
SWE
2:26:32.879100
+44:38.267700
56.4p
403
Tommy Skiöld
Ok gipen
2:26:35.879400
+44:41.268000
56.4p
404
Albin Tärning
Falköpings AIK
2:26:51.881000
+44:57.269600
56.3p
405
Hugo Tärning
Falköpings AIK
2:26:55.881400
+45:01.270000
56.3p
406
Pierre Björkli
Borås Sk
2:26:59.881800
+45:05.270400
56.2p
407
charles Kjellsson
Lysekils SLF
2:27:11.883000
+45:17.271600
56.1p
408
Jon Holmberg
AXA SC
2:27:28.884700
+45:34.273300
56.0p
409
Håkan Danielsson
Dala XC Skiteam
2:27:36.885500
+45:42.274100
55.9p
410
Jan-Otto Andersson
Lidköpings VSK
2:27:37.885600
+45:43.274200
55.9p
411
Kent Skogsund
IFK Västerås Skidklubb
2:27:54.887300
+46:00.275900
55.8p
412
Magnus Danielsson
Himmeta IF
2:28:07.888600
+46:13.277200
55.7p
413
Sjur Jensen
Vattenfalls IF
2:28:08.888700
+46:14.277300
55.7p
414
Krister Jonsson
IFK Mariefred
2:28:10.888900
+46:16.277500
55.7p
415
Lars-Gunnar Andersson
IK REX
2:28:16.889500
+46:22.278100
55.6p
416
Ingmar andersson
Göteborg skidklubb
2:28:26.890500
+46:32.279100
55.6p
417
Pär Olsson
Björnstorps IF
2:28:27.890600
+46:33.279200
55.5p
418
Per Ekblom
Ryda Sk
2:28:33.891200
+46:39.279800
55.5p
419
Per Demelid
Axa sports club
2:28:42.892100
+46:48.280700
55.4p
420
Jonas wakeus
IK Stern
2:28:44.892300
+46:50.280900
55.4p
421
Pål Olofsson
Axa Sports Club
2:28:45.892400
+46:51.281000
55.4p
422
Lennart Svensson
Björnstorps IF
2:29:02.894100
+47:08.282700
55.3p
423
Per-Olov Rudenstam
IK Vista Huskvarna
2:29:14.895300
+47:20.283900
55.2p
424
Ulrich Wahlström
IFK Strömsund f
2:29:33.897200
+47:39.285800
55.0p
425
Kåre Rønhede
Københavns Skiklub
2:29:34.897300
+47:40.285900
55.0p
426
Joakim Berglund
GKN Aerospace Friskvårdsförening
2:29:44.898300
+47:50.286900
55.0p
427
Anders Green
Tunafors sk
2:29:59.899800
+48:05.288400
54.8p
428
Johan Ekman
Visbors OK
2:30:55.905400
+49:01.294000
54.4p
429
Peter Triumf
Täby IS Skidor
2:31:01.906000
+49:07.294600
54.4p
430
Magnus Källgård Videll
FPOIK Vänersborg
2:31:02.906100
+49:08.294700
54.4p
431
Jon Olav Torp
Hope IL
2:31:44.910300
+49:50.298900
54.1p
432
Ljot Strömseng
IK Stern
2:31:45.910400
+49:51.299000
54.1p
433
Anders Grelsson
Mälarö SOK
2:31:55.911400
+50:01.300000
54.0p
434
Peter Sallenhag
IFK Helsingborg
2:32:08.912700
+50:14.301300
53.9p
435
Christoffer Risebrandt
Främmestads IK
2:32:13.913200
+50:19.301800
53.9p
436
Pelle Mattsson
IK Rex
2:32:16.913500
+50:22.302100
53.8p
437
Anders Wikman
GKN Aerospace FF
2:32:32.915100
+50:38.303700
53.7p
438
Jan Hauerslev
Næstved Skiklub
2:32:35.915400
+50:41.304000
53.7p
439
Vidar Augustin
Fredriksdtad if.
