Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fristil
2015-11-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Niklas Dyrhaug
Nor
31:44.190360
96.3p
2
H 21
Daniel Myrmael Helgestad
Nor
31:47.190650
+2.190
96.2p
3
H 21
Chris Andre Jespersen
Nor
31:54.191340
+9.880
95.8p
4
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
32:01.192080
+17.1620
95.4p
5
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
32:02.192170
+18.1710
95.3p
6
H 21
Lars Ove Aunli
Norway
32:14.193360
+30.2900
94.7p
7
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
32:14.193380
+30.2920
94.7p
8
H 21
Hallvard Loefald
Nor
32:28.194750
+43.4290
94.0p
9
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
32:47.196670
+1:03.6210
93.0p
10
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
32:48.196780
+1:04.6320
92.9p
11
H 21
John Kristian Dahl
Norway
32:53.197240
+1:08.6780
92.7p
12
H 21
Karl-johan Westberg
Borås SK
32:57.197600
+1:12.7140
92.5p
13
H 21
Ole-marius Bach
Nor
33:00.197900
+1:15.7440
92.3p
14
H 21
Magnus Stensaas
Nor
33:00.197980
+1:16.7520
92.3p
15
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
33:15.199450
+1:30.8990
91.5p
15
H 21
Mattia Pellegrin
Ita
33:15.199450
+1:30.8990
91.5p
17
H 21
Sindre Saetre Hammerlund
Nor
33:18.199720
+1:33.9260
91.4p
18
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
33:18.199740
+1:33.9280
91.4p
19
H 21
Axel Ekström
Garphyttans IF
33:18.199790
+1:34.9330
91.4p
20
H 21
Petr Novak
Cze
33:25.200460
+1:41.10000
91.0p
21
H 21
Jimmie Johnsson
Axa SC
33:28.200790
+1:44.10330
90.9p
22
H 21
Jörgen Brink
Delsbo IF
33:29.200870
+1:45.10410
90.8p
23
H 21
Tomas Northug
Nor
33:31.201030
+1:46.10570
90.8p
24
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
33:32.201100
+1:47.10640
90.7p
25
H 21
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
33:34.201310
+1:49.10850
90.6p
26
H 21
Bill Niemi-impola
SK Bore
33:34.201370
+1:50.10910
90.6p
27
H 21
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
33:38.201740
+1:53.11280
90.4p
28
H 21
Tore Bjoerseth Berdal
Nor
33:43.202280
+1:59.11820
90.2p
29
H 21
Espen Sundsvik
Nor
33:50.202910
+2:05.12450
89.8p
30
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
33:52.203140
+2:07.12680
89.7p
31
H 21
Luca Orlandi
Ita
33:53.203270
+2:09.12810
89.7p
32
H 21
Gilberto Panisi
Ita
33:57.203600
+2:12.13140
89.5p
33
H 21
Arvid Forss
Åsarna IK
34:00.203930
+2:15.13470
89.4p
34
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
34:00.203970
+2:16.13510
89.3p
35
H 21
Johan Hundseth
Nor
34:03.204260
+2:19.13800
89.2p
36
H 21
Oskar Kardin
Östersunds SK
34:04.204380
+2:20.13920
89.1p
37
H 21
Thomas Hetland
Norway
34:05.204410
+2:20.13950
89.1p
38
H 21
Markus Ruus
Åsarna IK
34:06.204520
+2:21.14060
89.1p
39
H 21
Rune Malo Oedegaard
Norway
34:06.204580
+2:22.14120
89.0p
40
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
34:07.204640
+2:22.14180
89.0p
41
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
34:11.205070
+2:27.14610
88.8p
42
H 21
Petter Engdahl
Östersunds SK
34:12.205150
+2:27.14690
88.8p
43
H 21
Oscar Persson
SK Bore
34:12.205180
+2:28.14720
88.8p
44
H 21
Gjermund Loefald
Nor
34:16.205510
+2:31.15050
88.6p
45
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
34:16.205580
+2:32.15120
88.6p
46
H 21
Karl-johan Dyvik
Falun Borlänge SK
34:22.206140
+2:37.15680
88.3p
47
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
34:23.206210
+2:38.15750
88.3p
48
H 21
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
