Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2016-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 16
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Ossian Rosenberg
Duveds IF
2:34.15337
2
William Poromaa
Johannisbergs AIK
2:35.15431
3
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
2:36.15576
4
Hugo Eriksson
Husums IF SK
2:37.15677
5
Adam Boman
Tranemo IF
2:41.16031
6
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
2:54.17371
B-Final
7
Jonathan Norder
IF Rigor
2:38.15756
8
Mattis Brunström
Bodens SK
2:39.15834
9
Filip Öberg
Kalix SK
2:40.15938
10
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:42.16140
11
Martin Mickels
Bålsta SK
2:42.16181
12
Simon Eriksson
Östersunds SK
2:45.16437
Kvartsfinal
13
William Schultz
IFK Umeå
2:39.15800
14
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
2:39.15868
15
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
2:40.15911
16
Albin Johansson
Linköpings SK
2:41.16021
17
Petter Dahl
Alnö SK
2:39.15874
18
Arvid Larsson
IFK Umeå
2:40.15957
19
Erik Ejnarsson
Källbottens IK
2:40.15966
20
Emil Hagström
Garphyttans IF
2:42.16192
21
Malte Stefansson
Oxbergs IF
2:43.16228
22
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
2:44.16308
23
Emil Eliasson
OK Sarven
2:44.16356
24
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
2:45.16461
25
Sven Leander
Åsarna IK
2:50.16903
26
Anton Björk
Orsa SK
2:45.16426
27
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
2:47.16634
28
Jesper Persson
Åsarna IK
2:57.17679
29
Kasper Wiken
Åsarna IK
2:58.17701
30
Johan Lüning
Bålsta SK
3:08.18787
Kval
31
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:47.16619
32
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
2:47.16625
33
Joel Andersson
IFK Mora SK
2:47.16632
34
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
2:47.16688
35
Alexander Gidlund
Husums IF SK
2:47.16698
36
Harald Östensen
IFK Skövde SK
2:48.16724
37
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
2:48.16777
38
Henrik Millestu
Utrikes SK
2:49.16821
39
Peter Hörstedt
Tranemo IF
2:49.16885
40
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
2:49.16890
41
Erik Granström
Strömnäs GIF
2:50.16929
42
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
2:50.16984
43
Loke Östangård
Eksjö SOK
2:51.17043
44
Andreas Albinsson
SK Bore
2:51.17080
45
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
2:53.17202
46
Linus Nilsson
IFK Umeå
2:53.17217
47
Hampus Östlin
Sunderby SK
2:54.17318
48
David Höglund
IFK Mora SK
2:54.17351
49
Viktor Ström
IFK Umeå
2:55.17470
50
Ruben Nyberg
OK Sarven
2:56.17523
51
Nils Lundgren
Stockviks SF
2:56.17558
52
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
2:57.17609
53
William Selander
Spikbodarnas IK
2:57.17640
54
Alexander Lundstein
Storvreta IK
2:58.17798
55
Albin Sjölén
Stockviks SF
2:59.17833
56
Edvin Rösliden
Linköpings SK
3:02.18164
57
Klas Johansson
Tranemo IF
3:03.18248
58
Anton Andersson
Garphyttans IF
3:05.18452
59
Axel Åslund
Hedesunda IF
3:05.18469
60
Axel Svingstedt
Stockviks SF
3:07.18676
61
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
61
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
61
Emil Logård
Delsbo IF
23:59:59.8639800
61
Benjamin Sorsa
Överkalix IF
23:59:59.8639800
61
Jacob Corbé
Borås GIF
23:59:59.8639800
61
William Karlsson
Källbottens IK
23:59:59.8639800
61
Erik Engelin
Offerdals SK
23:59:59.8639800
61
Samuel Oskarsson
SK Leksand
23:59:59.8639800
61
Max Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
61
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
23:59:59.8639800
61
Ludvig Carlsson
Sya SK
23:59:59.8639800