Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bollnässkidan, fristil
2015-12-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Adam Sten
AXA SC
21:31.129000
2
H 21
Markus Persson
Hudiksvalls IF
22:20.133900
+49.4800
3
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
22:24.134300
+53.5200
4
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
22:37.135600
+1:06.6500
5
H 21
Jonatan Sten
Falun Borlänge SK
22:52.137100
+1:21.8000
6
H 21
Tim Magnusson
IFK Mora SK
24:02.144100
+2:31.15000
7
H 21
Niclas Bärj
Rehns BK
24:20.145900
+2:49.16800
8
H 21
Thomas Vestrin
Trönö IK
25:16.151500
+3:45.22400
9
H 21
Ales Berce
Rehns BK
25:25.152400
+3:54.23300
10
D 21
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
26:28.158700
+4:57.29600
11
D 21
Josefine Olsson
Ockelbo SK
26:36.159500
+5:05.30400
12
H 21
Lars Englund
Rehns BK
32:13.193200
+10:42.64100
13
H 21
Henrik Fröjd
Rehns BK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
10:51.65000
2
H 20
Oskar Lindholm
Ljusne AIK SK
10:55.65400
+4.300
3
H 20
David Larsson
Hudiksvalls IF
11:07.66600
+16.1500
4
H 18
Albert Carling
Falu IK
11:41.70000
+50.4900
5
H 16
Emil Logård
Delsbo IF
11:57.71600
+1:06.6500
6
H 16
Benjamin Terent
Näsvikens IK
12:20.73900
+1:29.8800
7
D 20
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
12:21.74000
+1:30.8900
7
H 16
Truls Gisselman
Rehns BK
12:21.74000
+1:30.8900
9
D 20
Emma Persson
Hudiksvalls IF
12:49.76800
+1:58.11700
10
H 16
Viktor Wiig
IF Strategen
12:54.77300
+2:03.12200
11
H 16
Isidor Melander Wiksten
Matfors SK
13:09.78800
+2:18.13700
12
D 18
Sandra Wiig
Stockviks SF
13:10.78900
+2:19.13800
13
H 16
Vincent Johnson
Matfors SK
13:19.79800
+2:28.14700
14
H 16
Love Kreij
IF Strategen
13:21.80000
+2:30.14900
15
D 16
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
13:53.83200
+3:02.18100
16
D 20
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
13:59.83800
+3:08.18700
17
D 16
Maja Andersson
Ockelbo SK
14:00.83900
+3:09.18800
18
D 16
Jenny Edin
Matfors SK
14:12.85100
+3:21.20000
19
D 20
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
14:18.85700
+3:27.20600
20
D 18
Thea Gisselman
Rehns BK
14:22.86100
+3:31.21000
20
D 20
Ida Carling
Falu IK
14:22.86100
+3:31.21000
22
D 18
Maja Landström
Gävle SK
14:40.87900
+3:49.22800
22
D 16
Malin Hedström
Delsbo IF
14:40.87900
+3:49.22800
24
D 16
Lowisa Engholm
Stöde IF
14:42.88100
+3:51.23000
25
H 18
Walter Lagerhäll
Rehns BK
15:18.91700
+4:27.26600
26
H 16
Melvin Eriksson
Rehns BK
16:02.96100
+5:11.31000
27
D 16
Michelle Björklin
Rehns BK
17:33.105200
+6:42.40100
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Rasmus Vesterlund
IF Strategen
5:53.35200
2
H 14
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
6:16.37500
+23.2200
3
H 14
David Melin
Gimo IF SK
6:33.39200
+40.3900
4
H 14
Jonne Liukkonen
IF Strategen
6:36.39500
+43.4200
4
H 14
Viktor Grenedal
Delsbo IF
6:36.39500
+43.4200
6
H 14
Christoffer Lindgren
Sågmyra SK
6:38.39700
+45.4400
7
D 14
Julia Lövström
Månkarbo IF
6:43.40200
+50.4900
8
D 14
Thula Olskims
Delsbo IF
6:55.41400
+1:02.6100
9
D 14
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
6:56.41500
+1:03.6200
10
D 14
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
6:57.41600
+1:04.6300
11
H 14
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
6:58.41700
+1:05.6400
12
H 14
Elias Pedersen
Åsarna IK
7:08.42700
+1:15.7400
13
H 14
Felix Vesterlund
IF Strategen
7:10.42900
+1:17.7600
14
D 14
Elin Schönborg
Delsbo IF
7:13.43200
+1:20.7900
15
H 14