34:26.206580
+2:42.16120
88.1p
49
H 21
David Nordström
IFK Umeå
34:31.207070
+2:47.16610
87.9p
50
H 21
Sindre Groenflaten
Nor
34:34.207310
+2:49.16850
87.8p
51
H 21
Sjur Obrestad Gabrielsen
Nor
34:34.207340
+2:49.16880
87.8p
52
H 21
Erik K Hoffsbakken
Nor
34:41.208080
+2:57.17620
87.4p
53
H 21
Truls Torvik
Nor
34:44.208350
+2:59.17890
87.3p
54
H 21
Carl Qvicklund
Östersunds SK
34:47.208690
+3:03.18230
87.1p
55
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
34:49.208840
+3:04.18380
87.1p
56
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
34:50.208980
+3:06.18520
87.0p
57
H 21
Markus Emaus Holm
Nor
34:53.209250
+3:08.18790
86.9p
58
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
34:54.209370
+3:10.18910
86.8p
59
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
34:55.209490
+3:11.19030
86.8p
60
H 21
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
34:58.209750
+3:13.19290
86.7p
61
H 21
Ondrej Horyna
Cze
34:59.209820
+3:14.19360
86.6p
62
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
35:03.210260
+3:19.19800
86.4p
63
H 21
Joergen Dahl Paule
Nor
35:03.210290
+3:19.19830
86.4p
64
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
35:04.210350
+3:19.19890
86.4p
64
H 21
Sturla Lie
Nor
35:04.210350
+3:19.19890
86.4p
66
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
35:06.210510
+3:21.20050
86.3p
67
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
35:06.210550
+3:21.20090
86.3p
68
H 21
Phillip Bellingham
Aus
35:14.211320
+3:29.20860
86.0p
69
H 21
Brynjar Kristinsson
Ulricehamns IF
35:24.212330
+3:39.21870
85.5p
69
H 21
Torleif Syrstad
Nor
35:24.212330
+3:39.21870
85.5p
71
H 21
Magnus Gjemse
Nor
35:32.213110
+3:47.22650
85.2p
72
H 21
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
35:32.213160
+3:48.22700
85.2p
73
H 21
Jacob Engström
Kalix SK
35:34.213320
+3:49.22860
85.1p
74
H 21
Joergen Borgersen
Nor
35:35.213440
+3:50.22980
85.0p
74
H 21
Torstein Haaker Dagestad
Nor
35:35.213440
+3:50.22980
85.0p
76
H 21
Even Northug
Nor
35:37.213620
+3:52.23160
85.0p
77
H 21
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
35:45.214430
+4:00.23970
84.6p
78
H 21
Einar Trefall
Nor
35:51.215070
+4:07.24610
84.3p
79
H 21
Sondre Handeland
Nor
35:57.215650
+4:12.25190
84.1p
80
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
35:59.215800
+4:14.25340
84.0p
81
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
35:59.215860
+4:15.25400
84.0p
82
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF Skidklubb
36:00.215970
+4:16.25510
84.0p
83
H 21
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
36:07.216600
+4:22.26140
83.7p
84
H 21
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
36:07.216620
+4:22.26160
83.7p
85
H 21
Thomas Hjalmar Westgaard
Nor
36:11.217050
+4:26.26590
83.5p
86
H 21
Rasmus Blom
SK Bore
36:11.217070
+4:27.26610
83.5p
87
H 21
Damir Rastic
Serbien
36:14.217300
+4:29.26840
83.4p
88
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
36:16.217510
+4:31.27050
83.3p
89
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
36:17.217610
+4:32.27150
83.3p
90
H 21
Mattis Sjoeli
Nor
36:20.217950
+4:35.27490
83.1p
91
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
36:20.217980
+4:36.27520
83.1p
92
H 21
Emil Vinsa
Sävast Ski Team IF
36:26.218520
+4:41.28060
82.9p
93
H 21
Mikael Krång Sandgren
IFK Mora SK
36:33.219200
+4:48.28740
82.6p
94
H 21
Apostolos Angelis
Gre
36:37.219640
+4:52.29180
82.4p
95
H 21
Georg Lande
Norway
36:39.219840
+4:54.29380
