Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Syarullen
2015-11-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Johan Kanto
IK Stern
1:31:38.549700
79.0p
2
H 21
Emil Lundborg
Sya SK
1:34:34.567320
+2:56.17520
76.1p
3
H 35
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:34:35.567430
+2:57.17630
76.1p
4
H 35
Henrik Albertsson
Sya SK
1:35:57.575640
+4:19.25840
74.8p
5
H 45
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
1:36:09.576800
+4:31.27000
74.7p
6
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
1:36:13.577220
+4:35.27420
74.6p
7
H 21
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
1:36:20.577940
+4:42.28140
74.5p
8
H 21
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
1:36:37.579640
+4:59.29840
74.2p
9
H 35
Oskar Grangert
IK Nocout.se
1:39:10.594900
+7:32.45100
72.0p
10
H 21
Simon Solsjö
Vreta Skid o Mk
1:39:14.595320
+7:36.45520
72.0p
11
H 45
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:39:29.596830
+7:51.47030
71.7p
12
H 35
Kristian Furuskog
Berga SOK
1:41:18.607790
+9:40.57990
70.2p
13
H 45
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
1:41:41.610010
+10:03.60210
69.9p
14
H 35
Thomas Nordman
IK Nocout.se
1:42:00.611910
+10:22.62110
69.7p
15
H 35
Jonas Hägglund
Sya SK
1:42:00.611970
+10:22.62170
69.7p
16
H 35
Christian Ragnar
Berga SOK
1:42:02.612160
+10:24.62360
69.7p
17
H 45
Hg Arvidsson
Sya SK
1:42:07.612660
+10:29.62860
69.6p
18
H 35
Nicklas Eriksson
Gamleby OK
1:42:09.612870
+10:31.63070
69.6p
19
H 45
Ove Helgee
Alstermo IF
1:43:30.620960
+11:52.71160
68.5p
20
H 35
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
1:46:26.638580
+14:48.88780
66.3p
21
H 35
Tomas Hagström
Sya SK
1:46:32.639160
+14:54.89360
66.3p
22
H 35
Pär Tudén
Sya SK
1:47:15.643430
+15:37.93630
65.8p
23
H 21
Lucas Martinsson
Linköping
1:49:23.656230
+17:45.106430
64.3p
24
H 35
Mikael Billevik
Axa SC
1:49:29.656830
+17:51.107030
64.2p
25
H 35
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
1:49:30.656990
+17:52.107190
64.2p
26
H 45
Robert Svensson
Föreningen Engelbrektsloppet
1:54:09.684870
+22:31.135070
61.2p
27
H 21
Markus Isaksson
Sya SK
1:54:28.686790
+22:50.136990
61.0p
28
H 45
Roger Nilsson
Boxholm-Ekeby SK
1:55:42.694170
+24:04.144370
60.3p
29
H 35
Michael Nilsson
Sya SK
1:56:31.699050
+24:53.149250
59.8p
30
H 45
Roger Johansson
OK Vargen
1:58:09.708850
+26:31.159050
58.9p
31
H 21
Eddie Davidsson
Axa SC
1:58:58.713760
+27:20.163960
58.4p
32
H 35
Mattias Petersson
OK Kolmården
2:00:32.723170
+28:54.173370
57.5p
33
H 21
Niklas Åkerström
IK Nocout.se
2:01:28.728750
+29:50.178950
57.0p
34
H 21 Motion
Christian Johansson
Linköping
2:01:35.729430
+29:57.179630
57.0p
35
H 45
Tommy Holgersson
Forsa IF
2:02:51.737070
+31:13.187270
56.3p
36
H 35
Gustav Hansson
Sya SK
2:08:42.772110
+37:04.222310
53.4p
37
H 45
Jonas Detterfelt
Vreta Skid o Mk
2:09:02.774150
+37:24.224350
53.3p
38
H 55
Björn Johansson
Alstermo IF
2:09:13.775270
+37:35.225470
53.2p
39
H 55
Hans Holmgren
Axa SC
2:10:20.781920
+38:42.232120
52.7p
40
H 45
Jonas Ask
IK Stern
2:11:06.786550
+39:28.236750
52.3p
41
H 55
Per Rudin
Sya SK
2:13:34.801370
+41:56.251570
51.2p
42
H 45
Martin Nisseus
Linköping
2:14:12.805100
+42:34.255300
51.0p
43
H 35
Jonas Larsson
Godegårds SK
2:15:58.815720
+44:20.265920
50.2p
44
H 21 Motion
Joakim Olsson
No Club
2:16:37.819610
+44:59.269810
50.0p
45
H 65
Carl-johan Dyverfeldt
Finspångs SOK
2:18:08.828710
+46:30.278910
49.4p
46
H 65
Yngve Ernst Larsen
Sya SK
2:19:15.835430
+47:37.285630
48.9p
47
H 21 Motion
Marcus Bennstam
Linköpings SK
2:20:14.841370
+48:36.291570
48.5p
48
H 21
Simon Sjönneby
Linköping
2:33:12.919130
+1:01:34.369330
44.0p
49
D 35
Maria Lundbom
Sya SK
2:33:26.920540
+1:01:48.370740
43.9p
50
H 21 Motion
Simon Johansson
Kinda
2:36:21.938010
+1:04:43.388210
43.0p
51
H 21 Motion
Johan Carlsson
Linköping
2:38:40.951910
+1:07:02.402110
42.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
20km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 20
Sanna Tykesson
Sya SK
59:08.354770
63.3p
2
H 21 Motion
Hampus Johansson
OK Alehof
59:11.355000
+2.130
63.3p
3
H 21 Motion
Björn Pehrsson
OK Alehof
59:15.355430
+6.560
63.2p
4
H 21 Motion
Jim Vinsanius
Västerås SOK
1:01:17.367640
+2:08.12770
61.1p
5
H 21 Motion
Johan Lantz
Sya SK
1:05:49.394860
+6:40.39990
56.9p
6
D 21 Motion
Berith Karlsson
Sya SK
1:05:50.394930
+6:41.40060
56.9p
7
H 21 Motion
Mattias Björkman
Sya SK
1:06:18.397780
+7:10.42910
56.5p
8
H 21 Motion
Robert EK
IF Hallby SOK
1:09:53.419210
+10:44.64340
53.6p
9
D 20
Johanna Hansson
Sya SK
1:12:58.437770
+13:50.82900
51.3p
10
D 21 Motion
Kristina Olausson
Vreta Skid o Mk
1:15:03.450260
+15:54.95390
49.9p
11
H 21 Motion
Klas Clay Jansson
Mit Tough Team
1:16:47.460630
+17:38.105760
48.8p
12
H 21 Motion
Håkan Lyckfeldt
Mjölby
1:36:12.577120
+37:03.222250
38.9p