Olof Persson
Hudiksvalls IF
7:14.43300
+1:21.8000
16
H 14
Jonas Lenz
Matfors SK
7:22.44100
+1:29.8800
17
D 14
Agnes Vestrin
Trönö IK
7:27.44600
+1:34.9300
18
D 14
Hannah Forsman
Valbo AIF
7:40.45900
+1:47.10600
19
D 14
Mathilda Karlsson
Valbo AIF
7:44.46300
+1:51.11000
20
D 14
Hilda Lingman
Trönö IK
7:52.47100
+1:59.11800
21
D 14
Moa Hedman
Valbo AIF
7:57.47600
+2:04.12300
21
D 14
Ellen Bylund
Gimo IF SK
7:57.47600
+2:04.12300
23
H 14
Melwin Björklin
Rehns BK
8:01.48000
+2:08.12700
24
H 14
Anton Henriksson
IFK Bergvik
8:09.48800
+2:16.13500
25
H 14
Joel Owén
Valbo AIF
8:27.50600
+2:34.15300
26
D 14
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
8:28.50700
+2:35.15400
27
D 14
Emma Lindberg
SK Leksand
23:59:59.8639800
27
H 14
Albin Blomberg
Segersta OK
23:59:59.8639800
27
H 14
Rune Hedblom
Valbo AIF
23:59:59.8639800
27
H 14
Karl Grywenz
Storvreta IK
23:59:59.8639800
27
H 14
Victor Lans
Rehns BK
23:59:59.8639800
1.25km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
3:11.19000
2
H 12
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
3:15.19400
+4.300
3
H 12
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
3:25.20400
+14.1300
4
D 12
Elsa Carling
Falu IK
3:30.20900
+19.1800
5
D 12
Terese Terent
Näsvikens IK
3:37.21600
+26.2500
6
H 12
Elis Liukkonen
IF Strategen
3:40.21900
+29.2800
7
H 12
Liam Johnson
Matfors SK
3:48.22700
+37.3600
8
H 10
Anton Adill
Öregrunds IK
3:54.23300
+43.4200
9
H 12
Jason Blomqvist
Matfors SK
3:56.23500
+45.4400
10
H 10
Sebastian Pettersson
Hudiksvalls IF
4:03.24200
+52.5100
11
H 12
Olle Karlsson
Sundbybergs IK
4:12.25100
+1:01.6000
12
D 12
Anja Berger
Domnarvets GOIF
4:15.25400
+1:04.6300
13
D 12
Tilda Sahlberg
Trönö IK
4:19.25800
+1:08.6700
14
D 10
Ebba Vestrin
Trönö IK
4:24.26300
+1:13.7200
15
H 10
Anton Hallgren
Rehns BK
4:26.26500
+1:15.7400
16
D 12
Hanna Sundberg
Hybo AIK
4:28.26700
+1:17.7600
17
D 10
Zarja Berce
Rehns BK
4:31.27000
+1:20.7900
18
D 10
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
4:33.27200
+1:22.8100
19
H 10
Gustav Grändborn
Trönö IK
4:39.27800
+1:28.8700
20
H 12
Carl Nordell
Rehns BK
4:41.28000
+1:30.8900
21
H 10
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
4:47.28600
+1:36.9500
22
H 12
Alex Hallgren
Rehns BK
4:58.29700
+1:47.10600
23
D 10
Ottilia Pedersen
Åsarna IK
5:02.30100
+1:51.11000
23
D 10
Marie Pavlovská
Trönö IK
5:02.30100
+1:51.11000
25
D 12
Emilia Belden
Rehns BK
5:09.30800
+1:58.11700
26
D 10
Sandra Forsman
Valbo AIF
5:21.32000
+2:10.12900
27
H 10
Alfred Pedersen
Åsarna IK
5:39.33800
+2:28.14700
28
H 10
Jordan Blomqvist
Matfors SK
5:47.34600
+2:36.15500
29
H 10
Vidar Lans
Rehns BK
5:48.34700
+2:37.15600
30
D 10
Elisia Svedberg
Rehns BK
6:57.41600
+3:46.22500
31
H 12
Nils Blomberg
Segersta OK
7:50.46900
+4:39.27800
32
H 10
Albin Agerbjer
Trönö IK
9:18.55700
+6:07.36600
33
H 10
Max Mähler
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
33
H 12
William Hedkvist
IFK Bergvik
23:59:59.8639800
0.75km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 8
Ellen Agerbjer
Trönö IK
1
D 8
Viola Grändborn
Trönö IK
1
D 8
Amanda Henriksson
IFK Bergvik
1
D 8
Saga Larsson
IFK Bergvik
1
D 8
Lina Lingman
Trönö IK
1
D 8
Hanna Rydesäter
Rehns BK
1
H 8
Matija Berce
Rehns BK
1
H 8
Einar Blomberg
Segersta OK
1
H 8
Jamie Blomqvist
Matfors SK
1
H 8
Ebbe Jacobs
Segersta OK
1
H 8
Viggo Lans
Rehns BK
1
H 8
Arwe Olskims
Delsbo IF
1
H 8
Hugo Rydesäter
Rehns BK
1
H 8
Måns Sahlberg
Trönö IK
1
H 8
Samuel Svensson
Trönö IK
16
D 8
Lizen Englund
Rehns BK
23:59:59.8639800