82.4p
96
H 21
Marcus Braathen
Nor
36:40.219970
+4:56.29510
82.3p
97
H 21
John Gunnar Hoaas
Nor
36:46.220580
+5:02.30120
82.1p
98
H 21
Martin Hovin
Nor
36:47.220620
+5:02.30160
82.0p
99
H 21
Albin Jonsson
Högbo GIF
36:48.220770
+5:04.30310
82.0p
100
H 21
Erling Engesvold Flataker
Nor
36:50.220960
+5:06.30500
81.9p
101
H 21
Kristoffer Lamoey
Nor
36:55.221440
+5:10.30980
81.7p
102
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
37:02.222100
+5:17.31640
81.5p
103
H 21
Martin Johansson
Linköpings SK
37:06.222560
+5:22.32100
81.3p
104
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
37:18.223740
+5:33.33280
80.8p
105
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
37:19.223800
+5:34.33340
80.8p
106
H 21
Per Harald Skogstad
Nor
37:19.223820
+5:34.33360
80.8p
107
H 21
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
37:21.224050
+5:36.33590
80.7p
108
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
37:22.224100
+5:37.33640
80.7p
109
H 21
Emil Myrvang Sorsell
Nor
37:23.224220
+5:38.33760
80.6p
110
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
37:26.224570
+5:42.34110
80.5p
111
H 21
Oeyvind Brakvatne Mjelde
Nor
37:30.224950
+5:45.34490
80.3p
112
H 21
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
37:31.225060
+5:47.34600
80.3p
113
H 21
Oddne Haavardstun Munkvold
Nor
37:35.225480
+5:51.35020
80.1p
114
H 21
Petter Thomassen Nissen-sollie
Nor
37:39.225800
+5:54.35340
80.0p
115
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
37:41.226020
+5:56.35560
79.9p
116
H 21
Jonas Berg
Nor
37:52.227180
+6:08.36720
79.5p
117
H 21
Eivind Maurseth Blindheim
Nor
37:54.227300
+6:09.36840
79.4p
118
H 21
Karoly Gombos
Hungary
38:07.228630
+6:22.38170
78.9p
119
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
38:20.229950
+6:35.39490
78.5p
120
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
39:04.234390
+7:20.43930
76.9p
121
H 21
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
39:23.236270
+7:39.45810
76.2p
122
H 21
Erlend Nysaeter
Nor
39:24.236390
+7:40.45930
76.2p
123
H 21
Sondre Stormo
Nor
39:28.236720
+7:43.46260
76.0p
124
H 21
Endre Nyberg Haaland
Nor
39:50.238930
+8:05.48470
75.3p
125
H 21
Kristof Lagler
Hungary
40:13.241270
+8:29.50810
74.5p
126
H 21
Erlend Wideroee Hennig
Nor
40:15.241430
+8:30.50970
74.4p
127
H 21
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
40:41.244060
+8:57.53600
73.6p
128
H 21
Erik Ohlström
IK Rex
40:59.245890
+9:15.55430
73.0p
129
H 21
Dimitrios Kyriazis
Gre
41:05.246400
+9:20.55940
72.8p
130
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
42:16.253530
+10:31.63070
70.6p
131
H 21
Anders Kallings
Visborgs OK
43:00.257930
+11:15.67470
69.4p
132
H 21
Marius Wang
Nor
47:00.281990
+15:16.91530
63.1p
133
H 21
Kleanthis Karamichas
Gre
23:59:58.8639700
-
133
H 21
Ole Gunnar Wangensteen
Nor
23:59:58.8639700
-
135
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
135
H 21
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
135
H 21
Emil Jönsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
135
H 21
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
135
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
135
H 21
Einar Flaktveit Moxnes
Nor
23:59:59.8639800
-
135
H 21
Erlend Moian Nydal
Nor
23:59:59.8639800
-
135
H 21
Tomas Renaa
Nor
23:59:59.8639800
-
135
H 21
Per Sandberg
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
135
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
135
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