2:32:42.916100
+50:48.304700
53.7p
440
Carl Johan Wahlund
IK Stern
2:32:44.916300
+50:50.304900
53.6p
441
Tobias Persson
IFK Mora SK
2:33:07.918600
+51:13.307200
53.5p
442
Marcus Broman
Ängens FF
2:33:16.919500
+51:22.308100
53.4p
443
Andreas Rehn
Lidhults GOIF
2:33:20.919900
+51:26.308500
53.4p
444
Joakim Petersson
Björnstorps IF
2:33:26.920500
+51:32.309100
53.3p
445
Morgan Lindstam
Sya SK
2:33:32.921100
+51:38.309700
53.3p
446
Otto Strandvig
Holte Ski
2:33:32.921100
+51:38.309700
53.3p
447
Daniel Persson
Timmersdala Motion
2:33:35.921400
+51:41.310000
53.3p
448
Lennart Klingberg
IFK Helsingborg
2:33:36.921500
+51:42.310100
53.3p
449
Andreas Schöndell
IK Stern
2:33:39.921800
+51:45.310400
53.2p
450
David Ranfalk
IK Stern
2:33:43.922200
+51:49.310800
53.2p
451
Johan Schäfer
OK Alehof
2:33:46.922500
+51:52.311100
53.2p
452
Attila Kathy
IF SKI TEAM SKÅNE
2:33:55.923400
+52:01.312000
53.1p
453
Henrik Nyström
Avesta OK
2:34:29.926800
+52:35.315400
52.9p
454
Olivier Leclercq
Axa sports club
2:34:34.927300
+52:40.315900
52.9p
455
Björn Holm
Sya SK
2:35:41.934000
+53:47.322600
52.4p
456
Pär Hämäläinen
Gnosjö FK
2:35:42.934100
+53:48.322700
52.4p
457
Fredrik Belin
Borås SK
2:35:44.934300
+53:50.322900
52.4p
458
Stefan Sandelin
IFK Skövde
2:35:51.935000
+53:57.323600
52.3p
459
Stefan Djurström
Ufk
2:36:08.936700
+54:14.325300
52.2p
460
Jan Adolfsson
FK Herkules
2:36:09.936800
+54:15.325400
52.2p
461
Olof Gyllander
IFK helsingborg
2:36:29.938800
+54:35.327400
52.1p
462
Mattias Fröidstedt Rygert
IFK Skövde Skidklubb
2:36:43.940200
+54:49.328800
52.0p
463
Urban Johansson
Väsby SK
2:36:45.940400
+54:51.329000
52.0p
464
Lars Persson
Brattås CK
2:36:59.941800
+55:05.330400
51.9p
465
Stefan Böregård
Krogsereds IK
2:37:01.942000
+55:07.330600
51.9p
466
Rickard Persson
IF Ski Team SKÅNE
2:37:01.942000
+55:07.330600
51.9p
467
Fredrik Pomer Adler
Stockholm City Triathlon
2:37:12.943100
+55:18.331700
51.8p
468
Edvind Kristiansen
Froland i.l
2:37:13.943200
+55:19.331800
51.8p
469
Ulf Johansson
Trollhättans SOK
2:37:26.944500
+55:32.333100
51.7p
470
Lars Ferdinandsson
Brattås CK
2:37:43.946200
+55:49.334800
51.6p
471
Peter Eklund
Sk Granan
2:37:59.947800
+56:05.336400
51.5p
472
Lars Olsson
Borås SK
2:38:06.948500
+56:12.337100
51.4p
473
Thomas Swahn
Arvika IS
2:38:23.950200
+56:29.338800
51.3p
474
Martin Stern
Nacka-Värmdö Skidklubb
2:38:24.950300
+56:30.338900
51.3p
475
Henrik Dellborg
IK Stern
2:39:09.954800
+57:15.343400
51.0p
476
MATTIAS BENGTSSON
ÅSARNA IK
2:39:21.956000
+57:27.344600
50.9p
477
Tobias Linebäck
IK Stern
2:39:22.956100
+57:28.344700
50.9p
478
Gunnar Berge
Rustad IL
2:39:38.957700
+57:44.346300
50.8p
479
Per-Olof Hansson
GKN Aerospace FF
2:39:39.957800
+57:45.346400
50.8p
480
Anders Hedliden
Linköpings SK
2:39:41.958000
+57:47.346600
50.8p
481
Mogens Hedengran
Holte Skiklub
2:39:46.958500
+57:52.347100
50.8p
482
Fredrik Herou
Volvo IF
2:39:54.959300
+58:00.347900
50.7p
483
Matthias Friman
IFK Skövde Skidor
2:40:04.960300
+58:10.348900
50.7p
484
Olof Brandén
Göteborgs Polismäns IF
2:40:17.961600
+58:23.350200
50.6p
485
Håkan Ferdinandsson
Brattås CK
2:41:40.969900
+59:46.358500
50.0p
486
Leif Mikaelsson
Borås SK
2:42:12.973100
+1:00:18.361700
49.8p
487
Håkan Dahlgren
Sk Granan
2:42:14.973300
+1:00:20.361900
49.8p
488
Magnus Gildevall
IK Stern
2:42:31.975000
+1:00:37.363600
49.7p
489
Albin Hallander
Linköpings SK
2:43:05.978400
+1:01:11.367000
49.5p
490
Pontus Bodelsson
Lugi SK
2:43:22.980100
+1:01:28.368700
49.4p
491
Kåre Terjesen
Froland i.l
2:44:21.986000
+1:02:27.374600
49.1p
492
Martin Bramsved
IK Stern
2:44:27.986600
+1:02:33.375200
49.0p
493
Tom-Helge Butteberg
Sand IL
2:45:04.990300
+1:03:10.378900
48.8p
494
Martin Karlsson
Öregrunds IK
2:46:34.999300
+1:04:40.387900
48.3p
495
EGIL FRIESTAD
IF Ski Team Skåne
2:47:02.1002100
+1:05:08.390700
48.1p
496
Patrik Alperud
Ymer
2:47:54.1007300
+1:06:00.395900
47.8p
497
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:48:50.1012900
+1:06:56.401500
47.5p
498
Mikael Törmänen
IK Stern
2:48:51.1013000
+1:06:57.401600
47.5p
499
Åke Nilsson
Göteborgs Skidklubb
2:49:12.1015100
+1:07:18.403700
47.4p
500
Henrik Gustafsson
Skogsbygdens IF
2:49:58.1019700
+1:08:04.408300
47.1p
Visar resultat 1 till 500 av 549[
1
2
]