135
H 21
Andrew Young
Gbr
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
22:41.136090
90.0p
2
H 20
Jonas Austad
Nor
22:56.137520
+14.1330
89.1p
3
H 20
Filip Danielsson
Garphyttans IF
23:17.139650
+35.3460
87.9p
4
H 20
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
23:19.139810
+37.3620
87.8p
5
H 20
Sigurd Roenning
Nor
23:36.141590
+55.5400
86.8p
6
H 20
Ole Morten Flataker
Nor
23:39.141820
+57.5630
86.7p
7
H 20
Marcus Grate
Täfteå IK
23:42.142120
+1:00.5930
86.5p
8
H 20
Anders Quist Nyrnes
Nor
23:49.142860
+1:07.6670
86.1p
9
H 20
Jan Koristek
Svk
23:50.142970
+1:08.6780
86.0p
10
H 20
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:56.143510
+1:14.7320
85.7p
11
H 20
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
23:56.143580
+1:14.7390
85.7p
11
H 20
Alfred Buskqvist
IK Stern
23:56.143580
+1:14.7390
85.7p
13
H 20
Hunor GEGO
Romania
23:59.143870
+1:17.7680
85.5p
14
D 21
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
24:01.144050
+1:19.7860
85.4p
15
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
24:09.144820
+1:27.8630
85.0p
16
H 20
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
24:11.145030
+1:29.8840
84.9p
17
H 20
John Leander
Åsarna IK
24:13.145230
+1:31.9040
84.8p
18
H 20
Max Novak
Offerdals SK
24:14.145310
+1:32.9120
84.8p
19
H 20
Hans Einar Soerensen Overrein
Nor
24:14.145340
+1:32.9150
84.7p
20
H 20
Vegard Stav
Nor
24:15.145430
+1:33.9240
84.7p
21
H 20
Magnus Oeyaas Habrekke
Norway
24:15.145460
+1:33.9270
84.7p
22
H 20
Simen Nordhagen
Nor
24:16.145590
+1:35.9400
84.6p
23
H 20
John Magnus Haugen
Nor
24:17.145620
+1:35.9430
84.6p
24
H 20
Magnus Noroey
Nor
24:22.146150
+1:40.9960
84.3p
25
H 20
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
24:25.146400
+1:43.10210
84.2p
26
H 20
Konrad Myhr
Åsarna IK
24:26.146560
+1:44.10370
84.1p
27
H 20
Martin Herbert
Sundbybergs IK
24:30.146910
+1:48.10720
83.9p
28
H 20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
24:31.147020
+1:49.10830
83.9p
29
H 20
Sondre Torp Hynne
Norway
24:32.147140
+1:50.10950
83.8p
30
H 20
JO Svinsaas
Nor
24:34.147300
+1:52.11110
83.7p
31
D 21
Stina Nilsson
IFK Mora SK
24:37.147630
+1:55.11440
83.5p
32
H 20
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
24:37.147680
+1:55.11490
83.5p
33
H 20
Kristoffer Berset
Nor
24:39.147800
+1:57.11610
83.4p
34
H 20
Vegard Vaarheim
Nor
24:44.148300
+2:02.12110
83.2p
35
H 20
Geir Kristian Hoaas
Nor
24:46.148500
+2:04.12310
83.1p
36
H 20
Erik Husby
Nor
24:48.148700
+2:06.12510
83.0p
37
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
24:48.148710
+2:06.12520
83.0p
38
H 20
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
24:48.148750
+2:06.12560
83.0p
39
H 20
Jonatan Engström
Borås SK
24:50.148940
+2:08.12750
82.9p
40
H 20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
24:50.148980
+2:08.12790
82.8p
41
H 20
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
24:51.149060
+2:09.12870
82.8p
42
H 20
Jonas Aasboe
Nor
24:53.149200
+2:11.13010
82.7p
42
H 20
Johan Herbert
Sundbybergs IK
24:53.149200
+2:11.13010
82.7p
44
H 20
Jens Selahn
Stockviks SF
24:53.149230
+2:11.13040
82.7p
45
H 20
Gustaf Berglund
Storvreta IK
24:56.149590
+2:15.13400
82.5p
46
H 20
Kristoffer BY Vollset
Nor
24:57.149630
+2:15.13440
82.5p
47
H 20
Marius Landsem Melhus
Nor
24:58.149700
+2:16.13510
82.5p
48
H 20
Adam Gillman
Garphyttans IF
24:58.149720
+2:16.13530
82.5p
49
H 20
Arvid Jonsson
Duveds IF
24:58.149760
+2:16.13570
82.4p
50
H 20
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
25:02.150100
+2:20.13910
82.3p
51
H 20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
25:02.150190
+2:21.14000
82.2p
52
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
25:05.150420
+2:23.14230
82.1p
53
H 20
Tamas KONCSAG
Romania
25:06.150530
+2:24.14340
82.0p
54
H 20
Vebjoern Midttun
Nor
25:08.150730
+2:26.14540
81.9p
55
H 20
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
25:08.150750
+2:26.14560
81.9p
56
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
25:12.151110
+2:30.14920
81.8p
57
H 20
Elias Andersson
Landsbro IF SK
25:12.151190
+2:31.15000
81.7p
58
H 20
Gustav Nilsson
Hudiksvalls IF
25:16.151510
+2:34.15320
81.6p
59
D 21
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
25:16.151550
+2:34.15360
81.5p
60
H 20
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
25:17.151630
+2:35.15440
81.5p
61
H 20
Elias Dahl
Offerdals SK
25:19.151840
+2:37.15650
81.4p
62
H 20
Emil Thyrén
Trönö IK
25:22.152100
+2:40.15910
81.3p
63
H 20
Svein Berg Fines
Nor
25:24.152390
+2:43.16200
81.1p
64
H 20
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
25:30.152930
+2:48.16740
80.9p
65
D 21
Lea Einfalt
Slo
25:31.153070
+2:49.16880
80.8p
66
H 20
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
25:37.153620
+2:55.17430
80.5p
67
H 20
Magne Harborg
Nor
25:38.153780
+2:56.17590
80.4p
68
H 20
Aksel Norli
Nor
25:40.153900
+2:58.17710
80.4p
69
H 20
Morten Torvik
Nor
25:40.153920
+2:58.17730
80.4p
70
H 20
Sivert Stoerseth
Nor
25:40.153960
+2:58.17770
80.4p
71
H 20
Arne Fodstad Karlsen
Nor
25:40.153990
+2:59.17800
80.3p
72
H 20
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
25:41.154000
+2:59.17810
80.3p
73
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
25:42.154120
+3:00.17930
80.3p
74
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
25:42.154180
+3:00.17990
80.3p
75
H 20
Harald Hansen
Nor
25:43.154210
+3:01.18020
80.2p
76
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
25:46.154570
+3:04.18380
80.1p
77
H 20
Norbert KRISTO
Romania
25:48.154720
+3:06.18530
80.0p
78
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
25:48.154790
+3:07.18600
80.0p
79
D 21
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
25:50.154970
+3:08.18780
79.9p
80
H 20
Ludvik Bjoernstad
Nor
25:54.155300
+3:12.19110
79.7p
81
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
25:54.155350
+3:12.19160
79.7p
82
H 20
Albert Carling
Falu IK
25:56.155570
+3:14.19380
79.6p
83
H 20
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
25:58.155780
+3:16.19590
79.5p
84
H 20
Filip Åslin
Stockviks SF
26:04.156370
+3:22.20180
79.2p
85
H 20
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
26:05.156410
+3:23.20220
79.2p
86
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
26:05.156430
+3:23.20240
79.2p
87
H 20
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
26:07.156600
+3:25.20410
79.1p
88
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
26:07.156640
+3:25.20450
79.1p
89
H 20
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
26:09.156830
+3:27.20640
79.0p
90
H 20
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
26:12.157100
+3:30.20910
78.9p
91
H 20
Paul Andre Kristoffersen
Nor
26:14.157390
+3:33.21200
78.7p
92
D 21
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
26:16.157530
+3:34.21340
78.7p
93
D 21
Anna Haag
IFK Mora SK
26:16.157550
+3:34.21360
78.7p
94
D 21
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
26:19.157880
+3:37.21690
78.5p
95
H 20
Ludvig Holmberg
Tranemo IF Skidklubb
26:22.158160
+3:40.21970
78.4p
96
D 21
Merete Myrseth
Nor
26:24.158360
+3:42.22170
78.3p
97
H 20
Magnus Gjersvold Haug
Norway
26:24.158380
+3:42.22190
78.3p
98
H 20
Alexander Karlsson
Källbottens IK
26:26.158510
+3:44.22320
78.2p
99
H 20
Jon Vegard Grut
Norway
26:35.159480
+3:53.23290
77.8p
100
H 20
Anders Roos
Östersunds SK
26:36.159530
+3:54.23340
77.8p
101
D 21
Astrid Oeyre Slind
Nor
26:36.159540
+3:54.23350
77.8p
102
H 20
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
26:39.159870
+3:57.23680
77.6p
103
H 20
Edvin Groetan Eriksen
Nor
26:44.160380
+4:02.24190
77.4p
104
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
26:46.160590
+4:05.24400
77.3p
105
H 20
Jonathan Persson
Domnarvets Goif
26:47.160630
+4:05.24440
77.3p
106
H 20
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
26:50.160990
+4:09.24800
77.1p
107
H 20
Karl Ingard
IK Rex
26:51.161040
+4:09.24850
77.1p
108
H 20
Filip Kyrö
Högbo GIF
26:53.161210
+4:11.25020
77.0p
109
H 20
Elias Olofsson
Vårby IK
26:53.161240
+4:11.25050
77.0p
110
H 20
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
26:54.161360
+4:12.25170
76.9p
111
D 21
Marika Sundin
IFK Mora SK
26:57.161610
+4:15.25420
76.8p
112
H 20
Lasse Langørgen
Norway
26:57.161620
+4:15.25430
76.8p
113
D 21
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
27:02.162140
+4:20.25950
76.6p
114
D 21
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
27:02.162150
+4:20.25960
76.6p
115
D 21
Sara Lindborg
Östersunds SK
27:03.162240
+4:21.26050
76.6p
116
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
27:05.162430
+4:23.26240
76.5p
117
H 20
Elis Berg
Sunne Slf
27:10.162920
+4:28.26730
76.3p
118
D 21
Hedda Bångman
Offerdals SK
27:13.163230
+4:31.27040
76.1p
119
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
27:16.163500
+4:34.27310
76.0p
120
H 20
Tobias Vedal
Norway
27:16.163530
+4:34.27340
76.0p
121
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
27:16.163550
+4:34.27360
76.0p
122
D 21
Elin Molin
Åsarna IK
27:18.163780
+4:36.27590
75.9p
123
H 20
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
27:22.164130
+4:40.27940
75.7p
124
H 20
Samuel Björn
Rembo IK
27:24.164330
+4:42.28140
75.7p
125
H 20
Sebastian Eriksson
Falu IK
27:25.164450
+4:43.28260
75.6p
126
D 21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
27:28.164700
+4:46.28510
75.5p
127
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
27:30.164950
+4:48.28760
75.4p
128
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
27:33.165280
+4:51.29090
75.3p
129
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
27:37.165650
+4:55.29460
75.1p
130
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
27:39.165840
+4:57.29650
75.0p
130
H 20
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
27:39.165840
+4:57.29650
75.0p
132
H 20
Philip Kristoffersson
Alnö SK
27:41.166030
+4:59.29840
74.9p
133
D 21
Vedrana Malec
Croatia
27:42.166100
+5:00.29910
74.9p
134
H 20
Olle Westin
IK Stern
27:42.166160
+5:00.29970
74.9p
135
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
27:45.166400
+5:03.30210
74.8p
136
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
27:45.166450
+5:03.30260
74.8p
137
H 20
David Dahl
Visborgs OK
27:53.167210
+5:11.31020
74.4p
138
D 21
Ida Indal
Offerdals SK
27:59.167810
+5:17.31620
74.2p
139
D 21
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
28:01.168030
+5:19.31840
74.1p
140
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
28:05.168410
+5:23.32220
74.0p
141
H 20
Gabriel Strid
Sunne Slf
28:08.168780
+5:26.32590
73.8p
142
H 20
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
28:12.169110
+5:30.32920
73.7p
143
H 20
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
28:14.169380
+5:32.33190
73.6p
144
H 20
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
28:16.169580
+5:34.33390
73.5p
145
H 20
Jonas Persson
Trönö IK
28:17.169600
+5:35.33410
73.5p
146
H 20
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
28:25.170420
+5:43.34230
73.1p
147
H 20
Albin Persson
Tranemo IF Skidklubb
28:28.170730
+5:46.34540
73.0p
148
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
28:33.171250
+5:51.35060
72.8p
149
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
28:34.171360
+5:52.35170
72.8p
150
H 20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
28:39.171830
+5:57.35640
72.6p
151
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
28:42.172110
+6:00.35920
72.5p
152
H 20
Johannes Engdahl
Domnarvets Goif
28:45.172440
+6:03.36250
72.3p
153
H 20
Eric Jansson
Tranemo IF Skidklubb
28:47.172610
+6:05.36420
72.3p
154
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
28:48.172710
+6:06.36520
72.2p
155
H 20
Charlie Greenberg
Usa
28:57.173690
+6:16.37500
71.9p
156
H 20
Simen Undlien Bruvoll
Norway
29:03.174230
+6:21.38040
71.7p
157
H 20
Simon Lundberg
Hagfors SF
29:03.174260
+6:21.38070
71.6p
158
H 20
Alexander Sjödin
Rembo IK
29:32.177150
+6:50.40960
70.6p
159
H 20
Mads Hannibal Berthelsen
Dan
29:34.177380
+6:52.41190
70.5p
160
D 21
Sarah Hale
IFK Mora SK
29:37.177640
+6:55.41450
70.4p
161
H 20
Axel Svensson
Landsbro IF SK
29:38.177760
+6:56.41570
70.3p
162
H 20
Viktor Barkegren
Domnarvets Goif
29:40.177960
+6:58.41770
70.3p
163
D 21
Hanne Boegseth
Nor
29:59.179890
+7:18.43700
69.5p
164
D 21
Line Sundsvik
Nor
30:03.180270
+7:21.44080
69.4p
165
H 20
Jens Filipsson
Sunne Slf
31:11.187010
+8:29.50820
67.1p
166
H 20
Richard Engholm
Stöde IF
31:11.187080
+8:29.50890
67.0p
167
D 21
Sanna Forsman
Öje IF
31:22.188180
+8:40.51990
66.7p
168
H 20
Markus Nordmark
Nässjö Ski
32:16.193580
+9:34.57390
64.9p
169
H 20
Adrian Lundberg
Hagfors SF
34:21.206040
+11:39.69850
61.2p
170
D 21
Fern Cates
Gbr
36:12.217150
+13:30.80960
58.3p
171
H 20
Emil Bennermo
Hybo AIK
23:59:58.8639700
-
171
H 20
Mattias Vedin
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
173
H 20
Sigurd Braathen Reigstad
Nor
23:59:59.8639800
-
173
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
173
D 21
Tatjana Albertsen
Nor
23:59:59.8639800
-
173
D 21
Wenche Aune Snildalsli
Nor
23:59:59.8639800
-
173
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
173
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
173
D 21
Fanni JUHASZ
Hungary
23:59:59.8639800
-
173
D 21
Emoke Szocs
Hungary
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 20
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
12:32.75170
77.7p
2
D 20
Sara Wadman
IFK Mora SK
12:45.76410
+12.1140
76.4p
3
D 20
Moa Olsson
Vansbro AIK Skidklubb
12:47.76610
+14.1340
76.2p
4
D 20
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
12:58.77740
+25.2470
75.1p
5
D 20
Kristina Skjevdal
Nor
13:05.78410
+32.3140
74.4p
6
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
13:05.78440
+32.3170
74.4p
7
D 20
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
13:09.78840
+36.3570
74.0p
8
D 20
Johanna Andersson
Falu IK
13:16.79540
+43.4270
73.4p
9
D 20
Ida Dahl
IFK Mora SK
13:18.79780
+46.4510
73.1p
10
D 20
Linn Svahn
IFK Umeå
13:23.80230
+50.4960
72.7p
11
D 20
Solveig Boegseth
Nor
13:24.80300
+51.5030
72.6p
12
D 20
Evelina Sutro
IFK Mora SK
13:24.80320
+51.5050
72.6p
13
D 20
Mathilda Björn
Rembo IK
13:26.80570
+54.5300
72.4p
14
D 20
Lone Johansen
Nor
13:32.81130
+59.5860
71.9p
15
D 20
Moa Lundgren
IFK Umeå
13:32.81190
+1:00.5920
71.8p
16
D 20
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
13:33.81290
+1:01.6020
71.7p
17
D 20
Emma Larsson
Kvarnsvedens Goif SK
13:35.81420
+1:02.6150
71.6p
18
D 20
Sigrid Aune
Nor
13:47.82630
+1:14.7360
70.6p
19
D 20
Annie Lind
IF Hallby SOK
13:52.83110
+1:19.7840
70.2p
20
D 20
Emma Backén
Svegs IK
13:53.83240
+1:20.7970
70.0p
21
D 20
Fanny Johansson
Stockviks SF
14:06.84510
+1:33.9240
69.0p
22
D 20
Signe Rosenberg
Duveds IF
14:09.84880
+1:37.9610
68.7p
23
D 20
Eniko MARTON
Romania
14:10.84970
+1:38.9700
68.6p
24
D 20
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
14:10.84980
+1:38.9710
68.6p
25
D 20
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
14:13.85270
+1:41.10000
68.3p
26
D 20
Hanna Fritz
Filipstads SF
14:16.85510
+1:43.10240
68.2p
27
D 20
Nora Jacobsson
Rembo IK
14:17.85650
+1:44.10380
68.0p
28
D 20
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
14:27.86690
+1:55.11420
67.2p
29
D 20
Aneta Smerciakova
Svk
14:33.87280
+2:01.12010
66.8p
30
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
14:34.87330
+2:01.12060
66.7p
31
D 20
Filippa Lindman
Stockviks SF
14:35.87410
+2:02.12140
66.6p
32
D 20
Tilda Johansson
Duveds IF
14:41.88090
+2:09.12820
66.1p
33
D 20
Silje Gloetheim
Nor
14:44.88310
+2:11.13040
66.0p
34
D 20
Elin Bryne
IK Fryken
14:45.88400
+2:12.13130
65.9p
35
D 20
Alise Einmo
Nor
14:45.88470
+2:13.13200
65.8p
36
D 20
Ilona Lust
Åsarna IK
14:47.88670
+2:15.13400
65.7p
37
D 20
Klara Svensson
Borås SK
14:53.89220
+2:20.13950
65.3p
38
D 20
Johanna Fjerdingen Moan
Nor
14:57.89690
+2:25.14420
64.9p
39
D 20
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
14:58.89790
+2:26.14520
64.9p
40
D 20
Timea HAJDU
Romania
15:03.90270
+2:31.15000
64.5p
41
D 20
Ingrid Haugland
Nor
15:07.90620
+2:34.15350
64.3p
42
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
15:08.90770
+2:36.15500
64.1p
43
D 20
Frida Olofsson
Vårby IK
15:13.91270
+2:41.16000
63.8p
44
D 20
Matilda Melén
Falu IK
15:20.91930
+2:47.16660
63.3p
45
D 20
Une Adeline Haugen
Nor
15:25.92400
+2:52.17130
63.0p
46
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
15:27.92690
+2:55.17420
62.8p
47
D 20
Madelene Melin
Malungs IF
15:28.92740
+2:55.17470
62.8p
48
D 20
Katalin POTYO
Romania
15:29.92870
+2:57.17600
62.7p
49
D 20
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
15:38.93740
+3:05.18470
62.1p
50
D 20
Sanna Ångström
Duveds IF
15:55.95470
+3:23.20200
60.9p
51
D 20
Sara Toreheim
Storvreta IK
16:10.96940
+3:37.21670
60.0p
52
D 20
Juste Umbrasaite
Ltu
17:22.104120
+4:49.28850
55.8p
53
D 20
Martyna Biliunaite
Ltu
17:46.106510
+5:13.31240
54.5p
54
D 20
Linn Halvardsson
Åmåls OK
17:57.107630
+5:24.32360
54.0p
55
D 20
Thea Gisselman
Rehns BK
18:16.109500
+5:43.34230
53.0p
56
D 20
Nora Nordlund
Hybo AIK
19:45.118430
+7:12.43160
49.0p
57
D 20
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
57
D 20
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
57
D 20
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
57
D 20
Maja Lilja
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
57
D 20
Karolina Yngvesson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-